سازنده درب تمام چوب اتاقی

درب تمام چوب اتاق خواب و درب تمام چوب برای داخل ساختمان از قدیم استفاده می شدند . این درب ها بسیار دربرابر رطوبت و ضربه ایمن هستند و سالیان سال کار میکنند . بدلیل اینکه این درب ها تمام چوب هستند و روش ساخت به این صورت است که چوب ها بصورت ماستیف ( لایه لایه ) ساخته می شوند و این علاوه بر محکمتر شدن درب از ترک خوردن و تاب برداشتن درب جلوگیری می کند . البته این روش هزینه بالایی دارد ولی در عمر و کارکرد درب تاثیر بالایی دارد .

ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب
ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب

روش ساخت درب های تمام چوب داخلی

همانطور که در بالا توضیح داده شد روش ساخت ماستیف است که در اکثر درب ها مغز چوب کاج روسی و رویه و لبه ها از انواع چوب های تزئینی و گرانقیمت مثل گردو ، بلوط ، ماهون و .. . برای ساخت قاب تونیک مغز درب نباید تمام چوب باشد چون قاب ها عریض هستند و در ساخت آن از ورق پلای وود ( تخته های چند لایه چوب افرا روسی ) استفاده می شود .

ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب
ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب

سبک انواع درب تمام چوب داخلی

بسته به نوع رنگ و نوع چوب این درب ها مناسب سبک های روستیک ، کلاسیک و نئوکلاسیک هستند . حتی میتوان برای سبک مدرن نیز از این نوع درب ها استفاده شوند .

کاربری انواع درب های تمام چوب

از درب های تمام چوب در چه نقاطی می توان استفاده کرد ؟

درب های تمام چوب بدلیل ایمنی و استقامت بالایی که دارند برای تمامی نقاط و حتی درب های ورودی مناسب هستند . از این درب ها برای نقاط زیر استفاده می شود :
1. درب ورودی آپارتمان و ویلا
2. درب های سرویس
3. درب اتاق خواب
4. درب های شیشه خور درب های تمام چوب داخلی و اتاق خواب

انواع روکش چوب طبیعی برای درب های تمام چوب :

در درب های تمام چوب از انواع روکش ( تمامی روکش های چوب طبیعی ) مثل راش ، بلوط ، گردو ، ماهون ، ون و چوب اش و .. میتوان استفاده کرد . استفاده از روکش چوب مزایای زیادی دارد که مهمترین آن این است که نقاط ضعف چوب ها را دیگر ندارید . مثل گره و اوند های معیوب که در تخته های چوب طبیعی بدلیل گران بودن قابل حذف نیست ولی در روکش می توان موج و نقش چوب را انتخاب و استفاده کنیم . مثلا مشتری میتواند بلوط رگه راست یا بلوط موج دار را انتخاب کند . در برخی از روکش ها منطقه از نظر جغرافیا باعث ایجاد نقوش و سبک خاص آن روکش میشود . مثلا خیلی از افراد بلوط امریکا را به بلوط کانادا ترجیح میدهند . یا گردو افریقا به گردو امریکایی یا راش ترکیه به راش چینی و …

ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب
ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب

براورد قیمت انواع درب های تمام چوب

برای محاسبه هزینه ساخت یک درب باید مدل ، ابعاد و نوع چوب مشخص شود . بدلیل تنوع در چوب و ابعاد و شکل درب ها نمیتوان قیمت ثابتی برای درب ها اعلام کنیم . برای دریافت قیمت لازم است طرح و ابعاد را ارسال کنید به پیام رسان های موجود .

ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب
ایده و مدل و قیمت درب تمام چوب
انواع درب تمام چوب رایج :

درب تمام چوب راش : در ساخت درب های چوب راش از مغز چوب کاج روسی و روکش راش استفاده می شود . درب تمام چوب راش بسیار پر طرفدار و قیمت آن نسبت به درب های دیگر ( چوب سخت ) ارزانتر است .

درب تمام چوب کاج روسی : درب ها تمام چوب کاج از قیمت پایین تری برخوردار هستند . بدلیل اینکه در ساخت این درب ها فقط از چوب کاج روسی استفاده می شود .

درب تمام چوب بلوط : درب های چوب بلوط دارای مغز چوب کاج روسی و رویه بلوط امریکایی یا کانادایی می باشد . قیمت این درب نسبت به درب های دیگر بالا تر است .

درب تمام چوب گردو : این درب جزع گرانترین درب ها است و بخصوص اگر زهوار شیشه و قاب تونیک گردو داشته باشد هزینه آن خیلی بالا می رود .


گالری عکس انواع درب تمام چوب داخلی و اتاق خواب :


مطالب مرتبط با موضوع درب تمام چوب :

 • درب تمام چوب آتش‌نشانی: ایمنی و زیبایی در کنار هم
  درب‌های ضد حریق نقشی حیاتی در حفظ جان افراد و اموال در برابر آتش‌سوزی ایفا می‌کنند. در میان انواع مختلف درب‌های ضد حریق، درب تمام چوب آتش‌نشانی به دلیل زیبایی و ظرافت خاص خود، طرفداران بسیاری دارد.
 • درب تمام چوب : زیبایی و اصالت
  درب‌های تمام چوب از دیرباز به عنوان نمادی از زیبایی، اصالت و استحکام در معماری شناخته شده‌اند. سازنده درب های تمام چوب سفارشی، براورد قیمت
 • درب تمام چوب: زیبایی، استحکام و دوام
  درب تمام چوب یکی از انواع درب های ساختمانی است که از چوب طبیعی ساخته می شود. این درب ها به دلیل زیبایی، استحکام و دوام بالا، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.
 • بهترین ایده های درب چوب گردو ، درب اتاقی و ورودی
  معرفی بهترین ایده های درب چوب گردو برای درب اتاق و درب ورودی واحد ، خدمات ساخت و برآورد قیمت انواع درب چوبی تهران خاوران
 • قسمت هایی از یک درب چوبی
  درب ها بخش مهمی از تزئین و زیبایی هر ملک را تشکیل می دهند . اکثر خانه‌ ها و ساختمان‌ ها دارای چندین ورودی و درب های داخلی هستند که از طیف وسیعی از درب های مختلف استفاده می‌ کنند که عملکردهای مختلفی را انجام می‌ دهند .
 • ایده های جالب درب قاب تونیک و تمام چوب زیبا
  ساخت و ایده درب تمام چوب ، یک درب از چوب تهیه شده که با یک قاب چوبی همراه است، به عنوان درب ورودی، درب اتاق و یا درب محوطه استفاده می‌شود

WhatsApp us