تعمیر کابینت آشپزخانه

5 روش تعمیر رایج که باید بدانید

 خدمات و قیمت تعمیر کابینت
خدمات تعمیر کابینت

چه زمان هایی باید تعمیر را آغاز کنیم :

     1 . شکاف ، خراش و سوراخ های کوچک روی کابینت .

      2 . درب کابینت بسته نمی ماند .

     3 . سوراخ های پیچ آسیب دیده باشد .

     4 . درب های کابینت نامناسب باشد .

     5 . تعمیر کابینت های آشپزخانه پوست کنده باشد .

     چه زمانی باید به دنبال یک تعمیر کار بود :

کابینت های آشپزخانه با کمی مراقبت و نگهداری گهگاهی می توانند برای نسل ها دوام بیاورند . اما حتی کابینت‌ های باکیفیت ممکن است گاهی نیاز به تعمیر و نگهداری جزئی داشته باشند ، مانند تعمیر خراش ‌ها و لولاهای شل یا وصله کردن و سوراخ کردن مجدد سوراخ‌ ها . در بسیاری از موارد ، تعمیر کابینت به اندازه کافی ساده است که می توانید خودتان کار کنید ، اما برای قفسه های آویزان یا لولاهای مشکل دار ، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با یک متخصص تعمیر کابینت تماس بگیرید .

خدمات نجاری و تعمیر کابینت آشپزخانه
خدمات نجاری و تعمیر کابینت آشپزخانه

ابزار و مواد مورد نیاز :

اگر قصد دارید کابینت آشپزخانه خود را تعمیر کنید ، به چند ابزار و مواد نیاز دارید تا روند کار به خوبی پیش برود .

خدمات نجاری تهران ، تعمیر و بازسازی دکوراسیون چوبی
خدمات نجاری تهران ، تعمیر و بازسازی کابینت و دکوراسیون چوبی

یک چوب پر کننده

    پارچه نرم

    چاقوی بتونه پلاستیکی

    نشانگرهای رنگ چوب

    پیچ گوشتی

    گیره کابینت مغناطیسی

    چسب چوب

    بشقاب کاغذی

    خلال دندان

    موکت بر

    مته

    بیت خلبان

    نوار مسطح

    قلم مو

    سمباده ریز

    روکش یا رنگ را شفاف کنید

1 . شکاف ها ، خراش ها و سوراخ های کوچک روی کابینت :

خراش‌ ها و بریدگی ‌های جزئی روی کابینت ‌ها و میز آشپزخانه معمولاً نیازی به رنگ ندارند و به اندازه کافی ساده هستند که می ‌توانند یک پروژه بازسازی خانگی با هزینه بسیار کم باشند . اگر هنوز ملزومات اصلی همراه با کابینت ‌هایتان را دارید ، به دنبال سازنده و هر گونه اطلاعاتی درباره تکمیل کابینت باشید . با خرده ‌فروش اصلی یا در وب‌ سایت سازنده ، کیت تاچ ‌آپ یا نشانگر تعمیر خش را که با نوع پرداخت شما مطابقت دارد ، بررسی کنید . برخی از خرده ‌فروشان کشو ‌ها را حتی در کابینت‌ ها قرار می‌ دهند ، زیرا احتمالاً در طول فرآیند نصب ، ضربه ‌های جزئی اتفاق می ‌افتد .

تعمیر کشو
تعمیر کشو

یک چوب پرکننده ، که در اکثر فروشگاه‌ های سخت‌ افزار موجود است ، برای پر کردن سوراخ ‌های کوچک ، مانند سوراخ ‌های پیچ قدیمی یا آثار برجستگی در جلوی درب یا کشو مفید است . چوب را روی سوراخ بگذارید و سپس مواد مومی اضافی را با یک پارچه نرم یا با یک چاقوی پلاستیکی بتونه پاک کنید اگر پارچه کار را به درستی انجام نداد ، برای پوشاندن خراش ‌های جزئی که سطح آن را مخدوش می ‌کنند ، از نشانگری استفاده کنید که با سطح چوب مطابقت داشته باشد و به آرامی ناحیه خراشیده را رنگ کنید . در صورت لزوم جوهر نشانگر اضافی را قبل از خشک شدن با یک پارچه نرم پاک کنید .

اگر نام روکش کابینت خود را نمی دانید ، مجموعه ای از نشانگرهای تعمیرات چوب را از یک فروشگاه لوازم خانگی تهیه کنید . اینها معمولاً شامل نشانگرهایی در پوشش های معمولی چوب طبیعی هستند . در صورتی که هیچ رنگی کاملاً با سطح کابینت مطابقت نداشته باشد ، می ‌توان برخی از آنها را برای به دست آوردن یک تطابق رنگ نزدیک با هم ترکیب کرد . با رنگی روشن‌ تر از رنگ کابینت شروع کنید و سپس نشانگرهای تیره ‌تر را بپوشانید تا زمانی که خط و خش دیگر مشخص نشود . ابتدا نشانگرها را در یک منطقه نامحسوس تست کنید تا از تطابق رنگ نزدیک اطمینان حاصل کنید .

 خدمات و قیمت تعمیر کابینت
تعمیر کابینت

2 . درب کابینت بسته نمی ماند :

درب کابینت که بسته نمی شود یا بسته نمی ماند اغلب به دلیل مشکل در یکی از لولاها ایجاد می شود . لولاها را بررسی کنید تا ببینید آیا هر یک از آنها شل شده اند یا دیگر روی درب کابینت یا کابینت صاف نیستند . اگر یک لولا شل باشد ، شایع ترین علت شل شدن یک یا دو پیچ است .

درب را طوری نگه دارید که به‌ خوبی بسته شود و پیچ ‌ها را با یک پیچ گوشتی معمولی سفت کنید ، نه با دریل شارژی ، زیرا سفت کردن با دست اجازه می ‌دهد تا زمانی که پیچ به اندازه کافی سفت است ، ظرافت بیشتری داشته باشید و همه چیز را احساس کنید . همچنین به جلوگیری از سفت شدن یا جدا شدن بیش از حد رزوه ها یا سر پیچ کمک می کند .

اگر درب ها و لولاها خوب به نظر می رسند اما پس از بستن درب ها به طور خودکار باز می شوند ، مشکل احتمالاً به دلیل تاب برداشتن درب یا جعبه کابینت است تا مشکل تنظیم لولا . در این مورد ، ممکن است لازم باشد یک گیره مغناطیسی اضافه کنید تا درب بسته بماند . این یک دستگاه ارزان قیمت است که شامل پایه آهنربا ، پیچ و صفحه ضربه ای است .

گیره را زیر قفسه یا زیر کابینت نصب کنید تا آهنربا با جلوی کابینت همسطح باشد و تقریباً درب بسته کابینت را نزدیک گوشه بالا یا پایین آن لمس کند . صفحه ضربه ای که یک قطعه فلزی صاف است به درب کابینت متصل می شود تا وقتی کابینت بسته می شود آهنربا را لمس کند .

گیره های مغناطیسی از نظر شکل و اندازه متفاوت هستند ، بنابراین نصب از یک برند به برند دیگر کمی متفاوت است . برچسب بسته را بخوانید یا برای جزئیات بیشتر به وب سایت سازنده مراجعه کنید .

3 . سوراخ های پیچ آسیب دیده :

اگر زمانی که می خواهید پیچ ​​های لولا را سفت کنید ، در جای خود می چرخند ، پروژه تعمیر کابینت شما صرفاً به پر کردن و احتمالاً سوراخ کردن مجدد سوراخ های پیچ مربوط می شود . کابینت های تخته خرده چوب و تخته فیبر به ویژه در معرض این مشکل هستند زیرا هر نیرویی که پیچ ها را از سوراخ های آنها جدا کند می تواند مقداری از مواد چوب را با خود بیرون بکشد .

    پیچ ها ، لولاها و درب کابینت را بردارید و روی هر لولا علامت بزنید که آیا در موقعیت بالا ، وسط یا پایین قرار دارد . برخی از لولاهای پیچیده ممکن است متفاوت از سایر لولاهایی که در همان درب قرار می گیرند تنظیم شوند ، بنابراین مهم است که آنها را در موقعیت مناسب خود قرار دهید . ( این مورد در مورد لولاهای قدیمی که در قسمت بیرونی کابینت ها قابل مشاهده است صدق نمی کند . ) پس از برداشتن لولا ، اگر آسیب دیدگی سوراخ مشخص نیست ، حتماً سوراخ هایی را که برای پیچ آن ها بزرگ هستند علامت بزنید .

    یک ظرف بزرگ چسب چوب را روی یک بشقاب کاغذی بریزید . یک خلال دندان را در چسب فرو کنید تا حداقل 1/3 خلال دندان با چسب پوشانده شود . سطح پوشش باید به اندازه طول یک پیچ باشد که در سوراخ پیچ آسیب دیده قرار دارد . انتهای خلال دندان پوشیده شده با چسب را در سوراخ پیچ آسیب دیده قرار دهید .

    اگر سوراخ بزرگ است این کار را با خلال دندان بیشتری تکرار کنید . بگذارید چسب برای چند ساعت خشک شود .

    هر خلال دندان را جدا کنید تا با سطح کابینت همسطح شود . یک چاقوی کاردستی برای بریدن آنها در صورتی که تمیز نشود مفید است .

    لولاها ، پیچ ‌ها و درب کابینت را تعویض کنید و در آخر پیچ را در سوراخ تعمیر کنید . اگر نمی توانید به راحتی پیچ ها را با پیچ گوشتی وارد و سفت کنید ، ابتدا سوراخ های باریک پیلوت را دریل کنید تا به شروع پیچ ها کمک کنید .

4 . درب های کابینت نامناسب باشد :

کابینت هایی با لولاهای اروپایی مدرن که داخل کابینت وصل می شوند معمولاً دارای پیچ هایی هستند که می توان آنها را سفت یا باز کرد تا تراز درب را تغییر دهد . اگر درب های کابینت شما دیگر مانند گذشته در یک ردیف قرار نمی گیرند و همه پیچ های لولا سفت به نظر می رسند ، ممکن است لولاها نیاز به تنظیم داشته باشند .

لولاها را برای مهر برند بررسی کنید و برای اطلاعات تنظیم ، لولاهای خود را در وب سایت سازنده جستجو کنید . اگر هنوز کتابچه اصلی کابینت خود را دارید ، ممکن است شامل جزئیاتی در مورد تنظیم لولاها باشد . در غیر این صورت ، تنظیم به تنهایی و به سادگی می توانید تشخیص دهید .

روند تنظیم از یک برند و سبک به برند دیگر متفاوت است ، مانند تعداد پیچ ‌ها در هر لولا، اما می ‌توانید با سفت کردن و شل کردن پیچ‌ ها و توجه به تأثیر روی هم ‌ترازی درب ، تنظیمات اولیه را مشخص کنید . به دنبال فرورفتگی ‌ها در نزدیکی سر پیچ‌ ها به‌ عنوان نشانه ‌ای از تنظیمات آن پیچ باشید . به عنوان مثال ، اگر فرورفتگی در سمت چپ یا راست پیچ باشد ، با تنظیم آن پیچ ، درب به چپ و راست حرکت می کند .

یک شیار یا فرورفتگی در بالا یا زیر سر پیچ به این معنی است که پیچ ارتفاع درب را کنترل می کند . در برخی موارد ، باید دو پیچ را باز کنید و درب را بیشتر به سمت بالا یا پایین بلغزانید و بعد از اینکه درب در یک تراز ایده آل قرار گرفت ، آنها را سفت کنید . پیچ در یک ناحیه بدون فرورفتگی معمولاً کنترل می کند که در هنگام بسته شدن درب چقدر در داخل یا خارج قرار می گیرد .

تعمیر و رنگکاری کابینت
تعمیر و رنگکاری کابینت

5 . تعمیر  لایه برداری پیلینگ کابینت آشپزخانه :

کابینت های چوب جامد ( تمام چوب ) یک انتخاب لوکس است . اکثر کابینت های آشپزخانه مدرن از تخته چندلا یا تخته خرده چوب ساخته شده اند و لمینت عادت بدی دارد که وقتی خیس می شود یا گاهی اوقات بعد از خشک شدن ، پوست کنده می شود . معمولاً می ‌توانید لیفتینگ لمینت را خودتان تعمیر کنید ، اما اگر رطوبت دلیل لایه ‌برداری بوده است ، قبل از اقدام به تعمیر باید مطمئن شوید که همه چیز خشک شده است و باید کاری در مورد منبع رطوبت انجام دهید . نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که تخته خرده چوبی که دچار آسیب آب شده است اغلب پوسته پوسته و ناپایدار می ماند ، بنابراین ممکن است تعمیر کار نکند .

اگر رطوبت آشپزخانه شما به طور غیرمعمول زیاد است ، پنجره ها را باز کنید یا از پنکه ها برای حفظ گردش هوا و جلوگیری از نشستن تراکم استفاده کنید . هنگامی که همه چیز خشک شد ، از یک نوار صاف استفاده کنید تا به آرامی لمینت بالابر را به اندازه کافی به عقب برگردانید تا یک قلم مو زیر آن قرار گیرد و سپس از قلم مو برای پخش بتن در پشت لمینت و روی سطح تخته سه لا یا لمینت استفاده کنید . 10 تا 15 دقیقه به چسب فرصت دهید تا بچسبد و سپس لمینت را فشار دهید ، دست خود یا یک غلتک J را روی سطح بکشید تا مطمئن شوید که لمینت صاف شده و محکم می ‌چسبد .

پرداخت مجدد نباید ضروری باشد مگر اینکه آسیب آب وجود داشته باشد ، که معمولاً می توانید آن را با سنباده زدن سبک با کاغذ سنباده ریز و یک لایه رنگ یا لکه لمسی و به دنبال آن یک روکش شفاف برطرف کنید

چه زمانی باید به دنبال یک نمونه دست ساز بگردید :

برای برخی از کابینت های آسیب دیده ، بهتر است با یک شرکت تعمیر کابینت یا کابینت ساز تماس بگیرید تا تعمیرات را انجام دهد . به عنوان مثال ، اگر قفسه کابینت ، جعبه کشو یا هر یک از درب ها و کشوها تاب برداشته است ، معمولاً به یک کابینت ساز یا نجار نیاز دارید .

اگر کابینت ها یا قفسه های شما از تخته فیبر یا تخته خرده چوب ساخته شده اند و به دلیل آسیب آب متورم شده اند ، یک متخصص می تواند ارزیابی کند که آیا می توان آنها را تعمیر کرد یا نیاز به تعویض دارد . اگر یک درب یا جعبه کابینت فراتر از یک تعمیر ساده است ، معمولاً ساده‌ ترین و ارزان ‌ترین تعویض آن با یک قطعه سازنده است ، اما اگر کابینت‌ ها سفارشی ساخته شده‌ اند ، ممکن است نیاز داشته باشید که یک نجار ماهر یا کابینت‌ ساز یک قطعه جایگزین مشابه را بسازد .

اگر لولاها آسیب دیده اند و جایگزینی در دسترس نیست ، با سازنده یا شخصی که لولاها را در چند سال گذشته نصب کرده اند تماس بگیرید . هر یک از طرفین ممکن است لولای جایگزین مناسبی را بشناسند که به خوبی با کابینت شما کار می کند . در غیر این صورت ، باید بتوانید با جستجوی آنلاین تامین کنندگان سخت افزار ، جایگزین های مناسب را پیدا کنید .

خدمات نجاری و تعمیر کابینت آشپزخانه
خدمات نجاری و تعمیر کابینت آشپزخانه

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : کابینت چوبی تعمیر کابینت لولاهای کابینت بازسازی کابینت

منبع :

https://www.hunker.com


مطالب مرتبط با موضوع تعمیر کابینت :

خدمات نجاری نهران

فن و هنر طراح و سازنده و رنگ کاری چوب در تهران بازار چوب ایران سایت درودگران و مبلسازان تهران

WhatsApp us