مبلمان گردو با ارزش

دوام و تاریکی مشخص و طرح دانه های منحصر به فرد – این ویژگی هایی است که چوب گردو را به یکی از چوب های بسیار با ارزش برای ساخت مبلمان تبدیل می کند . به لطف دوام چوب ، مبلمان چوب گردو غالباً وسایلی موروثی هستند که در برابر نسل ها زندگی و عشق مقاومت می کند.

چوب گردو چیست
نمونه از چوب گردو

میز فوجی از پورادا نمونه ای خیره کننده از الگوی دانه های زیبایی است که می توانید در مبلمان گردو داشته باشید. قطعه گرد کانالتا دارای لبه ای محکم است که از 12 صفحه ساخته شده و یک تزئین گرد مرکزی را محاصره می کند.

سوراخ وسط می تواند به عنوان گلدان عمل کند. پایه از یک تخته چوب با 12 برش تا شده ساخته شده ساخته شده است و در قسمت پایینی با فلز لاک خورده برنز و کم وزن می شود.

بافت صاف چوب در نقش و نگارها بسیار جذاب است.

به نظر می رسد طرح چوب در قسمت مرکزی فرو ریخته شده است.

سوالات متداول

چوب گردو چیست و از کجا می آید؟

طبق استودیوی ورمونت وود ، چوب گردو تنها چوب تیره آمریکای شمالی است. این رنگ به طور معمول یک رنگ شکلاتی تیره است که گاهی اوقات به رنگ بنفش متمایل می شود ، بعضی از چوب گردوها وقتی از قسمت های بیرونی درخت گرفته می شوند ، رنگ مایل به زرد دارند.

گونه های مختلفی با نام های مختلف گوناگون وجود دارد ، اما گردوی آمریکایی از درخت گردوی سیاه شرقی نوعی است که برای مبلمان استفاده می شود. بیشتر چوب های گردوی سیاه ایالات متحده از اوهایو ، ایندیانا و سایر ایالت های میانه آمریکای شمالی است.

چرا چوب گردو برای مبلمان مناسب است؟

به گفته خانه مبلمان بلوط انگلستان ، مبلمان چوب گردو بسیار مقاوم هستند ، بخشی از آن به دلیل مقاومت در برابر تغییر در محیط است. گردو بخصوص در هوای مرطوب به راحتی مانند سایر چوب ها کوچک و متورم نمی شود. همچنین کاملاً در برابر آب مقاوم است بنابراین نشتی ها تا زمانی که به سرعت تمیز شوند اثری از خود برجای نمی گذارند.

آیا گردو چوبی گران قیمت است؟

چوب گردو نسبت به انواع دیگر چوبی که معمولاً برای تهیه وسایل از جمله چوب آلبالو ، افرا یا خاکستر استفاده می شود ، گرانتر است. بخشی از هزینه ها به این دلیل است که چوب گردو به این رشد سریعی ندارد و فراوانی آن کمتر است. به گفته کارشناسان ، چوب های سخت به طور کلی گران ترند زیرا رشد آنها کندتر از چوب های نرم است و به مبلمان ، فقط قسمت مرکزی درخت به دلیل استحکام ، دانه و رنگ آن مورد استفاده قرار می گیرد. چوب گردو محکم از روکش گردو گرانتر خواهد بود.

چگونه می توان تشخیص داد که قطعه ای از چوب گردو ساخته شده است؟

با کمی تمرین شاید بتوانید تشخیص دهید که یک مبلمان از گردو ساخته شده است یا خیر. اگر از یک صنعتگر که با چوب کار می کند یا از یک مارک معتبر مبلمان خرید می کنید ، می توانید به توضیحات او اعتماد کنید.

ما قبلاً گفته ایم که چوب گردو به طور معمول یک رنگ شکلاتی تیره است که ممکن است دارای برخی از رنگهای بنفش باشد ، اما در واقع ، انواع مختلف گردو می تواند به طور گسترده ای از نظر رنگ متفاوت باشد ، گردوی سیاه ممکن است خاکستری به نظر برسد در حالی که به نظر می رسد سایر اشکال گردو قهوه ای یا سفید باشد. و ، مبلمان آنتیک گردو ممکن است رنگ قهوه ای مایل به زرد داشته باشد زیرا این چوب با پیر شدن سبک می شود.

انواع چوب گردو
انواع چوب گردو

یک میز کناری کوچک ممکن است از همه کاره ترین تکه های خانه شما باشد. این یکی شامل یک نیم دایره و یک شکل گوه است. از آن جایی که باریک است جابجایی آن آسان است ، بنابراین در هر مکان خانه بسیار مفید است. این میز کناری به عنوان پایه ای برای یک مجسمه ، گلدان یا سایر لوازم جانبی نیز عالی است. این نوع قطعه ای است که می تواند به راحتی از طریق نسل ها منتقل شود زیرا بسیار مفید است.

صندلی راحتی شیک یک قطعه عالی با چوب گردو است زیرا می دانید دوام خواهد داشت. این صندلی چوپان جزو اولین صندلی راحتی هاست و از “رابطه نزدیک بین ابزار سنتی دامداران ، حیوانات و زمین” الهام گرفته شده است . این صندلی از چوب گردوی سیاه سخت ساخته شده و روکش صندلی از پوست یا چرم طبیعی گوسفند است . قاب چوبی توسط سه قوس کامل که قسمت اصلی صندلی را تشکیل می دهند تشکیل شده است.

صندلی چوب گردو
یک نوع صندلی چوب گردو

اکنون ، این یک دکور شیک است! اندازه آن قابل تنظیم است . شما می توانید بین چند طبقه یا چیدمان از کف تا بالای آن انتخاب کنید. آنقدر طراحی مجسمه سازی دارد که مهم نیست چه چیزی در طبقات بگذارید یا نگذارید. این دکور از چوب گردو سخت ساخته شده است.

نمونه هایی از چوب گردو
نمونه هایی از چوب گردو

این صندلی اداری قدیمی برداشت جدیدی از کلاسیک چشم نواز است. نجاری اریکسون ، صندلی اداری نیوبارا خود را به نام رودخانه نبراسکا متصل به تاریخ خانوادگی خود نامگذاری کرد. این یک صندلی دست ساز و دیدنی ساخته شده از چوب گردوی سیاه کالیفرنیایی است که در دره مرکزی کالیفرنیا برداشت شده و در کوره خورشیدی خشک شده است . این طراحی قدرت ماندگاری زیادی دارد زیرا تخته های پشتی قوس دار است و صندلی چرمی ارگونومیک و راحتی دارد.

مبلمان چوب گردو
مبلمان چوب گردو

یک صندلی براق واقعاً چوب گردوی سیاه را در قاب خود نشان می دهد. این شکل خاص بسیار مناسب است زیرا متناسب با بدن طراحی شده است . نجاری و صنعتگر این صندلی نیز بسیار ماهرانه و جزئیات گرا است : یک اتصال سه جانبه در قسمن باند پشت ، بازو و قاب صورت را به هم پیوند می دهد . این قطعه بنا به سفارش ساخته شده است و در انتخاب پارچه شما می توانید روکش مبلمان را انتخاب کنید.

میز و صندلی چوب گردو
میز و صندلی چوب گردو

بلند و باشکوه ، این یک قطعه باشکوه از چوب گردو است. از ویژگی های ساخت محکم چوب گردو با اتصالات برنجی است. این مبلمان به صورت سفارشی ساخته شده است ، بنابراین اندازه و پیکربندی قابل تغییر است در حالی که چوب می تواند طبیعی ، اکسید یا آبون باشد. مطمئناً یک کمد چوب گردویی دست ساز مانند این عنصر برجسته در اتاق ناهارخوری یا محل زندگی شما خواهد بود.

کمد چوب گردو
کمد چوب گردو

یافتن قطعات جا دار ساخته شده با چوب گردو می تواند بسیار هیجان انگیز باشد . این کنسول مدرن میانسالی با خطوط صاف و طراحی کلاسیک برای فضای داخلی ساده امروزی مناسب است و شرایط کلی عالی ایجاد می کند. این از انواع قطعه هایی است که ارزش داشتن آنها را با چوب گردو را دارد زیرا در مدت زمان طولانی می توانید از داشتن این کنسول لذت ببرید ، این کنسول بسیار با دوام است. و بعنوان کنسول ، میز تلویزیون و محل ذخیره سازی استفاده کرد.

ویترین چوب گردو
ویترین چوب گردو

ایده های جالب تر مبلمان با چوب گردو

برای چوب گردو طرح هایی که بافت چوب را به نمایش می گذارند مناسب هستند. میز جلو مبلی کوتاه گرد یک نمونه برجسته از ساختاری است که باعث می شود چوب گردو بدرخشد . هندسه شکل میز مستقیم به بافت چوب متصل می شود. میز جلو مبلی که کاملاً بصورت دست ساز و از بهترین چوب گردو ساخته شده است ، دارای درج های فلزی ساخته شده از نیکل سیاه است که دایره بزرگ را دو نیم می کند.

میز چوب گردو
میز و قفسه چوب گردو

در این قفسه کتاب از یک قاب و قفسه های محکم چوب گردو استفاده شده است که می تواند به صورت لاستیکی در پلی استر قرار گرفته یا به رنگ طبیعی گردو باقی بماند. رشته های موجود در چوب جلوه مبلمان گردو را افزایش داده و با گذشت زمان ، این نوع چوب می تواند جذابیت و جلای براقی ایجاد کند . این چوب نه تنها به دلیل ظاهر بلکه به دلیل توانایی حکاکی نیز بسیار ارزشمند است.

چوب گردو مخلوط با سایر سطوح ، مدرن و جذاب به نظر می رسد

طراحی مبلمان چوب گردوی مدرن به ویژه جذاب است. خطوط صاف و منحنی های عمیق که ممکن است یک پایه جذاب برای یک میز رویه شیشه ای ایجاد کند ، مانند این میز . پایه میز همراه با یک قسمت شفاف و واضح ، نقطه کانونی منطقه غذاخوری می شود.

چوب گردو مخلوط با سایر سطوح
چوب گردو مخلوط با سایر سطوح

به گفته خانه مبلمان بلوط انگلستان ، مبلمان گردو بسیار مقاوم است ، بخشی از آن به دلیل مقاومت در برابر تغییر در محیط است. چوب گردو به راحتی مانند سایر چوب ها ، در آب و هوای مرطوب ، کوچک و متورم نمی شود. همچنین کاملاً در برابر آب مقاوم است بنابراین نشتی ها تا زمانی که به سرعت تمیز شوند اثری از خود برجای نمی گذارند .

مبلمان چوب گردو
مبلمان چوب گردو

این امر باعث می شود که این میز برای میزهای ناهار خوری مناسب باشد ، مانند این میز ترانک . میز دارای صفحه شیشه ای حرارت دیده و قاب و پایه آن از چوب گردو ساخته شده است و روی یک صفحه فلزی برنزور پوشانده شده است.

پره های دوست داشتنی قاب میز چوب گردو از قسمت بالا قابل مشاهده است

لوازمی مانند آینه مروارید ، که از پورادا نیز هستند ، نشان می دهد که چوب گردو چقدر برای کنده کاری مناسب است. این قاب آینه از 60 کره چوبی تراش خورده از چوب گردوی سخت تشکیل شده است . آینه یک طراحی معاصر بسیار ماهرانه است که صحنه مرکز گردو را روی دیوار قرار می دهد.

پره های دوست داشتنی قاب میز چوب گردو
پره های دوست داشتنی قاب میز چوب گردو

آینه برای هر اتاقی مانند دفتر ، ورودی یا اتاق نشیمن به خوبی مناسب است

مبلمان گردویی که دارای روکش است روش دیگری برای هماهنگ کردن این چوب خیره کننده در یک فضا است. این کاناپه دارای بالشتک هایی است که با پارچه های مختلف روکش شده اند. چوب محکم پشتوانه ای قوی برای مبل است . افزودن قطعات مکمل مانند میز و چراغ ساخته شده از چوب گردو باعث ایجاد یک اتاق هماهنگ و شیک می شود.

آینه چوب گردو مخلوط با سایر سطوح
آینه چوب گردو مخلوط با سایر سطوح

قهوه ای رنگ غنی از وسایل چوب گردو گرما را به فضا می افزاید

قفسه های کتاب نیز روش شیک دیگری برای ترکیب مبلمان چوب گردو است. طرح باز قفسه کتاب این شرکت در چوب گردوی سخت دارای قفسه هایی است که از شیشه حرارت دیده ساخته شده اند و به شما کمک می کنند تا ظاهر آن سبک و جادار باشد.

وسایلی از جنس چوب گردو
وسایلی از جنس چوب گردو

قفسه های ساخته شده از قاب های سخت چوبی و واحدهای قفسه بندی ظاهر بسیار سنگین تری دارند. این قفسه های کتاب می تواند به عنوان یک واحد تکی استفاده شود ، یا به عنوان یک واحد دیواری بزرگتر یا یک تقسیم کننده ایستاده برای فضای بزرگتر ترکیب شود.

مبلمان چوب گردو با کف رنگ روشن به خوبی هماهنگ می شود

میزهای کناری – مانند این کنسول – ساخته شده از چوب گردو اغلب با شیشه پوشانده می شوند تا چوب زیادی بر ظاهر غلبه نکند . هزینه بالاتر چوب گردو همچنین در عین به نمایش گذاشتن زیبایی این چوب محبوب ، در این نوع طرح مقرون به صرفه تر است. یک پایه فلزی کمی درخشش و احساس مدرن به کل قطعه می بخشد.

مبلمان چوب گردو رنگ روشن
مبلمان چوب گردو رنگ روشن

شکل صاف و گرد پایه متناسب با صفحه شیشه ای مناسب است

چوب گردو یک انتخاب عالی برای مبلمان اداری و چشمگیر است. رنگ های گرم و منحنی های صاف علاوه بر دوام داشتن ، لطافتی به طراحی معمول زاویه دار یک دفتر کار می بخشد. این صندلی به دفتر کار ظرافت می بخشد و سادگی طراحی در انواع مختلف میزهای موجود کار خواهد کرد. صندلی در واقع از 22 قطعه چوب گردو سخت ساخته شده است و می توان آن را با پارچه یا چرم روکش کرد.

میزهای چوب گردو
میزهای چوب گردو

طرح چوب شیک است و کفی جلوی آن نیز بسیار راحت است

یکی دیگر از نمونه های منحنی صندلی چوب گردو که طراحی مدرن دارای پاهای شبه انسانی دارد که بسیار غیر منتظره است. پشتی بلند و روکش پارچه ای آن را بسیار راحت و آرامش بخش می کند . مبلمان چوب گردو از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و این قطعه ای است که می توانید در میان نسل های مختلف منتقل کنید.

طرح چوب گردو
طرح چوب گردو

گردوی مقاوم باعث می شود که انتخاب خوبی برای این پایه های خمیده و نازک باشد

میزهای مبلمانی که ساخته شده از چوب گردو هستند بسیار عالی به نظر می رسند. میز کار ولتر یک قطعه خارق العاده است. این شرکت برای دستیابی به طراحی های شگفت انگیز قطعات خود را با صنایع دستی آمیخته با فناوری روز ایجاد می كند. درپوش متحرک و ساخت مفصل دایره ای پیچیده حکاکی شده میز تحسین در ساخت را بهمراه دارد و بافت چوب سطوح مختلف میز را برجسته می کند.

چوب گردو مقاوم
چوب گردو مقاوم

تغییر جهت طرح بافت چوب به قطعه جذابیت می بخشد

این میز تحریر چوب گردو بسیار خیره کننده است. خطوط گرد و مشخصات معماری آن را به یک دفتر اضافه می کند. کنار هم قرار گرفتن شیشه های شفاف و عناصر چوب محکم ، همراه با درج صفحه چرم ، یک قطعه بسیار جالب از مبلمان چوب گردو را ایجاد می کند.

بافت چوب گردو
بافت چوب گردو

میز تحریر متفاوت از طراحی معمول نقطه کانونی دفتر است

به همین ترتیب ، یک اتاق کنفرانس از مبلمان گرم چوب گردو سود می برد. این صندلی را می توان به عنوان یک صندلی ثابت یا صندلی چرخان سفارش داد . کنتراست های قاب باز در برابر عناصر تودوزی ، به ظرافت و علاقه می افزایند.

میز تحریر چوب گردو
میز تحریر چوب گردو

گفته می شود که طراحی صندلی ها دارای منابع تاریخی بسیاری است که توسط صنعتگران به یک طراحی مدرن به روز شده است. این صندلی ها ، در کنار میز جذاب ، علاوه بر زیبایی به هر اتاق غذاخوری منزل نیز کمک می کند.

صندلی های روکش دار احساس سبک و راحتی را منتقل می کنند

کره های تراشیده پیچیده یک روش عالی برای استفاده از چوب گردو است ، همانطور که در این کنسول سزار وجود دارد. این شرکت به دلیل طرح های خیره کننده چوب در اشکال مدرن و احساسی معروف است.

میز کار چوب گردو
میز کار چوب گردو

لوله خمشی که پایه کنسول را تشکیل می دهد مقدار چوب زیادی به نمایش می گذارد اما طرح شکل گرفته مانع از احساس سنگینی چوب آن می شود . این میز به جای اینکه یک صفحه شیشه ای بزرگ داشته باشد ، دارای دو قطعه شیشه ای گرد است که شکل کنسول را تکمیل می کند.

چوب گردو خودش را در کنده کاری پیچیده و خوش فرم نشان می دهد

این میز کنسول بزرگتر و از نظر بصری سنگین است. منحنی ها و برآمدگی های موج دار ، که به راحتی از چوب تراشیده شده اند ، یک قطعه مبلمان چوب گردو و دوست داشتنی ارائه می دهند. بافت برجسته هر یک از دانه های چوب گردو ، ایجاد یک کنسول بسیار شیک و زیبا برای یک ورودی بزرگ و یا اتاق نشیمن درست می کند.

کنسول چوب گردو
کنسول چوب گردو

این کنسول تماشایی است و از لحاظ ظاهری خیلی رسمی نیست

میزهای یک دفتر کار خانگی ، مانند این میز تحریر ، عملکرد راحتی دارند و طراحی با کیفیت درجه بالا را در یک مبلمان شیک چوب گردو ترکیب می کنند. لبه های منحنی و شکلی غیرمعمول چشم نواز است .

میز کنسول چوب گردو
میز کنسول چوب گردو

میز تحریر برگ شکل دارای یک قفسه کشویی مفید در دو طرف و یک سری بزرگ از کشوها است که دارای یک سیستم بازشو مستقل هستند و به آنها اجازه می دهد تا 360 درجه باز شوند.

میز تحریر بزرگ فقط با یک پا طراحی شده است

واضح است که مبلمان چوب گردو در انواع سبک ها و برای همه اتاق های خانه – و دفتر موجود است. مقاومت و دوام آن ، آن را به چوبی بسیار مطلوب و جذاب تبدیل کرده است. بله ، این چوب هزینه بالایی دارد ، با این وجود طول عمر مبلمان چوب گردو آن را به سرمایه گذاری خوبی تبدیل می کند که می تواند برای چندین نسل ادامه یابد.

میز تحریر چوب گردو
میز تحریر چوب گردو

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی: چوب گردو ، چوب گردو چیست ، میز و صندلی چوب گردو

مطالب مرتبط با چوب و مبلمان:

گالری تصاویر میز چوب گردو , اسلب چوب گردو و …

میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
میز چوب گردو , مبلمان چوبی گردو
WhatsApp us