اگر در حال بازسازی یا برنامه ریزی برای یک آشپزخانه جدید هستید، عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. از کابینت‌ها، کشوها، عملکرد، فضای ذخیره‌سازی، اما هر چند وقت یک‌بار روی صفحه‌های آشپزخانه تمرکز می‌کنیم. همه ما آشپزخانه‌ای سخت‌کوش می‌خواهیم که آشپزی ایرانی ما را حفظ کند، بنابراین یک صفحه آشپزخانه ثابت، بادوام و مقرون‌به‌صرفه ضروری است. این سرمایه‌گذاری است که می‌خواهید سال‌ها دوام بیاورید، اما سبک زندگی برای سبک دکوراسیون در انتخاب کانتر مناسب ضروری است. این راهنما به شما کمک می کند که چگونه می توانید کانتر مناسب برای آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

کدام کانترتاپ را باید انتخاب کنید؟

انتخاب بهترین متریال برای میز آشپزخانه برای اکثر صاحبان خانه آسان نیست زیرا بازار انتخاب های زیادی دارد. انواع مختلفی از مواد، قیمت ها و رنگ ها را خواهید دید. برای تصمیم گیری صحیح، باید ماده ای را انتخاب کنید که دوام زیادی داشته باشد و برای سال های آینده زیبا به نظر برسد.

و برای رسیدن به انتخاب عاقلانه ای برای آشپزخانه خود، انتخابی که بر اساس سبک زندگی و بودجه شما باشد، باید خود را با مزایا و معایب هر نوع ماده، میزان مراقبت مورد نیاز و دوام آن آشنا کنید.

بنابراین کدام متریال میز آشپزخانه برای شما مناسب است؟ آیا چیزی شیک می خواهید که با حس استایل و شخصیت شما مطابقت داشته باشد؟ آیا تعمیر و نگهداری برای شما اولویت اصلی است؟ آیا در خانه بچه دارید؟ همانطور که می بینید هنگام طراحی میز آشپزخانه باید به نکات زیادی توجه کرد.

راهنمای ما در اینجا زندگی شما را آسان‌تر می‌کند، بنابراین اجازه دهید در انتخاب بهترین متریال برای میز آشپزخانه شما نگاهی به دنیای احتمالات بیندازیم.

در این راهنما، ما در مورد سه ماده محبوب مورد استفاده برای میز آشپزخانه صحبت خواهیم کرد.

میز آشپزخانه گرانیتی

گرانیت یک سنگ طبیعی است و به طور طبیعی بسیار زبر است. با این حال سطح آن را می توان با پرداخت صاف کرد و درخشندگی دوست داشتنی به آن داد. این یک ماده محکم و کاملا بادوام است. بنابراین اگر یک ظرف سنگین یا یک قابلمه داغ را روی آن قرار دهید آسیبی به آن وارد نمی شود. هر تخته گرانیت دارای الگوی منحصر به فرد رگه های خود است جدا از چندین گزینه رنگی که این سنگ را به انتخابی ارجح در میان صاحبان خانه تبدیل می کند.

صفحه آشپزخانه سنگ و کوارتز , گرانیت
صفحه آشپزخانه سنگ و کوارتز , گرانیت

حالا اجازه دهید نگاهی به جوانب مثبت و منفی گرانیت بیندازیم؟

صفحه آشپزخانه سنگ و کوارتز , گرانیت
صفحه آشپزخانه سنگ و کوارتز , گرانیت

نکاتی برای پرداخت گرانیت

آیا می خواهید درخشش را بازیابی کنید؟ در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

گرانیت را می توان با مواد مرطوب یا خشک جلا داد.
پودر پولیش خشک بهترین گزینه برای تعمیرات سبک و همچنین ارزان تر است.
پولیش مرطوب یک تکنیک پولیش حرفه ای است که برای درمان آسیب های شدید میز پیشخوان استفاده می شود.
به آن پولیش مرطوب می گویند زیرا آب روی سنگ ریخته می شود تا اصطکاک حرارتی بین میز و لنت های پولیش را کاهش دهد.

قیمت میز گرانیت

عوامل متعددی تعیین کننده قیمت گرانیت موجود در بازار است. اینها بسته به منشاء سنگ، پرداخت و در دسترس بودن از قیمت متوسط ​​تا انواع بالا متغیر هستند. چندین درجه نیز موجود است: تخفیف، سازنده، حق بیمه و طراح. عامل دیگری که ممکن است قیمت را تعیین کند پیچیدگی کار است – هر چه طراحی پیچیده تر باشد، درزها و کار بیشتری برای ساخت آن در فضای داخلی شما لازم است.

کانترهای آشپزخانه مرمر

اگر به دنبال ظاهری کلاسیک و در عین حال مجلل برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود هستید ، سنگ مرمر انتخاب شما برای کانتر است. سنگ مرمر، یک سنگ طبیعی با رگه های غنی، این قدرت را دارد که یک آشپزخانه معمولی را به آشپزخانه ای خارق العاده تبدیل کند. میز رومیزی با سنگ مرمر سفید می تواند فضای داخلی آشپزخانه را ارتقاء دهد و ظاهری تمیز و درخشان به آن بدهد. این ماده همچنین در رنگ های بسیاری از جمله سایه های خاکستری، قهوه ای، قهوه ای و حتی سبز موجود است. سنگ مرمر نرم تر از سنگ های دیگر است، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از سرمایه گذاری روی آن، مزایا و معایب آن را ارزیابی کنید.

کانتر آشپزخانه سنگ مرمر
کانتر آشپزخانه سنگ مرمر

اکنون اجازه دهید نگاهی به مزایا و معایب سنگ مرمر بیندازیم.

کانتر آشپزخانه سنگ مرمر
کانتر آشپزخانه سنگ مرمر

قیمت پیشخوان مرمر

سنگ مرمر یکی از گزینه های گران قیمت در انتخاب مواد برای میز آشپزخانه است. نمرات وجود دارد – تخفیف، سازنده، حق بیمه و طراح با هزینه هر یک از انواع بیشتر. پیچیدگی کار و برآوردها بر اساس متغیرهایی است که انتخاب می کنید.

کانتر آشپزخانه سنگ مرمر
کانتر آشپزخانه سنگ مرمر

نکاتی برای تمیز کردن میزهای مرمری

تمیز کردن سنگ مرمر یک فرآیند روزانه است.
شما باید فوراً تمام ریزش ها را با یک پارچه تمیز و مرطوب تمیز کنید.
اگر کانتر به نظر پژمرده به نظر می رسد، باید قبل از آب بندی مجدد آن را جلا دهید.

کانتر آشپزخانه سنگ مرمر
کانتر آشپزخانه سنگ مرمر

کانترهای کوارتز

اگر به دنبال میز آشپزخانه ای هستید که از نظر جذابیت درجه یک بدون تعمیر و نگهداری بالا باشد، کوارتز انتخاب شما برای مواد بدون هیچ گونه تردیدی است. این یکی از مقاوم ترین مواد موجود است و برای چندین دهه بدون از دست دادن زیبایی طبیعی خود دوام می آورد. کوارتز در رنگ های زیادی وجود دارد و دارای رگه های غنی در بین آن ها است. شما می توانید از طیف وسیعی از رنگ های قهوه ای، کرم و خاکستری انتخاب کنید. چه چیزی کوارتز را از سنگ مرمر و گرانیت متمایز می کند؟ کوارتز یک محصول مهندسی شده است در حالی که دو مورد دیگر سنگ های طبیعی جامد هستند. به عنوان یک محصول مهندسی شده، انواع تولید شده بی پایان هستند. کوارتز می تواند پوشش بافت گرانیت را برای براق شدن یا سنگ بسیار صیقلی تکرار کند. اگر آشپزخانه ای دارید که در طول روز با ترافیک زیاد شلوغ است (مثل بچه هایی که به داخل و خارج می روند)، می خواهید یک کانتر داشته باشید که بتواند در برابر لکه ها و نشت ها مقاومت کند. دلیلی وجود ندارد که کوارتز را انتخاب نکنید!

اجازه دهید نگاهی به جوانب مثبت و منفی کوارتز بیندازیم.

کانترهای کوارتز
کانترهای کوارتز

قیمت میز کوارتز

کوارتز یکی از بادوام ترین و محکم ترین موادی است که می توانید برای کانتر انتخاب کنید. آنها برای آشپزخانه های تجاری و در مراکز بهداشتی درمانی نیز استفاده می شوند. با این حال، ممکن است قیمت آن کمی بیشتر از سایر سنگ ها باشد. اما خبر خوب این است که عمر آنها بسیار بیشتر است و به حداقل نگهداری نیاز دارند.

کانترهای کوارتز
کانترهای کوارتز

نکاتی برای تمیز کردن میزهای کوارتز

میزهای کوارتز در مقایسه با سنگ مرمر و گرانیت راحت ترین تمیز کردن هستند. کوارتز با استفاده از چسب پلی استر ساخته می شود و آن را به یک ماده غیر متخلخل تبدیل می کند. این بدان معنی است که نشت و کثیفی نمی تواند به مواد نفوذ کند.

لکه های ریخته شده را می توان با یک پارچه مرطوب یا یک پاک کننده ملایم پاک کرد.
باکتری ها، کپک ها یا کپک ها روی کوارتز رشد نمی کنند که تمیز کردن آن را بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن یا شستشوی شدید آسان می کند.

کانترهای کوارتز
کانترهای کوارتز

کانترهای کوارتز قهرمان است
کوارتز ماده ای است که سنگ مرمر و گرانیت را برای میزهای آشپزخانه شکست می دهد. اما گرانیت یک جنبه منفی دارد – متخلخل است. این بدان معناست که تمام مایعات، روغن و نوشیدنی هایی که در حین پخت و پز یا غذا می ریزند می توانند از سطح آن نفوذ کنند و باعث ایجاد لکه های طولانی مدت شوند. همچنین به محلی برای رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها تبدیل می شود. به طور مداوم نیاز به آب بندی گاه به گاه دارد زیرا تمایل دارد از بین برود. با این حال، کوارتز غیر متخلخل است و نیازی به آب بندی مجدد ندارد. ضد لکه است و بهداشتی ترین گزینه برای صاحبان خانه است. به اندازه گرانیت قوی است، فوق العاده بادوام است و نیاز به نگهداری کمتری دارد.

تکمیل شده با پولیش
پرداخت ها و پولیش شده درمانی است که در آن سطح سنگ به منظور ایجاد بافتی ثابت و ظاهری مات به آن ساییده شده است. مات به معنای کم درخشش یا عدم درخشش است. این نوع پوشش با سنگ مرمر عالی به نظر می رسد زیرا فاقد براق است. به طور خودکار هرگونه خط و خش را پنهان می کند. روکش های چرمی یا پولیش سبک جدیدی از درمان است که در سال های اخیر رایج شده است. روکش صیقلی رنگ طبیعی سنگ را حفظ می‌کند و در نتیجه ظاهری پیچیده‌تر از یک میز رومیزی می‌دهد. یکی دیگر از مزایای روکش چرمی این است که اثر انگشت و لکه های آب را پنهان می کند که بسیاری آن را جذاب می دانند.

الگوهای رگدار
امروزه، صاحبان خانه ها در مورد میز آشپزخانه خود کمی به شخصیت نگاه می کنند. کانترها این روزها بر خلاف سبک ساده گذشته، الگوهای مختلفی دارند. موادی مانند کوارتز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شبیه سنگ‌های طبیعی مانند سنگ مرمر و گرانیت باشند. این شامل طراحی الگوهای پیچیده با نخ مانند رگه است. این به فضای داخلی آشپزخانه هنگامی که با طراحی کلی و زیبایی شناسی ترکیب می شود، پیچ و تاب لذت بخشی می دهد.

کانترها همیشه جزء جدایی ناپذیر طراحی داخلی آشپزخانه بوده اند. در طول نسل‌ها، این سبک در حال تکامل بوده است، زیرا صاحبان خانه به دنبال ظاهری عالی برای آشپزخانه خود هستند. اطمینان حاصل کنید که بر اساس سبک زندگی خود، متریالی را برای کانتر خود انتخاب کرده اید. هرچند وقت یبار آشپزی میکنی؟ آیا پخت پسند است؟ آیا فرزندی دارید که عاشق خط خطی کردن باشد؟ هر کانتری مزایا و معایب خود را از نظر دوام، نوار قیمت و رنگ خواهد داشت. بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی، تحقیق خود را به خوبی انجام دهید.

مطالب مرتبط با موضوع صفحه کابینت :

WhatsApp us