چوب راش چیست ؟

 • با این چوب سخت کلاسیک آشنا شوید  .

بسیاری از گونه‌ های چوب سخت با کیفیت بالا وجود دارد که می‌ توان از بین آنها انتخاب کرد ، اما بیشتر آن‌ ها بسیار شبیه به هم هستند . به طور معمول ، اگر چوب سختی با کیفیت بالا می‌ خواهید که می ‌توانید برای کف‌ پوش یا دکوراسیون بزرگ استفاده کنید ، احتمالاً از چوب ‌هایی مانند بلوط یا گردو استفاده می‌ کنید .

با توجه به اینکه این گونه ‌های چوبی چقدر بادوام و ماندگار هستند ، تعجب ‌آور نیست ، البته به الگوی دانه‌ بندی و طرح رنگ ذاتاً جذاب آن ‌ها اشاره نمی کنیم . با این حال ، اگر به دنبال چیز متفاوتی هستید ، باید از چوب راش به عنوان جایگزینی عالی برای گردو ، بلوط و دیگر گونه های چوبی معمولی استفاده کنید .

با این حال چوب راش چیست ؟ بیایید نگاهی بیاندازیم به اینکه چوب راش دقیقا چیست ، برای چه چیزی استفاده می شود ، ظاهرش چگونه است ، کجا می توانید آن را پیدا کنید ، و آیا می توانید از درمان های چوب برای بهبود و محافظت از آن استفاده کنید .

چوب راش چیست ؟

راش گونه ‌ای از چوب ‌های سخت است که عمدتاً در قاره آمریکا ، اروپا و مناطقی که در اطراف این مناطق قرار دارند یافت می ‌شود . راش را می توان به عنوان یک چوب بسیار سخت و سنگین توصیف کرد ، به همین دلیل است که در ساخت ریل های معدنی در برخی از نقاط جهان از آن استفاده می شود و هنوز هم استفاده می شود ، اگرچه چدن به دلیل استحکام کششی و مقاومت در برابر خوردگی این روزها ترجیح داده می شود .

در دهه ‌های 1700 و 1800، در زمینه کابینت‌سازی بسیار مورد توجه قرار گرفت ، زیرا به راحتی در دسترس بود ، به همین دلیل است که دکوراسیون قدیمی چوب راش را می‌توان در سرتاسر جهان یافت و اگر خوش شانس باشید ، می توانیئ این چوب را ارزان نیز بخرید .

ویژگی های چوب راش

نام گیاه شناسی Fangus

مکان ها : ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، مکزیک ، اروپا ( فقط جنس Fangus ) .

رنگ : صورتی روشن / زرد عسلی ، وقتی در آفتاب خشک شود .

کاربردها : درب ها ، سکوها ، پله ها ، دکوراسیون ، میز آشپزخانه ، نیمکت ها ، قفسه های کتاب ، روکش ، تخته سه لا ، دسته ابزار ، کالاهای ورزشی ، آلات موسیقی ، اسباب بازی ها .

چگالی : 1565 پوند بر متر مربع (710 کیلوگرم) .

رتبه سختی :  1300 جانکا

در دسترس بودن : به راحتی در دسترس است .

مقرون به صرفه بودن : قیمت مناسبی دارد .

دانه بندی : این چوب دانه مستقیم دارد .

بو : بی بو است .

دوام : ماندگاری کم ، بدون پایان بندی .

سهولت استفاده : آسان برش ، اره ، قلم مو ، چسب ، میخ ، پیچ و پایان با استفاده از رنگ و رنگ چوب .

پذیرش : این چوب درمان و رنگ را بسیار خوب می پذیرد .

تخته راش تمام چوب یا چوب مهندسی شده ؟

آیا چوب راش یک تمام چوب است یا یک چوب مهندسی ؟ ابتدا باید بفهمید که چوب مهندسی شده چیست .

برخلاف چوب ‌هایی که به‌طور طبیعی رشد می‌کنند ، سپس بریده می‌شوند ، چوب‌های مهندسی شده اغلب از تکه‌های چوب باقی‌مانده تشکیل می‌شوند که تغییر کاربری داده و به هم متصل می‌شوند تا یک تخته تمام چوب را تشکیل دهند . این عمل برای محیط زیست عالی است و نتیجه نهایی اغلب قوی تر از آن چیزی است که هنگام استفاده از یک تکه تمام چوب خواهید داشت .

چوب راش
چوب راش

اگرچه ممکن است ناگفته نماند ، چوب راش در واقع یک تمام چوب است . این چوب از درختان راش برداشت می شود که همانطور که قبلا ذکر شد در سراسر ایالات متحده و برخی از مناطق اروپا یافت می شود . چوب راش بسیار سخت و متراکم است که به این معنی است که می تواند مانند بسیاری از چوب های سخت دیگر در کلاس خود در برابر حشرات ، هوازدگی و … مقاومت کمی دارد .

چوب راش
چوب راش

با این حال ، این بدان معنا نیست که چوب راش را فقط می توان به عنوان چوب سخت یافت . در واقع از چوب راش می توان هم به عنوان تمام چوب و هم به عنوان چوب مهندسی استفاده کرد . به عنوان یک چوب مهندسی شده ، قطعات کوچک چوب راش با نوعی رزین اپوکسی مخلوط شده و به شکلی واحد در می آیند . سپس این قطعات چوبی قالب‌گیری می‌شوند و تحت فشار حرارتی قرار می‌گیرند و به شکل جامد تحت فشار قرار می‌گیرند ، که اغلب از تخته‌های تمام چوب متراکم‌تر هستند .

چوب های مهندسی شده قبلاً شهرت کمی داشتند . تخته خرده چوب به ویژه در گذشته بسیار سست بوده و در برابر رطوبت چندان مقاوم نبود ، اما امروزه چوب های مهندسی شده بسیار بادوام تر هستند . چوب های مهندسی شده مانند تخته خرده چوب ، تخته فیبر چند دانسیته (MDF) و تخته های روکش شده ، قابلیت تحمل بار فوق العاده ای دارند و در مقایسه با تمام چوب ، اجرا و نگهداری بسیار آسان تری دارند .

چوب راش
چوب راش
چوب راش چگونه به نظر می رسد ؟

شناسایی گونه های چوب سخت با نگاه کردن به آنها می تواند کمی چالش برانگیز باشد . با این حال ، چوب راش از نظر ظاهری بسیار منحصر به فرد است و شناسایی آن در مقایسه با سایر گونه های چوب سخت در کلاس خود بسیار آسان است . بنابراین ، چوب راش در واقع شبیه چه چیزی است ؟

چوب راش
چوب راش

چوب راش رنگ بسیار روشنی دارد ، اما زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد ، به مرور زمان رنگ صورتی متمایل به قرمز به خود می گیرد . همچنین دارای بافت و رنگ نسبتاً یکنواختی با لکه های اشباع بسیار کم و انحراف از الگوی دانه است . دانه چوب راش واقعاً صاف است ، که کار کردن با آن را بر خلاف سایر گونه‌ های چوب سخت که ممکن است با آن ‌ها مواجه شوید ، بسیار آسان می ‌کند .

چوب راش
چوب راش

چوب راش که برای مدتی زیر نور خورشید مانده باشد به چوب راش تبخیر شده معروف است و یک انتخاب محبوب در ساخت دکوراسیون چوب راش است . رنگ چوب راش ، بسته به منطقه زیست خود ،می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد ، و اگر می خواهید مطمئن شوید که رنگ چوب راش شما در طول زمان تغییر نمی کند ، باید از روغن درمان چوب یا پوشش محافظ ، مانند رزین استفاده کنید .

با توجه به اینکه چوب راش چقدر در استفاده از چیزهایی مانند رنگ و لکه چوب استفاده می شود ، در واقع منافذ بسیار کوچکی دارد . با توجه به اینکه اکثر چوب‌ هایی که دارای منافذ محکم دانه ‌دار هستند ، زمانی که با روغن ، رنگ یا رزین درمان می ‌شوند ، کاملاً  رنگ می شوند . این یک ویژگی منحصر به فرد در میان گونه های چوب سخت است که چوب راش را بسیار خاص می کند .

چوب راش برای چه مواردی استفاده می شود ؟

چوب راش در واقع معمولاً در بسیاری از برنامه ها استفاده می شود . در واقع ، شما می توانید آن را در سراسر جهان در صنایع مختلف پیدا کنید که برای مواردی مانند دکوراسیون ، ساخت و ساز ، باربری ، ساخت ابزار و حتی تجهیزات ورزشی استفاده می شود ! برای ترسیم تصویر بهتر ، ما لیست کوتاهی از برخی از رایج ترین کاربردهای چوب راش را برای شما آماده کرده ایم تا نگاهی به آن بیندازید .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
دکوراسیون چوب راش
ایجاد دکوراسیون

برخی از رایج ترین کاربردهای چوب راش شامل ساخت دکوراسیون است . راش قوی است و کار با آن آسان است ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از صنعتگران چوب از آن به عنوان ستون فقرات تجارت دکوراسیون و اثاثه یا لوازم داخلی خود استفاده کنند . از راش می توان برای ساخت سریع و آسان چیزهایی مانند قاب کاناپه ، میز کنار تخت ، میز ناهار خوری ، چارچوب تخت و حتی کل میزها استفاده کرد ! راش همچنین یکی از چوب هایی است که برای ساخت دکوراسیون چوبی منحنی بسیار مناسب است .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
صندلی چوب راش

هنگامی که راش به شکل تمام چوب خود استفاده می شود ، واقعاً همه کاره است . هنگامی که از این چوب در ایجاد چوب مهندسی استفاده می شود تطبیق پذیری آن ده برابر افزایش می یابد . راش به دلیل دوام به شکل تمام چوبش شناخته شده نیست ، اما زمانی که به عنوان روکش استفاده می شود یا در MDF فشرده می شود ، دوام و نیازهای نگهداری آن به شدت کاهش می یابد ، به همین دلیل است که چوب مهندسی ساخته شده از راش اغلب در ایجاد دکوراسیون مدولار استفاده می شود . .

دکوراسیون و اثاثیه منزل

استفاده از چوب راش به ایجاد دکوراسیون مدولار محدود نمی شود . راش نسبتاً مقرون به صرفه است و در اکثر ایالت ها به راحتی در دسترس است ، بنابراین اغلب برای ایجاد وسایل اولیه در خانه مانند درب ها و طاقچه های پنجره نیز استفاده می شود . دانه مستقیم و بافت یکنواخت آن زیبایی یکپارچه را در هر فضایی که در آن استفاده می شود تضمین می کند که در صنعت طراحی داخلی ایده آل است .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
درب چوب راش

حتی اگر گونه راش شما یکنواخت نباشد ، که نادر است ، زمانی که با راش کار می کنید ، این چیزی نیست جز یک سرعت گیر . راش عاشق رنگ آمیزی و حتی لاک زدن است ، بنابراین تطبیق زیبایی شما از یک اتاق به اتاق دیگر عملاً بدون دردسر است . علاوه بر این ، چوب راش را می توان به راحتی برش داد ، میخ زد ، ضربه زد و سوراخ کرد ، بنابراین تغییر اندازه درب ها ، طاقچه ها و حتی میزها یک تمرین سریع و بدون دردسر است .

ایجاد ابزار

ویژگی های چوب راش ، آن را برای تقریباً هر چیزی که فکرش را بکنید به یک ماده کاملاً همه جانبه تبدیل می کند . یکی از کاربردهایی که ممکن است هنگام فکر کردن به روش ‌های استفاده از چوب راش خود نادیده گرفته باشید ، ایجاد ابزار است . نه تنها می توانید از چوب راش برای ایجاد دسته و حفاظ برای ابزار خود استفاده کنید ، راش نیز یکی از چوب هایی است که برای ساخت پتک های چوبی وصال ایده آل در نظر گرفته می شود .

چوب راش سخت و در عین حال به اندازه کافی چکش خور است تا ضربه را با سهولت نسبی جذب کند . این ماده آن را به ماده ای ایده آل برای ساخت دستگیره ها برای بیل ها ، اسکنه ها ، پوکرها ، برس ها ، گاری ها و حتی گاوآهن تبدیل می کند ! استفاده از الوار چوب راش در ساخت دسته ابزار نیز به آنها حالتی باکلاس می بخشد ، زیرا این دسته ها را می توان  رنگ کرد و لاک زد و زمانی که از این گزینه ها برای روی میز کارتان استفاده می کنید بسیار جذاب به نظر می رسد .

آلات موسیقی

قبلاً اشاره کردیم که چوب راش سخت است ، اما آنقدر شکننده نیست که در اثر ضربه شکافته شود . این ویژگی خاص به آن ارزش زیادی نیز می بخشد ، به همین دلیل از چوب راش در ساخت بسیاری از آلات موسیقی استفاده می شود . توانایی آن در شکل دهی آسان و حمل صدا ، چوب راش را به یک عنصر اصلی در صنعت آلات موسیقی تبدیل کرده است .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
ابزار الات موسیقی با چوب راش

دانه چوب راش آن را به انتخابی مناسب برای پیانو ، انواع گیتار و حتی سازهای زهی کوچکی مانند بانجو (بانجو سازی زهی‌ سازی آفریقایی متشکل از چهار سیم می باشد که بعد ها در امریکا پنج سیم و شش سیم این ساز نیز ساخته شد . کاسه ‌ای گرد پوشیده شده از پلاستیک یا پوست حیوانات است . شکل ‌های ساده بانجو که با الهام‌گیری از سازهای آفریقایی مشابه ساخته شده بود ، توسط آفریقایی‌ها در آمریکای مستعمره رواج داده ‌شد. بانجو معمولاً در موسیقی کانتری ، جاز ، بومی ایرلندی ، بلوگرس ، و موسیقی آمریکایی آفریقایی‌تبار به گوش می‌رسد . ) تبدیل می کند . خطوط متحرک و بافت ثابت چوب راش به سازها ظاهری ظریف می بخشد و از آنجایی که چوب راش نگهداری و رنگ آمیزی آسان دارد ، این سازها را می توان متناسب با سلیقه ها و بودجه های مختلف نیز ساخت .

محصولات ورزشی

در حالی که ممکن است فکر کنید که کالاهای ورزشی از فلز یا مواد مصنوعی بادوام‌ تر ساخته شده ‌اند ، اغلب بهترین ماده برای کالاهای ورزشی چوب سخت درجه ‌بندی شده مانند راش است . چوب راش در ساخت تجهیزات ورزشی مختلف به دلیل نسبت سختی شگفت انگیز به انعطاف پذیری آن استفاده می شود ، به این معنی که در سخت بودن عالی است ، اما در صورت لزوم همچنان انعطاف پذیر است .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
وسایل بازی کریکت و تنیس با چوب راش

چوب راش در ساخت انواع بسیاری از تجهیزات ورزشی از جمله چوب کریکت ، چوب بیسبال ، راکت تنیس و حتی نرده های ورزشی استفاده می شود . رنگ و دانه چوب راش نگهداری و درمان آن را آسان می کند تا از آسیب رطوبت نیز جلوگیری شود و با توجه به اینکه راکت ها و چگان ها همیشه با میزان قابل توجهی عرق رو به رو هستند، راش را به انتخابی عالی برای این کاربرد تبدیل می کند .

پانل چوب

ایده پانل های چوبی ممکناست به نظر برسد که مستقیماً مربوط به دهه 1970 است ، اما زمانی که با سلیقه انجام شود ، واقعاً می تواند یک فضا را گرد هم آورد و در عین حال جنبه های خاصی از یک قطعه کار را برجسته کند . از آنجایی که راش مقرون به صرفه است و کار کردن با آن آسان است ، جای تعجب نیست که چوب راش یکی از رایج ترین گونه های چوبی است که در ساخت تزئینات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
پنل چوب راش ، دیوارکوب و سقف کاذب

مجدداً ، مناسب بودن چوب راش برای سنباده زدن ، رنگ کردن ، درمان و یا رنگ آمیزی آسان نقش مهمی در این که چرا معمولاً در ساخت صفحات چوبی استفاده می شود ، دارد . در برخی موارد ، حتی اگر خود پانل از چوب راش ساخته نشده باشد ، روکش چوب راش به پانل ها اضافه می شود تا سطحی صاف و رنگی خیره کننده به پانل ها ارائه دهد .

مزایا و معایب چوب راش چیست ؟

متأسفانه چیزی به نام مواد کامل وجود ندارد . در حالی که چوب راش ممکن است مقرون به صرفه باشد ، به راحتی در دسترس باشد و کار با آن آسان باشد ، اما دارای معایب کلیدی است که آن را برای کاربردهای خاص ایده آل نمی کند . به همین دلیل است که ما یک لیست کوتاه تهیه کرده ایم که برخی از مزایا و معایب چوب راش را شرح می دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این چوب برای پروژه بعدی شما مناسب است یا خیر .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
مزایا و معایب چوب راش

مزایای چوب راش

در حالی که ما به برخی از مزایای متمایز چوب راش اشاره کردیم ، فکر می کنیم که ممکن است ایده خوبی باشد که نگاهی عمیق تر به این چوب دوستداشتنی و کاربردی داشته باشیم . به یاد داشته باشید که مزایا و معایب مربوط به کاربرد موادی است که برای آن استفاده می شود ، بنابراین ممکن است فکر نکنید که این موارد بسیار سودمند هستند اگر برنامه شما آن چیزی نیست که راش به طور معمول برای آن استفاده می شود .

آسان برای درمان

درمان چوب راش بسیار آسان است . منظور از ” درمان ” چیست ؟ خوب ، چوب راش تمایل دارد چیزهایی مانند رنگ ، لاک و حتی رزین را به خوبی بپذیرد . سایر گونه های چوب سخت تمایل به رد مقادیر زیادی از مواد را روی خود دارند ، اما چوب راش تقریباً هر گونه موادی را روی آن بریزید به راحتی جذب می کند .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
نجاری با چوب راش
سخت و متراکم

چوب راش علاوه بر آسان بودن برای درمان ، برای استفاده به عنوان یک ماده ساختاری برای تمام انواع پروژه های صنایع چوبی عالی است . این امر به این دلیل است که چوب راش متراکم و سخت است . چگالی چوب نقش مهمی در وزن و پایداری آن دارد که به آن اجازه می دهد بارها را تحمل کند و یکپارچگی ساختاری خود را در مواجهه با نیروهای خارجی حفظ کند .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
اجرای سقف چوبی با چوب راش

آسان برای کار

یکی از دلایلی که چوب راش معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد این است که یکی از آسان ترین مواد برای کار است . برخلاف برخی دیگر از گونه ‌های چوب سخت که گره‌ های زیادی دارند ، چوب راش هیچ گرهی ندارد . این بدان معنی است که برش ، سوراخ کردن ، ضربه زدن و اتصال چوب راش در مقایسه با سایر گونه های چوبی بسیار آسان است .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
منبت کاری و تراش چوب راش

در حالی که کیفیت و انحصار چوب می تواند نقش مهمی در انتخاب چوب برای برخی افراد داشته باشد ، سهولت استفاده و کیفیت چیزی است که معامله را برای اکثر صنعتگران تعیین می کند . راش این نیازها را به خوبی برآورده می کند ، به همین دلیل است که تعداد زیادی از دکوراسیون تولید انبوه از راش ساخته می شود . با این حال ، در حالی که راش ممکن است همیشه بهترین چوب موجود نباشد ، اما تقریباً همیشه بهترین انتخاب برای بودجه است .

هیزم خوب می سازد

در حالی که هیزم دقیقاً یک کاربرد صنایع دستی نیست اما چوب راش در واقع هیزم بسیار خوبی می سازد . بیشتر اوقات ، برای اینکه هیزم خوبی باشد ، به چوبی نیاز دارید که بسیار شکننده و خشک باشد . چوب راش فاقد هرگونه رزین است ( که از احتراق جلوگیری می کند ) بنابراین با سهولت نسبی شعله می گیرد . اگر نگران این هستید که چوب راش چقدر قابل اشتعال است ، نباید نگران باشید . یک پوشش خوب از رنگ یا درزگیر چوب راهی عالی برای اطمینان از اینکه قطعه کار شده راش شما به طور تصادفی آتش نمی گیرد .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
یک آتش و ذغال عالی با چوب راش

معایب چوب راش

چوب راش واقعا چوب خوبی است ، اما به هیچ وجه یک ماده کامل نیست . چوب راش برای بسیاری از کاربردها مفید است ، اما مواردی وجود دارد که این ماده مناسب برای آنها نیست . همانطور که گفته شد ، در این مقاله فهرست کوتاهی از ویژگی های چوب راش آمده است که ممکن است لازم باشد قبل از استفاده از این چوب برای پروژه بعدی خود بیشتر فکر کنید .

وزن

یکی از ویژگی های مهم چوب راش قوی و متراکم بودن آن است . بیشتر اوقات ، این ویژگی ها دست به دست هم می دهند و چوب راش نیز از این قاعده مستثنی نیست . چوب راش بسیار سنگین است ، به این معنی که استفاده از آن برای کاربردهای خاص ممکن است بهترین ایده نباشد ، به خصوص برای قطعات کار بزرگتر .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
وزن و چگالی چوب راش

تمایل به کرک

قبلاً اشاره کردیم که چوب راش فاقد رزین است و به همین دلیل هیزم خوبی تولید می کند . با این حال ، فقدان رزین چوب راش را بسیار شکننده می‌ کند ، به این معنی که ممکن است بهترین انتخاب برای کاربردهایی نباشد که چوب به طور منظم با ضربه و سایش مواجه می ‌شود . با این حال ، این امر به راحتی با استفاده منظم از روغن های چوب برطرف می شود .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران

با گذشت زمان رطوبت خود را از دست می دهد

دلیل دیگری که چوب راش ممکن است بهترین انتخاب برای هر کاربرد نباشد این است که به مرور زمان رطوبت زیادی را از دست می دهد . به همین دلیل است که همیشه باید چوب راش خود را در داخل خانه نگهداری کنید و ناگفته نماند که گذاشتن قطعات کار چوب راش در خارج از منزل ایده خوبی نیست مگر اینکه بخواهید به طور منظم آنها را آب بندی و نگهداری کنید .

چوب راش درمان نشده به سرعت خشک می شود

ما پوشش داده ‌ایم که چوب راش یکی از ساده‌ ترین گونه‌ های چوب برای رنگ ‌آمیزی است . با این حال ، رنگ آمیزی چوب راش به رنگ تیره تر بسیار چالش برانگیز است . ممکن است دو تا سه لایه رنگ یا لاک چوب طول بکشد تا چوب راش به طور محسوسی تیره شود . این امر به دلیل ماهیت ذاتی الیاف چوب راش است ، اما با کمی گریس می توان به راحتی بر آن غلبه کرد .

نکات مثبت

     درمان آسان

     تراکم و سختی

     آسان برای کار

     هیزم خوبی ایجاد می کند

     مقرون به صرفه

     به راحتی در دسترس است

نکات منفی

     سنگین

     تمایل به ترک خوردن دارد

     با گذشت زمان رطوبت خود را از دست می دهد

     در برابر آب و هوا مقاوم نیست

     برای تیره شدن چالش برانگیز است

چگونه می توانید از قطعه کار چوب راش خود محافظت کنید ؟

یکی از جذاب ترین ویژگی های چوب راش این است که نگهداری از آن در مقایسه با سایر گونه های چوبی بسیار آسان است . از قضا ، قابلیت نگهداری آسان آن نیز دلیل نیاز به نگهداری منظم آن است . چوب راش واقعا متراکم است و همین امر به آن اجازه می دهد تا به راحتی عملیات چوب را بپذیرد .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
محافظت از چوب راش

با این حال ، این منافذ باید مهر و موم شوند ، و این مهر و موم ها باید حفظ شوند تا مواردی مانند پوسیدگی ، رطوبت و حشرات باعث تخریب چوب نشوند . از طرف دیگر ، نگهداری از چوب راش بسیار آسان است ! اگر چوب راش شما کثیف است ، تنها کاری که برای پاک کردن چیزهایی مانند گرد و غبار و لکه های رطوبت باید انجام دهید این است که از یک پارچه میکروفیبر که کمی خیس است استفاده کنید .

چوب راش ، براورد قیمت انواع چوب راش تهران
رنگ کاری چوب راش

در صورتی که راش درمان نشده را استفاده می کنید ( هرگز ایده خوبی نیست ) . اگر با چوب راش کار می کنید که روی آن چوب زده شده است ، بهتر است آن را با یک پارچه خشک تمیز کنید تا از خراب شدن سطح قطعه کار خود جلوگیری کنید . هنگامی که قطعه کار خود را به خوبی پاک کردید ، یک لایه تازه از روغن درمان یا موم چوب ( هر کدام را که در ابتدا اعمال کردید ) بمالید .

آیا نمی دانید چگونه رنگ چوب راش را حفظ کنید ؟

بهترین راه برای حفظ ظاهر چوب راش بدون تغییر رنگ زیاد ، استفاده از روغن تونگ است . تونگ یک روغن کاملا طبیعی است که هیچ گونه افزودنی ندارد و منافذ چوب را به طور موقت می ‌بندد . با این حال ، این مدت زیادی دوام نخواهد آورد ، در نهایت باید سطح قطعه کار خود را با یک اپوکسی ببندید .

آیا چوب راش سمی است ؟

خبر خوب این است که چوب درخت راش سمی نیست . خبر بد این است که میوه درخت راش ( همچنین به عنوان راش شناخته می شود ) در صورت مصرف می تواند برای حیوانات و انسان سمی باشد . اگرچه در بیشتر موارد کشنده نیست ، اما این شانس را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم . برگ های درخت راش غیر سمی هستند .

سوالات متداول

ویژگی چوب راش چیست؟

راش یک چوب بسیار سخت و مستقیم است که اغلب در ساخت مبلمان ، کابینت ، ظروف پخت و پز ، دسته ابزار ، تخته سه لا و تجهیزات ورزشی استفاده می شود . حتی آلات موسیقی ، راش برای ساخت پین بلوک پیانو و درام استفاده می‌ شود .

از چوب راش بیشتر برای چه مواردی استفاده می شود ؟

چوب راش برای مصارف مختلفی از جمله سوخت ، مبلمان ، ظروف پخت و پز ، دسته ابزار و تجهیزات ورزشی مناسب است  . چوب به خوبی می سوزد و به طور سنتی برای آتش استفاده می شد .

آیا چوب راش آب را جذب می کند ؟

راش در میان خواص مختلف خود رطوبت زیادی را جذب می کند . پس منطقی است که برای مبلمان فضای باز یا مکان هایی با هوای بسیار مرطوب مناسب نیست زیرا بسیار سریع متورم می شود و از بین می رود .

قیمت چوب راش چقدر است؟

چوب راش در مقایسه با بسیاری از انواع چوب های دیگر بسیار ارزان است . اگرچه چوب راش معمولاً در ترکیب با گونه‌ های چوبی گران ‌تر استفاده می ‌شود ، چوب راش مقرون به صرفه است و قیمت آن تقریباً  55 تا 65 میلیون تومان است. هر متر مکعب .

آیا راش چوب خوبی است ؟

راش یکی از متنوع ترین و پرکاربردترین چوب های موجود در جهان است . راش می تواند به عنوان یک هیزم خوب استفاده شود ، همچنین می توان از آن به عنوان یک مصالح ساختمانی جامد استفاده کرد ، البته به عنوان یک چوب دکوراسیون خوب. با توجه به قیمت و تطبیق پذیری اش ، از نظر عینی چوب بسیار خوبی است .

آیا راش یک چوب سخت است یا نرم ؟

راش گونه ای از چوب های سخت است . راش در همان کلاس چوب سخت مانند گردو و افرا قرار می گیرد و بنابراین اغلب برای کاربردهای مشابه استفاده می شود . اگرچه چوب راش معمولا در ساخت کابینت و دکوراسیون استفاده می شود ، اما می توان از آن در ساخت کفپوش و درب نیز استفاده کرد .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : چوب راش ،  کاربردهای چوب راش ، طراحی چوب راش

منبع : woodhappen.com


مطالب مرتبط با موضوع چوب راش :

 • خواص چوب راش برای استفاده در نرده چوبی پله
  خواص چوب راش برای نرده چوبی راه پله و ساخت و نصب کف پله ، استفاده از چوب راش در دکوراسیون داخلی منزل، نکات مهم در اجرای نرده چوبی پله
 • خرید چوب راش گرجستان
  خرید چوب راش گرجستان تهران خاوران بازار چوب ایران ، انواع چوب راش گرید aa , تخته چوب راش روسی
 • همه چیز درباره فروش چوب راش گرجستان در تهران
  همه چیز درباره چوب راش گرجستان ، خدمات فروش انواع چوب راش تهران ، قیمت چوب راش تهران خاوران بازار چوب ایران
 • فروش چوب راش تهران خاوران
  فروش عمده چوب راش گرجستان رومانی در تهران بازار چوب ایران آماده ارائه خدمات برش و cnc چوب در ابعاد دلخواه با کیفیت عالی
 • چوب راش چیست ؟
  چوب راش در مقایسه با بسیاری از انواع چوب های دیگر بسیار ارزان است . اگرچه چوب راش معمولاً در ترکیب با گونه‌ های چوبی گران ‌تر استفاده می ‌شود ، چوب راش مقرون به صرفه است و قیمت آن تقریباً  55 تا 65 میلیون تومان است. هر متر مکعب .
 • 9  چیز شگفت انگیز که باید در مورد چوب راش بدانید
  چوب راش ، نکات شگفت انگیز درباره چوب راش ، شناخت چوب راش ، فروش چوب راش تهران ، درباره آجیل برگ و چوب درخت راش ، تاریخچه چوب راش ، نکاتی که نمی دانستید

WhatsApp us