اجرای کف پله چوبی

کف پله چوبی یکی از روش های شیک و به صرفه ای است که برای اجرای پله ها استفاده می شود. این روش به دلیل زیبایی ظاهری آن و مقاومت برخورداری که در برابر شرایط آب و هوایی دارد، بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.

انتخاب کف پله چوبی
انتخاب کف پله چوبی

اجرای کف پله چوبی بسیار ساده است و با مراعات چند قانون اساسی، می توان به راحتی آن را اجرا کرد.

در ادامه به بررسی هر یک از مراحل اجرای کف پله چوبی خواهیم پرداخت:

مواد لازم:رنگ و رزین

تقویت کننده چوب

چسب پلی یورتان چوب بصورت صفحه ، فرم سازی شده

چوب راش و بلوط مناسب اجرای کف پله چوبی
چوب راش و بلوط مناسب اجرای کف پله چوبی

مرحله یک: برش دادن چوب هادر این مرحله، ابتدا چوب ها را به طول دلخواه برش می دهیم که با توجه به اندازه پله ها و زاویه آن ها متفاوت است.

مرحله دو: معاینه ی پله

با استفاده از قلم و شئ تراشی، ابتدا پله را شکل می دهیم و سپس زوایای آن را کنترل می کنیم تا قدرت بیشتری در برابر فشار داشته باشیم.

ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

مرحله سه: اعمال پردازش کننده چوبی

در این مرحله، با استفاده از پردازش کننده چوب، به طور مستقیم پله های چوبی را پردازش می دهیم. پردازش کننده چوب به عنوان یک ابزار پردازشی استفاده می شود که با قدرت بسیار بالا، چوب ها را به شکلی زیبا و منظم تبدیل می کند.

مرحله چهار: آماده کردن فرم سازی شده در این مرحله، با استفاده از چسب پلی یورتان، فرم سازی شده را داخل پله ها قرار می دهیم و آن را به محکمی روی پله چسبانده و منتظر می مانیم تا زمان چسب ها را خشک و محکم کند .

مرحله پنج: نصب پله هادر این مرحله، با استفاده از چکش، چوب های پردازش شده را به هم می چسبانیم تا پله نصب شود. بهتر است نواحی برش کرده شده در طول هر یک از پله ها وجود نداشته باشد تا هنگام استفاده، پای پله افتادگی نداشته باشد.مرحله شش: ساختار سازی کف پله

در این مرحله، با استفاده از رنگ و رزین و تقویت کننده چوب، کف پله را ساختار سازی می کنیم و مانع از ترکیدن و پوسیدن پله می شویم. سپس با استفاده از چوب گوشتی کف پله را داخل پله می گذاریم و آن را محکم می کنیم.

اجرای کف پله چوبی
اجرای کف پله چوبی

با اجرای همه این مراحل، پله های چوبی خود را ساخته و زیبایی داشته و همچنین محکمی بیشتری در برابر شرایط آب و هوایی بدست خواهید آورد. همچنین، شما می توانید پله های چوبی خود را به دلخواه و با توجه به طرح و سبک دکوری داخلی خانه خود، سفارش دهید.


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

 • کف پله ام دی اف
  کف پله های ام دی اف، یکی از پرکاربرد ترین نوع کف پوشی برای پله ها است. این نوع کف پوش توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و می توان به سادگی در بازار با تنوع رنگ و طرح های مختلفی آن را یافت.
 • خرید کف پله چوبی
  کف پله چوبی یکی از روش های شیک و به صرفه ای است که برای اجرای پله ها استفاده می شود. این روش به دلیل زیبایی ظاهری آن و مقاومت برخورداری که در برابر شرایط آب و هوایی دارد
 • یک کف پله چوبی چگونه نصب می شود
  لازم به ذکر است که بهتر است برای نصب کف پله چوبی، از خدمات یک نجار و کارشناس تخصصی در این زمینه استفاده شود تا کیفیت کار بالا باشد
 • اجرای کف پله چوبی ، کفپوش پله چوبی ، کاور و باکس پله فلزی
  روش‌های ساخت کف پله چوبی چیست؟ قیمت کف پله چوبی 1402 ضخامت کف پله چوبی خرید کف پله چوبی قیمت پله چوبی بهترین چوب برای کف پله
 • نحوه نصب کف پله چوبی روی پله ها
  در بسیاری از خانه ها ، هنگامی که از درب ورودی عبور می کنید ، برجسته ترین چیزی که می بینید راه پله است . به همین دلیل است که اطمینان از زیبایی پله ‌ها برای داشتن خانه ‌ای با ظاهری زیبا کلیدی است و همچنین پله‌ های چوبی گزینه ‌ای عالی هستند .
 • خرید کف پله چوبی و کفپوش مخصوص پله در تهران
  کف پله چوبی متشکل از تیک یا سایر گونه های چوبی است و برای پوشش کف پله ها استفاده می شود, نصب و تولید کف پله چوبی ، خرید کف پله تهران
WhatsApp us