همه چیز در باره ی فنگ شویی

مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

فنگ شویی به عنوان آب بادی ترجمه می شود و رشته ای در چین باستان است که فلسفه اش چندین هزار سال پیش می تواند مورد بررسی قرار گیرد. فنگ شویی در ابتدا از زمانی که مردم به حیوانات مزرعه رسیدند و کشت می کردند، به وجود آمد. در ابتدا برای شناسایی مکان های امن زندگی که در آن خانواده ها قادر به شکوفایی هستند و برای تعیین بهترین مکان های دفن برای خویشاوندان استفاده می شد. بعدها برای کاخ ها، ساختمان های دولتی و سایر بناهای تاریخی استفاده شد. حتی کل شهرها بر اساس مفاهیم اصلی فنگ شویی طراحی و ساخته شدند.

تمرین فنگ شویی به عنوان بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ چینی تا زمان های اخیر باقی ، زیرا کمونیسم به دلیل عناصر عرفانی خود موقتا فنگ شویی را رد کرد.

تمرین کلاسیک فنگ شویی برای ایجاد دقیق نظم از محیط طبیعی و انسان ساخته شده است.اخیرا بررسی موازی این است که انرژی زمین بر مکانها تاثیر میگذارد و چگونه آنها به نوبه خود بر ساکنانش تاثیر می گذارند

متون فنگ شویی به دلیل توسعه آن طی سالها گاهی با یکدیگر متفاوت هستند تا جایی که مشاوران فنگ شویی نظرات متقاوتی در این زمینه دارند. و این بمعنای اشتباه نیست بلکه همواره برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیش از یک راه وجود دارد. در چین باستان تمام مدارس و شیوه های فنگ شویی کلاسیک وجود داشت .  مشاهده و تجزیه و تحلیل فرم های زمین، راه های آبیاری و ساخت و ساز برای فنگ شویی کلاسیک پایه است.

در گذشته اساس فنگ شویی از نسل به نسل از طریق پارادایم های فرهنگی چین، با جغرافیای منحصر به فرد و ساختار اجتماعی آن، شکل گرفت. با این حال، جوهره فنگ شویی بر جنبه های فرهنگی آن بستگی ندارد و می تواند با سایر بدنه های دانش هماهنگ شود تا بتوان آن را به همان اندازه مناسب برای برآورده ساختن نیازهای خاص افراد و مکان ها در هر نقطه از جهان به کار برد.

مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
مدل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

احساس ما نسبت به منازل اطرافیان،کافه ها و اماکن ، متفاوت است و نتیجه ی بررسی و تحقیقات اینست که فلسفه ی فنگ شویی بر این تاثیر محیطی و اماکن روی ما ، پاسخ میدهد. پاسخ ما به فضای هر اتاق ممکن است بر خلق و خوی و تفکرما بیشتر تاثیر بگذارد. هدف از فنگ شویی، ایجاد یک خانه است که هر اتاق دارای ویژگی های ایده آل باشد برای موفقیت در هر آنچه که ما می خواهیم در آنجا انجام دهیم .

مشاور فنگ شویی معمولا به شما گوش می دهد و هر گونه چالشی که شما در معرض آن هستید و آنچه که شما در زندگی می خواهید انجام می دهید را درک میکند. سپس گزینه هایی را برای استفاده از فنگ شویی در خانه به شما می آموزد. آنها می دانند چگونه می توانند به شما در ایجاد تغییرات عملی که نتیجه اش توانمند سازی، خشنود کردن و هماهنگی شما میباشد ، کمک کنند.

تخصص متخصص انجمن فنگ شویی معتبر میتواند به شما کمک کند فضای کاری خود را به یک محیط کسب و کار پر انرژی، شکوفا و شاد تبدیل کنید. اصول باغبانی فنگ شویی در زمان های مدرن با شکل های طبیعی موجود و عناصر ارگانیک، شکل ها، رنگ ها و بافت های شاخ و برگ شروع می شود ، شاید با افزودن ویژگی های آب آشامیدنی یا سازه های ساختمانی مناسب هدف این است که یک فضای هماهنگ و صلح آمیز ایجاد کنیم.

اصل کلیدی در ایجاد یک باغ چینی سنتی هماهنگی همیشگی آن با طبیعت بود . بنابراين حفظ و ارتقاء محيط طبيعي و همساز ساختن ويژگيهاي انساني با مناظر طبيعي اهمیت بسزایی دارد. فنگ شویی باعث تقویت احساسات سالم ، لذت بردن و یادگیری در سطوح آگاهانه و ناخودآگاه می شود. در حالی که بعضی از مناطق به طور طبیعی الهام بخش هستند، دیگران به راحتی احساس نمی کنند و معمولا مردم در آنجا رشد نمی کنند؛ آنها یافته های فنگ شویی در طراحی مکانهای عمومی نشان می دهد که سهم بسیار مثبتی در موفقیت آنها دارد.

اصول فنگ شویی به ایجاد فضاهای جذاب و هماهنگ کمک می کند که مردم بیشتر مایل به اقامت در آن هستند زیرا احساس خوشحالی، آرامش بیشتری دارند. تقریبا تمام فضاهای عمومی از نفوذ فنگ شویی بهره مند می شوند، مانند فضاهای طبیعی مانند پارک های عمومی و باغ، ساختمان های بزرگ مانند مجتمع های خرید، استادیوم های ورزشی، ایستگاه های فرودگاه، ایستگاههای قطار، مدارس، دانشگاهها، بیمارستانها، مهمانها، مراکز اجتماعی، مراکز بهداشتی، سالن های نمایشگاه، محلهای کنفرانس، و یا محل های سرگرمی مانند تئاتر، سینما، موزه ها و گالری های هنری، ساختمان های شهرداری . صرف نظر از اینکه پروژه شما چه اندازه و ابعادی داشته باشد، می توانید از طریق معرفی اصول فنگ شویی پیشرفت کنید.

سیستم سنتی چینی ، سنتی برای شناسایی آرایش عناصر خود و گرایش هایی است که ممکن است بر چهار ستون یا زندگی شما تأثیر بگذارد این اطلاعات را می توانید از تاریخ و زمان تولد خود بدست آورید

برای پیدا کردن آنچه حیوانات سال تولد شماست و ببینید که کدام عناصر در نمودار تولد شما هستند به نمودار زیر توجه کنید :

عناصر 12 حیوانات زودیاک
حیوانات عنصر
موش + آب
اکسپرس – زمین
ببر + چوب
خرگوش – چوب
اژدها + زمین
مار – آتش
اسب + آتش
بز (گوسفند) -زمین
میمون + فلز
خروس – فلز
سگ + زمین
خوک (گراز) – اب

روشهای مختلف فنگ شویی

مدرسه ی فرم

قدیمیترین فرم مستند از فنگ شویی کلاسیک ، مدرسه ی فرم است . که برای جای گذاری و جهت گیری مقبره های مرده استفاده میشده و سپس به ساختمانهای مورد استفاده در زندگی منتقل شدند.

مدرسه ی قطب نما

این مدرسه شامل محاسبات عددی بر اساس مسیری است که در آن یک ساختمان با آن مواجه میشود که با استفاده از یک قطب نمای چینی و یا غربی تعیین میشود. . سپس تجزیه و تحلیل بر اساس هشت بخش قطب نما برای تحلیل ستاره استفاده می شود . تاریخ تولد گاهی اوقات در محاسبات خاصی به حساب می آید که به شناسایی رابطه بین افراد و الگوی انرژی محیط  کمک می کند.

فنگ شویی معاصر

فنگ شویی معاصر از زمان معرفی آن در دهه ی 1970 تا 80 ، محبوبیت بالایی یافته است ، بویژه در آمریکا . این رویکرد مبتنی بر روانشناسی چگونگی دستیابی به اهداف از طریق تمرکز هدفمند بر جنبه های مختلف زندگی و همچنین اصول مدرسه فرم کلاسیک است.

در حال حاضر یک  مجله علمی فنگ شویی وجود دارد و فنگ شویی از دیدگاه علمی در چندین کنفرانس بین المللی مورد بررسی قرار گرفته است .

کدام روش فنگ شویی بهتر است؟

گرچه اشکال مختلف فنگ شویی ابتدا گیج کننده است اما هر رویکردی که برای شما خوشایندتر است نقطه ی خوبی برای شروع به حساب می آید. تمام انواع فنگ شویی شباهتهای اساسی دارند و حتی سنت گرایان که با کتب کلاسیک در ارتباط هستند از سبکهای غیر کلاسیک هم استفاده میکنند زیرا در جهت تکامل و رفع نیازهای زندگی مدرن بکار می آیند.

مشتریان تجاری در سراسر اروپا به طور مرتب خدمات مشاوران فنگ شویی را تأیید می کنند. فهرست چشمگیر سازمان های شرکتی که این کار را انجام داده اند، شامل بیمه Hiscox، کوکا کولا، BRE (موسسه تحقیقات ساختمان)، هتل های هیلتون، NHS، British Airways، هتل های ماریوت، Orange، مدرسه معماری دانشگاه وستمینستر و غیره میباشد.

فنگ شویی بر شیوه های اجرای انرژی مثبت و غلبه بر نگرانی تمرکز دارد. نتیجه بی نظمی اینست که افراد تحریک پذیر یا بیمار می شوند و تمرکز را از دست می دهند، در حالی که غیبت و گردش کارکنان ممکن است افزایش یابد. هنگامی که مشکلات اساسی شناسایی شده و با کمک تغییرات فنگ شویی حل و فصل می شود، کارکنان شما می توانند رشد کنند و شما می توانید از هر فرصت کسب و کار بیشتر بهره مند شوید.

فنگ شویی بر روی عناصر طبیعی، رنگ، زمان بندی، جهت، نور، جایگذاری، طراحی، نمادها، موقعیت مکانی به تناسب نیازهای کسب و کار شما و افراد موجود در آن تمرکز می کند. محیط کار شما یک فضای خلاق و مثبت می شود و شما می توانید از مزایای سودآور برخوردار شوید.

WhatsApp us