۷ عادت زیبایی که باید ترک کنید
۱. پیچیدن موهای خیس در حوله

 

اگر همیشه عادت دارید موهای خیس خود را پس از حمام داخل حوله بپیچید و بالای سرتان جمع کنید، باید بدانید شامپوها و تقویت کننده ها هم نمی توانند به شما کمک کنند تا موی سالم داشته باشید. هنگامی که مو خیس است، ساقه های آن حالت ارتجاعی خود را از دست می دهند و به راحتی می شکنند. بنابراین، با حوله خشک کردن مو، پیچاندن و قرار دادن آن داخل حوله یا محکم کشیدن و بستن آن باعث می شود تا ساقه های مو آسیب ببینند.

 

ترک عادت: با موهای خود با مهربانی رفتار کنید. موها را به سمت پایین بکشید و فشار دهید تا آب اضافه آن خارج شود. سپس با حوله ای نرم به آرامی آب موها را خشک کنید. اگر حتما می خواهید موهای خود را داخل چیزی بپیچید، به جای حوله، از تی شرت سفید نخی استفاده کنید زیرا پارچه برای مو بسیار بهتر است. برای باز کردن گره خوردگی های مو بهتر است از اسپری های نرم کننده یا تقویت کننده و همچنین شانه های با دندانه های درشت کمک بگیرید.

 

 

۲. شست وشو صورت با صابون هنگام صبح

 

استفاده از پاک کننده های زبر و صابون زدن صورت هنگام صبح نه تنها مفید نیست که به پوست آسیب نیز می رساند و چربی های لازم برای پوست را از بین می برد. بهترین نحوه نگهداری از پوست، شستن آن هنگام شب است زیرا در طول شب پوست pH جدید تولید می کند و باعث افزایش تولید کلاژن می شوذ. بنابراین، آیا دوست دارید همه تلاش سلول های پوست را با شست و شوی صبحگاهی از بین ببرید؟

 

ترک عادت: بهتر است صبح پس از بیدار شدن از خواب صورت خود را فقط با آب خالی بشویید و سپس مرطوب کننده یا ضدآفتاب بزنید. اگر از شب قبل آرایش روی صورت شما باقی مانده است و مجبور به استفاده از شوینده ها و صابون هستید، بهتر است از انواع ملایم آنها استفاده کنید. از این به بعد هم توجه داشته باشید که همه آرایش خود را همان شب بشویید.

 

 

۳. لایه برداری زیاد

 

لایه برداری کردن پوست حس خوبی به انسان می دهد، اما این کار هیچ ضرورتی ندارد زیرا پوست خودش به طور مرتب سلول های مرده را پوسته ریزی می کند. لایه برداری یا اسکراب صورت به طور مرتب با محلول ها یا کرم های لایه بردار فقط منجر به خشکی زیاد پوست و تحریک پذیری بالای آن می شود. حتی شاید طرف بخواهد بیشتر پوست اندازی کند تا به شفافیت موردنظر خود برسد و این خطرناک است.

 

ترک عادت: نباید بیشتر از یک بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنید. اگر پوست چرب دارید در اسکراب آن زیاده روی نکنید زیرا شاید نتیجه عکس بدهد و باعث شود تا پوست چربی بیشتری از خود تولید کند. توصیه می کنیم از اسید گیلوکولیک، اسید سالیسیلیک یا پاک کننده های مبتنی بر آنزیم یا برس، دستگاه های پوست خراش یا کیسه استفاده کنید. سعی کنید به آرامی از این محصولات استفاده کنید. آثار زخم یا قرمز شدن نشانه های خوبی نیستند.

 

 

۴. بیرون و تو دادن برس ریمل

 

در آوردن و دوباره داخل کردن برس ریمل در تیوب آن باعث انتقال هوا به داخل ظرف می شود و اگر میکروب یا باکتری به برس ریمل چسبیده باشد با این کار باعث نفوذ آن به داخل و رشد و پرورشش می شوید. همچنین هوا باعث می شود تا مایع ریمل بسیار زودتر از معمول خشک شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

 

ترک عادت: خیلی آرام برس ریمل را باز کنید، به دیواره داخلی تیوب بمالید و بیرون بیاورید، محلول اضافه را در لبه درب خالی کنید و سپس استفاده کنید. سعی کنید به اندازه مورد نیاز برس را به مایع ریمل آغشته کنید تا دوباره مایع هوا دیده و آلوده شده را داخل تیوب بازنگردانید.

 

 

۵. استفاده همزمان از محصولات

 

شاید از اینکه محلول ها و لوسیون های محافظ پوست بسیاری دارید به خود افتخار کنید، اما ممکن است این محصولات با هم کنار نیایند. این محصولات مواد تشکیل دهده مختلفی دارند و ممکن است دو محصولی که شما با هم استفاده می کنید، در کنار هم باعث آسیب دیدن و تحریک پوست می شود.

 

ترک عادت: برای پاکیزگی پوست خود به آب، شوینده، SPF، محلول های موضعی یا محصولات آنتی اکسیدان دار بسنده کنید. در صورت نداشتن آگاهی کافی بهتر است با دکتر پوست یا متخصص زیبایی مشورت کنید.

 

 

۶. بی توجهی به گردن

 

بی توجهی به مرطوب کردن یا ضدآفتاب زدن به گردن باعث می شود تا سریع تر چروک شود و آثار پیری را بیشتر در خود نشان دهد. بسیاری از خانم ها فقط تا چانه خود را ضدآفتاب یا مرطوب کننده می زنند و گردن را به حال خود رها می کنند.

 

ترک عادت: هنگام استفاده از کرم های مرطوب کننده یا ضدآفتاب روی صورت، آنها را روی گردن خود نیز بمالید. این کار را به صورت حرکت رو به بالا و سپس رو به بیرون انجام دهید. حرکت رو به بالا باعث جلوگیری از شل شدن پوست می شود. حرکت رو به بیرون نیز این اطمینان را می دهد که همه قسمت های گردن از کرم پوشیده شده است. از صابون های زبر، شوینده های پاکسازی کننده، مواد ضدچروک و پیری یا محصولات حاوی اسید سالیسیلیک، گلیگولیک یا رتیونل روی گردن خود استفاده نکنید.

 

 

۷. استفاده زیاد از نی

 

شاید عقلانی باشد هنگام نوشیدن قهوه، نوشابه یا چای برای لکه دار نشدن دندان های سفید خود از نی استفاده کنید اما این کار باعث می شود تا همیشه دهان خود را جمع کنید تا نی را درست نگه دارید و همین باعث چروک شدن و ایجاد خطوطی دور دهان شما می شود.

 

ترک عادت: از نی استفاده کنید اما لازم نیست آن را در وسط دهان خود بگذارید بلکه در گوشه لب بگذارید تا اطراف لب چروک نشود.

WhatsApp us