تاریخ تهران

تو کره به رسم احترام بین ملت ها، اسم ی خیابونو گذاشتن تهران و روی یه سنگ حکاکی کردن.
بعد یه روانی اومده اسم شهرشو زیرش نوشته!!!

تو کره به رسم احترام بین ملت ها، اسم ی خیابونو گذاشتن تهران و روی یه سنگ حکاکی کردن.
تو کره به رسم احترام بین ملت ها، اسم ی خیابونو گذاشتن تهران و روی یه سنگ حکاکی کردن.
عکس طاق نصرت رضا شاه پهلوی عکاسی شده توسط انتوان خان

عکس طاق نصرت رضا شاه پهلوی عکاسی شده توسط انتوان خان

در این سایت موضوعات مختلف و متفاوتی درباره این شهر افسانه ای و تاریخی خواهید خواند در متن زیر به گزیده ای از مطالب فقط اشاره شده و در ادامه تصاویر و مقالات بسیاری را برای شما گرداوری نمودیم . همه چیز درباره تهران ،تهران پهلوی، تهران پس از انقلاب نکاتی جالب در مورد تهران قدیم کهن‌ترین سند فارسی موجود درباره نام تهران نشان دهنده این مطلب است که تهران پیش از سده سوم در ادامه میخوانید ….. تاریخچه سیاسی درباره تهران قدیم و جدید پیشرفت تهران دارالخلافه شد دروازه‌ها و محلات تهران تهران قدیم و درخت چنار، دو یار دیرین یكدیگر هستند كه هر كس مختصری از تاریخ تهران اطلاعی داشته باشد، می‌داند كه چنار نماد استواری از شهر تهران است. آشنایی با تاریخ تهران با این حال قدیمی‌ترین سند فارسی موجود درباره نام تهران نشان می‌دهد که تهران قبل از سده معتبرترین قهوه‌خانه‌های تهران قدیم ، قهوه‌خانه‌های آینه و قنبر گذری در تهران قدیم عکس های تهران قدیم تصاویر تهران قدیم , محله های قدیم تهران تهران قدیم میدان های قدیم تهران تصاویری دیدنی و متفاوت از تهران قدیم درباره تصاویری دیدنی و متفاوت از تهران قدیم تهران زیبا بوده از قدیم قصه های تهران طهران قديم – تهران جديد – صفحه اصلی – شهرداری تهران تهران در قدیم روستایی نسبتا بزرگ بود که بین شهر بزرگ و معروف آن زمان، شهر ری درباره تهران – شهرداری تهران درباره تهران آثاری از قلب تهران قدیم از طهران تا تهران مروری بر تاریخ پایتخت از قدیمی ترین بازارهای ایران


سابقه سکونت تهران به ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد. در دی ماه ۱۳۹۳ اسکلت یک انسان در منطقه مولوی تهران متعلق به حدود ۵۰۰۰ سال پیش کشف گردید. پیش از این گمان می‌رفت سابقه زندگی در منطقه تهران امروزی به کشفیات قیطریه که متعلق به ۳۰۰۰ سال پیش بود، بر می‌گردد.

تهران در گذشته از روستاهای ری بوده و ری که در تقاطع محورهای قم، خراسان، مازندران، قزوین، گیلان و ساوه واقع شده به سبب مرکزیت مهم سیاسی، بازرگانی، اداری و مذهبی از قدیم مورد نظر بوده و مدعیان همواره این مرکز راهبردی را مورد تهاجم و حمله قرار می‌داده‌اند.

روستای تهران به واسطه برخورداری از مغاک‌ها و حفره‌های زیر زمینی و مواضع طبیعی فراوان و دشواری نفوذ در آنها پناهگاه خوبی برای دولت مردان و دیگر اشخاصی بوده که احتمالاً مورد پی گرد مدعیان قرار داشته‌اند .

گالری عکس تهران قدیم و جدید در راه است – با بیش از 1000 عکس فوق العاده جذاب و دیدنی

عکس خانه های قدیمی تهران
عکس خانه های قدیمی تهران

مطالب مرتبط با موضوع طهران :

WhatsApp us