0 Items

انتخاب بهترین چوب برای ساخت لوازم چوبی

ساخت میز چوبی سفارشی

برای ساخت لوازم چوبی دو آیتم بسیار مهم وجود دارد : اول طرح و دوم جنس چوب مورد استفاده .

مطمئنا در ابتدا شما هم مطمئن نیستید چه چوبی برای ساخت لوازم چوبی مناسب است , جای درستی آمده اید .ما به شما کمک میکنیم بهترین چوب را برای مبلمان چوبی منزل خود انتخاب کنید . خرید و سفارش یک میز تمام چوب سرمایه ای است که سالیان سال از آن لذت خواهید برد و از ارزش آن کم نمی شود .

انواع مختلف چوب برای ساخت مبلمان و دکوراسیون چوبی :

برای خرید مبلمان چوبی با اطمینان خرید کنید! راهنمای مفید ما مزایا ، ظاهر و ویژگی های انواع مختلف چوب برای مبلمان را توضیح می دهد. به خواندن ادامه دهید تا بهترین مبلمان چوبی را برای خانه خود پیدا کنید!

انواع چوب در دکوراسیون داخلی
انواع چوب در دکوراسیون داخلی

البته نباید از این نکته غافل شد که در ایران دو چوب کاج روسی و راش گرجستان بسیار مورد استفاده است و این اغلب بخاطر قیمت مناسب این دو چوب است .

چوب گردو

گردو چوبی سخت ، محکم و بادوام برای مبلمان است. به خوبی تراشیده و سالها شکل خود را حفظ می کند. این امر آن را برای مبلمان تزئینی که به سطح بالایی از کیفیت نیاز دارد ، عالی می کند. این چوب برای قطعات و اثاثیه یک سرمایه گذاری ایده آل است و میتوان نسل ها در خانواده خود آن را حفظ کنید .

در آمریکای شمالی ، گردو از ورمونت به دشت های بزرگ و جنوب از طریق لوئیزیانا و تگزاس می روید. رنگ آن از سفید تا قهوه ای تیره متغیر است و به دلیل سوراخ ها و گره های بزرگ معروف است. انواع متداول آن شامل گردو برزیلی ، گردوی کارائیب ، گردوی سیاه و چوب گردو آمریکای شمالی معروف است. دانه بندی چوب گردو به طور معمول صاف است ، اما برخی از امواج و رگه ها که به ریشه نزدیکتر است بیشتر نمایان می شود . گردو بهترین چوب برای مبلمان شیک و آراسته است و به جزئیات زیادی نیاز دارد.

واقعیت جالب: از گردو به دلیل ماهیت بادوام خود برای ساخت پروانه های هواپیما در جنگ جهانی اول استفاده می شد.

چوب افرا

افرا یکی از سخت ترین انواع چوب برای مبلمان است. این ماده اغلب برای وسایل سنگین مانند کمدها و ست های ناهار خوری مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا بیشترین فشار را در زمان استفاده متحمل میشود . افرا از سایر چوب های جنگلی مقرون به صرفه تر است. این ، همراه با دوام آن ، آن را برای خانواده های جوان ایده آل می کند.

افرا در درجه یک در منطقه Great Lakes یافت می شود. رنگ آن از کرم تا قهوه ای مایل به قرمز متغیر است ، اما خیلی خوب رنگ های تیره را به خود می گیرد. بنابراین ، چوب افرا به راحتی می توان رنگ آمیزی کرد تا شبیه چوب گران تر مانند چوب ماهون باشد. چوب افرا دارای دانه ای مستقیم و ریز با الگوهای گاه به گاه مانند چشم پرنده یا کمانچه است. افرا سخت معمولاً رنگ روشن تری دارد در حالی که افرا نرم کمی تیره تر است.

واقعیت جالب: بسیاری از محققان معتقدند که برای ساخت قاب داخلی اسب تروا از افرا استفاده شده است.

چوب ماهون

چوب ماهون یک چوب سخت و مقاوم است که اغلب برای مبلمان های گرانقیمت و پیچیده استفاده می شود. این گونه چوبی دارای دانه بندی کاملاً خوب هستند. به دلیل بزرگ بودن درختان ، چوب ماهون در تخته های بزرگ تولید می شود. این امر آن را برای مبلمان بزرگ و نقطه کانونی عالی می کند. ماهون ظاهری بی انتها دارد و گرما را به اتاق می افزاید. هر مبلمان چوبی چوب ماهون با مراقبت مناسب نسل های بسیاری را زنده نگه می دارد.

چوب ماهون بومی مکزیک ، آمریکای مرکزی و جنوبی است ، اما در مناطق گرمسیری و آفریقا رشد می کند. چوب ماهون آفریقایی محبوب تر از چوب ماهون آمریکای جنوبی شده است. با این حال ، قطعات عتیقه اغلب از چوب ماهون آمریکای جنوبی ساخته می شوند. رنگ آن از کم رنگ صورتی تا قهوه ای مایل به قرمز با دانه ای مستقیم متفاوت است. چوب ماهون بهترین چوب برای مبلمان شیک و بی انتها است ، به خصوص قطعات بزرگ مانند میزهای غذاخوری.

واقعیت سرگرم کننده: از چوب ماهون غالباً در سازهای موسیقی استفاده می شود و به صدا لحنی گرم و غنی می بخشد.

چوب توس

توس یک چوب سخت بسیار مقاوم و بادوام است که در آمریکای شمالی به وفور رشد می کند. ظاهر زیبا و رنگ بور این گونه ، آن را به یک نوع چوبی عالی برای مبلمان مدرن تبدیل کرده است. این دانه های چوب دارای ظرافت و خطوط تمیز است که طراحی ساده داخلی را تکمیل می کند.

توس در مناطق شمال شرقی و دریاچه های بزرگ و در امتداد آپالاچیان رشد می کند. رنگ آن از کرم تا قهوه ای مایل به قرمز روشن با دانه ای ریز متغیر است. طبیعت مستحکم و مقاوم این چوب ، آن را برای کار دقیق مناسب ساخته است.

واقعیت جالب: هواپیمای مشهور هوارد هیوز H-4 Hercules ، معروف به “صنوبر غاز” در واقع از درخت توس ساخته شده بود.

چوب بلوط

بلوط از انواع چوبی بادوام و سخت است. به دلیل رشد کند این درختان ، چوب آن بسیار متراکم است و دارای کیفیت بالایی است . این چوب با انواع مختلف چوب سازگار است. این باعث می شود که هم برای مبلمان مدرن و هم برای مبلمان سنتی ایده آل باشد. همچنین اغلب برای طراحی مبلمان Mission / Arts & Crafts استفاده می شود.

بیشتر چوب بلوط از شرق و مرکز ایالات متحده آمده است. بسیاری از عتیقه های آمریکایی از چوب بلوط ساخته شده اند. مبلمان بلوط با مراقبت مناسب قرن ها دوام می آورند. این رنگ از قهوه ای روشن تا قرمز مایل به صورتی همراه با دانه ای چرخان یا راه راه است. مبلمان بلوط اگر به درستی رنگ شود ، به عنوان چوبی ضد خراش و لک شناخته می شود.

واقعیت جالب: میز کار Oval Office فعلی از بلوط ساخته شده و توسط ملکه ویکتوریا در سال 1880 به رئیس هیز داده شده است.

چوب گیلاس

چوب گیلاس به دلیل دانه های بسیار صاف و یکدست معروف است. چوب به خوبی صیقل داده می شود و نمای زیبایی به پایان می رسد. گیلاس همچنین با استفاده از محبوبیت آن برای مبلمان عتیقه شناخته شده است . این یک چوب سخت برای صنعتگران محسوب می شود. مبلمان چوبی گیلاس غالباً سرمایه گذاری است که در بلند مدت نتیجه می دهد.

گیلاس در شرق ایالات متحده یافت می شود. رنگ مشخص آن از قهوه ای مایل به صورتی شروع می شود و با دانه ای صاف و مقداری موج دار به قرمز عمیق تیره می شود. مانند بیشتر مبلمان چوبی ، گیلاس با پیری زیباتر می شود. گیلاس بهترین چوب برای مبلمان است که برای سالها دوام و در خانواده شما باقی مانده است.

واقعیت جالب: برخلاف تصور عمومی ، جورج واشنگتن هرگز به قطع درخت گیلاس اعتراف نکرد.

چوب بامبو

بامبو به دلیل حمایت از طبیعت استفاده از آن دوستدار محیط زیست است و رنگ آمیزی بور و زیبا شناخته شده است. این گونه در واقع یک چمن است ، نه چوب سخت. به همین دلیل ، بامبو به سرعت رشد می کند. این گیاه حدود 10 برابر سریعتر از چوب های سخت رشد می کند. بامبو همچنین در برابر تورم و جمع شدن مقاومت می کند.

بامبو در هر قاره به جز اروپا و قطب جنوب رشد می کند. رنگ آن از بسیار روشن تا لحن متوسط ​​گرم و متغیر است ، اما به طور طبیعی ، این رنگ بور ملایم دارد. مبلمان بامبو برای طراحی همه کاره است اما بیشتر در طراحی داخلی معاصر دیده می شود. بامبو بهترین چوب برای مبلمان ساخته شده برای خانواده های آگاه از محیط زیست و طراحی مدرن است.

واقعیت جالب: مقاومت در برابر کشش یک گونه متوسط ​​بامبو 3 برابر قوی تر از چوب معمولی در ساخت است.

چوب کاج

کاج با طراحی روستیک و خانه کشاورزی محبوب است. این چوبی سبک وزن است ، و این برای خانواده هایی که مرتباً جابجا می شوند بسیار مناسب است. کاج چوبی ارزان قیمت است و گزینه خوبی برای کسانی است که برای سرمایه گذاری در انواع دیگر چوب آماده نیستند. کاج به خوبی رنگ می شود و مبلمان کاج نقاشی شده اغلب به دلیل رنگ های سرگرم کننده برای اتاق کودکان استفاده می شود.

کاج در سراسر نیمکره شمالی یافت می شود. رنگ آن از سفید تا قهوه ای روشن با زنگ های قرمز یا زرد متغیر است و به دلیل گره های زیبا معروف است. گره ها همان چیزی هستند که شخصیت و جذابیت روستیک را به پایان کار می رسانند. مبلمان چوبی کاج در برابر جمع شدن و تورم مقاومت می کند و شکل خود را برای سالها حفظ می کند.

واقعیت جالب: قدیمی ترین درخت کاج زنده جهان کاج بریستلکونه است که 5،065 سال قدمت دارد.

با تشکر از توجه شما

مطالب مرتبط درباره انواع چوب :

گالری تصاویر مبلمان و لوازم چوبی ؛ دکوراسیون چوبی منزل

WhatsApp chat