قطعات پله هندریل :

ریل ها جزء ضروری پله ها هستند زیرا به عنوان تکیه گاه و راهنما در کنار راه پله یا سکو عمل می کنند . نرده ‌ها ، پله‌ ها را ایمن ‌تر می‌کنند ، زیرا افراد می ‌توانند هنگام بالا یا پایین رفتن از پله‌ ها ، آن ‌ها را نگه دارند .

چوب برای ساخت پله
چوب برای ساخت پله

گاهی اوقات ، پله ها ممکن است لغزنده شوند و برای افراد مسن ، افراد دارای معلولیت و کودکان خردسال خطرناک باشند . اما با یک هندریل احتمال وقوع چنین حوادثی بسیار کاهش می یابد . باز هم ، برای برجسته کردن اهمیت نرده‌ ها ، اکثر کشورهای دنیا آن را یک الزام قانونی می ‌دانند .

چوب برای ساخت پله
نرده و کف پله پله چوبی تنه و شاخه درخت سبک روستیک

راه پله شما باید یک نرده داشته باشد ، حتی اگر فقط در یک طرف و کمتر از یک متر باشد . نرده علاوه بر عملکرد ایمنی ، جذابیت پله های شما را نیز تکمیل می کند . طرح های بسیاری از نرده ها و با مواد مختلف نیز وجود دارد .

نرده و کف پله چوبی
نرده و کف پله چوبی

نرده های چوبی به دلیل دوام و ظاهرشان یک سرمایه گذاری عالی هستند . می ‌توانید چوب سخت یا نرم را برای ساخت نرده ‌ها انتخاب کنید ، زیرا مردم مجبور نیستند مانند کف ‌ها روی آن ‌ها قدم بگذارند . طرح های نرده چوبی زیادی وجود دارد که به عنوان راهنمای راه پله عمل می کند و در عین حال جذابیت خانه شما را تکمیل می کند .

به عبارت دیگر ، نوع چوبی که برای نرده ها استفاده می کنید مهم نیست ، تا زمانی که هدف خود را برآورده کند . به همین ترتیب ، انتخاب چوب سخت یا چوب نرم برای ساخت نرده تاثیری بر دوام آن ندارد . فقط باید مطمئن شوید که چوب آنقدر قوی است که به خوبی عمل کند .

قیمت یک نرده چوبی چقدر است؟

قیمت اجرای یک نرده راه پله با هندریل و نرده های ساده بسته به نوع چوب بین حدود متری 2 الی 3 میلیون تومان است . ایران محاسبه برای پله های صاف محاسبه شده است

بهترین چوب برای نرده چیست؟

اگر می خواهید از چوب برای نرده استفاده کنید، گزینه های قابل اعتمادتری مانند راش یا بلوط وجود دارد. این چوب های سخت گران تر از چوب های نرم تر هستند، اگرچه دوام بیشتری دارند. در ایران نرده های چوب راش آماده موجود هستند ولی نرده بلوط بدلیل قیمت بالایی که داد خیلی کم استفاده می شوند .

ارتفاع نرده چقدر است؟

ارتفاع نرده‌ها نباید از سطح بالایی نرده تا سطح کف پله بیشتر از 90 سانتی متر و یا کمتر از 75 سانتی متر باشد.

گالری عکس انواع نرده و هندریل چوبی پله :


مطالب مرتبط با موضوع هندریل چوبی :

WhatsApp us