چگونه می توان آلاچبق چوبی خود را بسازید

10 پروژه شگفت انگیز آلاچیق چوبی

یک آلاچیق چوبی چیزی نیست که فرد انتظار داشته باشد در حیاط خلوت یا باغ کسی ببیند . آنها را در بسیاری از مناطق مانند پارک های عمومی یا مکان های خاص خواهید یافت .

ساخت کلبه و آلاچیق چوبی ؛ خودتان بسازید
ساخت کلبه و آلاچیق چوبی ؛ خودتان بسازید

با این حال ، یک آلاچیق چوبی آن را به یک افزودنی نامناسب برای فضای بیرونی یک خانه خصوصی تبدیل نمی کند . اگر آلاچیق مخصوص به خود را داشته باشند تا در کنار خانواده و دوستان از آن لذت ببرند در واقع ، همه آن را دوست خواهند داشت .

بنابراین ، این مقاله را ادامه دهید و آلاچیق خانگی خود را بسازید تا از آنچه تابستان ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرید . اجازه دهید پروژه های زیر به شما الهام بخشند .

کدام روش ارزان تر است ، خرید یا ساخت آلاچیق ؟

اینکه آیا خرید یا ساخت یک آلاچیق ارزان ‌تر است به موارد زیر بستگی دارد :

     اندازه آلاچیق – هر چه آلاچیق بزرگ تر باشد ، هزینه آن بیشتر خواهد بود .

     اگر یک پیمانکار استخدام می کنید – استخدام یک پیمانکار برای ساخت آن بیشتر از ساختن خودتان هزینه دارد .  

     خودتان آن را بسازید – اگر خودتان بدانید که چگونه این کار را انجام دهید ، ساخت یک نمونه می تواند ارزان تر باشد .

یک آلاچیق چوبی چقدر دوام می آورد ؟

اگر در فرم خوب نگهداری شوند ، می توانند تا 12 سال دوام بیاورند . تمیز کردن ، رنگ آمیزی چوب و انجام تعمیرات ، آلاچیق چوبی شما را بیش از یک دهه دوام می آورد .

با این حال ، اگر به عوامل و آب و هوا واگذار شود ، می تواند در عرض 5 تا 7 سال خراب شود .

از چه چیزی می توانیم برای سقف آلاچیق استفاده کنیم ؟

چند متریال مختلف وجود دارد که می توانید برای سقف آلاچیق خود استفاده کنید . این مواد عبارتند از :

     زونا آسفالت

     تخته سنگ لاستیکی

     زونا سرو

     پانل های آلومینیومی

سقفی که انتخاب می کنید به ظاهری که با آلاچیق می خواهید بستگی دارد .

چگونه یک آلاچیق خانگی درست کنید ؟

قبل از ساختن یک آلاچیق خانگی باید چند قدم بردارید . این مراحل عبارتند از :

     اخذ مجوزها

     خطوط آب و برق زیرزمینی را بررسی کنید

     یک طرح ایجاد کنید

هنگامی که مرحله پیش از ساخت را پاک کردید و تمام ابزار و مواد خود را در اختیار داشتید ، می توانید شروع به ساخت کنید .

     با ساختن یک پایه تراز شروع کنید .

     اندازه گیری ، برش و تنظیم پست ها در محل علامت گذاری شده آنها .

     تیرهای مهاربندی را عمود بر پایه ها نصب کنید .

     سپس تیرهای بالایی را اضافه کنید .

     بعد ، دیوارها را جمع کنید و سقف را وصل کنید .

     و در نهایت ، کارهای تکمیلی مانند رنگ یا لکه را اضافه کنید .

می توانید با خیال راحت آلاچیق را متناسب با موضوع حیاط خود سفارشی و سبک کنید .

طرح های آلاچیق چوبی :

آلاچیق چوبی سنتی

ساخت آلاچیق چوبی
ساخت آلاچیق چوبی

یک آلاچیق چوبی سنتی همیشه پایه ای دارد که سکویی است که در اطراف آن گسترش یافته است . گاهی اوقات نوعی عرشه کوچک را تشکیل می دهد که آلاچیق را قاب می کند و شکل آن یا سقف را تقلید می کند .

این بخش باید با جزئیات برنامه ریزی شود و با دقت اجرا شود . این فضای زندگی در فضای باز را بررسی کنید تا دریابید که این پلتفرم آلاچیق به شکل هشت ضلعی چگونه ساخته شده است .

آویزان تاب

ساخت آلاچیق چوبی
ساخت آلاچیق چوبی

البته ، اجباری نیست که به آلاچیق های چوبی خود یک پایه پلت فرم بدهید یا حتی تمام عناصر ساختاری دیگری را که یک آلاچیق سنتی دارد ، در آن قرار دهید ..

و فقط شامل یک قاب ساده است که در اطراف یک آتشدان ساخته شده است که تاب هایی در اطراف آن آویزان شده است . این یک ایده بسیار معمولی و سرگرم کننده است که می توانید یک سقف به آن اضافه کنید . یا می توانید ویژگی های اضافی را جمع آوری کنید که آلاچیق گودال آتش خود را برای شما و باغ شما مناسب تر کند .

نیمکت های شناور را نصب کنید

ساخت پرگولا چوبی و آلاچیق
ساخت پرگولا چوبی و آلاچیق

اجازه ندهید حیاط خلوت کوچک شما را از ساختن آلاچیق چوبی دلسرد کند . از آنجایی که این یک پروژه خانگی است ، می توانید آن را به اندازه دلخواه کوچک کنید . شما می توانید با افزودن یا حذف ویژگی ها بر اساس زمینه و نیازهای خود ، طرح را تطبیق دهید .

ویژگی ها و زیور آلات اضافی را می توان بعداً اضافه کرد . و این شامل گلدان های آویزان و ایده های دیگری است که می تواند آلاچیق باغ شما را متمایز کند .

یک خلوت دنج ایجاد کنید

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

اگر قصد دارید از آلاچیق جدید خود به عنوان یک خلوتگاه دنج استفاده کنید که می توانید برای خواندن کتاب به آنجا بروید ، مدتی را صرف برنامه ریزی جزئیات طراحی اضافی کنید . ما فکر می کنیم از این پروژه خاص لذت خواهید برد .

این کمی پیچیده‌ تر از بقیه است ، با افزودنی ‌های بسیار خوبی که فکر می ‌کنیم می ‌تواند الهام ‌بخش شما باشد .

آلاچیق باغی چوبی

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

از سوی دیگر ، اگر قصد ندارید گروه های بزرگی از مردم را سرگرم کنید ، هیچ فایده ای ندارد که آن را بزرگ تر از آنچه که باید باشد  ، بسازید .

یک نسخه ساده از آلاچیق چوبی با سقف آلومینیومی این کار را انجام می دهد . می توانید چند گلدان زیبا آویزان کنید یا آلاچیق خود را رنگ کنید تا شادتر به نظر برسد .  

پاسیو آلاچیق

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

سطح دشواری ساخت یک باغچه یا آلاچیق پاسیو بستگی به نوع طراحی ، ساختار و تمام ویژگی‌های مختلف شما دارد .

معمولاً مراحل اصلی ایجاد یک طرح و نقشه است . سپس تمام مواد و ابزار مورد نیاز را جمع آوری کنید . و در نهایت ، آلاچیق را با پایه شروع کنید . کل فرآیند در دستورالعمل‌ های آموزشی توضیح داده شده است و همچنین می ‌توانید برنامه ‌هایی را برای این آلاچیق خانگی خاص پیدا کنید .

نرده را به آلاچیق چوبی اضافه کنید

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

اگرچه کاملاً ضروری نیست ، اما می توانید نرده هایی را به آلاچیق خود اضافه کنید . این در صورتی است که می ‌خواهید ظاهری دقیق ‌تر و معتبرتر به آن بدهید و در عین حال حریم خصوصی بیشتری به آن بدهید .

شما می ‌توانید اینها را در انتها اضافه کنید ، وقتی همه قطعات دیگر در جای خود قرار گرفتند . این آموزش بسیار دقیق را با نکات بسیار عالی در مورد نحوه ساختن آلاچیق خود روی تخته های خانه بررسی کنید . به راحتی می توانید لمس شخصی خود را به طراحی اضافه کنید و در صورت لزوم ویژگی های بیشتری را اضافه کنید .

با یک سقف منحصر به فرد بروید

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

گزینه ‌ها و سبک‌ های مختلف طراحی برای پروژه آلاچیق شما وجود دارد . پس وقت بگذارید و قبل از تصمیم گیری نهایی کمی تحقیق کنید .

همچنین مهم است که مواردی مانند تاسیسات زیرزمینی ، کدهای ساختمان محلی ، مکان را قبل از تمرکز بر طراحی ، اندازه یا شکل آلاچیق در نظر بگیرید .

تهیه لیست کارهایی که باید انجام دهید می تواند در این مرحله مفید باشد . اولویت های خود را مشخص کنید و هر از چند گاهی یک قدم به عقب بردارید و قبل از اینکه در تمام جزئیات گم شوید ، به تصویر بزرگ نگاه کنید . نکات مفید بیشتری را از چوب درمان شده بیابید .

ساختار هیبریدی

وستمون چوب جامد پاسیو آلاچیق

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

همچنین می توانید از آلاچیق چوبی به عنوان منبع الهام برای پروژه خود استفاده کنید بدون اینکه تمام مراحل را دنبال کنید . و شما می توانید تمام عناصری را که معمولاً چنین ساختاری در بر می گیرد ، بگنجانید .

نتیجه یک ساختار ترکیبی خواهد بود که به طور منحصر به فرد برای مطابقت با نیازهای خاص شما طراحی شده است . در این مورد ، هدف ساخت یک قاب محافظ در اطراف یک ناهار خوری در فضای باز بود . در حالی که حصار مشبک ظاهری الهام گرفته از آلاچیق دارد ، همه چیز دیگر کاملاً خنثی است .

قاب ساده

ساخت آلاچیق های جالب چوبی
ساخت آلاچیق های جالب چوبی

ساخت آلاچیق های چوبی کاملاً شبیه ساخت یک کابین کوچک است . با این حال ، تمرکز کمتری بر روی دیوارها وجود دارد زیرا آلاچیق ها تا حدی به محیط اطراف خود باز هستند .

کنار هم قرار دادن پایه و فریم مهم ترین و زمان برترین قسمت پروژه است . و اگر طرح مجسمه ‌سازی را به جای چیزی بسیار ابتدایی ، مانند استفاده از سقف آلومینیومی انتخاب کنید ، ممکن است کمی پیچیده ‌تر شود .

با این حال ، همه اینها را می توان با موفقیت انجام داد و این را به یک پروژه خانگی عالی تبدیل کرد .

سوالات متداول :

بهترین موادی که می توانید برای آلاچیق استفاده کنید چیست ؟

زونا آسفالتی انتخاب استاندارد برای اکثر آلاچیق ها است . شما می توانید رنگ های زونا را متناسب با سقف خانه خود انتخاب کنی د. تخته سنگ لاستیکی روشی مقرون به صرفه برای به تصویر کشیدن ظرافت زونا تخته سنگی در یک محصول سازگار با محیط زیست و با نصب آسان است .

آلاچیق چه اندازه ای بهتر است ؟

متداول ترین اندازه آلاچیق 3×3 متر است و این اندازه یک آلاچیق عالی را ایجاد می کند . این به اندازه کافی بزرگ برای یک آشپزخانه کمپ ، میز و چند صندلی کمپینگ ساده است ، در حالی که هنوز به اندازه کافی کوچک است تا به راحتی ذخیره و حمل شود .

عمق پایه های آلاچیق چقدر باید باشد ؟

عمق و مقدار بتن توصیه شده
برای اهداف برنامه ریزی، یک منطقه دال معمولی 8 x 10 که عمق آن 15 سانتی متر است ، در حدود یک 91 سانتی متر از بتن پیش مخلوط استفاده می کند . این نوع فونداسیون برای انواع آلاچیق هایی که در انبار داریم ، مخصوصاً آلاچیق های سقفی سخت و دیواری مناسب است .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

کلمات کلیدی : آلاچیق چوبی ، چوب ،  آلاچیق ، پروژه خانگی  


مطالب مرتبط با موضوع آلاچیق چوبی :


گالری عکس آلاچیق و پرگولا :

WhatsApp us