همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج

نحوه ی کاشت بذر درخت کاج

شما می توانید درختان کاج را با استفاده از بذری که در قسمت  پولک مخروط کاج  است و از مخروط های ماده برداشت می شود، استفاده کنید و درخت کاج خود را پرورش دهید. مخروط های کاج ماده به طور قابل توجهی بزرگتر از همتایان نر خود هستند. مخروط های کاج بالغ از نظر ظاهری چوبی شکل و قهوه ای هستند. یک مخروط حدود دو دانه تولید می کند. این دانه ها تا زمانی که خشک نشوند و به طور کامل باز شوند در مخروط باقی می مانند. بذر موجود در مخروط های کاج معمولاً توسط قسمت های برجسته ای شبیه به بال قابل شناسایی است که برای کمک به عمل بذر افشانی به بذر وصل شده است. بذرها را می توان در فصل پاییز  معمولا بین ماه های سپتامبر و نوامبر وقتی از درخت به پایین می افتند جمع آوری کرد.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  نحوه ی کاشت بذر درخت کاج

هنگامی که بذر سالم و بادوام به مقدار کافی دارید، بسته به زمان برداشت آها، باید در یک ظرف خشک فوراً کاشته شوند زیرا بذر های درخت کاج معمولاً در حدود اوایل سال کاشته می شوند. کاشتن بذرها را در داخل خانه شروع کنید و آن ها را در گلدان های جداگانه با خاک گلدان خوب تخلیه کنید. هرکدام از بذرها را دقیقاً زیر سطح خاک هل دهید و مطمئن شوید که در یک موقعیت عمودی قرار دارد و انتهای آن به سمت پایین است. گلدان ها را کنار یک پنجره ی نور گیر قرار دهید. دانه ها را مرطوب نگه دارید و صبر کنید. زیرا جوانه زنی می تواند ماه ها طول بکشد، اما حداکثر باید تا ماه های مارس یا آوریل رخ دهد.

جوانه زدن بذر درخت کاج

دانه ها را از مخروط های افتاده ی زیر درخت جمع آوری کنید و آن ها را به آرامی به شکل وارونه تکان دهید. ممکن است قبل از یافتن بذرهایی که برای کاشت مناسب باشند، دانه های بی شماری به زمین بیفتند و بشکنند. برای این که فرآیند جوانه زدن بذر کاج با موفقیت به انجام برسد، داشتن بذرهای سالم بسیار مهم است برای آزمایش سالم بودن بذر را در ظرفی پر از آب قرار دهید و آن هایی را که روی آب به شکل شناور قرار می گیرند جدا کنید. بذرهایی که در آب معلق (شناور)  می شوند عموماً دانه‌هایی هستند که احتمال جوانه زدن در آن ها نسبت به بقیه کمتر است.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  جوانه زدن بذر درخت کاج

انواع درخت کاج

کاج  ماگو

 کاج های ماگو برای باغبانانی که می خواهند در منظره ی سرسبزی که در اختیار دارند، درخت متفاوتی نیز داشته باشند جایگزین بسیار خوبی برای درختان کوهستانی است. موگوس ها مانند خانواد ی خود رنگ سبز تیره و بوی کاج تازه دارند اما در مجموعه های کوچک تر. در این مقاله دربارهمراقبت از کاج های ماگو اطلاعاتی کسب خواهید کرد. کاج ماگو (Pinus mugo)  همیشه سبز است. گونه های کوتاه و بوته ای از نظر ظاهری با شاخه هایی که از درون خاک رشد می کنند، از نظر ظاهری مرتب هستند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج ماگو

 این عادت به طور طبیعی گسترش یافته است و میزان نور زیاد را تحمل می کند. در بهار، رشد جدید مستقیماً در نوک شاخه های افقی شکل می گیرد تا “شمع” تشکیل شود.  شمع ها سبک تر از شاخ و برگ های قدیمی تر هستند. شمع ها از بالای درختچه بالا می روند. قطع کردن شمع ها در فصل بعد منجر به رشد متراکم می شود. این گیاهان همه کاره و متراکم ، منظره و موانع خوبی را ایجاد می کنند که می توانند حریم خصوصی را به منظره اضافه کنند. از آن ها برای تقسیم بخش های باغ و ایجاد اتاق ک های در باغ می توانید استفاده کنید.

درختان کاج موگو در مناطق کوهستانی اروپا مانند آلپ، کارپات و پیرنهوجود دارند. کاج های ماگو در دمای خنک و ارتفاعات زیاد رشد می کنند. این گروه از درختان همیشه سبز با ارتفاع بین 3 تا 20 پا (91 سانتی متر-6 متر) رشد می کنند و می توانند به عرض های بین 5 تا 30 (3-9 متر) پا گسترش دهند.

شرایط رشد درخت ماگو

باغبانانی که به دنبال درختچه ای متراکم یا درخت کوچک هستند تا بتوانند به عنوان زیبایی در منظره یا یک پوششی برای سطح زمین از آن استفاده کنند و افرادی که برای کمک به کنترل فرسایش نیاز به گیاه دارند، باید کاشت کاج ماگو را در نظر بگیرند. آن ها با طیف وسیعی از انواع خاک سازگاری دارند و به قدری در برابر خشکسالی مقاومت می کنند که هرگز نیازی به آبیاری ندارند. تنها چیزی که آن ها به شدت نیاز دارند، نور آفتاب کامل است. در آب و هوای گرم، آن ها ممکن است در سایه ی جزئی بهتر از نور خورشید عمل کنند.   درختان کاج ماگو نسبت به pH خاک زیاد حساس نیستند و می توانند کمی اسید را تا حدی قلیایی تحمل کنند. می توانید ماگو را سالانه با کامپوست یا سایر مواد ارگانیک خاک بارور کنید. آن ها معمولاً نیازی به کودهای کاربردی ندارند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  کاج ماگو جوان

کاج سرو

کاج سرو (Pinus glabra) یک گیاه همیشه سبز، سخت و جذاب است که به شکل درخت کریسمس به شکل برش های کوکی شکل نیست. بسیاری از شاخه های آن سایبان بوته ای نامنظم سوزن های نرم و سبز تیره را تشکیل می دهند و شکل هر درخت بی نظیر است. شاخه ها به اندازه کافی در تنه کاج رشد می کنند تا این درخت یک انتخاب عالی برای یک ردیف پرچین بلند باشد.

اگر از شما بپرسید “کاج سرو چیست؟” جای تعجب ندارد. اگرچه این درخت بومی آمریکای شمالی است، اما یکی از کمترین کاج ها در این کشور است. کاج سرو یک کاج جذاب با تاج باز است. این درخت در طبیعت با بیش از 100 پا رشد می کند. اما غالباً در کشت به طور قابل توجهی کوتاهتر می ماند. این گونه وقتی بالغ می شود به دلیل بافت پوست  به کاج صنوبر معروف است. درختان جوان پوستی مایل به خاکستری دارند، اما با گذشت زمان آن ها پشته هایی گرد مانند درختان صنوبر ایجاد می کنند و سایه ای عمیق از قهوه ای مایل به قرمز را روشن می کنند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  نمونه هایی از کاج های سرو

رشد کاج سرو

سوزن های روی کاج سدر به صورت دسته های دوتایی رشد می کنند. آن ها باریک، نرم و پیچ خورده هستند و معمولاً به رنگ سبز تیره اما گاهی اندکی خاکستری هستند. سوزن ها تا سه فصل روی درخت می مانند. وقتی درختان حدود 10 سال قدمت دارند، شروع به تولید بذر می کنند. بذرها در مخروط های قهوه ای مایل به قرمز رشد می کنند که به شکل تخم مرغ شکل می گیرند و بر روی نوک علامت های کوچک و خار دارند. آن ها تا چهار سال روی درختان باقی می مانند و منبع غذایی ارزشمندی را برای حیوانات وحشی فراهم می کنند. کاج های سرو در مناطق سرسخت گیاهی رشد می کنند. درختان تحمل سایه را دارند و در خاک های مرطوب و شنی بهترین رشد را دارند. اگر به طور مناسبی کاشته شده باشند، آ نها می توانند تا 80 سال عمر کنند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – کاج سرو در حال رشد

این درختان دارای ویژگی های بسیاری هستند که آن ها را تبدیل به یک انتخاب عالی برای درست کردن پرچین در مقابل طوفان های بادی می کند. آن ها آهسته رشد می کنند و عموماً به خوبی با ریشه های بلندشان در داخل زمین مجم می شوند. پرچین کاج سرو جذاب، نیرومند و عمر طولانی خواهند داشت. البته یک خط یکنواخت از درختان کاج  برای پرچین فراهم نمی شود، زیرا شاخه ها تاج های نامنظمی را ایجاد می کنند. با این حال، شاخه های روی کاج های سرو نسبت به بسیاری از گونه های دیگر رشد می کنند و ریشه های قوی آنها در برابر باد ایستاده است.

کاج کلرادو

بسیاری از باغبان ها با کاج های کلرادو (Pinus edulis) نا آشنا هستند و ممکن است بپرسند “کاج کلرادو چه شکلی است؟”

کاج کلرادو نوعی درخت کاج کوچکی است که به ندرت بالای 20 فوت رشد می کند و  بسیار کارآمد است. در محدوده بومی خود در جنوب غربی آمریکا با  بارندگی 15 اینچ یا کمتر در سال رشد می کند. کاج کلرادو سوزن های زرد و سبز به طول 2 سانتی متر دارد که حدود 8 یا 9 سال روی درخت می مانند. مخروط های کوچک و شبیه گل رز به رنگ قهوه ای هستند. در داخل مخروط ها، دانه های کاج گران بهایی را پیدا خواهید کرد.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج کلرادو

رشد درخت کاج کلرادو

این نوع کاج سریع رشد نمی کند بلکه به آرامی و به طور پیوسته رشد می کند و تاج آن تقریباً به اندازه درخت بلند می شود. پس از حدود 60 سال رشد، درخت ممکن است 6 یا 7 فوت ارتفاع داشته باشد. کاج های کلرادو می توانند عمر طولانی داشته باشند. حتی بیش از 600 سال. این درختان به عنوان نوع منتخب دولت نوادا و نیومکزیکو انتخاب شده اند. اگر به دنبال درختانی هستید که در خاک خشک رشد می کنند و واقعاً به حداقل نگهداری نیاز دارند، به درخت کاج کلرادو فکر کنید. سیر رشد این درخت اصلا دشوار نیست تا زمانی که نسبت به نگه داری آن حساسیت بیش از اندازه نشان ندهید.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

             همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج کلرادو

 کاج های کلرادو را در ایالات متحده آمریکا در خاکی که به خوبی زهکشی شده در یک مکان کاملا در معرض آفتاب قرار می دهند. معمولاً درختان در ارتفاعی كمتر از 7500 پا بهترین عملکرد خود را نشان می دهند. آن ها در مکان های خشک روی تپه ها کاشته می شوند نه در زمین های کم آب که آب جمع می شود. اگرچه درختان در زمان ابتدایی کاشت به آبیاری منظم احتیاج دارند، اما شما باید بعد از مدتی ابیاری به آن ها را کم کنید. برنامه آبیاری خود را با درخت و شرایط رشد آن مطابقت دهید. اگر می خواهید یک قانون کلی برای آب دادن باشید، در تابستان دو بار در ماه و یک بار در فصول دیگر آبیاری کنید.

با وجود تحمل بالای خشکی در این درختان، این درخت کاج  با آبیاری کم بهتر کار می کند. سال ها تکرار خشکسالی شدید می تواند درختان را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به حمله ی نوع حشره مخصوص این نوع کاج شود. هرچند مهم است که آبیاری این درختان گاه به گاه انجام شود، به همان اندازه مهم که در مراقبت از کاج کلرادو تلاش آگاهانه ای صورت بگیرد تا این درختان غرق در آب نشوند. بسیاری از درختان زراعی نیز هر ساله در اثر آبگرفتگی از بین می روند.

کاج سیاه ژاپنی

کاج سیاه ژاپنی مناسب برای مناظر ساحلی است و مکانی که که در آن بتواند در ارتفاعی نزدیک به 20 فوت رشد می کند ایده آل است. این کاج می تواند به ارتفاع قابل توجه 100 فوت برسد. درختان کاج سیاه ژاپنی (Pinus thunbergii) که از ژاپن معرفی شده اند، نسبت به گونه های بومی خاک شنی و خاک شور را تحمل می کنند. این امر آن ها را به یک دارایی ارزشمند برای مناظر ساحلی تبدیل می کند. اگر آن را در محیط داخلی پرورش می دهید، فضای زیادی به آن اختصاص دهید زیرا بسیار بزرگت می شود. متوسط ارتفاع یک درخت بالغ حدود 60 فوت است اما می تواند در محیط ایده آل تا 100 پا رشد کند. یکی از اولین مواردی که در مورد این درخت به آن توجه خواهید کرد جوانه های سفیدی است که با توده های ضخیم از سوزن های سبز تیره زیبایی خاصی دارد. سوزن ها به طور معمول حدود 4.5 اینچ طول دارند و به صورت جفت بسته می شوند. این درخت به شکلی مخروطی رشد می کند در حالی که وقتی درخت جوان است  مرتب و یکدست می باشد اما با افزایش سن شل و نامنظم می شود.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج سیاه ژاپنی

رشد درخت کاج سیاه ژاپنی

مراقبت از کاج سیاه ژاپنی آسان است. مطمئن شوید که یک مکان باز با نور زیاد خورشید در اختیار دارید. شاخه ها می توانند به اندازه 25 فوت گسترش پیدا کنند بنابراین به آن فضای زیادی بدهید. ظرفی را انتخاب کنید و سوراخی را دو تا سه برابر وسیع تر از ظرف حفر کنید و ماسه ها را با مقدار زیادی کود خزه مخلوط کنید. شن و ماسه خیلی سریع زهکشی می شوند اما کود خزه به حفظ آب کمک می کند. در صورت عدم بارش باران به صورت هفتگی آن را آبیاری کنید تا زمانی که درخت به خودی خود رشد کند. اگرچه این درخت با بیشتر انواع خاک سازگار است، اما در خاک های ضعیف که فاقد مواد مفید هستند هر سال یا هر دو سال به کود نیاز دارد. اگر به کودهایی که برای درختان کاج طراحی شده است دسترسی نداری ، هر کود کامل و متعادل می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دستورالعمل های روی بسته ی کود را مطالعه کنید و میزان کود را به اندازه نیاز درخت مشخص و استفاده کنید. برای دو سال اول از درخت در مقابل باد شدید حافظت کنید.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج سیاه ژاپنی

 کاج قدرتمند اسکاتلندی

کاج قدرتمند اسکاتلندی (Pinus sylvestri) درختی ناهموار و همیشه سبز بومی اروپا است. این منطقه در بخش بزرگی از آمریکای شمالی رشد می کند. از نظر ظاهری جذاب و متمایز است اما برای بعضی از مناطق مناسب نیست. درختان کاج ااسکاتلندی معمولاً به ارتفاع 40 تا 50 می رسد. سوزن های آن ها در تابستان به رنگ سبز و آبی است و معمولاً طول آن ها از 1 تا 2 اینچ است. این سوزن ها اغلب در زمستان تغییر رنگ می دهند و بیشتر از رنگ سبز به زرد در می آیند. پوست آن به رنگ نارنجی است و در یک الگوی جالب از تنه و شاخه ها فاصله می گیرند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج اسکاتلندی

رشد درخت کاج اسکاتلندی

این درختان بسیار بادوام و سازگار هستند. آنها خاک قلیایی را تا  pH 5تحمل می کنند و در اکثر انواع خاک رشد می کنند. با این وجود آن ها خاک مرطوب و به خوبی زهکشی شده را ترجیح می دهند و در آفتاب کامل بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند. از آن جا که این نوع کاج ها بسیار سخت هستند، کاج های اسکاتلندی در نقاطی بسیار محبوب هستند که خاک آن مناطق آنقدر غنی نیستند که گیاهان فراوان بخواهند در آن رشد کنند این کاج ها در احیا و نجات این گونه مناطق نامطلوب مناسب هستند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج اسکاتلندی

 کاشت کاج اسکاتلندی در همه جا ایده آل نیست، زیرا درختان مستعد دچار شدن به کرم های مخصوص هستند. این اتفاق به خصوص در منطقه میانه غربی وجود دارد، جایی که درختان اغلب به مدت 10 سال به طور طبیعی رشد می کنند سپس آلوده می شوند و به سرعت از بین می روند. انتخاب بهترین کاج های چوبی برای باغ ها بستگی به مساحتی بزرگ برای رشد کلی آن دارد. با این وجود کاج هایی با قد کوتاه تر برای کسانی که مایل به لذت بردن از زیبایی این درختان کاج هستند و فضای کمی دارند در دسترس هستند در صورت رشد در شرایط مناسب و مراقبت از درخت کاج اسکاتلندی، به نگه داری کمی نیاز دارد.

درخت کاج مدیترانه ای

درختان کاج مدیترانه ای (Pinus halepensis) برای رونق گرفتن و قد کشیدن به آب و هوای گرم نیاز دارند. به دلیل وسعتشان، این نوع از درخت های کاج معمولاً در پارک ها یا مناطق تجاری و نه در باغ های خانگی قرار می گیرند. این درختان بلند کاج به طور طبیعی از اسپانیا تا اردن رشد می کنند و نام مشترک خود را از یک شهر تاریخی در سوریه می گیرند. اگر كاج های مدیترانه ای را در چشم انداز مشاهده كنید، متوجه می شوید كه درختان بزرگ، ناهموار و به صورت قائم با یك ساختار انشعابی به صورت نامنظم هستند. آن ها می توانند تا 80 فوت (24 متر) قد رشد کنند. براساس اطلاعات بدست آمده از این درختان، این کاج ها پذیرنده ی خاک ضعیف و شرایط دشوار برای رشد هستند. مقاوم به خشکی اند و نسبت به شرایط بیابانی و همچنین شرایط شهری بسیار سازگار هستند. این همان چیزی است که درختان کاج مدیترانه ای را به زینتی ترین کاج در جنوب غربی ایالات متحده تبدیل می کند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج مدیترانه ای

رشد و مراقبت  از درخت کاج مدیترانه ای

اگر در یک منطقه گرم زندگی می کنید و یک حیاط بسیار بزرگ دارید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید شروع به نگهداری از کاج مدیترانه ای( (Pinus halepensis) کنید. آن ها مخروطی همیشه سبز با سوزن های نرم حدود 3 اینچ (7.6 سانتی متر) طول هستند. درختان کاج مدیترانه ای پوست های خاکستری دارند و در جوانی صاف اما تیره هستند. این درختان اغلب یک تنه ی پیچ خورده ایجاد می کنند. مخروط کاج می تواند تا اندازه مشت شما رشد کند. می توانید با کاشت بذرهای موجود در مخروط ها، درخت را تکثیر کنید. تنها چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که اگر می خواهید این کاج را پرورش دهید، قرار دادن آن در آفتاب مستقیم را اصلا نباید فراموش کنید. کاج های مدیترانه ای برای زنده ماندن به خورشید نیاز دارند. جز این مورد، مراقبت از این کاج نیاز به فکر و تلاش زیادی ندارد. آن ها درختانی هستند که گرما را به خوبی تحمل میکنند و فقط در گرم ترین ماه ها نیاز به آبیاری عمیق دارند. به همین دلیل آن ها درختان خیابانی خوبی به حساب می آیند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج مدیترانه ای

کاج کوهی راکی

درختان کاج  راکی (بریستلکون) در کوهستان های غرب رشد می کنند. آن ها را در مکزیک و کلرادو و در مرز کالیفرنیا پیدا خواهید کرد. آن ها در مکان های خشک و سخت  رشد می کنند. شرایطی که به سادگی اجازه رشد سریع را به گیاهان نمی دهد. و در واقع،می توان گفت آن ها خیلی آهسته رشد می کنند. یک درخت کاج بریستکلون معمولی 14 ساله که در طبیعت است، تنها 4 فوت (1.2 متر) قد دارد. درختان کاج بریستلکون را نمی توان کلاسیک نامید. آن ها با ظاهری پیچ د رپیچ مطمئناً زیبا هستند. آن ها سوزن های خمیده و سبز تیره در گروه های پنج متری به طول 1 اینچ (2.5 سانتی متر) دارند. میوه های کاج بریستلکون مخروطی چوبی، مایل به قرمز است که دارای پولک های ضخیم است. دانه های ریز داخل مخروط بالدار هستند و واقعا عمر طولانی دارند. در واقع اصلا دور از ذهن نیست که این درختان هزاران سال در طبیعت زندگی کنند. به عنوان مثال، نوعی از کاج بریستلکون حدود 5000 سال قدمت دارد.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج کوهی راکی

رشد کاج کوهی راکی

اگر شما به فکر قرار دادن کاج های بریستکلون در مناظر حیاط خلوت خود هستید، به اطلاعات کمی نیاز خواهید داشت. سرعت رشد آهسته این درخت یک امتیاز بزرگ در یک باغ یا منطقه کوچک است. رشد درخت كاج بریستلكون دشوار نیست. این درختان بومی در اکثر خاک ها شامل خاک ضعیف، خاک سنگی، خاک قلیایی یا خاک اسیدی می توانند به خوبی رشد کنند. سعی نکنید درختان کاج بریستکلون را در مناطقی با خاک رس بکارید زیرا زهکشی خوب برای خاک ضروری است. کاج های بریستلکون نیز به آفتاب کامل احتیاج دارند. آن ها نمی توانند در زیر سایه رشد کنند. آن ها هم چنین نیاز به محافظت شدن در برابر بادهای گرم خشک دارند.

آن هادر  آلودگی های شهری نمی توانند تاب بیاورند بنابراین احتمالاً کاشت این کاج ها در شهر های بزرگ امکان پذیر نیست. با این حال، آن ها ریشه های عمیقی در خاک ایجاد می کنند و بسیار مقاوم به خشکی هستند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – نمونه ای از کاج کوهی راکی

درخت کاج کاشفی

کاج کاشفی در جنوبی ترین جنگل های ایالات متحده رایج است، اگرچه بومی هیمالیا است، جایی که از آن برای استفاده از الوار استفاده می شود. سوزن های آن در فصول خشک سال می ریزند اما معمولاً در قسمت های بهتر سال روی درخت می مانند. همیشه سبز و مخروطی است، تنه ی این کاج می تواند تا شش فوت (1.8 متر) در اطراف رشد کند. استفاده از این کاج در مناظر نیز امری عادی است اما باید فضای زیادی را برای کاشت آن تهیه كنید  زیرا در سن بلوغ می تواند به 150 پا (46 متر) برسد. با این حال، این درخت معمولاً به 60 تا 80 پا (18-24 متر) می رسد و هنوز هم به فضای خوبی برای رشد احتیاج دارد. مخروط های روی درختان بالغ در خوشه های متراکم رشد می کنند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  نمونه ای از کاج کاشفی

رشد درخت کاج کاشفی

در طی چند سال اول رشد، درختان کاج کاشفی ظاهری جذاب مانند درختچه به خود می گیرند. تنه ی آن ها تنومند می شود و درخت پس از هشت تا نه سال کاملا قد بلند می کند. کاشتن این درختان به صورت گروهی یا به صورت یک ردیف حصار بلند بسیار رایج است. درختان کاج کاشفی که گاهی به عنوان یک پرچین و درخت سایه دار در منظره ها استفاده می شوند .مراقبت از درخت کاج کاشفی شامل آب دهی، لقاح و احتمالاً جوانه زدن درخت می باشد. درختان کاج که در پاییز کاشته شده اند، ممکن است برای توسعه سیستم خودشان، ریشه ی بزرگی که آن ها را به صورت صاف نگه دارد، نداشته باشند بنابراین استفاده از یک چوب مناسب برای جلوگیری از سرنگونی آن ها در وزش باد شدید در زمستان مهم است. هرچند باید توجه شود که آن را لازم نیست خیلی محکم ایمن کنید. چون باید برخی از حرکات نرمال درخت صورت بگیرد. این حرکت های کاج، سیگنال های رشد را نشان می دهد. کود دهی همیشه برای درختان کاج جوان لازم نیست. این درختان در خاک های اسیدی که با کامپوست یا سایر مواد آلی اصلاح شده اند، بهترین رشد را دارند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  نمونه ای از کاج کاشفی

زمان قلمه زدن درخت های کاج

شما می توانید قلمه های درختان کاج را در هر زمان بین تابستان و قبل از رشد جدید در بهار انجام دهید اما زمان ایده آل برای ریشه زدن قلمه های درخت کاج از اوایل تا اواسط پاییز است.

رشد درخت کاج از قلمه هایی که با موفقیت زده شده اند چندان پیچیده نیست. با برداشتن چندین برش 4- تا 6 اینچی (10-15 سانتی متر) از رشد درخت در سال جاری شروع کنید. قلمه ها باید سالم و بدون عیب باشند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  قلمه زدن درخت های کاج

درخت کاج در حال مرگ: قهوه ای شدن سوزن ها در کاج

درختان کاج نقش بسیار مشخصی را در منظره به وجود می آورند مانند درختان سایه دار در تمام سال و همچنین درختان باد گیر. هنگامی که درختان کاج شما از داخل به بیرون قهوه ای می شوند، ممکن است تعجب کنید که چگونه یک درخت کاج در حال مرگ را نجات دهید. حقیقت غم انگیز این است که قهوه ای شدت در تمام قسمت های درخت کاج را نمی توان متوقف کرد و بسیاری از درختان از این شرایط جان سالم به در نمی برند. در طول سال هایی با باران شدید یا خشکسالی شدید، درختان کاج در پاسخ به این تغییرات آب و هوایی  ممکن است قهوه ای شوند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج –  قهوه ای شدن سوزن ها در کاج

 قهوه ای شدن اغلب به دلیل عدم توانایی درخت کاج در جذب آب کافی برای زنده نگه داشتن سوزن ها ایجاد می شود. هنگامی که رطوبت بیش از حد فراوان است و زهکشی ضعیف است، پوسیدگی ریشه اغلب عامل مرگ آن است. وقتی ریشه ها می میرند، ممکن است متوجه شوید درخت کاج شما در حال مرگ از درون است. این راهی برای درخت است تا بتواند از سقوط کامل محافظت کند.  برای نجات درخت زهکشی را افزایش دهید. اگر درخت جوان است، ممکن است بتوانید ریشه های پوسیده شده را از گیاه جدا کنید. آبیاری مناسب باید اجازه دهد تا این شرایط به مرور زمان اصلاح شود اگرچه سوزن های قهوه ای هرگز سبز نمی شوند.

ایجاد قارچ در سوزن کاج

بسیاری از انواع قارچ ها باعث ایجاد دسته ای قهوه ای در مرکز سوزن ها می شوند اما قهوه ای شدن سوزن ها در مرکز درختان کاج همیشه نشان دهنده بیماری قارچی خاصی نیست. اگر مطمئن هستید که درخت شما مقدار مناسب آب را دریافت می کند و علائمی از آفات وجود ندارد، ممکن است بتوانید درخت خود را با یک قارچ کش قوی سم پاشی کنید. همیشه تمام وجوه را در نظر بگیرید زیرا برخی از قارچ کش ها می توانند باعث تغییر رنگ در برخی از کاج ها شوند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – ایجاد قارچ درسوزن کاج

درختان کاج و سوسک های پوسته ی درخت

سوسک های پوسته ی کاج جانوران موذی ای هستند که برای تخم گذاری به داخل درختان ورود می کنند و سوراخی مانند تونل ایجاد می کنند. برخی از گونه ها ممکن است بیشتر زندگی خود را در داخل درخت شما بگذرانند. معمولاً آن ها به درختانی که قبلاً تحت فشار محیطی قرار نگرفته اند حمله نخواهند کرد. با این حال، اگر درخت شما دارای حفره های کوچک زیادی است و یا ماده ای مانند خاک اره از آن ها بیرون می آید، ممکن است از قبل آلوده شده باشد. درخت کاج شما ممکن است ناگهان از بین برود یا ممکن است با سوزن های قهوه ای، به شما هشدار بدهد. این آسیب ناشی از ترکیبی از فعالیت های تنظیم  شده ی تونل های ایجاد شده توسط سوسک ها است. اگر علائم و نشانه هایی از سوسک های پوسته را مشاهده می کنید، برای نجات درخت خیلی دیر شده است. درخت مسلما از بین می رود زیرا ایمنی آن از بین رفته است. درختان کاج به دلایل مختلف از درون قهوه ای می شوند.

درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج
درخت کاج , کاشت درخت کاج , چوب کاج

همه چیز درباره ی کاشت و رشد انواع درخت کاج – سوسک پوسته ی درخت کاج

WhatsApp us