قوانین میزبانی را دوباره بچینید

قوانین میزبانی را دوباره بچینید

قوانین میزبانی

قوانین میزبانی را دوباره بچینید

قوانین میزبانی

بعضی‌ها معتقدند ، هیچ چیز در دنیا هیجان انگیز تر از ایجاد تغییر و تنوع در دکوراسیون خانه و آماده کردن فضایی متنوع برای پذیرایی از مهمان‌ها نیست. این روزها علاوه بر تلاشی که صاحبخانه‌ها برای چیدمان میز پذیرایی از مهمان‌ها انجام می‌دهند، در صدد هستند تا با تغییر شیوه چیدمان منزل، در هر مهمانی فضایی زیباتر را به مهمانان‌شان هدیه دهند و ایجاد فضایی گرم و صمیمی را در اولویت قرار می‌دهند. با این حال همیشه اوضاع آن‌طور که میزبان خانه می خواهد نمی چرخد و بر خلاف تمام تلاش‌هایی که برای سر و سامان دادن به وضعیت اتاق نشیمن و روح بخشیدن به فضای مهمانی انجام می‌دهد، بازهم تا رسیدن به دورهمی ایده آل فاصله زیادی وجود دارد . کارشناسان هنر طراحی داخلی، اشتباهات رایج افراد را در چیدمان اتاق نشیمن و برگزار کردن یک دورهمی ساده بررسی کرده‌اند.

تغییر مسیر گفت‌وگوهای فامیلی
گاهی گشت و گذار در سایت های مرتبط با موضوع چیدمان منزل و نشریه های خانه و تزئین منزل ممکن است باعث شود که در تصمیم گیری‌تان تردید کنید و به جای اعتماد بر قدرت ذهن و مطابقت دادن فضای خانه با وسایل تزئینی و راحتی مانند سرویس مبلمان،  انتخاب‌های نادرستی داشته باشید . برای نمونه به صرف این که از مدل مبلمان در یک فیلم تبلیغاتی به وجد آمده اید ، بدون در نظر گرفتن نتایج و پیامدهای این انتخاب تصمیم به خرید گرفته و پس از مدت کوتاهی به دلیل هماهنگ نبودن وسایل با سلیقه شخصی یا عدم مطابقت اندازه‌ها و بی توجهی به حجم اتاق‌ها دچار دلزدگی خواهید شد و تصمیم به تعویض یا فروش اجناس خود می گیرید . بزرگ ترین اشتباه این است که تنها به ظواهر توجه کرده و به کیفیت  ، دوام و مورد کاربرد بودن وسایل دقت نکنید . اگر می خواهید مبلمان انتخاب کنید ، در درجه اول دوام و راحتی آن را در نظر بگیرید . زیبایی باید در فهرست اولویت‌ها در جایگاه آخر قرار بگیرد. خرید زیباترین مبلمان‌ها در صورتی که نتوانید از آن استفاده کنید، بی فایده خواهد بود. قبل از خرید به این موضوع فکر کنید که قرار است در آینده نزدیک با دوستان و نزدیکان‌تان روی همین مبل‌ها ، یک گردهمایی فامیلی را برپا کنید. خرید سرویسی از مبلمان یا انتخاب کوسن‌هایی که از نظر اندازه و حجم تناسبی با مبلمان ها ندارند می تواند مسیر گفت‌وگوهای فامیلی را عوض کند و احساس ناراحتی و خستگی را برای میزبان و مهمان به ارمغان بیاورد.

یک قدم تا میزبانی ایده آل
بعضی افراد از این که نتوانسته‌اند میزبان خوبی برای مهمانان باشند، احساس ناراحتی می‌کنند . مستاصل از این که چه روشی برای گرم کردن مهمانی مناسب است، به بازار و فروشگاه‌های غذایی سر می زنند و کتاب های آشپزی را ازنظر می‌گذرانند تا بلکه بتوانند با چیدن میزی متفاوت و خرید اجناس لوکس، فضای اتاق پذیرایی را گرم کرده و در رقابت مهمان‌داری فامیلی پیروز از میدان بیرون روند . غافل از این که تنها توجه به نکات ساده و کوچک در تزئین اتاق‌نشیمن می‌تواند کار ساز باشد و فضای مهمانی را گرم و شاد كند . یکی از اشتباهات رایجی که میزبان‌ها به آن توجه ندارند ، توجه به نور پردازی اتاق پذیرایی است . روش‌های نور پردازی، دقت در انتخاب لوستر و رنگ نور یکی از نکته‌های مهم است . خانه‌هایی که در چیدمان آنها از شیوه‌های نور‌پردازی استفاده شده است را در
نگاه اول، حس آرامش ، امنیت و صمیمت القا می‌کنند . نگاهی به سقف بیندازید،تعداد لامپ ها ، نوردهی آنها، قدرت روشنایی و تناسب اندازه لوستر با فضای اتاق را محاسبه کنید . به طور استاندارد پراکندگی سطح نوری که از لوسترها می‌تابد باید تمام اتاق را پر کند . در صورتی‌که سقف اتاق نشیمن ارتفاع زیادی تا کف زمین دارد و به نظر می رسد تنها سقف از روشنایی بهره می برد ، ارتفاع لوسترها را با زمین متناسب کنید یا در غیر این صورت از منابع نوردهی زمینی مانند آباژور یا دیواری مثل دیوارکوب‌ها کمک بگیرید. مطابق با فضا و صفات شخصیتی مهمان‌ها از طیف‌های مختلف نوری استفاده کنید یا با قرار دادن یک تنظیم کننده نور یا دیمر، نور لامپ را  کنترل کنید. قرار دادن آباژور در قرارملاقات‌های کاری که در اتاق نشیمن برگزار می‌شود، می‌تواند حالت رسمی، جدی‌تر و در عین حال با تداعی احساس آرامش بیشتری ایجاد کند.

حواس تان به نقطه کانونی باشد
یکی از اشتباهات رایجی که اکثر میزبان‌ها در قرار دادن عناصر دکوراتیو و چیدمان مبلمان و صندلی ها انجام می‌دهند ، نادیده گرفتن نقطه کانونی اتاق نشیمن وبی توجهی به حفظ فاصله صمیمی بین افراد است . دور از هم قرار دادن مبل ها یا نزدیک کردن بیش از حد صندلی‌ها به یکدیگر باعث احساس نگرانی و اضطراب در مهمان ها شده و ممکن است ، برقراری ارتباط به راحتی صورت نگیرد . برای حل این مشکل بهتر است ابتدا نقطه کانونی اتاق پذیرایی مانند دیواری که در آن شومینه تعبیه شده است ، یا قسمتی را که با گل و گلدان تزیین گشته انتخاب کنید و مبلمان و صندلی ها را با کمی فاصله از دیوار ها  در نقطه کانونی اتاق قرار دهید تا  محیط صمیمی و دوستانه به نظر بیاید. مبل های تک نفره یا صندلی ها را خیلی در فاصله نزدیک یا  دور از یکدیگر قرار ندهید. در صورتی که مبلمان‌ها در اندازه ای بیشتر از دومتر از یکدیگر قرار بگیرند، احتمال ایجاد فضایی گرم و صمیمی‌به حداقل میزان خود خواهد رسید. یکی دیگر از اشتباهات رایجی که افراد در چیدمان خانه انجام می‌دهند، بی‌توجهی به هماهنگ بودن عناصر دکوراتیو با طرز قرار گرفتن مبلمان‌ها در نقطه کانونی است. حواس تان به فضایی که پشت مبل اصلی یا کاناپه قرار می‌گیرد، باشد، نصب تابلوهای کوچک روی دیوار سفید و بزرگی که معمولا مبل در مقابل آن قرار می گیرد ممکن است هارمونی فضا را به هم ریخته و در برقراری ارتباط میان افراد تاثیر بگذارد.

اصل هماهنگ بودن را جدی نگیرید
خطای رایجی که اغلب علاقه مندان به داشتن فضایی خاص و چیدمان متفاوت انجام می دهند ، اصرار زیاد برای هماهنگ بودن عناصر دکوراتیو در اتاق نشیمن است . این روش تزئین منزل معمولا با رضایت  صاحبخانه همراه نیست و به رغم ترفندهای انجام گرفته، گویی جای یک عنصر خالی است و هنوز هم فضای اتاق بی نقص به نظر نمی رسد . به عقیده کارشناسان طراحی داخلی ، همه اکسسوری‌های تزئینی نیاز به هماهنگ بودن و تناسب داشتن با وسایل خانه ندارند ، کافی است اصول ساده چیدمان رعایت شود ، برای مثال پرده ها طوری انتخاب شوند که برای پنجره های قدی تا سطح زمین قرار گیرند  و برای پنجره‌های معمولی نیز در حد واسط میان زمین و خط پایان پنجره قرار بگیرد  یا کف‌پوش و فرش اتاق نشیمن طوری انتخاب شود که فضای کافی را در برگرفته و مبل ها روی آن قرار گیرند. از سوی دیگر استفاده از وسایل دکوراتیو در طرح و نقش های مختلف به اتاق حجم بیشتری بخشیده و تنوع ایجاد می کند . بهتر است رنگ وسایلی را که در نقطه کانونی اتاق قرار گرفته اند مطابق با سلیقه و علاقه مندی تان انتخاب کنید . رنگ های گرم و انرژی بخش مانند قرمز و نارنجی برای افرادی که از دلمردگی و یکنواختی رنج می برند مناسب خواهد بود و طیف های رنگی مانند آبی و سبز ، آرامش را به آن دسته از افرادی که در طول روز استرس زیادی را تجربه می کنند ، هدیه خواهد داد.

دست دوم ها ، اول می شوند
اشتباه رایج دیگری که معمولا افراد انجام می دهند ،  عملی کردن این باور اشتباه است که باخرید هر وسیله گرانقیمتی می توان اتاق نشیمن را به ایده‌آل ترین فضا تبدیل کرد . گاهی اوقات قدرت انتخابی که در تهیه کالاهای دست دوم وجود دارد بسیار بالاتر از تهیه سرویس‌های اتاق پذیرایی خواهد بود . برای مثال می توان با بودجه ای که فقط برای خرید یک دست مبلمان اختصاص داده شده است ، علاوه بر خرید مبلمان با کیفیت‌تر ، وسایل دیگر هم تهیه کرده  و تغییرات متنوع تری در خانه ایجاد کنید . از سوی دیگر خرید مبلمان دست دوم و قدیمی این امکان را برای شما به وجود می آورد که مطابق با سلیقه خودتان و دیگر  اکسسوری‌های به‌کار گرفته شده در اتاق پذیرایی ، روکش مبل ها را تعویض کرده و برای شان لباسی نو بدوزید .  در بازار دست دوم فروشی ها می‌توا نید  عناصر دکوراتیو گرانقیمت و دست اولی را که استطاعت خریدشان را ندارید ، به قیمت مناسب تر تهیه کنید و امکان تعویض آن ها نیز وجود خواهد داشت . لوستر ،آباژور ، وسایل تزیینی که داخل بوفه ها قرار می گیرند و پرده و فرش ماشینی از پرطرفدارترین اجناس دست دومی هستند که معمولا خرید آن ها مقرون به صرفه است . هنگام خرید اجناس دست دوم اجازه ندهید کسی عقیده اش را به شما تحمیل کند و بدون نگرانی و تعارف با فروشنده ، تمام ابعاد خرید را ارزیابی کرده و اجناس را از نگاه تیزبین و با دقت خود بگذرانید .

در صورتی که مبلمان‌ها در اندازه ای بیشتر از دومتر از یکدیگر قرار بگیرند ، احتمال ایجاد فضایی گرم و صمیمی‌به حداقل میزان خود خواهد رسید.
WhatsApp us