اجرای کف پله چوبی

کف پله چوبی یکی از روش های شیک و به صرفه ای است که برای اجرای پله ها استفاده می شود. این روش به دلیل زیبایی ظاهری آن و مقاومت برخورداری که در برابر شرایط آب و هوایی دارد، بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.

انتخاب کف پله چوبی
انتخاب کف پله چوبی

اجرای کف پله چوبی بسیار ساده است و با مراعات چند قانون اساسی، می توان به راحتی آن را اجرا کرد.

در ادامه به بررسی هر یک از مراحل اجرای کف پله چوبی خواهیم پرداخت:

مواد لازم:رنگ و رزین

تقویت کننده چوب

چسب پلی یورتان چوب بصورت صفحه ، فرم سازی شده

چوب راش و بلوط مناسب اجرای کف پله چوبی
چوب راش و بلوط مناسب اجرای کف پله چوبی

مرحله یک: برش دادن چوب هادر این مرحله، ابتدا چوب ها را به طول دلخواه برش می دهیم که با توجه به اندازه پله ها و زاویه آن ها متفاوت است.

مرحله دو: معاینه ی پله

با استفاده از قلم و شئ تراشی، ابتدا پله را شکل می دهیم و سپس زوایای آن را کنترل می کنیم تا قدرت بیشتری در برابر فشار داشته باشیم.

ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

مرحله سه: اعمال پردازش کننده چوبی

در این مرحله، با استفاده از پردازش کننده چوب، به طور مستقیم پله های چوبی را پردازش می دهیم. پردازش کننده چوب به عنوان یک ابزار پردازشی استفاده می شود که با قدرت بسیار بالا، چوب ها را به شکلی زیبا و منظم تبدیل می کند.

مرحله چهار: آماده کردن فرم سازی شده در این مرحله، با استفاده از چسب پلی یورتان، فرم سازی شده را داخل پله ها قرار می دهیم و آن را به محکمی روی پله چسبانده و منتظر می مانیم تا زمان چسب ها را خشک و محکم کند .

مرحله پنج: نصب پله هادر این مرحله، با استفاده از چکش، چوب های پردازش شده را به هم می چسبانیم تا پله نصب شود. بهتر است نواحی برش کرده شده در طول هر یک از پله ها وجود نداشته باشد تا هنگام استفاده، پای پله افتادگی نداشته باشد.مرحله شش: ساختار سازی کف پله

در این مرحله، با استفاده از رنگ و رزین و تقویت کننده چوب، کف پله را ساختار سازی می کنیم و مانع از ترکیدن و پوسیدن پله می شویم. سپس با استفاده از چوب گوشتی کف پله را داخل پله می گذاریم و آن را محکم می کنیم.

اجرای کف پله چوبی
اجرای کف پله چوبی

با اجرای همه این مراحل، پله های چوبی خود را ساخته و زیبایی داشته و همچنین محکمی بیشتری در برابر شرایط آب و هوایی بدست خواهید آورد. همچنین، شما می توانید پله های چوبی خود را به دلخواه و با توجه به طرح و سبک دکوری داخلی خانه خود، سفارش دهید.


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

 • ایده هایی برای کف پله چوبی در دکوراسیون داخلی
  کف پله‌های چوبی می‌توانند زیبایی و گرما را به هر خانه‌ای اضافه کنند. آنها در سبک‌ها، رنگ‌ها و چوب‌های مختلف موجود هستند، بنابراین می‌توانید ظاهری را پیدا کنید که کاملاً با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد.
 • قیمت کف پله چوبی 1403 : راهنمای انتخاب و مزایا و معایب هر کدام
  کف پله‌های چوبی می‌توانند زیبایی و گرما را به هر خانه‌ای اضافه کنند. اما با وجود تنوع زیاد انواع چوب و روش‌های ساخت، انتخاب نوع مناسب برای کف پله‌هایتان می‌تواند دشوار باشد.
 • کف پله روکش بلوط: زیبایی و دوام برای خانه شما
  کف پله روکش بلوط انتخابی محبوب برای کسانی است که به دنبال ترکیبی از زیبایی، دوام و مقرون به صرفه بودن برای پله های خود هستند. بلوط یک چوب سخت طبیعی است که به دلیل استحکام، مقاومت در برابر سایش و ظاهر گرم و غنی خود شناخته شده است
 • کف پله چوب کاج روسی: زیبایی و ظرافت در کنار استحکام
  چوب کاج روسی، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای ساخت کف پله، به دلیل زیبایی، ظرافت و استحکام شناخته می‌شود. این نوع چوب، با رگه‌های روشن و یکدست و رنگ کرم مایل به قرمز، گرمای خاصی به فضای خانه می‌بخشد و حس طبیعت را به ارمغان می‌آورد.
 • آموزش ساخت کف پله چوبی
  ساخت کف پله چوبی می‌تواند پروژه ای زیبا و ارزشمند برای خانه شما باشد. با این حال، مهم است که قبل از شروع کار، مراحل را به دقت برنامه ریزی و اجرا کنید.
 • قیمت کف پله چوبی 1403 ، زیبایی و استحکام را با کف پله چوبی
  صنایع چوب فن و هنر با سابقه طولانی در تولید انواع مصنوعات چوبی، مفتخر است که بهترین و باکیفیت ترین کف پله های چوبی را در سال 1403 به شما عزیزان ارائه دهد.
WhatsApp us