ایده و مدل و اطلاعات در زمینه ساخت انواع درب کابینت

خانه » Blog » دکوراسیون » دکوراسیون آشپزخانه » درب کابینت » سبک ها و انواع درب کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت‌ها در آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و اتاق‌های نشیمن ظاهر بزرگی دارند و درها، جلوی کشوها و پانل‌های کناری ( نما ) دارای طیف وسیعی از گزینه‌ها و قیمت‌ها هستند. برای آشنایی با انواع اصلی و اینکه چرا برخی از آنها بیشتر از بقیه هزینه دارند، این بخش را مشاهده کنید .صنایع چوب فن و هنر طراح و سازنده انواع درب چوبی سفارشی می باشد .

درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی

درب کابینت روکش چوب طبیعی

این درب ها را میتوان به سه روش ساخت . نوع اول ساخت از ام دی اف یا ورق پلای وود با روکش چوب یعنی تمام درب ام دی اف است و رویه و لبه های آن با روکش چوب پوشیده می شود

نوع دوم ساخت کلاف از چوب طبیعی و فقط قاب وسط از ام دی اف یا پلای وود روکش چوب است

نوع سوم درب تمام چوب است

گالری عکس های درب کابینت :

برای مشاهده تصاویر با کیفیت روی عکس ها کلیک کنید :

پیشنهاد ما نوع دوم میباشد اما چرا نوع دوم : ما کلاف درب را به هیچ عنوان ام دی اف و یا سازه های رپینگ ( رپینگ چوب چیست ) شده پیشنهاد نمیکنیم زیرا بیشترین تماس و ضربه به قاب دور درب وارد میشود و چنانچه این روکش ها لب پر بشوند دیگه نمیشه کاری کرد . بیشترین تماس دست با درب به قاب دور درب است . لولا بر روی قاب دور درب نصب میشود و بهترین گزینه برای این کار استفاده از فریم قاب چوبی است . قاب تونیک یا قاب ساده وسط درب تحت فشار نیست و کمترین میزان تماس را دارد و با فریم دور محافظت میشود .

درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی

مزیت درب های کابینت روکش چوب

 1. سبک مدرن با لبه های صاف و گونیا
 2. سطحی صاف و یک دست
 3. امکان انتخاب طرح و رنگ روکش چوب وجود دارد . انواع روکش و انواع چوب به راحتی در دسترس است
 4. سرعت در ساخت و مونتاژ
 5. سمباده و رنگ به آسانی قابل اجرا است

معایب درب های روکش چوب

 1. امکان استفاده از ابزار های لب گرد , ابزار های دو پله به بالا و نقوش زیبا در حاشیه و قاب درب ها وجود ندارد
 2. نیاز به نگهداری و مراقبت زیاد . باید دربرابر لب پر شدن و پوسته شدن مراقبت شوند .
 3. لایه بسیار نازک روکش چوب بر روی سطح درب
درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی

درب و کشو کابینت چوب راش

درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی

درب کابینت روکش اکاژو

درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی
درب کابینت چوبی

نوار لبه چیست ؟

به نوارهای باریک در رنگ های مختلف گفته میشود که در رنگ ها و انواع چوب موجود است

جزئیات برای همه انواع

نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود
نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود

لبه بندی. بدون توجه به ساخت و ساز، وقتی درها و کشوهای خود را باز می کنید، یک نوار لبه خواهید دید. این ماده ای است که برای پوشاندن انتهای بریده شده تخته سه لا روی جعبه ها، کشوها و قفسه ها استفاده می شود.

نوار لبه می تواند پلاستیک نازک PVC، ملامینه یا چوب واقعی در ضخامت های مختلف باشد. نوار به صورت رول های بلند تولید می شود و با دستگاه لبه بند به لبه های تخته سه لا می چسبد.

نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود
نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود

نوار لبه معمولاً با گونه های چوبی و لکه یا رنگ سایر قسمت های کابینت مطابقت دارد. این به این معنی است که کابینت ساز باید انبار زیادی از گزینه ها را در اختیار داشته باشد و آماده کار باشد.

نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود
نوار لبه مناسب درب های ام دی اف و پلای وود

این دستگاه لبه بند بزرگ در کارخانه کانیون کریک است. یک اپراتور منفرد مسئول تمام نوارهای لبه است، اگرچه هر قطعه مطابق با مشخصات سفارشی لبه‌بندی شده است.

هر یک از کابینت سازان OB Williams از این نوار لبه کوچکتر استفاده می کنند. پس از چسباندن نوار لبه، آن را سمباده می زنند تا لبه تمام شده به دست آید. هرچه مواد لبه باند ضخیم‌تر باشد، در طول زمان بهتر می‌ماند – اما ضخامت بیشتر قیمت بالاتری دارد.


مطالب مرتبط با موضوع درب کابینت آشپزخانه :

 • تولید درب کابینت پلی اورتان: زیبایی و دوام در آشپزخانه شما
  درب کابینت‌های پلی اورتان، انتخابی محبوب برای کسانی هستند که به دنبال ترکیبی از زیبایی و دوام در آشپزخانه خود هستند. این درب‌ها از ام دی اف یا چوب خام ساخته شده و با روکش رنگ پلی اورتان پوشیده می‌شوند
 • سبک های درب کابینت آشپزخانه
  کابینت های آشپزخانه شما مرکز فضای شما هستند و سبکی که انتخاب می کنید بازتابی از شخصیت شماست. بنابراین قبل از در نظر گرفتن سبک های مختلف درب کابینت آشپزخانه، باید بدانید که سبک شخصی کلی شما چیست.
 • درب کابینت با رنگ پلی اورتان
  سازنده انواع درب کابینت آشپزخانه با رنگ پلی اورتان مخصوص چوب ، خدمات رنگ کاری حرفه ای و سفارشی ، طراحی و ساخت درب های کابینت cnc
 • قیمت درب کابینت
  ایده و مدل و براورد قیمت ساخت درب کابینت آشپزخانه ، هنگام انتخاب درب کابینت برای بازسازی آشپزخانه خود، ممکن است تعجب کنید که چرا قیمت کابینت تا این حد متغیر است. قیمت درب کابینت تحت تأثیر مواردی مانند طراحی، متریال، متراژ و حتی محل زندگی شما و مکان خرید خواهد بود.
 • درب کابینت هرمی برجسته کلاسیک
  درب کابینت چوبی ساخت و طراحی یک درب جالب چوبی با طرح برجسته و هندسی این درب قابل ساخت با چوب ، پلای وود ، ام دی اف و … میباشد . عکس درب کابینت مطالب مرتبط با موضوع درب کابینت چوبی :
 • ایده درب کابینت چوب بلوط
  در این تصاویر دو مدل درب کابینت را مشاهده می کنید . یک مدل درب قاب تونیک اصطلاحا تمام چوب و یک مدل درب شیشه خور با قاب چوبی ،سازنده درب کابینت چوبی
WhatsApp us