تجزیه و تحلیل تخصصی بازار روسیه و اروپا

این مقاله یک ترجمه واژه به واژه است که امکان دارد برخی از بخش های آن نامفهوم باشد ولی در کل مفهوم کلی با اندکی تمرکز قابل فهم است .

در سال 2019 قیمت چوب در بازار داخلی روسیه , فنلاند و سوئد روند نزولی را ادامه داده و قیمت آن در اواخر ماه دسامبر به شدت کاهش یافت . یکی از دلایل آن تقاضای بازار بوده است . عرضه خارجی همچنان رو به کاهش است و تامین کنندگان بزرگ و شرکت های تولیدی روسیه در آن نقش اصلی را دارند .

قیمت هر متر مکعب چوب صنوبر 225 دلار می باشد   sf1-4 245

شناخته ترین مارک pinus sylvestris LF SF1-4

کارخانه های چینی که در زمینه چوب همه فن حریف هستند مشتری چوب روسی هستند . اکثر شرکت های چینی از شرکت ه شرکت های چینی از شرکت های روسی برای تهیه محصولا خود از شرکتهای جنگلداری روسی چوب خریداری میکنند .

در مقایسه با سال گذشته هزینه های خرید خارجی همچنان رو به افزایش بود و احتمالا شرکت های چینی در روسیه زمان بسیار سختی را پشت سر می گذارند .. خبر خوب این بود که بهای روبل در برابر یوان به شدت کاهش یافته . اخیرا نرخ یوان 6.97 در برابر یک دلار بوده .

در اواخر ژانویه مقدار زیادی چوب از روسیه وارد بازار اصلی چوب چین می شود . همزمان با اغاز سال نو چینی که این بازار حدود یک ماه بسته خواهد بود .  در اغاز ماه مارس موجودی چوب به 1.350.000 متر مکعب می رسد و بازار قیمت فروش به یک حد معینی کاهش خواهد یافت و در کل  سال 2018 قیمت عرضه کننده کالا برای قیمت های روسی در ژانویه 265 دلار و قیمت فروش 2120 یوان در متر مکعب در تایوانگ  و قیمت فروش در بازار چینگدائو 2100 یوان …

ادامه در لینک زیر مشاهده کنید .


چوب روسیه قیمت بازار صادرات را ناراحت می کند

جمعه 27 فوریه 2015

براساس گزارشی که اخیراً توسط WOOD MARKETS منتشر شده است ، با کاهش قیمت نفت و ارز ، وضعیت کلان اقتصادی روسیه رو به وخامت است. روسیه به دلیل پایین آمدن قیمت های نفت حتی و تحریم های شدید مالی که توسط کشورهای غربی اعمال می شود (محدود کردن جریان پول در داخل و خارج از کشور) ، یک بحران نقدی کلی را تجربه می کند ، بنابراین اعتبار بانکی بسیار محدود شده است – آینه ای از تحریم های اتحادیه اروپا بر روسیه اکنون دسترسی به وام های مقرون به صرفه از خارج را محدود می کند.

اگرچه بانک های تجاری روسیه میلیاردها دلار به شرکت های این کشور وام می دهند ، اکنون وام های بانکی با نرخ بهره 25٪ – 30٪ برای بنگاه های متوسط ​​​​تنظیم می شود. علاوه بر این ، برخی از بانک ها به عنوان شرط دستیابی به یک خط اعتباری ، نیاز به 100٪ وجوه برای تضمین در برابر تجارت دارند. این بدان معنی است که در حال حاضر انجام تجارت در روسیه فقط می تواند به عنوان دیوانه توصیف شود. جنجال برانگیز این است که با اعمال محدودیت های سختگیرانه و دسترسی به اعتبار بسیار محدود ، بسیاری از شرکت ها خود را ناتوان از ماندن در تجارت می دانند و باعث افزایش توانایی اقتصاد در بهبودی می شوند!

بانکهای روسی شاهد خشک شدن منابع سرمایه خود هستند ، بنابراین وام به صنعت جنگل ممکن است تحت الشعاع اهداف برخی از موسسات پیرامون بقای خود باشد. با این حال ، برخی از معامله گران چینی اعلام کرده اند که اگر تأمین مالی برای شرکت های روسیه بسیار سخت شود ، آنها مایل هستند وامهایی را وام دهند ، مشروط بر اینکه در ابتدا حق امتناع از بخش عمده ای از تولید چوب را داشته باشند. همچنین تعدادی از شرکت های چینی اعلام کرده اند که اگر چوب روسی با قیمت پایین بماند ، کوره های بیشتری را در چین احداث می کنند تا امکان افزایش حجم چوب های کوره ای (به عنوان ابزاری برای تأمین نیاز کارخانه های مبلمان و دیگر اهداف دیگر) فراهم شود.

با کاهش ارزش روبل از حدود 33 به دلار آمریکا در اواسط سال 2014 به پایین 70 در پایان ژانویه (اکنون 65 در اواسط فوریه) ، صادرکنندگان روسی توانسته اند قیمت های آمریکا را در بازارهای کلیدی پایین بیاورند (مانند چین) ضمن افزایش بازده خالص آنها. از ماه دسامبر ، میزان فروش چوب و حجم چوب روسی رو به افزایش است و قیمت های پایین تری برای جذب مشاغل / مشتریان بیشتر ارائه شده است. با این حال ، باید توجه داشت که افزایش واقعی در میزان ورود چوب و حجم صادرات چوب به چین نسبتاً ناچیز بود – در 10٪ – 20٪ بالاتر از حد طبیعی گزارش شده است. با این حال ، با توجه به اینکه بازار صادرات مهم مصر بسیار کند است ، بنا به گزارش ها ، صادرکنندگان روسی محموله های بیشتری را به چین هدایت می کنند تا از بازده بهتر و حجم بالاتر استفاده کنند.

پایین آمدن قیمت ورود به سیستم روسیه در ابتدا در بنادر زمینی در مرز چین و روسیه ، جایی که صنعت کارخانه محلی کشور قادر به ارائه چوب ارزان تر و سبز به بازار شمالی چین بود نشان داده شد. اکنون ، سیاهههای مربوط به حمل و نقل در ماه ژانویه و اوایل فوریه از بنادر اقیانوس روسی به بنادر شمال شرقی چین با کاهش قیمت ارائه می شود ، به عنوان مثال ، سیاهههای اروپایی کاج اروپایی (22 تا 30 سانتی متر) در سال 2013 با 165 دلار در مترمکعب در سال 2013 و در 155 دلار در مترمکعب در 3 در اوایل سال 2014 ، و در ماه ژانویه با 130 دلار در هر متر مکعب ارائه شده است.

به طور مشابه ، الوار چوب از غرب و شرق روسیه هم اکنون با سطوح پایین تر قیمت در دسترس است. قیمت ورود به سیستم روسیه از اواسط Q4 / 2014 با 25 تا 35 دلار / متر مکعب کاهش یافته است. این وضعیت باعث شده صادرکنندگان چوب نرم از کشورهای دیگر نیز قیمت خود را به چین کاهش دهند. به عنوان مثال ، قیمت انواع صنوبر صنوبر از فنلاند و سوئد – حداکثر 295 دلار در هر متر مکعب M3 در پایان Q3 / 2014 – اکنون به اندازه 250 دلار در متر / متر مکعب C&F چینی (حتی اگر بیشترین قیمت در 255 دلار آمریکا باشد) مشاهده می شود. دامنه 260 دلار / متر مکعب)؛ این حتی برای برخی صادرکنندگان اروپایی تقریباً استراحت در نظر گرفته می شود.

وضعیت فعلی بازار برای صادرات اصلی کاج قرمز روسیه (که حدود 60٪ از تولید کارخانه های سیبری را تشکیل می دهد) با قیمت های بسیار پایین در مصر و خاورمیانه مشخص شده است. قیمت کاج قرمز درجه چهار برای بازارهای MENA در حال حاضر مقداری 90 تا 100 دلار در هر مترمکعب در ماه ژوئن سال 2014 است. این بدان معنی است که بازگشت به کاج قرمز روسیه در این بازارهای صادراتی سنتی – حداقل فعلاً آمریکا است. 30 تا 40 دلار در هر مترمکعب / متر مکعب کمتر (بر اساس کارخانه FOB) نسبت به همان چوب که به چین فروخته می شود.

برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که قیمت صنوبر صنوبر در چین می تواند با ثبات تر باقی بماند (براساس تقاضای پایدار اروپا و همچنین آستانه های حتی قیمت شکسته برای کارخانه های اروپایی) ، اما قیمت کاج قرمز روسیه حتی قبل از یافتن کف ممکن است سقوط کند. برای این حجم مازاد این دو گونه معمولاً در یک دامنه مشابه تجارت می کنند. تصور می شود که چند شرکت در روسیه می توانند از این وضعیت “آربیتراژ” استفاده کنند ، اما اکثر نمایندگان و مخاطبین در چین ندارند و متقاضی قیمت هستند. در نتیجه ، تصور می شود که روند نزولی بیشتر در قیمت چوب کاج قرمز تا زمانی که بازارها در اواخر سه ماهه اول یا اوایل سه ماهه دوم تعادل برقرار شود ، رخ خواهد داد.

تصویر کامل بسیاری از کارخانه های اره برقی در روسیه بیش از تأثیر نرخ ارز ضروری است. در حالی که نصف روبل روسیه به دلار آمریکا از تابستان به نظر می رسد که احتمالاً باد شدید در بازارهای صادراتی است ، قیمت چوب کاج قرمز روسیه در تعدادی از بازارهای مهم صادراتی سقوط کرده است و هرگونه جایزه احتمالی حاصل از سود ارزی از بین رفته است. به طور قابل ملاحظه. به عنوان مثال ، اقتصاد کارخانه اره برقی روسیه تحت تأثیر قیمت خدمات راه‌آهن (که به دلار آمریکا قرار دارد) و با افزایش تهاجمی تحت تأثیر قرار می‌گیرند ، به عنوان مثال ، راه‌آهن روسیه اعلام کرد افزایش 10 درصدی تعرفه حمل و نقل صادرات برای کلیه محموله‌های مؤثر در اواسط ژانویه ، در اواسط فوریه ، افزایش 4/13٪ درصدی دیگر رخ داد.

هزینه های بیشتر قطعات و تجهیزات وارداتی و همچنین هزینه های تند تند تأمین مالی را اضافه کنید ، و مقداری از افزایش ارز بلافاصله تبخیر می شود. بنابراین انتظار می رود که کاهش بیشتر قیمت های روسی در چین محدود شود ، به خصوص که شرکت های صادر کننده بزرگ در تلاش برای نگه داشتن خط های پایین خود شروع به کاهش قیمت ها می کنند.

منبع: گروه بین المللی WOOD MARKETS ، www.woodmarkets.com