متداول ترین مصالح درب بیرونی

درب های بیرونی جذابیت بصری ، امنیت و عایق ورودی خانه را ارائه می دهند ، بنابراین هنگام خرید درب بیرونی و انتخاب مصالح آن باید به این نکات توجه داشته باشید . در این بخش اول از یک مقاله دو قسمتی در مورد دربهای بیرونی ، مزایا و معایب مواد مختلف مورد بررسی قرار می گیرد .

متریال درب چوبی ورودی ساختمان
متریال درب چوبی ورودی ساختمان

چوب

چوب انتخاب سنتی برای درب‌های بیرونی است و دلیل آن را می توان به راحتی تشخیص داد : زیبا و قابل تنظیم است . انواع زیادی از چوب برای انتخاب وجود دارد ، مانند کاج ، صنوبر ، بلوط ، چوب ماهون ، و افرا ، و انواع مختلفی از رنگ ها ، از رنگ های متناسب با دکوراسیون شما تا لاک هایی که زیبایی چوب را افزایش می دهند . چوب را می توان بر اساس ورودی برش داد ، بنابراین اندازه یا شکل غیر معمول قابل انجام است .

متریال درب چوبی ورودی ساختمان
متریال درب چوبی ورودی ساختمان

جنبه منفی : استفاده از درب‌های چوبی این است که چوب می تواند در طول زمان دچار افتادگی ، تاب خوردن و پوست کندن شود ، به ویژه هنگامی که بارها در معرض عناصر قرار گیرد . به همین دلیل چوب برای مناطق سرپوشیده یا همراه با درب طوفان مناسب است . حذف آب و هوا همچنین می تواند به عایق و دوام کمک کند . دربهای چوبی نیاز به نگهداری دوره ای به شکل رنگ آمیزی یا پالایش مجدد دارند .

متریال درب چوبی ورودی ساختمان
متریال درب چوبی ورودی ساختمان

یک درب با روکش چوبی جامد ، جایگزین ارزان تری برای چوب جامد است . یک درب با هسته جامد کمتر مستعد تاب خوردن است و ارزش عایق درب را افزایش می دهد . مانند هر نوع درب چوبی ، پانل ها ، استیل ها و ریل های ضخیم تر برای استحکام و دوام بهترین هستند .

متریال درب چوبی ورودی ساختمان
متریال درب چوبی ورودی ساختمان

فولاد

فولاد عایق بندی شده به دلیل بهره وری انرژی ، امنیت و دوام است . درب های ساخته شده از فولاد دارای ارزش عایق بالاتری نسبت به دربهای چوبی هستند – گاهی تا پنج برابر بیشتر . آنها همچنین امن ترین دربهای بیرونی برای خانه شما هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند . آنها را می توان در هر رنگی ، رنگ آمیزی کرد و در سبک های مختلف ارائه می شود ، هر چند نه به اندازه دربهای چوبی . درب های فولادی معمولاً ارزانتر از درب های چوبی یا فایبرگلاس هستند .

در حالی که دربهای فولادی تاب نمی خورند ، می توانند دچار خراش و زنگ زدگی شوند . جلوه های برجسته چوبی آنها مانند چوب واقعی زیبا به نظر نمی رسد و برخی از روکش ها ممکن است نیاز به رنگ آمیزی دوره ای داشته باشند . دربهای فولادی را نیز نمی توان به راحتی برش داد تا با چارچوب موجود متناسب شود .

فایبر گلاس

دربهای فایبرگلاس عایق شده از مواد کامپوزیتی تشکیل شده است . مانند فولاد ، فایبرگلاس از چوب ایمن تر و کم مصرف تر است . این دربها همچنین محکم و بادوام هستند و به مراقبت کمی احتیاج دارند . تزئینات چوبی آنها بدون تهدید پیچ ​​خوردگی باورپذیر و زیبا است و گزینه های رنگ آمیزی زیادی در دسترس است .

دربهای فایبر گلاس می توانند مستعد محو شدن باشند ، اما به غیر از این موارد ، معایب کمی نیز دارند . جای تعجب نیست که آنها معمولاً یکی از گران ترین گزینه ها هستند- قیمت دربهای چوبی درجه بالا و دربهای فایبر گلاس معمولاً از نظر قیمت مشابه هستند .

آلومینیوم

درب های آلومینیومی از نظر دوام ، استحکام و بهره وری انرژی مشابه دربهای فولادی و فایبرگلاس هستند . تعمیر و نگهداری آنها بسیار کم است ، دارای دانه های چوبی یا روکش های صاف هستند که خرد نمی شوند و زنگ نمی زنند . آلومینیوم بیشتر برای دربهای طوفان و قاب دربهای حیاط استفاده می شود .

وینیل

وینیل اغلب برای قاب دربهای حیاط استفاده می شود و معمولاً ارزان ترین گزینه قاب است . وینیل از نظر مصرف انرژی صرفه جویی می کند و به مراقبت کمی احتیاج دارد ، اگرچه شما رنگ و سبک کمتری نسبت به قاب های ساخته شده از مواد دیگر خواهید داشت .

عاقلانه است که هنگام تصمیم گیری در مورد مصالح مناسب ، موقعیت هر درب بیرونی و همچنین آب و هوا در منطقه خود را در نظر بگیرید . یک متخصص تعویض درب می تواند راهنمایی کند که چه موادی بهترین انتخاب برای خانه شما خواهد بود .

متریالی که انتخاب می کنید می تواند به سبک درب مورد نظر شما نیز بستگی داشته باشد .

خرید درب ورودی جدید : قبل از خرید چه چیزی باید بپرسید

اگر قصد دارید به روزرسانی هایی را برای افزایش جذابیت خانه خود انجام دهید ، درب ورودی خود را فراموش نکنید . حالا ، اگر فکر می کنید ، ” یک درب یک درب است ! بنظر شما همه درب ها به یک صورت هستند ؟  ” اجازه دهید برای شما در این مقاله همه چیز را توضیح بدهم  .

همه درب ها برابر نیستند . و درب اشتباه می تواند خانه شما را غیر متعادل و کمی عجیب نشان دهد . درب ورودی یکی از اولین مواردی است که بازدیدکنندگان با آن روبرو می شوند و وظیفه مهمی دارد : جلوگیری از ورود افراد غریبه  به داخل خانه .

اگر در حال خرید یک درب ورودی جدید هستید ، ممکن است کمی در گزینه های موجود غرق شوید . برای کمک به شما برای تهیه یک درب مناسب ، ما پنج سوال را جمع آوری کرده ایم که هنگام خرید و مقایسه باید در نظر داشته باشید .

آماده خرید درب جدید هستید ؟ به خواندن ادامه دهید ! ( و برای مرور کلی آنچه می توانید در هنگام نصب یک درب خارجی معمولی انتظار داشته باشید ، ادامه بدهید  . )

سوالاتی که هنگام خرید درب ورودی جدید باید پرسید .

1 . من چه سبک درب احتیاج دارم ؟

سبک دربهای ورودی تقریباً به اندازه سبک های معماری خانه متفاوت است ، بنابراین اگر به دنبال درب پانل سنتی ، درب چوبی جامد با تاق دار یا درب چند نور هستید ، چیزی را پیدا خواهید کرد که با سلیقه شما مطابقت داشته باشد .

صرف نظر از سبک درب مورد نظر ، هنگام انتخاب یک درب بیرونی جدید ، باید سه عامل اصلی را در نظر بگیرید :

دربها به عنوان یک نقطه ورود عمل می کنند ، اما فقط باید برای شما ، اعضای خانواده و مهمانان شما قابل دسترسی باشد . درب ورودی جدید شما باید مجهز به ویژگی های ایمنی کافی ، مانند قفل مخصوص یا لولا بدون نور باشد تا اطمینان حاصل شود که در خانه احساس راحتی و امنیت می کنید .

یک درب ورودی خوب همچنین باید شما را از عوامل خارجی محافظت کند و شما را از گرمایش و سرمایش در فضای باز ، باز دارد . اگر امنیت در فهرست موارد ضروری شما در یک درب جدید بالا است ، ممکن است بخواهید دربها را با چراغ – در خود در یا کنار آن -کنار بگذارید . اگر فضای خانه شما کمی تاریک است ، چراغ های کناری می توانند به روشن شدن چیزها کمک کنند .

متخصصان درب های مسکونی به خوبی در مورد بسیاری از سبک های موجود در اختیار شما هستند ، بنابراین از درخواست مشاوره نترسید .

2 . کدام مصالح درب بیرونی بهتر است ؟

فایبرگلاس ، چوب و فولاد در حال حاضر سه گزینه محبوب متریال درب هستند و هر کدام مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند . انتخاب مصالح شما به احتمال زیاد بستگی به این دارد که ایوان جلویی شما و همچنین بودجه شما  چقدر خواهد بود .

درب های فایبرگلاس از نظر مصرف انرژی و نگهداری کمی نیاز دارند . دربهای فایبر گلاس تقریباً در هر رنگ یا بافتی قابل تولید هستند و اگر رنگ آمیزی نمای بیرونی شما در آینده تغییر کند ، می توان آنها را رنگ آمیزی کرد .

دربهای چوبی زیبا و قابل تنظیم هستند ، اما برای محافظت از چوب در برابر عناصر نیاز به نگهداری مداوم دارند . اگر ایوان جلویی شما پوشانده نشده است ، حتماً یک درب طوفان شیشه ای نیز خریداری کنید تا از پیچ خوردگی یا خراب شدن در چوبی جلوگیری شود .

درب های فولادی مقرون به صرفه و بسیار بادوام هستند . اگرچه آنها به اندازه درهای فایبر گلاس گزینه بافت ندارند ، دربهای فولادی را می توان رنگ آمیزی کرد . دربهای فولادی نسبت به دربهای چوبی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند ، اما از آنجا که هر فلز برهنه زنگ می زند ، باید مطمئن شوید که روی هرگونه خط و خش یا فرورفتگی رنگ آمیزی می شود .

3 . آیا درب باید به داخل بچرخد یا بیرون ؟

به طور سنتی ، اکثر دربهای خارجی به سمت داخل می چرخند . با این حال ، محبوبیت دربهای نوسان رو به افزایش است ، به ویژه در مناطق مستعد طوفان . دربهای تاب دار به بیرون قابل نفوذ نیستند ، بنابراین در برابر بادهای قوی ، دفاع بهتری ایجاد می کنند .

اما در حالی که دربهای نوسان رو به بیرون در آب و هوای بادی مفید است ، می تواند مشکلاتی را در مناطقی ایجاد کند که بارش شدید برف را تجربه می کند . بارش زیاد برف در جلوی در می تواند مانع از این شود که بتوانید در را از داخل باز کنید .

یک تردید عمده که بسیاری از مردم در مورد دربهای بازشو دارند ، مسئله امنیتی است که با لولا های نمایان می شود . اگر به نظر می رسد یک درب نوسان رو به بیرون برای آب و هوای شما گزینه مناسبی است ، بدانید که فن آوری و ساخت لولا در سالهای اخیر کاری کرده که غیرممکن باشد که یک مزاحم بتواند لولا های یک در را که به سمت بیرون تاب می خورد برداشته یا خراب کند . بعلاوه ، دربهایی که بیرون می آیند به سختی با فشار یا لگد کردن وارد می شوند ، که این یک لایه امنیتی اضافی را اضافه می کند .

4 . چگونه می توانم بهترین قفل های درب ورودی را برای نیازهایم انتخاب کنم ؟

یک پیچ کاملاً برای اطمینان از ایمنی خانه شما ضروری است . پیچ و مهره قفل کننده محکم باعث می شود سارقین نتوانند قفل را با کارت اعتباری باز کنند . اطمینان حاصل کنید که قفل و صفحه ضربه به درستی نصب شده اند – اگر صفحه ضربه با سخت افزار مناسب متصل نشده باشد ، درب شما به آن اندازه که می خواهید ایمن نخواهد بود .

اکثر دربهای بیرونی مسکونی مجهز به مجموعه ای از قفل هستند که دارای درجه ایمنی درجه 2 هستند . درجه 1 یک وظیفه تجاری و مطمئن ترین است ، اما به احتمال زیاد بسیار گران تر خواهد بود . قفل های درجه 3 قفل های دسته ساده هستند و برای درهای بیرونی مناسب نیستند .

مجموعه های قفل و دسته در مجموعه ای از سبک ها وجود . هنگام انتخاب سبک ، محدوده قیمت ، ترجیحات ایمنی خود و ظاهر کلی خانه و درب خود را در نظر بگیرید .

 5 . آیا درب دارای گارانتی است ؟

انواع و مدت زمان ضمانت در تولیدکنندگان و نصب کنندگان متفاوت است ، بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی ، از متخصصان مختلف نصب درب در مورد گزینه های گارانتی اطمینان حاصل کنید .

گارانتی می تواند هزینه های مسائل مختلف را پوشش دهد و می تواند از چندین سال تا عمر خانه ادامه داشته باشد . نصب درب می تواند یک فرآیند پرهزینه باشد و ضمانت نامه می تواند از پرداخت پول بیشتر برای عوارض پیش بینی نشده در طول راه جلوگیری کند .

آنچه در هنگام نصب درب انتظار می رود

متریال درب چوبی ورودی ساختمان
متریال درب چوبی ورودی ساختمان

دربهای قاب دار در مقابل اسلب

دربهای خارجی به دو صورت قاب دار و اسلب ارائه می شوند .

درب قاب دار را احتمالاً در فروشگاه های اطراف خود دیده اید . دربهای قاب دار در حال حاضر در یک قاب آویزان شده اند و طوری طراحی شده اند که به راحتی (به طور نسبی) در یک دهانه موجود لغزیده شوند . آنها تقریباً همه چیز مورد نیاز برای اتمام نصب را دارند .

درب اسلب فقط یک درب است – بدون قاب ، بدون لکه برای لولاها ، بدون دستگیره درب . این اساسی ترین ( و کم هزینه ترین ) گزینه است و اگر قاب درب شما دارای اندازه های غیر استاندارد باشد ، به احتمال زیاد به آن نیاز خواهید داشت . یک متخصص درب را در صورت لزوم برش می دهد و سخت افزار را نصب می کند .

اندازه گیری ها

نصب درب حرفه ای در یک روز به پایان می رسد ، بنابراین نگران نباشید که مجبور باشید خانه خود را یک شبه باز بگذارید . با این حال ، قبل از سفارش درب ، پیمانکار شما باید اندازه گیری های زیادی انجام دهد . اندازه گیری های نادرست می تواند کل فرایند را از بین ببرد ( و منجر به دریافت دربی می شود که اندازه آن اشتباه است ) ، بنابراین این مرحله را به حرفه ای ها بسپارید .

نصب کنندگان اندازه گیری دقیق درب موجود را انجام می دهند . برای دربهای پیش از باز شدن ، آنها اندازه دهانه درب را با برداشتن تزئینات داخلی و خارجی اندازه گیری می کنند . هنگامی که درب جدید وارد می شود ، نصب کنندگان درب قدیمی را برداشته و دهانه درب جدید را آماده می کنند .

نصب و راه اندازی

اگر درب پیش از خرید را خریداری کرده اید ، کل واحد در و قاب در دهانه قرار می گیرد و سپس با استفاده از چسب ، میخ و پیچ محکم می شود . هیچ خانه ای واقعاً مربع شکل نیست ، بنابراین نصب کنندگان احتمالاً برای اطمینان از اینکه درب دقیقاً مناسب است ، باید از چوب استفاده کنند . در این مرحله از شکاف های عجیب و غریب در اطراف درب نگران نباشید – آنها با تر و تمیز پوشانده می شوند .

اگر درب اسلب خریداری کرده اید ، نصب کنندگان شما باید چند تست آزمایش انجام دهند تا مطمئن شوند که درب به درستی بریده شده است و لولا در مکان های مناسب قرار دارد . در بیشتر موارد ، قاب درب موجود دست نخورده باقی می ماند .

از آنجا که دربهای اسلب یک رویکرد سفارشی تر برای درب ورودی جدید است ، نصب کنندگان باید زمان خود را برای اطمینان از محکم بودن درب در قاب در حالی که هنوز در حال کار هستند ، صرف کنند . در صورت وجود شکاف در اطراف درب ، بازده انرژی را از دست خواهید داد . حذف آب و هوا ، تغییر رنگ و تنظیم قاب می تواند به درب کاملا مناسب کمک کند .

پس از نصب

غیر معمول نیست که دربها در طول سال متفاوت باشند . آب و هوا نقش مهمی ایفا می کند – در زمستان ، ممکن است متوجه شوید که هوای سرد و خشک چوب را منقبض می کند و باعث می شود دربها راحت تر از حالت عادی جا بیفتند . برعکس ، هوای گرم و مرطوب تابستان باعث متورم شدن چوب می شود و احتمالاً متوجه چسبندگی برخی از دربهای خود خواهید شد .

تا زمانی که عملکرد دربها – و توانایی شما در قفل کردن ایمن آنها – تحت تأثیر قرار نگیرد ، این تغییرات نگران کننده نیستند . اما اگر دربهای شما غیرفعال می شوند یا دیگر نمی توانید آنها را قفل کنید ، برای کمک با یک متخصص درب تماس بگیرید . یک تنظیم کوچک ممکن است تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید .

نکته پایانی

متریال درب چوبی ورودی ساختمان , در لوکس
متریال درب چوبی ورودی ساختمان , در لوکس

در حالی که یک درب تنها یک مرحله کوچک در فرایند بازسازی خانه به نظر می رسد ، نوع درب انتخابی شما بر ایمنی ، بهره وری انرژی و ظاهر کل خانه شما تأثیر می گذارد .

هنگام خرید و صحبت با نصب کننده های حرفه ای درب ، این نکات مهم را در نظر داشته باشید :

     سبک خانه شما .

     میزان نگهداری که می توانید ( و می خواهید ) به درب اختصاص دهید .

     هر گونه نگرانی امنیتی .

     بودجه ی شما .

مهمتر از همه ، حتماً با یک شرکت معتبر تعویض درب و پنجره کار کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : مصالح درب چوبی بیرونی ، انواع درب چوبی ، بهترین مصالح برای درب بیرونی

مطالب مرتبط با موضوع درب ورودی :

WhatsApp us