سازنده میز کامپیوتر و قیمت

میز کامپیوتر یکی‌دیگر از محصولات چوبی برای منازل و محیط کار شما به حساب می‌آید. شما می‌توانید هم از انواع میزهای پیش‌ساخته انتخاب داشته باشید و هم به‌صورت سفارشی یک میز کامپیوتر مناسب با نیاز خود خریداری کنید. به طور معمول سازنده میز کامپیوتر در مدت زمان اندکی برای شما محصول را ساخته و ارسال می‌کند. همچنین قیمت ساخت میز کامپیوتر به عوامل زیادی بستگی دارد که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته شده است.

طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف
طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف

 اهمیت ساخت میز کامپیوتر

امروزه اکثر افراد کارهای خود را با استفاده از کامپیوتر انجام می‌دهند و گروه کثیری از آنها مانند گیمرها، گرافیست‌ها، طراحان وب‌سایت، برنامه‌نویسان از طریق کار با کامپیوتر، درآمد کسب می‌کنند. بنابراین برای آنها نیاز است که مدت طولانی جلوی میز کامپیوتر بنشینند. از این رو، سازنده میز کامپیوتر قبل از هر چیزی لازم است، نکات مهمی در رابطه با ساخت این محصول را در نظر بگیرد تا پس از ساخت میز کامپیوتر مشکلی به وجود نیاید. زیرا درصورتی که یک میز کامپیوتر از ویژگی‌های مناسبی برخوردار نباشد، می‌تواند باعث ایجاد درد در ناحیه گردن و ستون فقرات کاربر شود.

همچنین در برخی مواقع ممکن است که کاربر نتواند بر روی میز نامناسب با کامپیوتر خود کار کند. علاوه بر این اگر یک میز کامپیوتر نامناسب باشد، فضای کافی برای جای دادن تمام وسایل مورد نیاز کاربر را فراهم نمی‌کند.

اگرچه قیمت ساخت میز کامپیوتر به‌صورت سفارشی ممکن است کمی بیشتر از یک میز کامپیوتر آماده باشد، اما ساخت میز کامپیوتر اصولی مزایای زیادی را برای کاربر به‌همراه دارد.

نکات مهم ساخت میز کامپیوتر

در این بخش نکات مهمی بیان شده است که باید برای ساخت میز کامپیوتر مناسب رعایت شود.

ارتفاع میز کامپیوتر

اولین نکته‌ای که سازنده میز کامپیوتر در ساخت آن باید در نظر بگیرد، ارتفاع مناسب میز برای کاربر است. در واقع نباید ارتفاع میز کامپیوتر خیلی کم یا خیلی زیاد باشد و باید به گونه‌ای طراحی گردد که کاربر بتواند به‌راحتی پشت آن بنشیند و با کامپیوتر خود کار کند.

به‌عنوان‌مثال اگر میز کامپیوتر برای کاربر کوتاه باشد، او مجبور می‌شود که پاهای خود را جمع کند. این موضوع در طولانی‌مدت می‌تواند باعث خستگی زیاد کاربر شود و حتی برای ستون فقرات او مضر باشد. همچنین اگر میز کامپیوتر خیلی بلند باشد، کاربر نمی‌تواند پاهای خود را روی زمین بگذارد. همچنین مجبور می‌شود اندازه صندلی را بلند کند تا بتواند به‌راحتی با کامپیوتر کار کند. پس اولین نکته مهم که بر قیمت ساخت میز کامپیوتر نیز تاثیرگذار خواهد بود، ارتفاع این محصول است. سازنده باید به ارتفاع میز دقت کند که دقیقا مناسب با قد کاربر آن را طراحی کند.

طول میز کامپیوتر

دومین موضوع مهمی که باید سازنده میز کامپیوتر آن را در نظر بگیرد، این می‌باشد که طول میز کامپیوتر نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشد. در واقع بهتر است طول میز به اندازه کافی باشد.

طول میز کامپیوتر بسته به وسایل مورد نیاز کاربر می‌تواند متغیر باشد. بنابراین کاربر می‌تواند در هنگام سفارش میز کامپیوتر از سازنده بخواهد که طول میز را به اندازه دلخواه او درست کند. به‌عنوان‌مثال کاربری که کارهای گرافیکی یا تدوین انجام می‌دهد و دو مانیتور نیاز دارد، لازم است میز کامپیوتر با طول بزرگتری داشته باشد. همچنین کاربری که نیاز به پرینتر یا اسکنر دارد، باید اندازه میز کامپیوتر خود را مناسب برای جای دادن این وسایل در نظر بگیرد. البته لازم به ذکر است که با افزایش طول میز کامپیوتر به دلیل استفاده از متریال بیشتر، قیمت ساخت میز کامپیوتر نیز افزایش پیدا می‌کند.

در طراحی برخی از میزهای کامپیوتر جاهای مخصوصی برای چنین لوازمی در نظر گرفته شده است تا سازنده بتواند بدون افزایش طول میز، بهینه‌ترین حالت ممکن را برای ساخت میز کامپیوتر داشته باشد.

طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف
طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف

عرض میز کامپیوتر

همانند طول میز کامپیوتر، عرض میز نکته مهم دیگری است که در هنگام ساخت میز کامپیوتر باید مورد توجه سازنده قرار بگیرد. به عبارت دیگر سازنده میز کامپیوتر باید این میز را با عرض کافی و مناسب درست کند. برای اندازه‌گیری عرض میز کامپیوتر، مانند مورد قبل، در نظر گرفتن وسایلی که کاربر می‌خواهد روی میز قرار دهد، اهمیت دارد. در واقع عرض کم میز کامپیوتر نه تنها باعث می‌شود که وسایل کاربر به‌خوبی روی آن جای نگیرند، بلکه فاصله کاربر از مانیتور را نیز کاهش می‌دهد، که ممکن است بر سلامتی کاربر اثر منفی داشته باشد.

جنس میز کامپیوتر

یکی دیگر از نکات مهم که سازنده باید در هنگام ساخت میز کامپیوتر در نظر بگیرد، جنس متریال به‌کارگرفته برای ساخت آن میز است. از طرفی جنس متریال به‌کارگرفته‌شده در قیمت ساخت میز کامپیوتر تاثیر به‌سزایی می‌تواند داشته باشد. اگرچه برخی در هنگام انتخاب میز کامپیوتر یا ساخت آن، به جنس متریال استفاده‌شده توجهی نمی‌کنند. همچنین برخی بر این باورند که برای کاهش قیمت این میز از متریال بی‌کیفیت و ضعیف استفاده کنند. اما این نکته قابل‌توجه است که استفاده از متریال ضعیف و نامرغوب، باعث کاهش طول عمر میز کامپیوتر می‌شود و کاربر نمی‌تواند برای مدت طولانی از آن استفاده کند.

در حقیقت میز کامپیوتر وسیله‌ای است که در طول روز از آن استفاده می‌شود. به همین خاطر به سازنده میز کامپیوتر توصیه می‌شود برای ساخت آن از متریالی با جنس خوب استفاده کند تا در مقابل خط و خش و لب‌پر شدن مقاومت کافی داشته باشد و به‌راحتی خراب نشود. یکی از بهترین متریال برای ساخت میز کامپیوتر، MDF می‌باشد که روکش ضدخش دارد و از استحکام خیلی خوبی هم برخوردار است.

طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف
طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف

شکل میز کامپیوتر

نکته بعدی که سازنده باید در ساخت میز کامپیوتر به آن توجه کند، شکل میز کامپیوتر است. شکل آن باید به گونه‌ای طراحی شود که کاربر بتواند به بهترین حالت ممکن از میز کامپیوتر در اتاق کار یا دفتر کار خود استفاده کند. در واقع شکل میز کامپیوتر را باید براساس مکانی که کاربر می‌خواهد آن را قرار دهد و نحوه قرارگیری میز کامپیوتر طراحی شود. همچنین شکل میز نقش مهمی در جذابیت دکور اتاق و بهینه بودن فضا برای وسایل خواهد داشت.

به‌طور معمول اگر کاربر قصد داشته باشد میز کامپیوتر خود را در کنج اتاق قرار دهد، سازنده میز کامپیوتر می‌تواند آن را به‌صورت ال درست کند. این مدل به‌راحتی می‌تواند در کنج اتاق قرار بگیرد و فضای کافی برای قرار داردن بقیه وسایل ایجاد نماید. همچنین اگر کاربر بخواهد از میز کامپیوتر در جایی استفاده کند که دیواری کنار آن وجود ندارد، می‌تواند میز کامپیوتر مستطیلی سفارش دهد تا حالتی بهینه و مناسب داشته باشد.

انواع میز کامپیوتر

انتخاب میز کامپیوتر مناسب اولین قدم در راه افزایش بازدهی و راحتی استفاده کاربر از کامپیوتر است. هنگام انتخاب یک میز کامپیوتر مناسب باید به ویژگی‌های مختلف آن همچون اندازه، شکل، رنگ، جنس، امکانات، قابلیت تنظیم و قیمت توجه شود. در این بخش انواع مختلف میز کامپیوتر معرفی شده است.

میز کامپیوتر دیواری

در صورتی که کاربر فضای کافی برای قرار دادن میزکامپیوتر بزرگ را در اتاق خود ندارد، سازنده میز کامپیوتر می‌تواند مدل دیواری آن را برای کاربر درست کند. میز کامپیوتر دیواری به دلیل نداشتن پایه میز و نصب بر روی دیوار با نام میز معلق نیز شناخته شده است. این نوع میز اغلب برای مصارف خانگی مناسب می‌باشد و قیمت ساخت آن بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

میز کامپیوتر حرفه‌ای

افراد حرفه‌ای و گیمرها با توجه به استفاده‌ای که از کامپیوتر دارند، معمولا به یک میز کامپیوتر حرفه‌ای نیز نیاز خواهند داشت. میز کامپیوتر حرفه‌ای با توجه به کاربردی که دارد، از ظاهر و ویژگی‌های متفاوتی برخوردار است و همچنین قیمت ساخت میز کامیپوتر حرفه‌ای نسبت به انواع دیگر بالاتر خواهد بود.

میز کامپیوتر کتابخانه‌دار

اگر افراد به وجود یک کتابخانه در کنار میز کامپیوتر خود نیاز دارند، میز کامپیوتر کتابخانه‌دار می‌تواند بهترین گزینه برای آنها باشد. این نوع میز معمولا در کنار دیوار قرار می‌گیرد و دارای قفسه‌هایی برای قرار دادن کتاب است. همچنین این مدل میز کامپیوتر اگرچه برای فضای کوچک مناسب می‌باشد، اما به دلیل استفاده از متریال بیشتر قیمت بالاتری نسبت به میز کامپیوتر ساده دارد.

طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف
طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف

میز کامپیوتر لوکس

میز کامپیوتر لوکس از نظر کارایی تفاوت‌های چندانی با سایر انواع میزهای کامپیوتر ندارد. در واقع سازنده میز کامپیوتر در هنگام ساخت میز لوکس از متریالی همچون چرم طبیعی و انواع سنگ‌ و چوب گران‌قیمت و کم‌یاب استفاده می‌کند.

میز کامپیوتر تاشو

در صورتی که کاربر مشکل کمبود فضا در اتاق کار یا دفتر خود داشته باشد، می‌تواند از میز کامپیوتر تاشو استفاده کند. مهم‌ترین مزیت میز کامپیوتر تاشو قابلیت حمل آسان و اشغال فضایی بسیار کم می‌باشد. همچنین قیمت ساخت میز کامپیوتر تاشو نسبت به سایر میزهای کامپیوتر کمتر است.

میز کامپیوتر مدرن و شیک

میزهای کامپیوتر مدرن دارای طراحی مینیمالیسم و دور از کلیشه هستند. در واقع سازنده میز کامپیوتر در طراحی میزهای مدرن تا حد امکان از به کاربردن تزیینات و ویژگی‌های اضافی خودداری می‌کند. این نوع میز کامپیوتر معمولا به رنگ خنثی ساخته می‌شود. البته این نوع میز در کنار طراحی مینیمالیسم، از ظاهر بسیار جذاب با ویژگی منحصربه‌فردی برخوردار است.

طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف
طراحی و ساخت میز کامپیوتر ، براورد هزینه میز کامپیوتر چوب و ام دی اف

جمع‌بندی

برای افرادی که از کامپیوتر زیاد استفاده می‌کنند و نمی‌خواهند به ستون فقرات و گردن خود آسیبی وارد کنند، میز کامپیوتر یک وسیله ضروری به حساب می‌آید. سازنده میز کامپیوتر برای درست کردن یک میز کامپیوتر مناسب و استاندارد باید به نکات مهمی توجه کند تا در آینده کاربر دچار مشکلات جدی نشود و هنگام کار با کامپیوتر، احساس خستگی و ناراحتی نکند. همچنین رعایت این نکات در ساخت میز کامپیوتر تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

نویسنده اقای نعمتی


مطالب مرتبط با میز کامپیوتر :

WhatsApp us