هنر بهترین سفیر ما در جهان است .

هنر ایران زمین را حمایت کنید !

گروه صنایع چوب و هنر سنتی ایران زمین

طراح ، سازنده و مجری آموزش  گره چینی و ارسی سازی

لازم به ذکر است که هنر گرهچینی از بیش از 3000 سال پیش در ایران به وجود آمد ولی متاسفانه امروزه به هنر عربی در جهان معروف شده و در تمام دانشگاه های دنیا این هنر بصورت ویژه ای دنبال میشود تا اسرار آن را کشف کنند . این درحالی است که در پایه های کاخ تخت جمشید اثاری از اتصالات سنگی که به روش گره سازی با سنگ به هم متصل شده اند را کشف کرده اند که نشان از تعلق این هنر به ایرانیان ، قبل از وجود تمدن در جهان دارد .Z

هنر ایران زمین

از اقای عارف کاندیدای ریاست جمهوری :

هنر بهترین سفیر ما در جهان است

از حافظ سفیر بهتری داریم که به اروپا و آمریکا بفرستیم؟

از هنر فرشچیان و میرخانی و احصایی غرورآفرین‌تر داریم؟

از صدای شجریان بهتر داریم؟

از خط و خوشنویسی که ما در ایران داریم در دنیا سراغی هست؟

از بناهای عظیمی که در اصفهان و شیراز می بینیم بهتر داریم؟

همه این‎ها به عنوان سفیران ما هستند که می‌توانند در سطح جهان افکار عمومی جهانی را به مفاخر و میراث فرهنگی ما جذب و جلب کنند.

گروه طراحی ، ساخت و آموزش هنر ارسی سازی و گره چینی

ما هرچه داریم از گذشتگان خود داریم .

در این بخش علاوه بر تمرکز بر روی آموزش ، در جهت بهبود شرایط محیط کارگاه و رفع هر چه سریعتر موانع آموزشی ، بخش خرید محصولات را هم قراردادیم . زیرا شرایط مالی برای هنرمندان که به روش و اصول حرفه ای خود پایبندند بسیار سخت و سختر میشود .

دور از جان شما ، برخی از مردم فقط برای اینکه یک چیز را داشته باشند روی همه پا میگذارند و اصلا به این توجه نمیکنند که با خرید محصولات بی کیفیت ریشه هنر و هنرمند را در این جامعه میخشکانند .

حال شما بفرمایید که در این شرایط هنرمندان صنایع دستی ، هنر هایی که با صرف زمان و هزینه بسیار میتوان انها را بوجود آورد ؛ چه باید بکنند تا هنر و خود را حفظ کنند ؟

این یک تبلیغ نیست

از شما درخواست میکنیم با خرید محصولات هنری این مجموعه ما را در این راه یاری دهید

گروه فن و هنر ایران زمین طراح و سازنده دکوراسیون سنتی (گره چینی و ارسی ، گره درودگری ) به روش باستانی و آموزش این هنر  به مشتاقان این هنر بدلیل پاره ای مشکلات جا و مکانی ، همکنون در منطقه صنعتی خرمدشت واقع در جاده دماوند مشغول به فعالیت میباشد که این باعث شده است تا هنردوستان و هنرجویان برای حضور در این مجموعه دچار مشکل شوند بطوری که آموزشگاه از ابتدای فصل زمستان تعطیل شد و اعضای این گروه مجبور به رهاکردن هنر خود شدند .

من به عنوان مدیریت مجموعه تمام تلاش خود را جهت برپایی جلسات نمودم اما این از خود گذشتگی و طی مسافت بیش از 30 کیلومتر راه در خارج از تهران برای اکثر هنرجویان امکانپذیر نمیباشد . در عین حال وجود کالاهای بی کیفیت و بازاری شدن هنر باعث شده تا درامد مجموعه کاهش یابد و در نهایت این هنر نیز مانند دیگر هنرها درحال فراموشی است ،  مگر انکه اندسته از مردم که این موضوع را درک میکنند ما را در این مسیر با خرید محصولات حمایت کنند تا بلکه بتوانیم همچون گذشته هنر به تاراج رفته خود را احیا کنیم .

لازم به ذکر است که هنر گرهچینی از بیش از 3000 سال پیش در ایران به وجود آمد ولی متاسفانه امروزه به هنر عربی در جهان معروف شده و در تمام دانشگاه های دنیا این هنر بصورت ویژه ای دنبال میشود تا اسرار آن را کشف کنند . این درحالی است که در پایه های کاخ تخت جمشید اثاری از اتصالات سنگی که به روش گره سازی با سنگ به هم متصل شده اند را کشف کرده اند که نشان از تعلق این هنر به ایرانیان ، قبل از وجود تمدن در جهان دارد .

با تشکر از توجه شما اصغر حیدری مدیریت و استاد گره سازی

هنر بهترین سفیر ما درجهان است .

توسط farbod | ژانویه 10, 2016

نتیجه ای پیدا نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. سعی کنید جستجوی خود را انجام دهید یا از ناحیه بالا برای تعیین پست استفاده کنید.

گروه فن و هنر ایران زمین

مجری آموزش و ساخت گره چینی و ارسی سازی12

استاد اصغر حیدری

استاد اصغر حیدری

تهران شهرک صنعتی خرمدشت

مدیریت گروه فن و هنر ایران زمین 

هنرکده ( کارگاه ) فن و هنر ایران زمین محلی است که استادان و هنرجویان در آن به تعامل و یادگیری میپردازند . ما همه یک هدف مشترک داریم :

 ارتقاع خود در جهت حفظ هنرهای ایران زمین 

هنر بهترین سفیر ما درجهان است .

توسط farbod | ژانویه 10, 2016

پیام به مدیریت گروه فن و هنر ایران زمین

10 + 7 = ارسال

ورود به وبسایت فن و هنر ایران زمین ( مخصوص اعضا )

عضویت در گروه فن و هنر ایران زمین برای همه دوستداران هنر امکانپذیر است .

هدف ما ارتقاع خود و دیگران در جهت رشد و اعتلای هنر ایران زمین میباشد .
خوش آمدید، farbod عزیز خروج

عضویت در کانال تلگرام این مجموعه 

آدرس تلگرام این مجموعه :

کانال تلگرام فن و هنر ایران زمین

کانال تلگرام فن و هنر ایران زمین

ایرانیان قدر هنر و تاریخ هنر خویش را بدانند
WhatsApp us