28 مورد از بهترین طرح های راه پله مدرن

به دنبالِ ایده های مدرن برای راه پله خود هستید ؟ ما بسیار تحقیق کرده ایم تا بتوانیم طرح های الهام بخش ، نکات و ترفندهای مفید را برای شما در این مقاله جمع آوری کنیم .

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

یافتن ایده های مناسب راه پله ضروری است – راه پله ها یکی از مهمترین عناصر یک خانه هستند زیرا نه تنها عملکرد بسیار ضروری را ارائه می دهند ، بلکه اغلب یکی از اولین چیزهایی هستند که میهمانان هنگام ورود به خانه مشاهده می کنند . فرقی نمی کند که یک راه پله را بازسازی می کنید ، یک پلکان جدید برای زیبا کردن راهرو قدیمی اضافه می کنید ، یا می خواهید از ابتدا یک راه پله جذاب برای خانۀ جدیدتان طراحی کنید ، با تهیه کنندگان و معماران با ایده ای جدید در زمان و بودجه خود صحبت کنید آنها به شما کمک خواهند کرد .

از راه پله های چوبی معاصر گرفته تا پله های شناور شیشه ای ، ایده های زیادی برای راه پله های مدرن وجود دارد که انتخاب کردنِ طرحِ دلخواه را بسیار سخت خواهد کرد . خوب ، ما این کار سخت را برای شما انجام داده ایم تا بتوانید طرح مورد علاقه تان را بیابید . برای مشاهده بهترین گرایش ها ، سبک ها و ساختارها – با چند نکته در صنعت که شما را در مسیر خود قرار می دهد – این مقاله را ادامه بدهید و راهنمای متخصصین ما در زمینه طراحی راه پله را برای مشاوره جامع در مورد نحوه شروع کار بررسی کنید .

1 . ایجاد ایده های فوری با ایده های پله مدرن

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله ها نقش مهمی در خانه های ما ایفا می کنند . با ایجاد یک طرح داخلی گرم در راهرو ، رنگ خانه خود را تعیین کنید . نرده های این راه پله فولادی به رنگ خاکستری فرانسوی رنگ آمیزی شده است که در اطراف آسترهای درب و تخته های چوبی در سراسر کفپوش ادامه دارد – راهی ساده اما تاثیرگذار برای ایجاد یک خانه منسجم .

2 . یک راه پله جدید با بودجه مناسب اضافه کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

در حالی که راه پله ها می توانند به اندازه انتخاب شما گران باشند ، این بدان معنا نیست که همه طرح ها باید برای زمین هزینه داشته باشند . ساده نگه داشتن طرح می تواند نتایج شیک و چشمگیری ایجاد کند ، همانطور که این واحد شیشه ای و چوبی معاصر نشان داده شده است . صاحبان خانه قبل از نصب یک نرده شیشه ای مقاوم 15 میلی متری خود ، یک راه پله ارزان کاج خریده اند و آن را سفید کرده اند .

3 . با نورپردازی راه پله بسته خود را آزمایش کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله های سرپوشیده می توانند تاریک و جدا از بقیۀ خانه باشند ، بنابراین طراحی نور مصنوعی مناسب مهم است . در بازسازی ها ، شاید چراغ های دیواری به خوبی قرار گرفته یا چراغ آویز باعث راحتی بیشتر فضا شود ، یا در خانه جدید با پنجره های داخلی خلاقیت ایجاد کنید ، زیرا در این مورد که شامل پانل های باریک داخلی شیشه ای می شود ، نمای اصلی را مشاهده می کنید . فضای پلان باز . راه پله جامد بامبو شامل نورپردازی LED تغییر رنگی است که در نرده ها مخفی شده و چراغی در بالای آن وجود دارد .

4 . از ایده های پله مدرن برای محدود کردن فضاهای باز استفاده کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

از آنجا که زندگی در فضای باز بیش از هر زمان دیگری رواج دارد ، با تنظیم مناطق عملکردی مانند یک محل کار راحت ، آشپزخانه یا خانه ، استفاده از راه پله برای تقسیم یک فضای بزرگ ایدۀ خوبی است . این راه پله استیل خیره کننده ، خلأ دو ارتفاعی را در مرکز این خانه با طرح باز برجسته می کند . راه پله را در سایه RAL همانند پنجره ها رنگ آمیزی کرده و دکوراسیونی صمیمی تر – خارج از گوشه – را از آشپزخانه و ناهار خوری مدرن جدا کرده است .

5 . فولاد سیاه و چوب را برای راه پله و راهرو معاصر ترکیب کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله و راهرو که ترکیبی عالی بین سبک های اسکاندیناوی و صنعتی است ، با هماهنگی کامل کار می کند . به علاوه ، یک صندلی تخم مرغی آویزان به فضایی که اغلب در بالاترین قسمت هدر می رود ، هدف می دهد .

6 .  با یک راه پله مدرن ورودی جذابی ایجاد کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله چوبی با جایگزینی یک طرح سنتی در این خانۀ روستیکِ مدرن ، دارای کفپوش های باز و نرده شیشه ای است ، بنابراین نور طبیعی از نور بالای سقف و پانل های شیشه ای کنار درب ورودی می تواند ورودی را غرق در نور کند .

7 . یک پله قدیمی را با یک تغییر مدرن به روز کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله اصلی با طراحی آرام و مطمئن با ظرافت به روز شده است . راه پله بسیار باشکوه است و هنگامی که این موکت خاکستری با میله های فولادی سیاه جفت می شود ، فضا را به زیبایی به روز می کند .

 8 . هنگام انتخاب کفپوش جسورانه عمل کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

مصالح قوی معاصر مانند بتن ، چوب طبیعی یا فولاد می توانند با خیال راحت در کنار فرش های زیبا و کاشی های روشن قرار بگیرند . انتخاب الگوی جسورانه تر برای کفپوش مناسب ، زیبایی بی نظیری را اضافه می کند و فضایی سرشار از سرگرمی و جذابیت ایجاد می کند .

9 . یک راه پله مدرن را به ویژگی کانونی در یک اتاق تبدیل کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله هم یک ویژگی فوق العاده در این فضای باز ایجاد می کند و هم هوشمندانه آن را تقسیم می کند تا مکانی دنج برای تماشای تلویزیون با دوک های عمودی ایجاد کند .

10 . با استفاده از Pops of Color یک پله جذاب بسازید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

هنگام بازکردن درب ورودی ، اغلب راه پله ها در جلوی خانه ما قرار دارند ، بنابراین انتخاب یک سبک تزئین منحصر به فرد و یا طراحی برای یک راه پله جدید ، تأثیر فوری بر مهمانان می گذارد . همچنین ایجاد فضاهایی که کمی رنگ آمیزی و نقاشی می کنند ، به خانه احساس خوبی می بخشد که باعث روحیه بهتری در شما و میهمانانتان خواهد شد . ایده های راه پله روشن می تواند شامل فولاد با روکش پودر ، رنگ آمیزی روی نرده چوبی یا تضاد رنگ قوی روی دیوارها با راه پله خنثی برای یک استقبال گرم باشد – این راه پله صورتی مطمئناً کارش را به خوبی انجام می دهد !

11 . دیوار گالری برای راه پله شخصی ایجاد کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله تا سقف به جعبه های به هم چسبیده تبدیل شده است – چراغ سقف برای نور در قسمت های پایینی ، مجموعه ای متفاوت از عکس های خانوادگی روی دیوارها و یک راه پله تاریک و ترمیم شده که با آویز جذابیت متضادِ فوق العاده ای به وجود آورده است . اینها همه ترفندهای ساده ( و ارزان ! ) هستند که می توانند در هر پروژه نوسازی یا تبدیل اتاق زیر شیروانی به کار گرفته شوند ، اما در مجموع تأثیر آن غیرقابل انکار است .

12 .  از شیشه در راه پله مرکزی برای فضای واحد استفاده کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

چیدمان آشپزخانه اوپن برای کفپوش کوچک این خانه خودساز مهم است ، بنابراین صاحبان خانه نرده های شیشه ای را انتخاب کردند تا خانه از نمای ورودی تا باغ پشت خانه نمای واضحی داشته باشد .

13 . با استفاده از بلوط و شیشه یک پله مفید ایجاد کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این راه پله به شکل U با نیمه فرود ، مکانی حساس را برای استراحت ایجاد می کند و حداکثر استفاده را از فضایی با ارتفاع دو برابر می کند ، قبل از اینکه به منطقه بینابینی برسید . نرده بلوط در بالا با کفپوش های جذاب مطابقت دارد در حالی که نرده شیشه ای همچنین به این معنی است که اتاق تقسیم نشده یا قطع نشده است .

14 . یک راه پله از جنس استیل مشکی برای یک پایان معاصر نصب کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این اتاق سبک ، درخشان و پر نور ، ترکیبی عالی بین مصالح سنتی و سبک مدرن است ، بدون شک به لطف آشپزخانه بدون دیوار و راه پله استیل مشکی یک طراحی فوق العاده را ایجاد کرده است .

15.  با پله چوبی سفید خانه تان را کلاسیک نگه دارید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

این طرح راه پله چوبی سفید زمانی خسته کننده نیست که با سایه ای از رنگ صورتی درب های انباری صورتی و روستایی ترکیب شود .

16 .  با یک درمان مدرن ، یک راه پله تراس ویکتوریا را تغییر دهید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله تراس خسته کننده را با نقاشی در سایه آبی معاصر و افزودن موکت خاکستری کم رنگ و در عین حال خیره کننده به روز کنید . این راه پله که ترکیبی کامل از سنتی و مدرن است ، همه چیز را که در خانه تراس باید خاص باشد به نمایش می گذارد ، در حالی که ریشه در سبک های معاصر دارد .

17.  با نوسازی پله قدیمی هزینه ها را کاهش دهید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

مگر اینکه از نظر ساختمانی مشکلی در راه پله در حین پروژه بازسازی وجود داشته باشد ، بسیاری از طراحی ها نیاز به توجه دارند و با برخی از TLC می توان آنها را تجدید کرد . این طرح پشتی با نرده چوبی رنگ آمیزی تیره که نگاه را به طبقه بالا دعوت می کند بسیار جذاب تر می شود .

18.  بیانیه ای با یک نور معلق در راه پله تهیه کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

یک نورپردازی مدرن اضافه کنید تا فورا فاکتور جذابیت را در راه پله ایجاد کنید . این راه پله سفارشی در اطرافِ لوستر مدرن در این خانه می چرخد ​​و یک ویژگی کانونی ایجاد می کند که چشم را از طریق فضای سه قد ارتقا می دهد .

19 . یک پله شیشه ای شناور ایجاد کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

انتخابی هیجانی مانند چوب برای راه پله و شیشه برای راه پله شناور بسیار هوشمندانه است . پله های چوبی که با نرده شیشه ای مدرن طراحی شده اند ، توهم شناور بودن را به وجود می آورند . راه پلۀ ساده دارای یک تار استیل مخفی ( محفظه در دو طرف پله ها ) در پشت تخته با روکش سنگ است که از کل سازه پشتیبانی می کند .

20 .  اجازه دهید چوب پیش قدم شود

پله چوبی مدرن
رپله چوبی مدرن

بهترین طراحی راه پله مدرن به مواد اجازه می دهد تا خودشان را نشان بدهند – همانطور که این ساختار گردویی نشان می دهد . رنگ سبز درب ورودی و کف های بتنی صیقلی داده شده باعث می شود همه عناصر این راهرو به چشم بیایند .

21.  یک پله مرکزی مدرن اضافه کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

ایده های راه پله مارپیچ مدرن

این پلکان مارپیچی مرکزی برای مالکان خانه طراحی شده است تا از فضای نشیمن عجیب و غریب ( زیر ) به طبقه زیرینِ روستایی تر منتقل شوند . کفپوش های ضخیمی که از خاکستر ساخته شده اند روی هم چیده می شوند تا ستون مرکزی معمولاً قابل مشاهده که ساختار را پشتیبانی می کند پنهان کند .

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

22.  یک پله معاصر را به یک فضای باز اضافه کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله شیشه ای در خانه بازسازی شده

در حالی که این خانه تراس بازسازی شده دارد ، صاحبان خانه راه پله های محصور و تاریک قبلی را باز کرده اند . جایگزین آن با یک ساختار چوبی و شیشه ای است که درست به فضای نشیمن باز منتهی می شود . نرده شیشه ای باعث می شود راه پله کمتر دیده شود .

23 . خارج از چارچوب فکر کنید تا با بودجه کار کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

ایده راه پله تخته سه لا

این راه پله فولادی و چوبی توسط صاحب خانه با استفاده از نرم افزار CAD طراحی شده است . نرده های چوبی به عنوان اقدامی برای صرفه جویی در هزینه ها نصب شده اند .

24 .  کنتراست چوب و فلز برای طراحی راه پله مرسوم ، مد روز

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

چوب های کم رنگ الهام گرفته از اسکاندیناوی با رنگ مشکی مات یکی از محبوب ترین سبک ها در سال های اخیر است . در اینجا ، نرده های ساده و باریک به زیبایی با روکش های بلوط و نرده های پیوسته خیره کننده طراحی ستایش کننده ای ایجاد کرده است .

25 . برای راه پله های صنعتی در فضای باز جسورانه انتخاب کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

ایده راه پله صنعتی

این راه پله فولادی سفارشی به گونه ای طراحی شده است که بتواند از فضاهای نشیمن باز تا مناطق خواب در قیمت زیرین ، در عین ایجاد یک پایان بندی صنعتی ، دسترسی کاملی ایجاد کند . طراحی نرده بازکن و ورق مش با استفاده از نور زیاد باعث می شود فضاهای طبقه پایین روشن تر به نظر برسند .

26 . مدرن سازی یک پله سنتی

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

ایده مدرن سازی راه پله مارپیچ

راه پله مارپیچ در این خانه بازسازی شده ویکتوریایی با رنگ سبز مریم گلی مدرن شده است . ساختار جوان شده پل کاملی بین تاریخ برای مطابقت با شیوه زندگی مدرن خانواده ایجاد می کند.

27.  با طراحی راه پله مدرن خانه خود را بزرگ کنید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله گالری با نیم طبقه

راه پله هایی که از ناحیه میان ساعتی جدید پایین می روند ، راه پله های دو طرف آشپزخانه واقعاً در این تبدیل انبار به سبک معاصر تأثیرگذار هستند . بعلاوه ، اسپندرل ( فضای مثلثی زیر پله ه ا) به عنوان انبار اضافی در آشپزخانه گنجانده شده است .

28.  تأثیرگذاری با یک راه پله مدرن را ساده نگه دارید

پله چوبی مدرن
پله چوبی مدرن

راه پله چوبی و فولادی در ایده آشپزخانه

معماران Merrett Houmøller هنگام طراحی این آشپزخانه به عنوان یک تراس ، یک پالت ساده از مواد را در سراسر فضا نگهداری کردند . نتیجه یک راه پله فلزی مشکی چشمگیر است .

نوینسده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : انواع راه پله مدرن ، راه پله های چوبی مدرن ، راه پله چوبی ، ایده راه پله چوبی

مطالب مرتبط با موضوع پله مدرن چوبی :

WhatsApp us