0 Items

معرفی 6  نوع مختلف راه پله

 نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

راه پله ها چیزی فراتر از وسیله ای برای انتقال از یک سطح به سطح دیگر است. بسته به طراحی راه پله ، آنها همچنین می توانند یک نقطه کانونی عالی ایجاد کنند. انواع مختلف راه پله ها جذابیت خاصی را ایجاد می کنند و فضای متفاوتی را اشغال می کنند.

به ایده های راه پله نیاز دارید؟ برای دیدن اینکه کدام طرح راه پله برای پروژه داخلی یا خارجی بعدی شما مناسب است ، محبوب ترین انواع راه پله ها را بررسی کنید.

  1. پلکان آج بسته
انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

همانطور که از نام آن پیداست ، پله های آج بسته شده کاملاً محصور شده اند. در این نوع راه پله ها ، یک برآمدگی کامل از چوب به عنوان دیواری عمل می کند که شکاف بین آج های مجاور را می بندد و جلوه کامل تری به راه پله می دهد.

راه پله را باز کنید

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

مطمئنن یک آج باز یا راه پله بالابر باز است که در آن بالا آمدن یا فاصله بین آج های مجاور باز باشد. این روند طراحی راه پله به دلیل شفافیت ارائه شده ، کم کم محبوبیت بیشتری برای هر دو مکان مسکونی و تجاری است پیدا می کند. راه پله های چوبی آج دار باز ، احساس مدرن ، پیچیده و مطبوعی را ارائه می دهند و در عین حال فضای بیشتری را آزاد می گذارد .

راه پله مستقیم

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

راه پله ساده

 ساده ترین و متداول ترین نوع راه پله است. طرح مستقیم برای پشتیبانی ویژه نیازی به فرود ندارد ، زیرا فقط باید در بالا و پایین متصل شود. به خاطر داشته باشید که هرچه پله طولانی تر باشد ، خطی ترین فضای آن را اشغال می کند. برای یک نگاه چشم نواز ، آج های باز ، چوب های صیقل داده شده ، نرده های میله سیاه یا چوب های که نما درخت دارند را به عنوان پست انتهایی در نظر بگیرید.

راه پله ای به شکل L

نرده میله مشکی روی یک راه پله L شکل.

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

راه پله های L شکل نوعی راه پله مستقیم اما دارای پیچ و تاب است. به معنای واقعی کلمه ، این نوع راه پله ها بیشتر مستقیم است ، اما با چرخش در وسط یا نزدیک به یکی از انتهای آن است. از نظر بصری بسیار جذابتر است و فضای کمتری نسبت به راه پله مستقیم اشغال می کند. آنها برای گوشه یک اتاق عالی هستند. حتی بسیاری می دانند که پله های L شکل به دلیل فرود وسیع تری که حرکت در پله ها را می شکند ، به راحتی قابل حرکت هستند.

راه پله به شکل U

راه پله چوبی جک دار با استرینگرهای 4×12 بریده یا برش خورده تا آج در بالای رشته ها قرار بگیرد. آج استاندارد ضخامت 4×10 است.

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

راه پله های U شکل معمولاً از دو پله تشکیل شده است که در یک جهت مخالف با یک پل قرار می گیرند و این دو را با هم پل می کند. به جای یک راه پله بلند و مستقیم ، یک پلکان U شکل به شکسته شدن حرکت کمک می کند و باعث می شود پله ها قابل کنترل تر باشند. وقتی فضا کم است ، این نوع راه پله ها گزینه مناسبی هستند زیرا فضای خطی کمتری را اشغال می کنند و به راحتی می توانند در طراحی گوشه ای جای بگیرند. اشکال اصلی در این طرح این است که چرخش می تواند اسباب کشی بزرگ و بالا رفتن از پله ها را با مشکل روبرو کند.

راه پله مارپیچ

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

راه پله های مارپیچ دارای یک پایه مرکزی هستند که تمام آج های تابشی به آن متصل می شوند ، زیرا از طریق فضای کف بالا به سمت بالا مارپیچ می شوند. راه پله های مارپیچی به دلیل فشرده بودن ، برای فضاهای تنگ بیشتر است. با این حال ، این طراحی راه پله بیشتر از کاربردی بودن ، تازگی دارد ، زیرا فقط یک نفر به طور معمول می تواند همزمان از پله ها بالا و پایین برود. همچنین جابجایی مبلمان بزرگ بسیار دشوارتر است.

راه پله چوبی خود را کامل کنید

هر کدام از طرح های راه پله را که انتخاب کنید ، راه پله های چوبی سفارشی را طراحان برند فن و هنر می توانند تقریباً با هر ظاهری که می خواهید برای شما طرح بزنند ، پله های داخلی و پله های خارجی ما به صورت کاج یا سرو ، از قبل ساخته شده یا به صورت سفارشی موجود است. و فراموش نکنید که راه پله خود را با نرده به ما سفارش بدهید . از راه پله ها ، رشته ها ، آج ها و فرود می توانیم تمام قسمت های راه پله های چوبی را که برای تکمیل پروژه خود نیاز دارید ، تهیه کنیم.

امروز با ما تماس بگیرید تا ایده های راه پله را صحبت کنیم و ببینیم چگونه می توانیم طراحی شما را به سطح بالاتری برسانیم.

برند فن و هنر به راحتی می تواند با سلیقه شما راه پله ها را طرح  بزند .

مطالب مرتبط درباره پله :

WhatsApp chat