فضای داخلی کافی شاپ

از مشتریانی که با لپ‌ تاپ کار می ‌کند یا در حال خواندن یک رمان است تا گروهی از دوستان که در حال بازی و صحبت هستند ، کافی‌ شاپ‌ ها محل مراجعه طیف وسیعی از مشتریان هستند . فضای داخلی کافی شاپ شما این توانایی را دارد که مشتریان شما را درگیر کند ، راحتی را افزایش دهد و آنها را ترغیب کند تا مشتریان وفادار کافی شاپ شما شوند . چه به تازگی یک کافی ‌شاپ باز کرده ‌اید یا به دنبال ارتقای دکوراسیون و طراحی کافی شاپ خود هستید ، ایده ‌های کافی ‌شاپِ ما را در ادامۀ مقاله بررسی کنید تا بتوانید فضایی جذاب برای کافی شاپِ خود ایجاد کنید که کسب ‌و کارتان را بهبود ببخشد .

اصول دکوراسیون داخلی کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

در این مقاله سه نکته اساسی که هنگام تنظیم فضای داخلی کافی شاپ خود باید به خاطر بسپارید آورده شده است .

پیشخوان کافی شاپ با چراغ های رشته ای بالای سر

برند و ماموریت خود را منعکس کنید . کافی شاپ شما در صورتی خاطره انگیز خواهد بود که دارای یک برند قوی باشد که از طریق دکور ، کارمندان ، خدمات و اقلام ارائه شده شما قابل لمس باشد . برند شما شامل مفهوم ، هویت ، شخصیت و ماموریت رستوران شما می شود . دکوراسیون کافه و طراحی داخلی کافی شاپ شما باید با برند شما سازگار باشد و آن را تقویت کند و فضایی را ایجاد کند که برای مشتریان شما آشکار است .

در نورپردازی خود عاقلانه رفتار کنید . در صورت امکان ، از نور طبیعی استفاده کنید تا اینکه بخواهید از نور ارگانیک استفاده کنید و انرژی را ذخیره کنید . در طول روز ، نورهای خنک نیز گزینه بسیار خوبی هستند ، زیرا مناطقی را با رنگ هایی مشابه با نور روز روشن می کنند . برای ایجاد فضایی آرام در شب ، رنگ های گرم و ملایم ایده آل هستند زیرا کنتراست ملایم تری از تاریکی ایجاد می کنند . با این حال ، بسته به برند کافی شاپ خود ، ممکن است از رنگ های سرد یا گرم مخصوص به خود استفاده کنید .

کافی شاپ خود را اینستاگرامی و تعاملی کنید . مطالعات نشان می دهد که صنعت رستوران داری به رونق خود ادامه می دهد زیرا مردم از غوطه ور شدن در تجربیاتی مانند بیرون رفتن برای غذا خوردن لذت می برند . علاوه بر این ، با رشد رسانه های اجتماعی ، افراد بیشتری مشتاق به اشتراک گذاری تجربیات خود با دیگران از طریق تصاویر در سیستم عامل هایی مانند اینستاگرام هستند . تجهیز فضای داخلی کافی شاپ خود با عناصر چشم نواز و جذاب به ایجاد یک تجربه کامل برای مهمانان شما کمک می کند و در عین حال به عنوان یک تاکتیک بازاریابی رایگان نیز عمل می کند .

ایده های کافی شاپ برای تم داخلی شما

فضای داخلی کافی شاپ شما رنگ فضای شما را تعیین می کند و باید با برند شما سازگار باشد . مضامین زیر را در نظر بگیرید تا برند ، مفهوم و ارزش‌های خود را آشکار کنید .

 1 . فضای داخلی کافی شاپ به سبک صنعتی

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

یک تم صنعتی از انبارها ، کارخانه ها و دیگر فضاهای صنعتی الهام می گیرد . در زیر نمونه هایی از آنچه ممکن است در یک کافی شاپ با دکور به سبک صنعتی مشاهده کنید ، آورده شده است .

     معماری اکسپوز ، مانند لوله ‌ها ، آجر ، تیرهای سقف ، آرماتورهای آهنی ، و چوب ‌های فرسوده

     پایه های فلزی ، مانند سبدهای سیمی

     خطوط مربع و اشکال بلوک

     اجزای مکانیکی مانند چرخ دنده ، پیچ و مهره

     استفاده از مواد سودمند سخت مانند چرم ، مس ، سنگ و آلومینیوم

     کنار هم قرار دادن اجزای کهنه و مدرن ، مانند یک لامپ مدرن در بالای یک میز کناری قدیمی

     پالت رنگ : خاکستری ، مشکی ، قهوه ای مایل به زرد ، سفید ، و رنگ های تیره تر ، مانند مارونی

  2 . فضای داخلی کافی شاپ مدرن

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

دکور مدرن در نیمه اول قرن بیستم محبوبیت زیادی پیدا کرد . یک اصل اساسی این سبک طراحی آن است که فرم باید از عملکرد پیروی کند ، به این معنی که هر قطعه مبلمان و دکوراسیون باید ساده با هدفی کاربردی و هدفمند باشد . در زیر چند نمونه از چیزهایی که ممکن است در یک کافی شاپ با دکوراسیون مدرن مشاهده کنید ، آورده شده است .

     خطوط واضح و سطوح صاف

     فقدان جزئیات پیچیده

     ترکیبی از عناصر راحت و کمی پیچیده

     خطوط تمیز و رنگ‌ های خنثی ممکن است با اکسسوری ‌ها و بافت ‌های پررنگ و واضح ، مانند مبل‌ های رنگارنگ ، بالش‌ ها ، یا یک اثر هنری انتزاعی متعادل شوند .

     بافت با پارچه هایی مانند ابریشم ، مخمل خرد شده ، کتان یا پشم ، اضافه می شود .

     پایه های فلزی تمیز ، مانند فولاد ضد زنگ ، نیکل و کروم ، ظاهری براق ایجاد می کند .

     رنگ های چوبی بسیار روشن یا تیره .

     بدون درهم ریختگی ؛ تمیز و منظم .

     پالت رنگ : قهوه ای ، مایل به قرمز ، کرم یا سفید خالص .

 3 . فضای داخلی کافی شاپ اواسط قرن

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

از اواسط دهه 1930 تا دهه 60 ، طراحی اواسط قرن با کاوش در مواد جدید در پرتو فناوری جدید مشخص می شود ، در حالی که هنوز مواد سنتی را بسیار زیاد دوست می دارند . مواد به جای تقلید به دلیل منحصر به فرد بودنشان مورد تجلیل قرار گرفتند . مشابه طراحی مدرن ، اواسط قرن بر عملکرد بر فرم تأکید می کند . در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در یک کافی شاپ با دکور اواسط قرن ببینید ، آورده شده است .

     مواد منحصر به فرد یا متضاد ، از جمله پلاستیک ، وینیل ، شیشه ، پلکسی گلاس و تخته سه لا .

     خطوط تمیز ، اشکال ارگانیک و هندسی .

     میز و صندلی با پایه های مخروطی .

     مبلمان ارگونومیک .

     عناصر چوب و توید .

     پالت رنگ : خاکستری دودی ، سبز آووکادو ، زرد خردلی ، نارنجی کدو حلوایی .

 4 . فضای داخلی کافی شاپ Hygge

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

  “Hygge ” یک کلمه و مفهوم دانمارکی است که به شادی و حضور اشاره دارد . دکور Hygge بر راحتی ، گرما و لذت بدون اسراف تاکید دارد . فضای داخلی Hygge بدون در هم ریختگی با بسیاری از عناصر ، طبیعی و دنج است . در زیر چند نمونه از آنچه ممکن است در یک کافی شاپ با دکور hygge مشاهده کنید آورده شده است .

     نور گرم و ملایم ؛ شمع ، شومینه ، یا چراغ های ریسمانی چشمک زن .

     استفاده از چوب و سنگ .

     بافت های نرم و ترکیبی از مواد و الگوها .

     بالش های کرکی ، فرش های مخملی ، و پرده های نرم .

     صندلی راحت .

     فضایی گرم و دلنشین .

    فضایی طبیعی با احساس آرامش .

     گوشه های دنج .

     عناصر روستیک همراه با مضمامینِ امروزی .

     پالت رنگ : رنگ های خنثی ، خاکستری روشن ، قهوه ای ، کرم

 5 . فضای داخلی کافی شاپ روستایی

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

طراحی داخلی روستایی دارای طیف وسیعی از عناصر طبیعی و ارگانیک است . ممکن است از دکور روستایی ، خانه های مزرعه استفاده کند یا ممکن است به سمت فضای جنگلی منحرف شود . در زیر نمونه هایی از آنچه ممکن است در یک کافی شاپ با دکور روستایی مشاهده کنید آورده شده است .

     بسیاری از عناصر طبیعت ، از جمله گیاهان در گلدان ، دیواره هایی با گیاهان و گل ها .

     مخلوطی از انواع چوب ، از جمله چوب احیا شده .

     اجزای خانه ‌های کشاورزی ، مانند کوزه‌ ها یا جعبه ‌های شیر قدیمی .

     تاکید بر زیبایی ناهموار .

     چوب خام ، سنگ ، فلز .

     میز پیک نیک داخلی .

     سبدهای حصیری و عناصر صنایع دستی .

     کاشت گالوانیزه .

     تخته سیاه .

     پالت رنگ : رنگ‌ های خنثی مانند خرمایی ، کرم ، قهوه‌ ای و سبز

 6 . فضای داخلی کافی شاپ قدیمی

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون قدیمی از گذشته الهام می گیرد و ممکن است شامل سبک هایی از دهه های مختلف باشد . این یک فضای رمانتیک و جذاب با عناصر عتیقه ای است که بر طرح و الگوی آراسته و ظریف تأکید دارد . در زیر چند نمونه از چیزهایی که ممکن است در یک کافی شاپ با دکور قدیمی ببینید ، آورده شده است .

    کاغذ دیواری گلدار و پایه .

    رومیزی و دستمال های چهارخانه .

    قطعاتی با عناصر تزیین شده ، مانند روپوش گلدوزی شده ، حلقه ، لحاف ، یا نیمکت و صندلی با طرح های پیچیده .

    صندوقچه های سرو .

    چمدان قدیمی .

    غذاهای چینی به عنوان تزئین یا برای سرو .

    پرده کافه شاپ .

    قوطی برای نگهداری قهوه ، چای ، آرد ، شکر .

    کاناپه ها و صندلی هایی به سبک ویکتوریایی یا زرق و برق دار .

    چوب ماهون .

    لوستر یا لامپ های شیشه ای رنگی .

    پالت رنگ : انواع رنگ های پاستلی یا رنگ روشن ، مانند شرابی ، هلویی ، نارنجی روشن ، زرد خردلی ، سبز دریایی .

برخی از منحصر به ‌فردترین فضای داخلی کافه‌ ها اجزای مختلفی را از چندین موضوع مختلف بیرون می‌ کشند . همیشه با استفاده از این تم ها به عنوان دستورالعمل یا الهام ، کافی شاپ خود را مطابق با خواسته ها و برند خود سفارشی کنید .

پایه های دکور کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ
طراحی دکوراسیون کافی شاپ

بسته به کافه شما ، بخش ‌های خاصی از شخصیت ، ارزش ‌ها و مأموریت کافی شاپ شما ممکن است همیشه در رنگ ‌بندی و تم دکوراسیون کافی ‌شاپ شما آشکار باشد یا نباشد . انتخاب عاقلانه پایه ‌هایتان تضمین می‌ کند که نام تجاری و ارزش‌ هایتان به مشتریانتان برسد . علاوه بر این ، دکوراسیون قهوه خانه شما این ظرفیت را دارد که فضای شما را جذاب تر و فراگیرتر کند .

 کتاب و مجلات : کتاب هایی را تنظیم کنید که به برند و ماموریت شما مربوط می شود . اگر از مزارع محلی حمایت می کنید ، کتاب هایی در مورد کشاورزی پایدار بگنجانید . اگر از بزرگ ‌شدن در یک روستا یا شهر الهام گرفته ‌اید ، کتاب ‌هایی درباره زادگاه خود قرار دهید . حتی می ‌توانید ترکیبی از کتاب‌ ها را برای ارضای طیف وسیعی از علایق مشتری بگنجانید .

ظروف سرو و سفره : سبک و رنگ لیوان ها و ظروف شما می تواند شخصیت برند شما را آشکار کند . برای مثال ، یک کافی‌شاپ مدرن ممکن است شامل لیوان‌ ها و نعلبکی‌ هایی با رنگ ‌های روشن باشد ، در حالی که یک کافه روستایی ممکن است لیوان ‌ها و شیشه ‌هایی با رنگ خنثی برای آب ارائه دهد .

    اثر هنری : هنری که به ارزش ها ، ماموریت و برند شما مربوط می شود را بگنجانید . هنرمندان محلی را انتخاب کنید تا نشان دهید که بخشی از جامعه محلی هستید اگر بر تجارت منصفانه تاکید دارید . اگر دلیلی برای شما عزیز است ، مانند حقوق مدنی ، آثار هنری را که بیانگر آن هستند ، شامل کنید ، مانند عکاسی از جنبش حقوق مدنی یا آثار هنری که فراگیر بودن را به تصویر می ‌کشند .

 بازی ها : سرگرمی‌ هایی را در نظر بگیرید که مختص برند و فضای شما باشد . به عنوان مثال ، اگر کافه شما مفهوم hygge را نشان می دهد ، بازی هایی مانند تخت نرد یا شطرنج را برای تشویق مهمانان به ماندن ، استراحت و لذت بردن در نظر بگیرید .

 موسیقی : موسیقی این ظرفیت را دارد که حال و هوای خاصی را در کافه شما ایجاد کند . می توانید لیست پخش موسیقی خود را بر اساس نام تجاری یا زمان روز تغییر دهید . اگر یک کافه روستیک دارید ، سعی کنید موسیقی مردمی را پخش کنید . اگر مکان شما مدرن است ، ممکن است آهنگ های شادتر و محبوب تری را انتخاب کنید . همچنین می‌ توانید موسیقی خود را بر اساس مشتریان خود تغییر دهید . اگر کافه شما مملو از مشتریانی است که با رایانه خود کار می کنند ، موسیقی که مزاحم آنها نباشد مانند جاز یا آهنگ های بدون متن را انتخاب کنید .

با انتخاب کردن برند خود و انتخاب دکوراسیون برای بیان آن ، می توانید به خوبی در راه ایجاد یک کافی شاپ موفق باشید . برای رقابتی ماندن ، همیشه مطمئن شوید که آخرین ترند قهوه را در خود جای داده و بهترین تجهیزات کافی شاپ را در کسب و کار خود داشته باشید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی فضای داخلی کافی شاپ ، طراحی کافه ، عنصر های جذاب کافی شاپ

مطالب مرتبط با موضوع طراحی کافی شاپ :

WhatsApp us