خانه » Blog » دکوراسیون » دکوراسیون داخلی ( دکوراسیون چوبی لمبه ، الوار ، تیر چوبی )

دکوراسیون داخلی ( دکوراسیون چوبی لمبه ، الوار ، تیر چوبی )

دکوراسیون داخلی یکی از عوامل مهم در ایجاد یک فضای زیبا و دلنشین است. استفاده از مواد مختلف و طرح‌های متنوع در دکوراسیون داخلی، باعث می‌شود تا فضای داخلی منزل یا محل کار جذابیت و زیبایی ویژه‌ای به خود بگیرد. یکی از موادی که می‌تواند در دکوراسیون داخلی استفاده شود، چوب است.

اجرای سقف کاذب چوب و لمبه
اجرای سقف کاذب چوب و لمبه

چوب یکی از موادی است که به راحتی قابل شکل‌دهی است و می‌توان آن را به صورت مختلف در دکوراسیون داخلی اجرای کرد. یکی از طرح‌هایی که می‌توان از چوب در دکوراسیون داخلی استفاده کرد، دکوراسیون چوبی لمبه است. در این روش، تیر های کشسان چوبی در طرح های خاصی روی دیوار ها نصب می‌شوند تا یک الگو چوبی زیبا را ایجاد کنند. این دکوراسیون به فضای داخلی یک حس گرم و دوستانه می‌بخشد و به صورت افزایشی با دیگر عناصر دکوراتیو مانند مبلمان و لوستر های چوبی هماهنگ می‌شود.

سقف کاذب لمبه

دکوراسیون داخلی چوبی لمبه می‌تواند در دیوارها و حتی سقف نصب شود. برای سقف کاذب نیز می‌توان از چوب استفاده کرد و آن را با طرح های منحصر به فردی طراحی کرد. مثلاً می‌توان از الوارهای چوبی برای سقف کاذب استفاده کرد و این امر به فضای داخلی یک حس گرمی و طبیعی می‌بخشد.

اجرای سقف کاذب چوب و لمبه
اجرای سقف کاذب چوب و لمبه

دیگر یکی از طرح های استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی، استفاده از تیزر های چوبی است. این تیرهای چوبی به صورت افقی یا عمودی و در قسمت های مختلف محل استفاده قرار می‌گیرند و یک الگوی شکسته را شکل می‌دهند. این روش از دکوراسیون چوبی به فضای داخلی یک حس طبیعی و دوستانه می‌بخشد و می‌تواند با مبلمان و دیگر عناصر دکوراتیو هماهنگ شود.

در نهایت، نمی‌توان از تیر چوبی به عنوان یک عنصر دکوراتیو برجسته صرف نظر کرد. استفاده از تیر های چوبی در سقف یک احساس استقامت و قدرت را در فضای داخلی القا می‌کند و می‌تواند به عنوان یک المان هایلایت در دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد. این تیرهای چوبی می‌توانند در اطراف لوستر و یا روی ستون ها و دیوارها نصب شوند و بر خلاف سایر عناصر متنوع دکوراسیون داخلی، باعث می‌شوند تا چشم به آن ها معطوف شود.

با توجه به مطالب فوق، اجرای دکوراسیون داخلی چوبی می‌تواند به فضای داخلی یک حس گرمی، دوستانه و طبیعی ببخشد و آن را زیبا و جذاب کند. استفاده از دیوارکوب چوبی، سقف کاذب، الوار، تیر چوبی و سایر عناصر چوبی، امکان ایجاد الگوها و طرح های متعدد را فراهم می‌کند و به شیوه‌ای خاص و منحصر به فرد به دکوراسیون داخلی جلوه خاصی بخشید.


نمونه کار منزل مهندس حسینی (  زمستان 1390 شیراز )

گروه فن و هنر ایران زمین سه پروژه در سال 1390 در شیراز اجرا نمود اولین : ساخت سونای خشک پیش ساخته در ساختمان کشتی باشگاه برترینها بود

دومین : منزل شخصی جناب حسینی مدیریت باشگاه برترینها

سومین : نمای هتل شیراز ( رویال ) و سونای مجموعه ورزشی که متعلق به جناب عبدالهی میباشد . معمار روحانی وقتی کار این گروه را در باشگاه برترینها مشاهده کردند از ما خواستند کار هتل رویال را هم انجام دهیم .

لازم بذکر است جناب ناصر روحانی ( معمار پروژه هتل ) از برترین معماران ایرانی هستند که تا بحال افتخار آشنایی با ایشان را داشته ام .

گالری عکس منزل آقای حسینی :


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون چوبی :

WhatsApp us