ازاره چوبی اتاق ناهار خوری : طرحی بی انتها برای فضای غذا خوری شما

قرنیز چوبی و ازاره اتاق غذاخوری ممکن است شبیه یک سبک قدیمی به نظر برسد ، اما این سبکی است که از کنار گذاشتن آن پشیمان خواهید شد . طرح تزیینی دیوار با سفارشی سازی بی پایان ، قرنیز با خطوط صاف و طراحی خود اتاق ها را متحول می کند.

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

در حالی که هدف اصلی آن محافظت از دیوارها بود است ، امروزه عملکرد آن در بیشتر موارد بصورت تزیین است . حتی با این وجود ، قرنیز همچنان بعد از قرن ها در خانه‌ها دیده می‌شود و ظاهر کلاسیک آن باعث می‌شود به راحتی متوجه شوید که چرا هنوز از بین نرفته است .

قرنیز چیست؟

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

قرنیز که در نیمه پایینی دیوار نصب می شود ، یک پوشش دیواری زینتی است که از چند نوع تخته تشکیل شده است . سبک‌های مختلف قالب‌ ، پانل‌ ، ریل‌ و لایه با هم ترکیب می‌شوند تا طرح‌هایی متناسب با هر زیبایی مورد پسند شخص ایجاد کنند .

این طرحی است برای تقسیم بافت ها و رنگ های دیوار و نتیجه ای متمایز و در عین حال هماهنگ ایجاد می کند .

قرنیز چوبی در یک اتاق ناهارخوری چوبی ؟

در حالی که می‌توان آن را به هر اتاقی اضافه کرد ، اما راهی برای خودنمایی در اتاق‌های غذاخوری دارد . بیشتر فضاهای ناهار خوری در حال حاضر طبیعتی از ظرافت دارند ، اما افزودن قرنیز چوبی آن را به سطح بعدی می برد . یک ظاهر کلاسیک برای یک فضای درجه یک ، قرنیز ، ابعادی بی بدیل به اتاق غذاخوری شما با سطح متعادلی از عمق ارائه می دهد.

مواد قرنیز

از مواد مختلفی می توان برای ایجاد ظاهری زیبا در اتاق ناهارخوری استفاده کرد که همگی بر طول عمر و هزینه پروژه تأثیر می گذارند .

    چوب: جنس اصلی قرنیز است ، زیبایی قرنیز چوبی بی بدیل است . اگرچه از دوام بالایی برخوردار است ، اما قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود دارد .

    ام دی اف ( MDF ) : یک چوب کامپوزیت ، ام دی اف جایگزین ارزان تری برای پانل های چوب واقعی است . بهتر است در اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده شود ، زیرا ضد آب نیست و مستعد تاب خوردن است .

    پلاستیک : برای بخشی از خانه که بیشتر در معرض رطوبت است ، ایده آل است ، روکش پلاستیکی به خوبی در حمام و آشپزخانه حفظ می شود . تمیز کردن آن آسان است ، می توانید روی آن حساب کنید که یک گزینه کم هزینه است .

    وینیل : نوعی پلاستیک مخصوص به خود ، وینیل یک ماده بادوام و محکم است . مقاوم در برابر آب و فرورفتگی ، مطمئنا از دیوارهای شما محافظت می کند . قابلیت بازیافت آن نیز یک مزیت است .

هزینه قرنیز

مجموع هزینه پروژه قرنیز اتاق ناهارخوری شما بستگی به مواد انتخابی و نیروی کار انتخابی دارد.

ایده های تزئین اتاق غذاخوری

از طرح‌های برجسته گرفته تا چیزهای یکپارچه و ظریف ، یک سبک قرنیز اتاق غذاخوری برای همه وجود دارد . نگاهی به این ایده ها بیندازید تا الهام بگیرید که مطابق با سلیقه سنتی و مدرن باشد .

تخته ای

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

تخته ای که با شیارهای عمیق و کوچک برای ایجاد ظاهری پیچیده می‌شود ، در فضای غذاخوری سنتی می‌درخشد .

قرنیز بلند

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

استفاده از قرنیز بلند باعث می شود که قرنیز خانه بیشتر از اندازه متوسطی که در این بازسازی مدرن دیده می شود برجسته شود .

صفحه تخت

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

پوشش صفحه تخت در این فضا باعث ایجاد عمق می شود ، و در عین حال به فاکتور سبک کلی اتاق می افزاید و ظاهری زیبا ایجاد می کند .

پررنگ

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

این اتاق ناهار خوری مدرن متعلق به اواسط قرن که از رنگ سفید سنتی دور شده است ، نمونه بارز این است که چگونه رنگ آمیزی جسورانه ارزش ریسک را دارد .

تخته و باتن

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

انتخابی محبوب در سال‌های اخیر ، تخته و چوب‌نما نمایش هندسی زیبایی را ارائه می‌کنند در حالی که جریان یک اتاق غذاخوری رسمی را قطع نمی‌کنند .

پانل های برجسته

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

سبک پانل های برجسته یک عنصر طراحی کلاسیک است که به دلیل شیارهای فرورفته با مرکز بیرون زده شناخته شده است که در این اتاق ناهارخوری زیبا در اندازه های مختلف دیده می شود .

رنگ منسجم

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

رنگی منسجم به قرنیز اتاق ناهارخوری تان می دهد ، همین رنگ دیوارهای اطراف به آن کمک می کند تا ظاهری یکپارچه و ظریف برای فضای غذاخوری شما ایجاد کند .

روکش قرنیز

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

برای ساختن یک طرح آسان ، قرنیز چوبی را می توان مستقیماً روی تخته ها و در برخی موارد دیوار خشک اضافه کرد و ظاهری ایجاد کرد که همانطور که در این فضای ناهارخوری دیده می شود از دیوارها پرش می کند .

قرنیز مختلط

ازاره دیوارکوب چوبی
ازاره دیوارکوب چوبی

استفاده از قرنیز مختلط می تواند اتاقی را ایجاد کند که شبیه هیچ اتاق دیگری نیست . فضای ناهار خوری انتقالی بالا از صفحه تخت و روکش برای ظاهری متمایز استفاده می کند که نمی تواند مورد توجه قرار نگیرد .

سوالات متداول

میانگین ارتفاع قرنیز چقدر است ؟

در حالی که برخی از سبک‌ها وجود دارند که به ارتفاع بالاتر یا پایین‌تر نیاز دارند ، اگر به یک نقطه شروع نیاز دارید ، می‌توانید از یک قانون کلی استفاده کنید . یک سوم را تا دیوارهایتان اندازه بگیرید و همان جایی است که انتهای قرنیز شما باید قرار گیرد . به عنوان مثال، اگر اتاق ناهارخوری شما دارای دیوارهای سه متری است ، قرنیز شما باید 1 متر بلند باشد . معمولاً ارتفاع بصورت متوسط ​​بین 90 تا 105 سانت کاهش می یابد.

آیا قرنیز و پانل کاری یکسان هستند ؟

آنها یکسان نیستند، اگرچه مردم تمایل دارند از آنها به معنای یکسان استفاده کنند . پانل سازی یک اصطلاح چتر مانند ( روکش ) برای دیوارهای تزئینی است که می تواند سطوح را از کف تا سقف بپوشاند . قرنیز نوعی پوشش است که به نیمه پایینی دیوارهای خانه محدود می شود .

از چه رنگی باید روی قرنیز استفاده کرد ؟

این به ترجیحات شخصی بستگی دارد ، اما در اینجا چند نکته برای کمک به تصمیم گیری شما وجود دارد . اول ، به خاطر داشته باشید که طراحی چه چیزی را ارائه می دهد . مناطق کم تردد مانند اتاق های غذاخوری می توانند پوشش پوست تخم مرغی را متحمل شوند ، در حالی که سطح بالاتر نیاز به انتخابی براق تر دارد . دومین موردی که باید در نظر گرفت ، حال و هوای اتاق است . اگر فضای شیک‌تر و مجلل‌تر باشد ، قرنیز براق‌تر به خوبی به اتاق می‌آید . به همین ترتیب ، اگر فضا به نظر مینیمال و محدود است ، چیزی را در سمت پوست تخم مرغی را امتحان کنید .

کدام رنگ‌های سفید بیشتر برای رنگ‌بندی استفاده می‌شوند؟

اگرچه قرنیز کردن به رنگ سفید محدود نمی شود ، اما رایج ترین انتخاب است . با این اوصاف ، در اینجا چند انتخاب رنگ سفید محبوب وجود دارد که مطمئناً اتاق ناهارخوری شما را زیباتر می کند : ( می توانید در گوگل جستجویش کنید )
سفید ساده  اثر بنجامین مور : سفید گرم با ته رنگ زرد .
توری شانتی از بنجامین مور : سفید روشن با حداقل ته رنگ .
سفید خالص اثر شروین ویلیامز : سفید ملایم با ته رنگ خنثی .
سفید بیشتر اثر شروین ویلیامز : یک رنگ سفید کریپس با ته رنگ آبی .

نتیجه

قرنیز قرن‌هاست که دیوارها را آراسته کرده است و به نظر می‌رسد که این ظاهر جاودانه اینجاست که بماند . با ارائه یک لایه اضافی از جزئیات به اتاق‌های ناهارخوری چوبی ، این یک تغییر چهره جدید به فضای غذاخوری معمولی است . یک پروژه مقرون به صرفه با تاثیر بی همتا، قرنیز چوبی اتاق غذاخوری ارتقایی است که از آن پشیمان نخواهید شد .

مترجم : حسیم عتیقی

کلمات کلیدی : قرنیز چوبی ، قرنیز MDF ، اتاث غذاخوری چوبی

منبع : homedit.com


مطالب مرتبط با موضوع قرنیز :

WhatsApp us