روش نصب آسان کفپوش چوبی حمام چگونه است ؟

جایگزینی کفپوش می تواند یک کار پرهزینه باشد . همان طور که تحقیق می کنید ، هنگام فاکتورگیری در کار ، ابزار ، مواد و سایر موارد ، قطعاً انتخاب گزینه ها می تواند طاقت فرسا باشد . با توجه به حساب بانکی خود این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که آیا می توانید کفپوش جدید را خودتان نصب کنید ؟ اما نصب آسان کفپوش حمام چیست ؟ ما تحقیقات لازم را انجام داده ایم و اطلاعات مفیدی برای شما داریم .

ساده ترین نوع کفپوش برای نصب ، کاشی های وینیل یا تخته های وینیل است . بسیاری از گزینه های وینیل به صورت پوسته ، چوب یا تخته های به هم پیوسته ارائه می شوند و نصب را بسیار ساده می کنند . در کنار نصب آسان ، کفپوش وینیل در مقایسه با سایر گزینه ها می تواند ارزان باشد . اکنون که ساده ترین گزینه نصب کف را می دانید ، بیایید در مورد نحوه نصب کفپوش وینیل و همچنین هزینه های آن بحث کنیم . برای دریافت تمام جزئیات به مطالعه ادامه دهید !

کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت
کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت

ساده ترین گزینه های کفپوش برای حمام

یکی از نکات جالب در مورد کفپوش وینیل این است که در چندین گزینه مختلف وجود دارد و نصب همه آنها آسان است . در واقع ، با کفپوش وینیل ، زیر سازی ( بالشتک ) معمولاً لازم نیست ، بنابراین این یک قدم مهم است که نیازی به انجام دادن آن نیست . هر یک از گزینه ها در رنگ ها و الگوهای متنوعی ارائه می شود ، با ظاهری که می تواند چوب یا حتی سنگ واقعی را شبیه سازی کند . در صورت نصب صحیح ، این کفپوش ها می توانند بسیار گران تر از آنچه در حال حاضر هستند ، به نظر برسند .

عکس نزدیک مردی که کفپوش پی وی سی گذاشته است

کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت
کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت

تخته وینیل به هم پیوسته

تخته های بهم پیوسته احتمالاً ساده ترین گزینه برای کفپوش وینیل هستند . از آنجا که تخته ها در کنار هم قرار می گیرند ، در برابر نشت احتمالی مهر و موم محکمی ایجاد می کند و برخی از مسئله ها را از صف بندی و نصب کف می گیرد .

کاشی یا تخته را پوست بگیرید و بچسبانید

کاشی یا تخته های لایه برداری و چوب درست همانطور که به نظر می رسند ، هستند . وینیل از قبل در پشت چسب دارد . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پشت آن را پوست بگیرید ، کاشی ها را به صورت ردیف درآورده و در جای خود بچسبانید . این گزینه فوق العاده مناسبی برای کسی است که می خواهد مسیر طولانی را کفپوش کند .

نحوه نصب این گزینه های کفپوش

بیایید جزئیات نصب این کف حمام ها را بررسی کنیم .

1.  آماده سازی

قبل از نصب ، تخته ها یا کاشی های خود را در اتاقی که قرار است در آن نصب شود قرار دهید . این امر اجازه می دهد تا تخته ها با دما و رطوبت موجود در اتاق که به طور دائمی وجود دارد سازگار شوند .

اطمینان حاصل کنید که کف طبقه یکنواخت است . اگر این گونه نباشد ، نصب زیرانداز حتی روی سطح و جلوگیری از تاب خوردن وینیل ضروری خواهد بود . هر تخته پایه را برداشته و بررسی کنید تا دیوارها نیز صاف باشند . این امر می تواند در سهولت نصب تأثیر بگذارد . مطمئن باشید که از دیواری با خط مستقیم شروع می کنید .

دیوارها را اندازه بگیرید و یک خط را با فاصله 40 سانتی متر از هر کدام علامت گذاری کنید تا هنگام نصب مجدد متناسب باشد ، و همچنین هرگونه گسترش کف وینیل را در خود جای دهد . وسط هر دیواره را علامت گذاری کرده و خطوط بین آنها را با خط مشخص کنید .

2 . ردیف اول را قرار دهید

هنگامی که ردیف اول را قرار دادید و ردیف دوم را شروع کردید ، به یاد داشته باشید که نقاط ضربه باید حداقل 15 سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند . مفاصل نباید نزدیک به یکدیگر باشند . هنگام شروع ردیف دوم ، با یک قطعه کوتاه تر و برش خورده شروع کنید . اگر مجبور بودید که در انتهای ردیف اول یک تکه ببرید تا متناسب اتاق باشد ، قطعاً می توانید ردیف دوم را با قسمت دیگر این قطعه شروع کنید . این امر همچنین از اتلاف اضافی جلوگیری می کند . 

برای اتصال ردیف ها ، قطعه زبان را در شیار ردیف قبلی وارد کرده و در جای خود قرار دهید . این کار را تکرار کرده و با توجه به فاصلۀ 15 سانتی و شکاف موجود در دیوار به جلو حرکت کنید تا جایی که اتاق را تمام کنید .

3. گزینه پوست گرفتن و چسباندن

برای پوست کندن و نصب کردن چوب ، مراحل اساسی را دنبال کنید اما به جای اینکه تخته ها یا کاشی ها را در محل خود جدا کنید ، قطعات کف را جدا کرده و به کف طبقه بچسبانید .

بهترین رنگ برای کف حمام چیست ؟

کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت
کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت

رنگ های روشن و تن های سرد از سنتی ترین رنگ ها برای کف سرویس بهداشتی است . حمام ها گاه کوچک ترین اتاق های خانه هستند و رنگ های روشن باعث بزرگ تر و بازتر نشان دادن آن ها می شود . نه تنها این ، رنگ های روشن و خنثی نور حمام را منعکس می کند و فضا را روشن تر می کند بلکه این یک مزیت قطعی برای حمامی است که ممکن است از طریق پنجره نور طبیعی نداشته باشد و نور کمی در خود داشته باشد . البته ، رنگی که انتخاب می کنید یک اولویت شخصی است . مهمترین چیز این است که شما یک مضمون را انتخاب کنید و به آن بچسبید ، اطمینان حاصل کنید که رنگ های استفاده شده یک انسجام کامل را ایجاد می کند .

آیا کفپوش را زیر توالت می گذارید ؟

کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت
کفپوش چوب , کفپوش چوبی قیمت

کفپوش باید در زیر توالت نصب شود . دلیل این امر این است که در صورت مجبور بودن برای تغییر توالت به یک توالت فرنگی جدید که دارای شکل یا اندازه دیگری باشد ، هیچ شکافی در اطراف توالت جدیدی که نصب می کنید به وجود نخواهد آمد .

دوش ؟

شما نباید کف را زیر دوش یا وان نصب کنید . هنگام نصب کفپوش باید شکاف انبساطی درست مانند دیوارها ایجاد شود . لبه در معرض را می توان با آب بند یا قالب پوشاند .

سینک ؟

کفپوش جدید باید در زیر سینک ظرفشویی نصب شود . این به دلیل مشابه نصب آن در زیر توالت است . در صورت خرید سینک ظرفشویی جدید ، می توان آن را نصب کرد بدون اینکه شکافی در اطراف وسیله جدید ایجاد شود . به علاوه ، کف وینیل با تغییر دما و رطوبت ، گاه منبسط و منقبض می شود . اگر بین سینک ظرفشویی و کف شما فاصله ای وجود داشته باشد ، این امر می تواند با تغییر اندازه بیشتر به چشم بیاید .

بهترین جهت برای چیدن کف حمام شما چیست ؟

برای تصمیم گیری در مورد جهت مناسب برای قرار دادن کف حمام ، منبع اصلی نور در اتاق ، مانند پنجره را به یاد داشته باشید . کفپوش باید در جهت با منبع اصلی نور و همچنین ورودی که بیشتر از همه استفاده می شود ، باشد . اگر حمام بیش از یک ورودی یا پنجره دارد ، جهتی را انتخاب کنید که نصب را آسان تر کند .

کفپوش وینیل آسان ترین و مقرون به صرفه ترین کفپوش برای نصب است . به دلیل نصب آسان ، این پروژه ای است که به احتمال خیلی زیاد می توانید در یک بعد از ظهر به تنهایی انجام دهید . با داشتن گزینه های فراوان ، مطمئناً بهترین الگو و رنگ را برای سرویس بهداشتی خود پیدا خواهید کرد . از کفپوش چوبی جدید خود لذت ببرید !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی: کفپوش چوبی ، روش نصب کفپوش حمام ، روش نصب کفپوش چوبی حمام

مطالب مرتبط با موضوع کفپوش چوبی :

WhatsApp us