آموزش رنگ آکریلیک

آکریلیک

آکریلیک

آموزش رنگ کاری٬ آکریلیک٬ رنگ چوب٬

استفاده از رنگ های آکریلیک هر روز در حال افزایش است . این بدلیل کیفیت و ماندگاری بالا و رعایت نکات زیست محیطی در این محصول نسبتا جدید است .

اجرای رنگ آکریلیک نیز مانند رنگ های دیگر از اصول یکسانی برخوردار است . در مرحله اول باید زیر کار رنگ را آماده کنید . یعنی سطح شما باید عاری از هرگونه چربی و آلودگی باشد . برای رنگ های آکریلیک که پایه آب هستند شما این امکان را دارید که از آب و واتر جت یا دستگاه های کارواش استفاده کنید و لازم است بگذارید تا سطح کار شما خشک شود . اطمینان از زیرسازی برای شروع کار مهم است .

بعد از تمیز کاری سطح از سیلر استارت لاتکس و فاساد استفاده کنید . این سیلر همانند تمام سیل ها کار پر کردن منافذ را به عهده دارد و باعث می شود تا رنگ شما کمتر مصرف شود . علاوه بر آن رنگ بر روی سیلر بهتر جذب می شود و لایه ای محکم ساخته می شود . بهتر است سیلر با قلم اجرا شود تا سطح بهتری را پوشش دهد .

اجرای رنگ آکریلیک مطابق پیشنهاد سازنده , عموما رنگ های آکریلیک با حدود 10 الی 20% آب بر اساس نوع روش اجرا و درجه حرارت محیط به تدریج  مخلوط می شوند .

برای اجرای رنگ آکریلیک با پیستوله 20 الی 25%

برای اعمال رنگ با غلتک 15 الی 10 درصد

برای اعمال رنگ با قلمو 20 الی 15 درصد .

آکریلیک

آکریلیک

( ALCO- (3112, 3113, 3114بر روی رنگ اكريليك پیشنهاد می گردد. استفاده از این لاکها، بنا به میزان براقیت مورد نیاز تعریف می شود. 3. اعمال رنگ در دمای محيط بالاي 10 درجه سانتیگراد، دماي سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و رطوبت كمتر از 80 درصد توصيه مي شود.

WhatsApp us