خاص ، عجیب ، زیبا ، باورنکردنی

خانه » Blog » گالری عکس » عکس جذاب جالب دیدنی » 16 درختان زیبا عجیب و دیدنی

خداییش ما به گیاهان و درختان خیلی زیاد بدهکاریم ، علاوه بر تامین اکسیژن ، سایه و طراوت زیبایی بی حد و اندازه دارند . بر روی تصاویر زیر کلیک کنید تا در اندازه واقعی آنها را مشاهده کنید .

برای حفظ محیط زیست خود ارزش قائل شویم . طبيعت سالم ، زندگي سالم ، انديشه سالم

گیاهان به دلیل نقش مهم و قابل تحسینی که در ادامه‌ی حیات ما و دیگر جانداران ساکن این کره خاکی دارند .

صرفنظر از این عملکردهای حیاتی ، زیبایی ظاهری آنها نیز در تغییر روحیه ما مهم و حائز اهمیت است.

درخت رودودِندرون با ۱۲۵ سال قدمت در کانادا

125+ Year Old Rhododendron Tree In Canada

درختان عجیب و شگفت انگیز جهان
درخت رودودِندرون با ۱۲۵ سال قدمت در کانادا – Rhododendron

میتونید با نقشه گوگل هم بصورت سه بعدی تماشا کنید .

گیاهان به دلیل نقش مهم و قابل تحسینی که در ادامه‌ی حیات ما و دیگر جانداران ساکن این کره خاکی دارند، سزاوار تقدیر و ستایش‌اند. در این میان درختان نیز ایفاگر نقش‌های مهم خود هستند . صرفنظر از این عملکردهای حیاتی، زیبایی ظاهری آنها نیز در تغییر روحیه ما مهم و حائز اهمیت است. در این مجال به سراغ شماری از باشکوه‌ترین درختان جهان رفته‌ایم که زیبایی چشم نوازشان دل انگیز و فراموش نشدنی است.

تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن در خلال فرآیند فتوسنتز، راه را برای ادامه‌ی حیات ما هموار کرده، نقشی مهمی که گیاهان عهده‌دار آن هستند. اما چشم انداز زیبای طبیعت پیرامون ما تا چه حد وام دار زیبایی و سرسبزی این موجودات گران‌بها است؟ همه ما بیش و کم مناظر سرسبز و زنده را به چشم اندازهای خشک و خالی ترجیح می‌دهیم. اما در این میان نیز شماری از درختان در مقام زیبایی بر دیگران پیشی گرفته و خالق صحنه‌هایی رویایی و شگفت انگیز شده‌اند. هر چند تمامی گیاهان فهرست ما جزئی از درختان نیستند، اما به دلیل زیبایی، اندازه و شکوه لیاقت دریافت این عنوان را داشته‌اند. در ادامه همراه با شما و در سفری خاطره انگیز به دیدار این درختان زیبا می‌رویم.

درخت باشکوهی که در تصویر مشاهده می‌کنید از نظر فنی یک درخت نیست، در اصل بخش اعظم آن از بوته‌های گل شکل گرفته است. رودودِندرون در اصل سَرده‌ای از گیاهان است که 1,024 گونه‌ی متفاوت را در بر می‌گیرد، اما اکثراً آن‌ها را به نام آزالیا می‌شناسند.

گالری تصاویر 15 درخت زیبا و خارق العاده در جهان : برای مشاهده تصاویر و توضیحات مخصوص هر کدام بر روی آن کلیک کنید .

یکی از جالبترین درختان این مجموعه با نام برباد رفته نام دارد ، درختان بربادرفته، نیوزلند این درختان بدلیل وزش بادها و تند بادهایی که از قطب جنوب میوزند بصورت طبیعی به این شکل در آمده اند . بدین شکل حتی در یک روز آرام و آفتابی نیز این درختان طوری به نظر می‌رسند که گویی هر لحظه از جا کنده خواهند شد.


مطالب مرتبط با موضوع درختان :

WhatsApp us