معنی اردو خوری چیست ؟

در زبان فرانسه (Hors d’oeuvre) معنی دقیق این واژه خارج از کار ( منظور از کار میتواند میز ناهارخوری باشد )  است  یعنی “بخشی از مجموعه ای معمول از دوره ها در یک وعده” و یا شاید دقیق تر یک ظرف است که برای حمایت از وعده غذایی .

تعدادی از مورخان و محققان مواد غذایی معتقدند که این سنت ممکن است در روسیه آغاز شده باشد، جایی که اسنکهای کوچک ماهی، خاویار و گوشت پس از سفرهای طولانی در کنار غذا . با این وجود ممکن است که سفارشی در چین، احتمالا از طریق Steppes به روسیه، اسکاندیناوی ، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی آغاز شود. این سنت ممکن است از طریق روسیه یا ایران به ایتالیا، یونان و کشورهای بالکان برسد. بسیاری از آداب و رسوم ملی مرتبط هستند، از جمله smörgåsbord  سوئد  ،  zakuska  روسیه  ، مکزیکی لبنان و antipasto ایتالیایی  .  در طول دوره رومی ، تمرین غذا، دو دوره اصلی بود که قبل از وعده غذا با مقدار کمی ماهی، سبزیجات ، پنیر، زیتون   و حتی سوپرمارکت پر شده بود  .   این می تواند در شروع غذا به عنوان یا گوستاویو یا پرومولس بصورت خدمت ارائه شده است . یونانی ها پروموم دوره ای برای اشتها داشته اند .

فروشگاه ظروف پذیرایی

ریمولوژی فرانسوی
در طول دوره قرون وسطی وعده های غذایی رسمی فرانسه به صورت غذای لذید اضافه بر برنامه معمولی غذای اصلی بصورت  بین وعده ارائه می شد . این ظروف ثانویه می تواند یا ظروف غذای واقعی، و یا نمایش های دقیق و حتی نمایش های دراماتیک به همراه موسیقی بوده . در قرن 14، دستورالعمل های ترقه با گوشت، ماهی، گوشت خوک و سبزیجات ساخته شد. در قرن پانزدهم، نمایش و اجرای دقیق بین دوره ها به نمایش گذاشته شد و می توانست خوراکی یا نمایش هایی از موضوعات مرتبط با میزبان، ایجاد مجسمه سازی کره یا سایر کارهای تولید شده باشد.  با مقدمه ای در قرن هفدهم خدمات à la française ، که در آن تمام ظروف یک بار در یک خط بسیار دقیق قرار داده می شوند، entremets شروع به تغییر در معنای، اما هنوز هم عمدتا خوشمزه است. همراه با این نیز نمایشگاه نقره ای و سرامیکی و همچنین متری های pièces به نمایش گذاشته شد . در میان کارهای اصلی غذا بین ظروف دیگر قرار داده شد.

ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری
ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری

ترجمه یک متن مشکل از تاریخچه دسر ها و استفاده از اردو خوری

در حدود این زمان در قرن هجدهم، ظروف کوچکتر با قرار دادن در خارج از کار اصلی از ظروف متقارن قرار داده شدند. این ها به عنوان اسباب بازی نیز شناخته می شدند .  افتاده oeuvres D ( خلاقیت ) ‘اصل به عنوان یک خدمت کرده بودند canapé نان کوچک تست با مورد پسند شکوه قبل از غذا.   نخستین اشاره به مورد مواد غذایی توسط فرانچوئیس ماسایلوت در سال 1691 در کتاب خود ذکر شده بود: “لو کوئیزینیر روئال و بورژوازی” (The Royal and Bourgeois Cook) و توضیح داد: “بعضی غذاها علاوه بر آنهایی که ممکن است در ترکیب طبیعی جشن ” .  ادوارد نگینون در نشریه فرانسوی Les plaisirs de la table اظهار داشت که اسباب بازی ها در آسیا تولید می شوند. او در ادامه به دولت است که فرانسه در نظر گرفته افتاده-d’oeuvres به اضافی به یک وعده غذایی خوب پخته شده.   سرویس à la française تا اوایل قرن نوزدهم در اروپا ادامه یافت.   پس از قرن 19th entremet تقریبا به طور انحصاری یک ظرف شیرین و یا دسر با سفارشی بریتانیا از “طعم” تبدیل شدن به تنها سنت باقی مانده از یک نوشیدنی خوشمزه تبدیل شده است.

سبک غذا خوردن صبحانه در قرن نوزدهم به طور چشمگیری تغییر کرد، و دوره های پی در پی یک دوره بعد از یک دوره دیگر به طول انجامید. برخی از غذاهای سنتی در طول غذا در روی میز قرار می گیرند. این شامل زیتون، آجیل، کرفس و تربچه بود. غذاهای معجزه آسا، که گاهی اوقات “غذاهای پرطرفدار” نامیده می شوند، در آماده سازی پیچیده تر شده اند. شیرینی ها ، با گوشت و کرم سس در میان دیگر اقلام پیچیده، تبدیل شده بود البته پس از سوپ.

شاید شما هم خیلی نام اردو خوری یا ظرف اردو خوری را شنیده باشید اما معنای آن چیست؟ و کاربرد ظرف اردوخوری چیست؟

ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری
ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری

قبل از توضیح اینکه اردو خوری چیست آشنایی با مفهوم اردو لازم است.

اردو یا اردور در واقع همان پیش غذای خودمان است که در فرانسوی به آن اردو (Hors d’oeuvre) می گویند.

پیش غذا را قبل از غذای اصلی سرو می کنند و اندازه و حجم آن کمتر از غذای اصلی است و گاهی بجای قاشق و چنگال با دست خورده می شود.

اردو یا پیش غذا در کشورهای مختلف به صورت­های گوناگونی پخته و سرو می­شود.

اردو خوری : به طور معمول کوچکتر از ظرف اصلی است، اغلب طراحی شده است که توسط دست خورده شود (با حداقل استفاده از کارد و چنگال ).

معنی اردو خوری چیست ؟

ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری
ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری ظرف چوبی , کاسه چوبی , اردورخوری

شاید شما هم خیلی نام اردو خوری یا ظرف اردو خوری را شنیده باشید اما معنای آن چیست؟ و کاربرد ظرف اردوخوری چیست؟

قبل از توضیح اینکه اردو خوری چیست آشنایی با مفهوم اردو لازم است.

اردو یا اردور در واقع همان پیش غذای خودمان است که در فرانسوی به آن اردو (Hors d’oeuvre) می گویند.

پیش غذا را قبل از غذای اصلی سرو می کنند و اندازه و حجم آن کمتر از غذای اصلی است و گاهی بجای قاشق و چنگال با دست خورده می شود.

اردو یا پیش غذا در کشورهای مختلف به صورت­های گوناگونی پخته و سرو می­شود.

انواع سوپ، پوره و خوراک ها جزء پیش غذاهای محبوب ایرانی می باشند.

برای آشنایی با تهیه انواع اردو های خوشمزه می توانید در گوگل جستجویی داشته باشید تا با طرز تهیه صدها نوع اردو آشنا شوید و یک مهمانی متفاوت را ترتیب دهید.

ظرف اردو خوری چیست ؟

همان گونه که توضیح داده شد اردو یک نوع غذا یا پیش غذاست و ظرف اردو خوری یا اردورخوری، ظرفی است که به منظور سرو اردو از آن استفاده می شود.

نکته مهمی که نباید فراموش کنید استفاده صحیح از ظروف اردوخوری مناسب است. متناسب با نوع پیش غذای طبخ شده ظرف مناسب را هم انتخاب کنید .

اردورخوری٬ ظرف چوبی٬ لوازم خانگی٬ کاسه چوبی٬

WhatsApp us