انواع چوب برای پله چوبی
انواع چوب برای پله چوبی

  4 نوع بهترین چوب مستحکم برای بالابر پله ها

انتخاب چوب مناسب برای دکوراسیون داخلی می تواند بسیار مشکل باشد . مخصوصاً اینکه اینجا در مورد پله چوبی صحبت کنیم . دوام و ظاهر کامل به انواع چوبی که برای راه پله و بالابر استفاده می شود ، بستگی دارد .

خب ، دیگر گیج نشوید زیرا ما اینجا هستیم تا کار را برای شما آسان کنیم .

بهترین چوب برای کف پله چیست ؟

اگر چوبی اولویت شما باشد چوب بلوط سفید بهترین گزینه است . با این حال ، چوب درجه رنگ مانند چوب صنوبر برای رنگ نیز عالی است . برای استحکام و پایداری رایزرها ، افرا سخت پیش رو است . و چوب کاج به دلیل قیمت پایین و در دسترس بودن انتخاب قابل اعتمادی است .

تخته بلوط
تخته بلوط

این نشان کوچکی از نحوه عملکرد عالی این چوب ها برای بالابر پله بود . برای اطلاع دقیق از آن ، مقاله ما را  بخوانید .

4 نوع بهترین چوب برای بالابر پله و اینکه چرا آنها خوب هستند ؟

راه پله ها بخش بسیار متنوعی از پله های شما هستند ، به طوری که می توانید انواع مختلف چوب را برای این کارها به کار ببرید . آنها عنصر عمودی در پله ها هستند که فضای بین دو پله را تشکیل می دهند . بنابراین می توانید بگویید ، بالابرها یک نوع پشتیبانی بین دو مرحله هستند .

بنابراین انتخاب بهترین چوب برای  ساختن بالابر ها کار سختی خواهد بود . چوب سفید و صنوبر بهترین انتخاب چوب برای  ساختن است . افرا یا کاج همه این چوب ها ویژگی های خاص خود را دارند که آنها را برای بالابر پله برقی مناسب می کند .

چوب بلوط سفید : گزینه برتر چوب برای بالابر پله

بلوط سفید : گرانترین درخت بین تمام جنگل ها است . بنابراین استفاده از این وسیله برای بالابرهای شما نه تنها جلوه زیبایی به آنها می بخشد . اما برای سالها نیز دوام خواهد داشت . بلوط سفید یکی از بهترین چوب هایی است که برای مبلمان و پله استفاده می شود .

بهترین قسمت چوب بلوط سفید این است که آنها بسیار سخت و قوی هستند . بنابراین می دانید که بالابرهای پله شما قادر خواهند بود سنگین ترین بارها را تحمل کنند . و از آنجا که رایزرها بیشتر برای پشتیبانی مهم هستند ، کار را به راحتی انجام می دهد . دیگر چه چیزی برای درخواست وجود دارد ؟

اوه ، موارد بیشتری وجود دارد ، بلوط سفید بهترین نتیجه را می بخشد و در هنگام سمباده زدن کامل می درخشد . به من اعتماد کنید ، هنگام استفاده از چوب بلوط سفید برای مبلمان عاشق آن خواهید شد . همچنین تاب نمی خورد و از کوچک شدن جلوگیری می کند . این کیفیت برای سیستم های پشتیبانی مانند رایزر برای ستون ها بسیار ضروری است .

با این حال ، رنگ آمیزی این چوب گران قیمت می تواند کار سختی باشد زیرا باید مراقب باشید و با احتیاط از عهده آن برآیید . اگر بتوانید این کار را انجام دهید ، بالابر شما کاملاً بیرون می آیند .

صنوبر : گزینه ای همه کاره و در عین حال سبک برای بالابر پله ها

البته صنوبر ایران اصلا برای کف پله مناسب نیست

چوب صنوبر , چوب سپیدار
چوب صنوبر , چوب سپیدار

چوب صنوبر یکی از بهترین چوب ها برای بالابر پله است . به این دلیل است که اینها چوب سخت چند منظوره و سبک هستند و می توانند به عنوان پشتیبانی عالی برای پله ها استفاده شوند . علاوه بر این ، این یک چوب درجه رنگ است که رنگ آمیزی آن بسیار آسان است .

از این رو ، صنوبر برای ساخت یا استفاده از مبلمان عالی عمل می کند . به ویژه به عنوان یک سیستم پشتیبانی از مبلمان ترجیح داده می شود . این ممکن است بهترین چوب برای پله های زیرزمین نباشد اما قطعاً برای  بالابرها برجسته است .

اگرچه چوب صنوبر بسیار ارزان است ، اما می تواند رنگ را بهتر از رنگهای گران قیمت نگه دارد . علاوه بر این ، چوب صنوبر در برابر پوسیدگی مقاوم است و با اره ، تراش یا روتر بسیار خوب کار می کند . فقط باید از تیز بودن ابزار برش اطمینان حاصل کنید .

اما یک اشکال وجود دارد – چوب صنوبر باید فقط با دستگاه تیز بریده شود در غیر این صورت تکه می شود . همچنین اگر کسی به آن ضربه بزند ممکن است دچار فرورفتگی شود ، اما ما تصور می کنیم که راه پله ها آنقدر لگد نمی شوند . یا مردم معمولاً به خاطر  شخص مقابل در راه پله نمی لغزند .

افرا سخت  : تعداد انگشت شماری از گزینه های رنگ را ارائه می دهد

روکش چوب افرا راک ، افرا شکر ، افرا سفید
روکش چوب افرا راک ، افرا شکر ، افرا سفید

افرا یکی دیگر از چوب های با کیفیت خوب برای راه پله ها و بالابرها است . افرا سخت از نظر آسیب بسیار قوی و مقاوم است . این احتمالاً قوی ترین چوب بین چهار گزینه است . لازم نیست نگران عدم تعادل پله های خود باشید .

علاوه بر این ، افرا دارای طیف وسیعی از رنگ ها است ، بنابراین ممکن است نیازی به رنگ آمیزی آنها نباشید . حتی اگر این کار را انجام دهید ، آنها می توانند رنگ را نگه دارند و کاملاً رنگ آمیزی می شوند . بنابراین می توانید از پرایمرها برای از بین بردن بو و لکه ها در صورت داشتن چیزی روی آن استفاده کنید .

علاوه بر این ، پایان بعد از سنباده زنی فوق العاده خوب و تمیز است . و می توانید سالها به اینها اعتماد کنید زیرا دوام بالایی دارند .

در حال حاضر ، چیز خوبی است که بادوام و تمیز کردن آن آسان است ، زیرا افرا سخت ، می تواند گران باشد . بنابراین اگر آماده خرج کردن زیاد هستید ، باید به سراغ چوب سخت بروید .

چوب کاج : انتخاب بودجه کم برای  بالابر پله شما

لمبه چوب کاج , قیمت نصب لمبه , دیوارکوب و سقف کاذب لمبه
لمبه چوب کاج , قیمت نصب لمبه , دیوارکوب و سقف کاذب لمبه

چوب کاج ارزان ترین چوبی است که می توان از آن برای هر مبلمان استفاده کرد . حال اگر پله های ارزان قیمت اما بادوام را ترجیح نمی دهید ، همیشه می توانید این چوب را انتخاب کنید .

چوب کاج یک چوب نرم بسیار متنوع است . بنابراین می توانید چوب را به شکلی که دوست دارید برش دهید یا رنگ آمیزی کنید و همچنان یک پایان خوب داشته باشید . علاوه بر این ، چوب کاج متداول ترین چوبی است که می توانید برای بالابر تهیه کنید .

در حال حاضر یک عیب بزرگ برای چوب کاج این است که به دلیل چوب نرم می تواند به راحتی خراشیده یا پاره شود . بنابراین هنگام استفاده از پیچ های چوبی یا پیچ چوبی روی آنها باید مراقب باشید . بنابراین ، ممکن است از نظر ظاهر چندان دوام نداشته باشد . اما همیشه می توانید با جلسات رنگی معمولی این مشکل را برطرف کنید .

بنابراین فقط با توجه به کیفیتی که می خواهید دستگاه پله برقی شما داشته باشد فکر کنید . یکی از این چوب ها را انتخاب کنید و همه چیز آماده است !

سوالات متداول

آیا بالابرهای پله نیاز به زاویه دارند ؟

بله ، بالابرهای پله نیاز به زاویه دارند . محل تقاطع ستون ها و بالابر پله زاویه 90 درجه دارد . به غیر از مجموعه ای از پله های بتنی یا سنگی ، همه  بالابرهای پله به آن زاویه نیاز دارند .

چگونه می توان از راه پله ها در برابر خط و خش محافظت کرد ؟

برای محافظت از بالابرهای پله در برابر خط و خش ، می توانید رنگ را با پلی اورتان شفاف بپوشانید . از هر رنگی مقاوم تر است .

آیا می توانید قبل از نصب بالابرها ، تمام ستون های پله را نصب کنید ؟

خیر ، قبل از نصب ستون ها باید حداقل یک رایزر را جلو نصب کنید ، نصب دو عدد استحکام و عملکرد مناسب را تضمین می کند .

نتیجه

شما می توانید از هر نوع چوبی برای بالابر پله استفاده کنید زیرا فقط از آنها برای چارچوب و پشتیبانی از پله های پله استفاده می کنید .

اما ما می گوییم پیشنهادات ما بهترین چوب برای بالابر پله ها خواهد بود زیرا همه ویژگی ها با الزامات بالابر یک پله برقی مطابقت دارد .

چوب کاج ارزان ترین چوبی است که می توان از آن برای هر مبلمان استفاده کرد . حال اگر پله های ارزان قیمت اما بادوام را ترجیح نمی دهید ، همیشه می توانید این چوب را انتخاب کنید .

چوب کاج یک چوب نرم بسیار متنوع است . بنابراین می توانید چوب را به شکلی که دوست دارید برش دهید یا رنگ آمیزی کنید و همچنان یک پایان خوب داشته باشید . علاوه بر این ، چوب کاج متداول ترین چوبی است که می توانید برای بالابر پله تهیه کنید .

در حال حاضر یک عیب بزرگ برای چوب کاج این است که به دلیل چوب نرم می تواند به راحتی خراشیده یا پاره شود . بنابراین هنگام استفاده از پیچ های چوبی یا پیچ چوبی روی آنها باید مراقب باشید . بنابراین ، ممکن است از نظر ظاهر چندان دوام نداشته باشد. اما همیشه می توانید با جلسات رنگی معمولی این مشکل را برطرف کنید .

بنابراین فقط با توجه به کیفیتی که می خواهید دستگاه پله برقی شما داشته باشد فکر کنید . یکی از این چوب ها را انتخاب کنید و همه چیز آماده است !

امیدواریم بحث مفصل ما همه تردیدهای شما را برطرف کند . ما می توانیم به شما مشاوره بدهیم .

کلمات کلیدی : بالابر ، بالابر چوبی ، چار چوب ، چوب ، میز ، کاج ، چوب کاج

نویسنده : حسین عتیقی

مطالب مرتبط با موضوع

WhatsApp us