ابعاد در اتاق خواب

استاندارد بازشو با ابعاد چهار چوب متفاوت است . برای بازشو باید ضخامت چهارچوب را به ابعاد درب اضافه کنیم . یعنی اگر بازشو درب شما 80 سانت است , فریم انتظار باید 90 سانت ساخته شود . عدد 10 سانت ضخامت دو عدد پروفیل عمودی چهارچوب است که در برخی از چهار چوب ها 8 سانتی متر می باشد .

انواع درب :

 1. اندازه استاندارد درب اتاق خواب
 2. اندازه استاندارد درب سرویس بهداشتی
 3. اندازه استاندارد درب ورودی واحد های آپارتمانی
 4. اندازه استاندارد درب ضد سرقت
 5. اندازه استاندارد درب لابی و ورودی به ساختمانها و مجتمع ها
 6. اندازه استاندارد درب ضد حریق

توضیحات و اطلاعات بیشتر درباره استاندارد ابعاد و اندازه های انواع درب چوبی

 • درب اتاق خواب : استاندار ابعاد و اندازه های درب اتاق خواب برای عرض درب ,  بین 70 الی 85 سانت است . در برخی از پروژه ها مشاهده می شود عرض بازشو درب اتاق خواب 90 سانتی متر است که بدلیل بزرگ بودن مسحت زیربنا و وسیع بودن اتاق خواب ها بخصوص اتاق خواب مستر این اندازه درست است و به بهبود کاربری اتاق خواب کمک بسیاری می کند .
 • درب سرویس بهداشتی : استاندارد ابعاد درب بدون چهارچوب درب های سرویس و درب حمام بین 60 الی 75 سانتی متر است .
 • درب ورودی واحد آپارتمان : عرض  110 به بالا و ارتفاع 215 به بالا . برای درب های دو لنگه به بالا مطمئنا عرض بیشتر نیاز است .
 • درب ضد سرقت : دو نوع درب ضد سرقت در ایران توسط شرکت های مختلف عرضه می شود . نوع ایرانی و نوع ترک که هر کدام ابعاد و اندازه و استاندارد خاص به خود را دارند . برای درب های ترک 211 * 109 سانتی متر و برای درب های ایرانی 215*115 میباشد . البته برخی شرکت ها ابعاد خاص به خود دارند که بهتر است قبل از انجام جای چهارچوب از این شرکت ها استعلام گرفته شود .
 • درب لابی : عرض درب های لابی از  145 الی 225 می باشد . در برخی پروژه ها ابعاد کمتر یا بشتر هم دیده می شود که بر اساس طراحی و شرایط ساختمان توسط مهندس پروژه تصمیم گیری شده است .
 • درب ضد حریق : ابعاد و استاندارد درب های ضد حریق عرض پشت تا پشت چهارچوب از 110 الی 120 سانتی متر و ارتفاع 2210 الی 220 می باشد . 
درب چوبی سبک کلاسیک ,درب کلاسیک چوبی , کاتالوگ درب چوبی , جدیدترین مدل درب چوبی اتاق , وزن درب چوبی , قیمت درب لابی چوبی , شرکت درب چوبی , درب چوبی ورودی لابی , درب تمام چوب

درب کلاسیک چوبی , مدل درب کلاسیک اتاقی و ورودی , درب لابی

ابعاد استاندارد چهارچوب و لنگه در , انواع درها و اندازه های استاندارد آن ها ضوابط و استاندارد کامل درب های چوبی 

 

WhatsApp us