9  چیزی که باید در مورد چوب راش بدانید

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش

آیا می دانستید گل ، آجیل و برگ درخت راش خوراکی است ؟

از سال 2016 ، معروف ‌ترین درختان راش در جهان – یا مطمئناً بیشترین عکس ‌ها – درختانی هستند که پرچین ‌های تیره در Ballymoney ، ایرلند را پوشانده‌ اند . دلیل چیست ؟ این خیابان به‌ عنوان صحنه ‌ای برای Kingsroad در بازی تاج و تخت HBO ( تصویر بالا ) ، یک برنامه تلویزیونی که نزدیک به 17.4 میلیون نفر در سراسر جهان آن را تماشا کردند ، استفاده شد .

چوب درخت راش که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد ، اما نسبتاً کمتر شناخته شده است ، دارای خواص و کاربردهای بسیار زیادی است . دیدن آن در چنین ذخایر فراوان و در عین حال کاهش آن برای هیزم به نظر ما اشتباه است . اگرچه راش از نجیب ترین جنگل ها نیست ، اما ارزش راش در تطبیق پذیری آن نهفته شده است .

تاجران چوب با انواع چوب های معمولی و عجیب و غریب کار می کنند ، اما راش برای ما خاص است . برای بیشتر دانستن در مورد این چوب ، در این مقاله 9 واقعیت در مورد این چوب دوست داشتنی اما کمتر شناخته شده آورده شده است .

9 . راش دارای نمادهای الهی و تاریخی است :

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
برگ چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش

در اساطیر سلتیک ، یک جنگل راش و درخت واقعی با زنانگی مرتبط بود و معمولاً ملکه درختان بریتانیایی در نظر گرفته می‌شود ، جایی که بلوط پادشاه آن است . خدای سلتی فاگوس حتی نام خود را به گونه اروپایی داده است : fagus sylvatica . همچنین گفته می ‌شود که شاخه‌ های راش چنگال‌ دار برای غال ‌گیری ( یا آب ‌یابی ) بهترین هستند .

مواقعی در تاریخ وجود دارد که راش به عنوان گیاهی بسیار مفید یا ” خاص ” شناخته می شود . پوست راش نازک و نامرغوب اغلب توسط مردم هند و اروپایی هنگام نوشتن آثار برای مقاصد مذهبی استفاده می شد . در واقع ، کلمه ” کتاب ” از کلمه نورس قدیم bók گرفته شده است که در معنای اصلی آن به معنای ” راش ” است . کلمه آلمانی برای ” کتاب ” Buch است و Buche به معنای ” درخت راش ” است .

در همین حال ، فیلسوف طبیعی پلینی بزرگ در تاریخ طبیعی خود خاطر نشان کرد که راش بود که مردم خیوس را از گرسنگی در طی یک محاصره نجات داد :

تغییرات قابل توجهی در طعم میوه آنها وجود دارد . راش از همه شیرین تر است . به حدی که به گفته کورنلیوس اسکندر ، مردم شهر خیوس ، هنگامی که محاصره شده بودند ، به طور کامل روی دکل بودند و از میوه می خوردند .

در زمانی که دارو اغلب با تأثیر الهی همراه بود ، تصور می شد که برگ های راش دارای خواص دارویی خاصی است و برای تهیه ضمادهای ضد التهابی برای تسکین تورم جوشانده می شد . تا به امروز از گل های راش در روش های هومیوپاتی مانند گل درمانی باخ استفاده می شود .

8 . یک چوب سخت با پوست ظریف

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
گرافیتی تاریخی از سال 1920 که روی پوست راش حک شده است .

گرافیتی تاریخی از سال 1920 که روی پوست راش حک شده است .

راش علیرغم داشتن پوست آنقدر نازک و ظریف که حک کردن حروف اول روی آن باعث زخمی دائمی درخت می شود ، راش نوعی چوب سخت است .

چوب سخت و در عین حال قابل خم شدن و به راحتی با یک دانه مستقیم شکافته می شود ، الوار حاصل از fagus sylvatica ( به طور گسترده در سراسر اروپا یافت می شود ، اگرچه آسیا زیرجنس های خود را دارد ) سخت و سنگین است که استفاده از آن را با ابزارهای دستی سخت می کند . این به طور گسترده برای اهداف مهندسی نازک کاری و نجاری، مانند ساخت لاشه و قاب مبلمان استفاده می شود .

اگرچه به ندرت برای اهداف زیبایی شناسی استفاده می شود ، اما به شدت در قاب بندی و فضای داخلی برخی از اشکال معماری مانند کلبه ها و خانه های چوبی استفاده می شود .

لطفا توجه داشته باشید : چوب راش برای کارهای چوبی ساختاری عالی است و به خوبی می پوشد . با این حال ، این به معنای دوام نیست : راش پس از برش نمی تواند در برابر عناصر بیرونی یا تغییرات رطوبت مقاومت کند . این باعث می شود برای استفاده در فضای باز و خارجی مناسب نباشد .

7 . آجیل راش خوراکی است

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
سنجاب ها برای خوردن راش مورد علاقه خود باید یک برنامه آکروباتیک کامل انجام دهند .

سنجاب ها برای خوردن راش مورد علاقه خود باید یک برنامه آکروباتیک کامل انجام دهند .

در حالی که برگ های لطیف بهاری درخت یک افزودنی پیچیده به سالاد هستند ، میوه fagus sylvatica که به نام راش یا ” مست ” شناخته می شود نیز کاملاً خوراکی است ، اگرچه طعم آجیل معمولاً بسیار تلخ است . آنها به اندازه کافی چربی بالایی دارند که می توان آنها را برای روغن خوراکی فشرده کرد .

شواهدی وجود دارد که در طول جنگ جهانی دوم از شهروندان فرانسوی و رستوران هایی که دکل را به عنوان جایگزین قهوه برشته می کنند ، نوشته شده است. طبق گزارش ها ، « قهوه » ersatz به دست آمده تلخ تر از طعم اصلی بود !

6 . چیپس راش برای تهیه آبجو استفاده می شود

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
چیپس چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش

تراشه چوب راش برای برخی از روش های تولید آبجو ضروری است .

Budweiser به‌طور بدنام از چوب راش استفاده می‌کند ، جایی که تراشه‌های چوب راش کف مخازن تخمیر را پر می‌کنند تا از اتولیز ( تخریب یک سلول توسط آنزیم‌های خودش ) جلوگیری کند و به مخمر زمان تعلیق و سطح بیشتری برای استراحت بدهد . این فرآیند به جای طعم و مزه ، برای فرآیند لجنینگ مهم است : چیپس ها حتی برای چندین ساعت در جوش شیرین خیس می شوند تا از هرگونه آلودگی طعم جلوگیری شود .

تولیدکنندگان آبجو دودی آلمانی نیز چوب راش را می سوزانند تا مالت استفاده شده در محصولات خود را خشک کنند و طعم معمولی به آنها بدهد .

5 . راش یک سوخت عالی می سازد

چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
سوخت چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش

هیزم راش در آفتاب خشک می شود .

چوب راش هیزم عالی می سازد . به راحتی شکافته می شود و برای ساعت ها بسیار خوب می سوزد و شعله های روشن و آرام تولید می کند . ( به عنوان تاجران چوب پایدار در ساسکس و وابسته به سازمان‌های زیست‌محیطی مختلف ، WL West & Sons Ltd فکر می‌کند این مایه شرمساری است . در عوض ، توصیه می‌کنیم که کارگران چوب گونه‌هایی را که استفاده می‌کنند تا آنجا که ممکن است تغییر دهند و از چوب‌هایی مانند بلوط از نظر اقتصادی استفاده کنند . )

به طور سنتی از چوب راش برای دود کردن شاه ماهی و انواع شیرینی و لبنیات در غذاهای آلمانی و فرانسوی استفاده می شود . دوده حاصل آنقدر تیره است که برای تولید رنگدانه بیستر استفاده می شود .

4 . نگهداری پرچین های راش آسان است
چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
پرچین راش در پاییز که هنوز برخی از شاخ و برگ های سبز عمیق خود را دارد .

پرچین راش در پاییز که هنوز برخی از شاخ و برگ های سبز عمیق خود را دارد .

دلیلی وجود دارد که گیاهان پرچین راش یک کارخانه پرچین محبوب است . شاخ و برگ های سبز روشن و بالنده در تابستان در پاییز با مس غنی ، طلاهای عمیق و برنز غنی می شوند .

به عنوان گیاهان نیمه همیشه سبز ، اگر گیاه پرچین راش در ماه آگوست به آرامی هرس شود ، برگ های خود را نمی ریزد ، در عوض شاخ و برگ های خود را برای اکثر فصل زمستان حفظ می کند و صفحه ای ضخیم ایجاد می کند که زیستگاه عالی برای پرندگان ایجاد می کند .

3 . بیماری درختان راش
چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
بیماری درخت راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش

Meripilus Giganteus ، یک قارچ چندپوره مخصوصاً برای درختان راش مضر است .

مانند همه درختان ، تعدادی از عوامل بیماری زا همچنان تهدیدی برای راش ها هستند .

شایع ترین پوسیدگی ریشه است که توسط انواع پاتوژن های قارچی مانند Phytophthora یا Meripilus giganteus ایجاد می شود .

سایر آفت‌ها شامل انگل‌هایی مانند حشرات فلس‌کش شیره‌خوار کریپتوکوکوس فاگیسوگا یا حتی کنده شدن پوست توسط سنجاب‌های خاکستری است .

2. راش در همه جا استفاده می شود … اما شما اغلب آن را نمی بینید
چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
ساخت اسکلت ساختمان چوبی از چوب راش

ساخت قاب نجاری .

راش یک چوب بسیار سخت و مستقیم است که اغلب در ساخت مبلمان ، کابینت ، ظروف پخت و پز ، دسته ابزار ، تخته سه لا و تجهیزات ورزشی استفاده می شود . حتی آلات موسیقی : راش برای ساخت پین بلوک پیانو و درام استفاده می‌شود و صدایی بین افرا و توس نگه می‌دارد .

مسئله این است که اغلب در جاهایی که نمی‌توانید آن را ببینید مفید است : پایه‌های صندلی و میز ، کف کشو ، کناره‌ها و پشتی کابینت‌ها . ..  وصال‌ها می‌دانند چگونه از استحکام و انعطاف‌پذیری آن برای پروژه‌هایی که شامل چوب‌های گران‌تر و ظریف‌تر هستند استفاده کنند .

راش معمولاً در حالت طبیعی قهوه‌ای کم‌رنگ یا صورتی است ، راش به خوبی جلا می‌دهد و می‌تواند از طریق بخار دادن به قهوه‌ای مایل به قرمز تیره شود . اگرچه در حالت طبیعی خود جذابیت خاصی ندارد ، اما به خوبی رنگ را نگه می دارد و می توان آن را شبیه چوب ماهون ، افرا یا گیلاس ساخت .

رنگدانه ای به نام bistre با رنگ قهوه ای مایل به خاکستری بسیار تیره از دوده چوب راش ساخته می شود .

1 . راش بهترین ارزش را ارائه می دهد
چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش
درخت خشک شده راش با 350 سال سن

درخت راش 350 ساله .

یکی از مزیت های اصلی راش به غیر از چقرمگی و تطبیق پذیری ، ارزش عالی و در کل قیمت پایین آن است .

یکی از دلایل این ارزش بزرگ منبع یابی است: fagus sylvatica در سرتاسر اروپا رشد می کند و بسته به شرایط خاک می تواند به اندازه های بسیار بزرگ رشد کند و تا ارتفاع 50 متر ( 160 فوت ) برسد . الوار به دست آمده طویل و پهن است و به همین دلیل ارزشمند است .

ارزانترین چوب سخت

از آنجایی که راش اغلب در ترکیب با چوب‌های گران‌تر استفاده می‌شود ، راش بسیار رایج است ، که به حفظ آن در یکی از ارزان‌ترین چوب‌های سخت موجود کمک می‌کند .

WL West & Sons یک تجارت چوب و کارخانه چوب بری با 150 سال تجربه است . ما محصولات و لوازم چوبی و همچنین ساخت و نصب پروژه های سفارشی را برای مشتریان خود فراهم می کنیم .

برای اخبار، نکات و به روز رسانی های بیشتر، ما را در فیس بوک ، توییتر یا اینستاگرام دنبال کنید .

 این مقاله را دوست داشتید ؟ 

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : چوب راش ، نکات مرتبط با چوب راش

منبع :www.wlwest.co.uk/


مطالب مرتبط با موضوع چوب راش :

 • چوب چهارتراش راش
  چوب راش یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای تولید چوب چهارتراش است. این چوب به دلیل استحکام، رنگ زیبا و قابلیت کارکرد آسان، در طیف وسیعی از کاربردها از جمله:
 • چوب راش: شاهزاده جنگل‌های معتدل
  چوب راش، با نام علمی Fagus sylvatica، یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین چوب‌ها در صنایع مختلف، به ویژه مبلمان‌سازی و نجاری است
 • چوب راش: از جنگل تا خانه شما
  چوب راش، با نام علمی Fagus sylvatica، از محبوب‌ترین و پرکاربردترین چوب‌ها در صنایع مختلف است. این چوب از درخت راش به دست می‌آید که در جنگل‌های مناطق معتدل اروپا و شمال ایران یافت می‌شود.
 • خواص چوب راش برای استفاده در نرده چوبی پله
  خواص چوب راش برای نرده چوبی راه پله و ساخت و نصب کف پله ، استفاده از چوب راش در دکوراسیون داخلی منزل، نکات مهم در اجرای نرده چوبی پله
 • خرید چوب راش گرجستان
  خرید چوب راش گرجستان تهران خاوران بازار چوب ایران ، انواع چوب راش گرید aa , تخته چوب راش روسی
 • همه چیز درباره فروش چوب راش گرجستان در تهران
  همه چیز درباره چوب راش گرجستان ، خدمات فروش انواع چوب راش تهران ، قیمت چوب راش تهران خاوران بازار چوب ایران

WhatsApp us