ویندوز ۱۰ ترکیبی از نسخه‌های قبلی ویندوز یعنی ۷ و ۸ می‌باشد که با قابلیت‌هایی جدید و کاربردی از جمله منوی استارت جدید، دسکتاپ‌های مجازی و یکپارچگی، تجربه کاربری جالب را برای کاربران تلفن‌های هوشمند تا رایانه‌های رومیزی و ایکس باکس به ارمغان می‌آورد.

مایکروسافت از ویندوز ۱۰ به عنوان جامع‌ترین پلتفرم دنیا یاد کرده و گفته این پلتفرمی است که از طیف وسیع سخت‌افزارهای مختلف در قالب یک راه‌حل جامع پشتیبانی می‌کند. در ماه ژانویه امسال مایکروسافت اعلام کرد که به‌روز رسانی از ویندوزهای ۷ و ۸ به ۱۰ رایگان خواهد بود، حتی بعد از آن خبرهایی منتشر شد که نسخه‌های غیرقانونی ویندوزهای ۷ و ۸ هم این به‌روز رسانی را بصورت رایگان می‌توانند دریافت کنند.

گفتنی است، فقط ویندوزهای ۷ و ۸ قابلیت آپدیت به ویندوز ۱۰ را دارند آن هم فقط تا یک سال! برای دریافت ادامه به‌روز رسانی‌ها باید نسخه اصلی را خریداری کنید.

ویندوز ۱۰ چرا رایگان عرضه می‌شود؟!

آن دسته از کاربرانی که از نسخه شرکتی ویندوزها یعنی نسخه Enterprise استفاده می‌کنند باید لایسنس خریداری کنند، چرا که به‌روز رسانی برای این دسته از کاربران رایگان نیست.

اینجاست که می‌توان فهمید مایکروسافت بعد از شکست ویندوز ۸ و از دست دادن کاربران خود حالا به این فکر افتاده تا به مدت یک سال به‌روز رسانی‌هایی را برای نسخه‌های قبلی ویندوز در نظر بگیرد. بعد از ویندوز ویستا مایکروسافت دومین شکست خود را با ارائه ویندوز هشت تجربه کرد و کاربران خود را از دست داد.

گویا ارائه خدمات بهتر برای جذب هرچه بیشتر کاربران و بازاریابی و کسب درآمد می‌تواند دلیل پشتیبانی یکساله مایکروسافت باشد. اما از حق که نگذریم مایکروسافت سنگ تمام گذاشته و قابلیت‌های زیادی را به آخرین نسخه سیستم عاملش آورده که از این قابلیت‌ها می‌توان به بازگشت استارت منو، خط فرمان جدید، امکان انتخاب هوشمندانه متن، چندین دسکتاپ و صفحه کاری اشاره کرد.

The post چرا ویندوز ۱۰ رایگان عرضه می‌شود؟! appeared first on آلامتو.

Source: New feed

WhatsApp us