12 طرح جدیدِ سالِ 2021 برای درب اتاق خواب با تصاویر

اتاق خواب خاص ترین قسمت خانه است . اتاق خواب یک مکان خلوت است که چه آن را با دیگری شریک باشید یا تنها خودتان در آن زندگی کنید ، باید آن را با یک درب خوب ایمن کنید . به همین دلیل است که شما نیاز به طراحی درب های اتاق خواب دارید تا اتاق خود را از بقیه خانه جدا کنید و از حریم خصوصی خود لذت ببرید . در کنار دکوراسیون و مبلمان دنج ، انتخاب درب نیز ضروری است .

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اکنون می توانید با انتخاب انواع مختلف طراحی درب های اتاق خواب ، شخصیت و سلیقه خود را آشکار کنید . آن ها نه تنها به عنوان یک درب عمل می کنند ، بلکه سبک و زیبایی دکوراسیون داخلی شما را نیز تقویت می کنند . برخی از این درب ها بسیار زیبا هستند ، در ادامه 12 طرح جدید درب های اتاق خواب را که به این فهرست اضافه شده است ، همراه با مزایا ، انواع و راهنمای سبک بررسی می کنیم .

درب اتاق خواب چیست ؟

درب اتاق خواب مخصوص اتاق خواب شما ساخته شده است که ویژگی ها و ظاهر خوب را ترکیب می کند . آن ها به گونه ای سفارشی شده اند که با بقیه محیط اطراف و تم های رنگی اتاق مطابقت داشته باشند . بسته به مساحت اتاق و استفاده از فضا ، این درب ها در اندازه ها و شیوه های مختلف کارکردن موجود است .

هدف درب های اتاق خواب در منزل شما چیست ؟

درب های اتاق خواب همانند یک درب معمولی عمل می کنند . آن ها فضای خواب شما را به یک اتاق جدا می کنند و هر زمان که نیاز باشید دسترسی را فراهم می کنند . علاوه بر این ، درب های اتاق خواب علاوه بر جلوگیری از صداهای خارجی ، از ورود ناخواسته به اتاق شما جلوگیری می کند ، بنابراین می توانید در آرامش بخوابید . همچنین می توانید از آن ها برای تهویه داخل اتاق استفاده کنید و همچنین به عنوان یک لوازم جانبی عمل کنید .

انواع مختلف درب های اتاق خواب چیست ؟

بسته به نیاز شما انواع مختلفی از سبک های درب اتاق خواب وجود دارد . در اینجا برخی از طرح های محبوب را فهرست کرده ایم :

    درب های کشویی برای اتاق خواب : این درب ها برای اتاق های جمع و جور ایده آل هستند تا در فضا صرفه جویی کرده و نور و هوای بهتری را وارد اتاق کنید .

    درب های جیبی برای اتاق خواب : این نوع درب ها ، درب های کشویی هستند که در دیوار ناپدید می شوند .

    درب های لولایی برای اتاق خواب : رایج ترین نوع درب ها ، که از لولا برای عمل تاب خوردن استفاده می کنند . آن ها به راحتی در دسترس هستند اما فضای اتاق را اشغال می کنند .

    درب های تاشو اتاق خواب : این درب ها به صورت Bifold نیز نامیده می شوند و می توانند تا شوند ، تا فضای بیشتری ایجاد کنند . از این درب ها می توان برای رختکن و حتی کمد لباس های تان استفاده کرد .

    درب های فرانسوی برای اتاق خواب : اگر اتاق خواب شما به حیاط یا بالکن دسترسی دارد ، درب های شیشه ای فرانسوی گزینه ای عالی برای لذت بردن از چشم انداز فضای زیبای اطراف تان هستند .

قبل از خرید درب اتاق خواب به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اگر در مورد نوع درب مناسب برای اتاق خواب خود گیج شده اید ، این نکات ساده خرید را دنبال کنید :

    طرح اتاق خواب خود را تجزیه و تحلیل کنید و تصویری برای درک نوع درب مورد نیاز خود ایجاد کنید .

    اگر اتاق کوچکی دارید ، از درب های لولایی اجتناب کنید و در عوض درب های اتاق خواب کشویی یا جیبی را انتخاب کنید .

    بسته به درب انتخاب شده ، یک قاب محکم درب را برای پشتیبانی و تعادل دقیق انتخاب کنید .

    مواد مناسب اتاق خود را انتخاب کنید . شما می توانید از انواع مواد مانند چوب ، فولاد ، فایبرگلاس ، uPVC و غیره انتخاب کنید .

    طرح سطح درب خود را انتخاب کنید . آیا آن را ساده می خواهید یا باشکوه ؟

    همچنین می توانید با استفاده از لاک یا روکش روی دیوارهای خود طرح های متفاوتی ایجاد کنید . با آن ها آزمایش کنید تا درب شما برجسته شود .

بهترین طراحی درب های اتاق خواب در هند :

اکر این مقاله را ادامه بدهید ، می توانید تصاویر جدید درب های اتاق خواب را با توضیحات دقیق کاوش کنید . بیایید نگاهی به آن ها داشته باشیم .

1 . درب زیبا برای اتاق خواب :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

با این طراحی درب زیبا به اتاق خواب خود جذابیت یک نقش بدهید . درب دو پانل ظاهری شیک به اتاق خواب شما می دهد . اگر برای اتاق خود زمینه سفید یا روشن دارید ، می توانید برای ارائه کنتراست مناسب به سراغ لاک تیره تری مانند این درب بروید . همچنین می توانید با این درب به سراغ چارچوب درب متناسب بروید .

     نوع درب : دربچوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای تیره .

  • 2        . طراحی درب های اتاق خواب اصلی :
مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اگر یک اتاق خواب اصلی با اندازه کینگ دارید ، درب باید با عظمت اتاق مطابقت داشته باشد . این درب دوتایی را باز کنید که به طور خاص برای تکمیل زیبایی فضای داخلی شما طراحی شده است . درب های کنده کاری شده دارای دستگیره های طلایی ساده ای هستند که درب ها را قفل و دسته بندی می کنند . اگر ورودی کوچک تری به اتاق خواب دارید ، می توانید تنها یک درب را انتخاب کنید .

     نوع درب : درب چوبی دو تایی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : خاکستری .

  3 . درب های اتاق خواب کشویی :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

این درب چوبی آبی پاستلی یکی از ایده های جالب درب اتاق خواب برای خانه شما است . درب با روکش زیبا ، جذابیت روستایی را به خانه شما می بخشد . به جای مدل معمولی لولایی ، می توانید این درب کشویی را برای صرفه جویی در فضا انتخاب کنید . درب همچنین می تواند به عنوان یک تقسیم کننده داخلی برای اتاق باشد .

     نوع درب : درب پانل کشویی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : آبی پاستلی .

4 . طرح های درب اتاق خواب چوبی :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اگر در بودجه مشکلی ندارید ، می توانید درب چوبی معمولی خود را به این طرح های کلاسیک درب اتاق خواب ایتالیایی برای خانه ارتقا دهید . درب زیبا مطمئناً به دکوراسیون شما زیبایی می بخشد و می تواند خود به عنوان یک لوازم جانبی تلقی شود . این درب سه صفحه با طراحی زیبا است . می توانید چنین مدل هایی را برای اتاق خواب اصلی خود امتحان کنید تا ویژگی آن مشخص شود .

     نوع درب : درب چوبی ایتالیایی سه تخته .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

5 . طراحی درب اتاق خواب شیشه ای :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اگرچه ممکن است ایده اتاق خواب شیشه ای را برای اتاق خواب خود مناسب ندانید ، اما طراحان به شدت این نوع درب ها را برای افزودنِ استایل و ظرافت به اتاق خواب توصیه می کنند . به جای شیشه معمولی ، می توانید به سراغ شیشه مات بروید ، که تقریباً مات و ضد ضربه است . برای ایجاد الگوهای منحصر به فرد درب ، می توانید با طرح های مختلف شیشه آزمایش کنید .

     نوع درب : درب شیشه ای مات .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب ، شیشه .

     رنگ : قهوه ای .

6 . درب های کمد لباس برای اتاق خواب :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

هر اتاق خواب برای نگهداری وسایل به یک کمد لباس نیاز دارد . به جای باز نگه داشتن آن ، می توانید درب های مختلف کمد را امتحان کنید . نگاهی به این درب کشویی پانل سفید بیاندازید ، که یک صرفه جویی عالی در فضا است . علاوه بر دسترسی به کمد ، جذابیتی قدیمی را نیز به اتاق شما می بخشد . همچنین می توانید با تم های رنگی برای ایجاد جلوه های خیره کننده بازی کنید !

     نوع درب : کمد کشویی ، درب چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

7 . طرح درب های کمد برای اتاق خواب :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اگر در اتاق خواب خود کمد های پیش ساخته دارید ، درب های دوجداره یا درب های تاشو یک انتخاب ایده آل است . درب ها را می توان تا کرد و روی هم چید تا فضایی در اتاق ایجاد شود . شما می توانید از بین انواع ورق های روکش یا جلوه های لاک روی درب ها را انتخاب کنید تا با بقیه دکوراسیون مطابقت داشته باشد . این ایده بسیار هوشمندانه ای است ، اینطور نیست ؟

     نوع درب : درب کمد دوجداره چوبی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : قهوه ای .

8 . طرح های درب اتاق خواب سفارشی :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

اکنون می توانید یک درب اتاق خواب ایجاد کنید که به اندازه سلیقه شما منحصر به فرد باشد . به جای اینکه در اندازه گیری های معمولی درب ها به خطر بیفتید ، می توانید به سراغ این درب های پانل سفید شیشه ای سفارشی بروید . درب اتاق خواب بزرگ تر از حد معمولی ، اتاق خواب شما را خصوصی نگه می دارد . همچنین اتاق را از فضای سالن و دیگر جاهای خانه جدا می کند ، بدون این که در تهویه هوا خللی وارد شود .

     نوع درب : درب اتاق خواب پانل شیشه ای سفارشی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب ، شیشه .

     رنگ : سفید .

9 . درب های اتاق خواب لوور :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

درب لوور راهی عالی برای ایجاد دسترسی به هوا و نور در اتاق خواب است . طراحی کشویی با جدا کردن محل خواب از محل نشستن ، کار را برای شما آسان می کند . شما می توانید اندازه درب ها را با توجه به طول اتاق خود تنظیم کنید . برای کنترل حریم خصوصی شما ، تخته های قابل تنظیم در درب ها بسیار توصیه می شود .

     نوع درب : درب های اتاق خواب کشویی مجاور .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

10 . درب اتاق خواب پانلی :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

این سفیدِ زیبا را ببینید که به عنوان یک درب اتاق خواب چوبی با 6 پانل ارائه می شود . سبک درب های دو نفره می تواند استقبال بزرگی از اتاق خواب شما ایجاد کند . همچنین استفاده از چنین درب هایی برای کمد های خانه شما یک گزینه گسترده است . افزودن اکسسوری های مختلف مانند دستگیره و دسته می تواند ظاهر درب شما را تغییر دهد .

     نوع درب : اتاق خواب چوبی پانل دار .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : چوب .

     رنگ : سفید .

11 . درب های مبلمان اتاق خواب :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

با این درب مبلمان شیشه ای سیاه ، اتاق خواب خود را به مکانی شیک تبدیل کنید . درب فریم آلومینیومی جلوه ای درجه یک به اتاق شما می بخشد . این مدل در کنار ارائه یک زمینه عالی به فضای شما ، می تواند به عنوان یک درب کمد مدرن نیز به خوبی عمل کند . حتی می توانید درب های اتاق خواب سیاه را با آینه جایگزین کنید تا توهم فضای بزرگ ایجاد شود .

     نوع درب : درب مبلمان شیشه ای مشکی .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : شیشه و آلومینیوم .

     رنگ : مشکی .

12 . طرح درب های اتاق خواب دو نفره :

مدل درب چوبی
مدل درب چوبی

با این درب شیشه ای و چوبی ، اتاق خواب خود را لیفتِ مدرن کنید . درب فرانسوی دو تایی اتاق خواب به خوبی اتاق شما را روشن می کند . با این حال ، پانل های شیشه ای شفاف ممکن است حریم خصوصی شما را مختل کنند ، در صورتی که می توانید شیشه های مات یا رنگی را امتحان کنید . آیا کل این مجموعه فریبنده به نظر نمی رسد ؟

     نوع درب : درب فرانسوی دوتایی سفید .

     موقعیت : داخلی .

     جنس : شیشه و چوب .

     رنگ : سفید .

این ها برخی از ایده های مدرن درب های اتاق خواب هستند که باید می توانید در نظر بگیرید ! می توانید با الهام از مدل های درب ، متناسب با زمینه های مختلف ، ظاهر شخصی خود را ایجاد کنید . با کمی دقت و تجزیه و تحلیل ، می توانید نحوه طراحی یک اتاق خواب معمولی را تغییر دهید . ترکیب مواد و سبک های مختلف مطمئناً می تواند جلوه ای چشمگیر در خانۀ شما ایجاد کند . وقت آن است که رویاهای خود را برای یک خانه عالی به واقعیت تبدیل کنید !

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی ، انواع درب چوبی ، درب چوبی اتاق خواب

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us