انواع میز تلویزیون

مبلمان اتاق نشیمن اغلب بسیار متنوع است. هر عنصر نقش مشخص شده خود را در کل مجموعه دارد. به عنوان مثال میز تلویزیون معمولاً در یک واحد دیواری ادغام شده و به گونه ای طراحی شده است که به طور طبیعی در تصویر جای می گیرد.

غرفه های تلویزیون مدرن معمولاً بر روی سادگی و عملکرد متمرکز شده اند و طیف گسترده ای از رویکردها و سبک های طراحی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. آنهایی که ما برای این مقاله انتخاب کرده ایم در واقع میز تلویزیون هایی با توجه به طراحی های پیچیده تر آنها هستند.

یک میز تلویزیون چوبی  MDFمدرن می تواند چیزی شبیه به این باشد. این واحد به گونه ای طراحی شده است که قسمت زیادی از دیوار را در معرض دید قرار دهد. در نتیجه ، با دیوارهای رنگی یا روکش دار به خوبی سازگار است. تلویزیون شکاف بین ماژول های افقی و عمودی را پر می کند و جلوه کامل تری به واحد L شکل می بخشد.

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون مدرن

بسیاری از واحدهای دیواری مدرن با انواع طرح ها و فرم های هندسی بازی می کنند. این یکی را مثال بزنید. قفسه های باز شبکه ای واقعاً طرحی چشم نواز را تشکیل می دهند که در اطراف یک ماژول مربع بسته قرار دارند. تلویزیون طراحی را کامل می کند و روی ماژول پایین قرار می گیرد که قرار است فضای ذخیره سازی لازم را ارائه دهد.

برای فضاهای کوچک ، یک میز تلویزیون جمع و جورتر لازم است. یکی از این موارد می تواند کار خود را عالی انجام دهد ، فضای ذخیره سازی در داخل ماژول های بسته وجود دارد و تلویزیون در قسمت مرکزی قرار دارد که در آن مرکز توجه قرار می گیرد. کل واحد در اطراف میز تلویزیون طراحی شده است.

میز تلویزیون برای فضاهای کوچک
میز تلویزیون برای فضاهای کوچک

سادگی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. حتی اگر این واحد دیواری دقیقاً بر اساس یک طرح باز با قفسه ها و طبقات ساخته نشده باشد ، اما به نظر نمی رسد که حجیم باشد. در واقع ، تمام دیوار را به روشی کاملاً شیک و زیبا قاب می کند. این طراحی حول دو قسمت باز متمرکز شده است ، یکی از آنها تلویزیون را در خود جای داده و دیگری برای وسایل تزئیناتی است.

میز تلویزیون دیواری
میز تلویزیون دیواری

MDF مدرن با چوب اصلاح شده برای ایجاد پایه تلویزیون

هنگامی که از چندین ماده یا رنگ و پایان متفاوت استفاده می شود ، طراحی یک پایه تلویزیون مدرن تمایل دارد که کمی التقاطی شود. یک ترکیب خوب را می توان روی عناصر روستایی و معاصر متمرکز کرد و یک قفسه طبیعی یا یک ماژول چوبی خام را می توان در کنار یک قسمت شیشه ای یا یک میز تلویزیون و مینیمال قرار داد. این میز تلویزیون از چوب MDF و اصلاح شده ساخته شده است.

میز تلویزیون چوبی
میز تلویزیون چوبی

هنگام طراحی میز تلویزیون مدرن و معاصر ، اغلب از رنگهای تند استفاده می شود. این سایه نارنجی روشن و رشته ای است اما برای چشم نیز بسیار دلپذیر است. علاوه بر این ، قسمت های شیشه ای طراحی ماژول های قفسه بندی را به خوبی متعادل می کند. نور میز نیز این رنگ شاد را به پایه تلویزیون چوبی می بخشد.

میز تلویزیون معاصر
میز تلویزیون معاصر

آیا نحوه قرارگیری پایه تلویزیون در میز تلویزیون اینجا زیبا نیست؟ این ترکیب بصورت کاملا طبیعی کار شده است . علاوه بر این ، جزئیات جالب دیگری نیز در مورد این دیوار وجود دارد. چمدان های جادار که به راحتی روی زمین و در کنار تلویزیون قرار می گیرند ، جذابیت روستایی را به اتاق اضافه می کنند ، در تضاد با خطوط صاف و تازه واحد دیواری MDF  است.

طرح های هندسی در بحث طراحی مبلمان امکانات زیادی را ارائه می دهند. وقتی همه مواد و انواع رنگ را نیز در نظر بگیرید گزینه ها بیشتر می شوند. به عنوان مثال ، در مورد این واحد ، بخشی از جذابیت با ترکیب رنگ های چوب و بژ ایجاد می شود.

میز تلویزیون با طرح هندسی
میز تلویزیون با طرح هندسی

با استفاده از فرم ها و ابعاد مناسب می توان معماری یک فضا را برجسته کرد یا به سازه ای علاقه مند شد. به نظر ما این قسمت فوقانی واحد چشم نوازترین قسمت طراحی است ، حتی اگر بر اساس خطوط و زاویه های ساده طراحی شده باشد. کل واحد هم از نظر نسبت و هم از نظر مقاطع باز و بسته کاملاً متعادل است.

بسیاری از میز تلویزیون های مدرن از ماژول های مجزا تشکیل شده اند که به عنوان قطعات مستقل عمل می کنند. این به کل گروه شخصیت منعطف و متنوع تری می بخشد. علاوه بر این ، به نظر می رسد دکوراسیون بسیار سبک بنظر برسد و فضای اتاق را بزرگتر می کند و این نوع طراحی را برای اتاق های کوچک نشیمن مناسب می کند.

میز تلویزیون با ابعاد مناسب
میز تلویزیون با ابعاد مناسب

اما اگر نمی خواهید تلویزیون را روی دیوار قرار دهید و ترجیح می دهید آن را جلوی پنجره داشته باشید ، چه می کنید؟ آنگاه نوع متفاوتی از میز تلویزیون می تواند متناسب با فضا باشد. این واقعا مثال خوبی است. این پایه میز تلویزیون چوبی را می توان تقریباً در هر کجا قرار داد ، دارای ابعاد کاهش یافته و همچنین دارای فضای ذخیره سازی بسیار کمی که همیشه یک ویژگی مفید است.

میز تلویزیون جلوی پنجره
میز تلویزیون جلوی پنجره

نیازی به گسترش میز تلویزیون در کل دیوار یا تا سقف نیست. این یک مثال خوب از این نظر است. این واحد فقط نیمی از سطح دیوار را پوشانده و قسمت فوقانی را در معرض دید قرار می دهد. وقتی می خواهید یک سقف کم ارتفاع بلندتر به نظر برسد یا اینکه می خواهید رنگ زیبا در پشت واحد را به نمایش بگذارید ، یک استراتژی خوب است.

در اینجا مثالی دیگر از یک میز تلویزیون کوتاه است. این در برابر یک دیوار راه راه قرار می گیرد و الگویی است که در واقع به عنوان یک نقطه کانونی عمل می کند و به واحد ظاهر جمع و جور تری می بخشد.

در بعضی موارد ، یک میز تلویزیون ساده مانند این یکی از گزینه های مناسب برای انواع خاصی از اتاق های نشیمن است. اگرچه این واحد بسیار کوتاه است ، اما فضای ذخیره سازی زیادی را برای نیازهای یک اتاق نشیمن کوچک ادغام می کند. از کل سطح می توان به عنوان یک صفحه نمایش استفاده کرد که به این معنی است که تلویزیون نیز می تواند به راحتی برای بهترین تجربه مشاهده تغییر مکان یابد.

در اینجا یک طرح مشابه از زاویه دیگری دیده می شود. بسته به زمینه ، چنین میز تلویزیون می تواند خودنمایی کند یا در تم فضا مخلوط شود. روش های زیادی وجود دارد که باعث می شود آن در بقیه دکوراسیون ادغام شود.

میز تلویزیون کوتاه
میز تلویزیون کوتاه

اگر در اتاق نشیمن واقعاً به انبار زیادی احتیاج ندارید ، اشغال فضای دیوار و کف با یک میز تلویزیون عظیم فایده ای ندارد. چیزی ساده تر می تواند نیازهای شما را به خوبی برآورده کند. و اگر شما هم می خواهید میز تلویزیون  با فضای اتاق ترکیب کنید ، می توانید آن را با دیوار پشت آن مطابقت دهید.

در بعضی موارد میز تلویزیون یا پایه تلویزیون می تواند به عنوان یک تقسیم کننده اتاق کاربردی دو برابر داشته باشد . این می تواند در شرایطی اتفاق بیفتد که شما یک نقشه طبقه باز داشته باشید و بخواهید فضای اتاق نشیمن را از آشپزخانه یا فضای غذاخوری جدا کنید.

یک واحد دیواری که از چندین ماژول جداگانه تشکیل شده است ، می تواند برخی از آنها را در کانون توجه قرار داده و برخی دیگر را با هم مخلوط کند. به عنوان مثال ، میز تلویزیون می تواند با دیوار و ماژول های دیگر کنتراست داشته باشد و از این طریق خودنمایی می کند ، و باعث می شود همه موارد دیگر در پس زمینه ترکیب شوند.

صحبت از ماژول های منفرد ، یک روش جالب این است که به هر یک رنگ یا طرح متفاوتی بدهید. از این طریق آنها به طور کلی زیبا به نظر می رسند اما به صورت جداگانه نیز برجسته می شوند.

یک میز تلویزیون می تواند به شکل یک قفسه دیواری ساده باشد. البته ، این مانع از عضویت در یک مجموعه بزرگتر و پیچیده تر نمی شود که می تواند شامل ماژول های بسته و جعبه های مستقل نیز باشد.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی: میز تلوزیون چوبی طبیعی ، میز تلویزیون MDF ، میز تلویزیون دیواری چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:178 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache() #1 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/functions.php(4979): ob_end_flush() #2 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all() #3 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters() #4 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action() #5 /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action() #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/ashwood/domains/ashwood.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 178