شهرک صنعتی خاوران سهم بسزایی درارائه خدمات صنعتی کشور دارد

شهرک صنعتی خاوران ، سایت درودگران تهران ، مهمترین عناوین و مشروح و تصاویر اخبار روز ایران ( خبر داغ ) ،‌تیتر جدیدترین و آخرین اخبار ایران و جهان

بازار چوب ایران , سایت درودگران تهران

بازار چوب ایران , سایت درودگران تهران

رییس اتحادیه‌ فروشندگان چوب و تخته ایران :

شهرری – رییس اتحادیه‌ فروشندگان چوب و تخته ایران گفت: شهرک صنعتی خاوران بعنوان مرکز مهم تجاری درکشور،سهم بسزایی درارائه‌ خدمات به مردم دارد.
کد خبر: 30443536 | تاریخ خبر: 01/04/1390 – 15:27

به گزارش ایرنا ، ˈجعفر مسجدیˈروز چهارشنبه در همایش هم‌افزایی و ساماندهی اصناف در شهرک صنعتی خاوران افزود:افزود : در حال حاضر حدود 10 هزار نفر شاغل در سه هزار واحد صنفی ـ خدماتی در شهرک صنعتی خاوران مشغول به کار و و ارائه خدمات به مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه مجموعه شهرک صنفی ،صنعتی خاوران با مساحت 150 هکتار بزرگ‌ترین شهرک سامان‌یافته کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد : در سال آتی پس از اتمام مراحل و فازهای اجرایی دیگر 10 هزار نفر دیگر به این شهرک منتقل می‌شوند که درمجموع شاغلین این شهرک به 20 هزار نفر می رسد .

وی درادامه با اشاره به بند 20 از ماده 55 قانون شهرداری‌ها، گفت: شهرداری تهران مسوولیت انتقال صنایع و صنوف مزاحم محیط زیست از شهر تهران را به عهده دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان چوب و تخته ایران گفت:مقرر شد چهار صنف اتحادیه فروشندگان صنف چوب و تخته تهران، صنف درود‌گران و مبل سازان، صنف آهنکاران و آلومینوم‌کاران و صنف ماشین‌سازان و فلز‌تراشان به خارج از شهر تهران منتقل شود.

رییس هیات امنای مشترک شهرک صنفی ـ صنعتی خاوران گفت: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران نیز ماموریت یافت صنوف یاد‌شده را در زمین‌ها‌ی مناسب اطراف تهران مستقر کند.

وی افزود: در این راستا زمین‌های فعلی شهرک شناسایی و توسط شرکت ساماندهی از وزارت جهاد کشاورزی خریداری شد و برای قرار‌داد‌هایی جداگانه از سال 73 به بعد به صنوف مذکور واگذار شد تا نسبت به احداث شهرک و اجرای کامل طرح طبق قرار‌داد‌ها و نقشه‌های مصوب اقدام شود.

مسجدی اظهارداشت: به همین منظور صنوف چهارگانه به دلیل وحدت مدیریت و اداره طرح، اقدام به تشکیل هیات امنای مشترک کرد تا اینکه هیات از سوی روسای اتحادیه‌ها و مدیران اصناف تشکیل شد.

وی با بیان اینکه تمامی عملیات اجرایی شهرک از قبیل خرید زمین، ایجاد شبکه معابر، ایجاد پست‌های برق، مخابرات، تاسیسات زیربنایی، آب و فاضلاب و زیرسازی،‌ آسفالت، شبکه معابر و جدول‌گذاری و فضای سبز تنها با سرمایه بخش خصوصی انجام شده است ،تاکید کرد :این کاربا صرف هزاران میلیارد ریال انجام شده است.

وی با قدردانی ازشهردارتهران و شهرداری منطقه 15 تهران که نهایت همکاری و مساعدت رابا شهرک انجام داده است ، نقائص موجود در شهرک صنعتی خاوران را ، نبود دسترسی و ورودی استاندارد مناسب برای شهرک، فقدان پوشش خدمات شهری برای دفع زباله و فضای سبز، نبود وسائل حمل‌ونقل عمومی مناسب ذکر کرد.

همایش هم‌افزایی و ساماندهی اصناف، روز چهارشنبه با حضور شهردارتهران و مسوولان شهری و صنفی درشهرک صنعتی خاوران برگزار شد.ک/2

تمام /703/1600/

انتهای پیام /*

شهرک صنعتی خاوران به بهره‌برداری رسید
شهرک صنفی، صنعتی و خدماتی خاوران پس از گذشت ۱۳سال با سرمایه کاملا بخش‌خصوصی و با مساحت ۱۵۰هکتار به بهره‌برداری رسید.
به گزارش دنیای‌اقتصاد، کمال رخ صفت، رییس هیات امنای مشترک ساماندهی شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران بازدیدکننده از این شهرک گفت: سرانجام پس از ۱۲سال تلاش شبانه‌روزی شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران که در نوع خود در خاورمیانه بی‌نظیر و بزرگ‌ترین است با حضور ۵ اتحادیه فعال مرتبط با صنعت ساختمان به بهره‌برداری رسید.

شهرک صنفی، صنعتی و خدماتی خاوران پس از گذشت ۱۳سال با سرمایه کاملا بخش‌خصوصی و با مساحت ۱۵۰هکتار به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دنیای‌اقتصاد، کمال رخ صفت، رییس هیات امنای مشترک ساماندهی شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران بازدیدکننده از این شهرک گفت: سرانجام پس از ۱۲سال تلاش شبانه‌روزی شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران که در نوع خود در خاورمیانه بی‌نظیر و بزرگ‌ترین است با حضور ۵ اتحادیه فعال مرتبط با صنعت ساختمان به بهره‌برداری رسید. به گفته وی، با راه‌اندازی شهرک صنفی، صنعتی و خدماتی خاوران، ساختمان‌سازان و صنایع چوبی کشور می‌توانند از مزیت‌های نسبی این مجتمع برای تهیه مواد اولیه و کاهش هزینه‌های خود از این محل استفاده کنند. وی ادامه داد: در شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران ۵ صنف فروشندگان چوب و تخته و انواع MDF، درودگران و مبلسازان تهران، آهنکاران، آلومینیوم‌کاران و فلزتراشان تهران و شهرری مشغول به فعالیت هستند.رخ صفت گفت: براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، انتقال مشاغل و اصناف مزاحم محیط‌زیست شهری از داخل شهرها به خارج از شهرضرورت داشته و این منطقه به مساحت ۱۵۰هکتار برای انتقال اصناف مزبور اختصاص داده شده است.

رخ‌صفت با بیان اینکه در‌حال‌حاضر ۱۵۰۰واحد صنفی در این شهرک مشغول به کار بوده و حداقل ۷۵۰۰فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده، گفت: پتانسیل اشتغالزایی این شهرک برای تمام اصناف یاد شده ۲۰هزار فرصت شغلی است.

وی گفت: سرمایه‌گذاری در شهرک صنفی صنعتی خدماتی خاوران ۱۵۰میلیارد تومان و کاملا خصوصی بوده و هیچ کمک مالی برای بهره‌برداری آن از سوی دولت صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان چوب:
ساخت غیرقانونی چوبستانه موجب نابودی کسبه شهرک چوبفروشان می گردد
اتحادیه صنف فروشندگان چوب و تخته و سه لایی و فرآورده های چوبی تهران در نشستی خبری، برنامه ها، مشکلات و معظلات این اتحادیه در شهرک صنعتی خدماتی خاوران را تشریح کرد.

به گزارش روزنامه تجارت، در این نشست اسماعیل الهیان رییس و علی ظهیری نایب رییس هیئت مدیره این اتحادیه مشکلات را مطرح کردند. الهیان با تاکید بر اینکه اتحادیه صنف فروشندگان چوب و تخته و سه لایی و فرآورده های چوبی تهران از دیر باز در عرصه اقتصاد ، عمران و تجارت نقش بسزایی داشته است گفت: افرادی که در این اتحادیه فعالیت داشته اند از آگاهی و تخصص لازم برخوردار بوده اند.
رییس اتحادیه صنف فروشندگان چوب و تخته و سه لایی افزود: افراد فعال در این صنف برای انسجام هر چه بیشتر در سال 1315 اتحادیه ای تاسیس کردند که قدمت این اتحادیه تا به امروز به 80 سال می رسد.
وی گفت: بر اساس احترام به اصل 50 قانون اساسی و جهت اجرایی شدن بند 20 ماده 55 قانون شهر و شهرداری مبنی بر ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده از سطح شهر تهران و انتقال آن به شهرک های صنعتی و مجتمع های صنفی ، زمینه انتقال صنف چوبفروشان تهران در منطقه دروازه شمیران و دروازه قزوین به شهرک های مورد نظر الزامی شد.
الهیان گفت: پس از رایزنی های متعدد هیئت مدیره اتحادیه صنف چوبفروشان با شهرداری و سازماندهی مشاغل تهران زمینی به مساحت 240 هکتار در جاده خاورن کیلومتر 15 به 5 صنف اختصاص یافت. وی اعضای این صنوف را اتحادیه صنف چوبفروشان تهران، اتحادیه درودگران و مبلسازان تهران، اتحادیه ماشین ابزار کاران و فلز تراشان، اتحادیه صنف آلمینیوم کاران، اتحایه صنف آهنگران اعلام کرد.
وی گفت: لاجرم سهم اتحادیه صنف چوب فروشان تهران از این زمین اختصاص یافته 44 هکتار گردید که موقعیت آن از نظر جغرافیایی در دامنه کوه قرار دارد و فاصله آن با جاده اصلی خاوران حدود 2 کیلومتر است.
رییس اتحادیه صنف فروشندگان چوب و تخته و سه لایی افزود: سرمایه اولیه خرید عرصه 44 هکتاری از طرف اعضای صنف پرداخت شده و تاکنون ساخت سوله و ابنیه و جاده های دسترسی و دیگر امکانات و مایحتاج برای تکمیل شهرک به همت اعضا انجام گرفته است.
وی افزود: اتحادیه صنف چوبفروشان تهران در تاریخ 25 تیر ماه 86 با صدور یک اطلاعیه از اعضای این صنف درخواست کرد که به شهرک جدید التاسیس نقل مکان کنند  که این کار با توجه به عدم میل باطنی اعضا و برای  احترام به قانون این انتقال به سرعت انجام پدیرفت. یاد آور می شود که این صنف از سال 86 به شهرک خاوران منتقل شدند تا سال 93 بدون هیچ مشکلی مشغول بکار بودند که در سال 93 گروهی سود جو که به فکر منافع مادی خود بودند با صدور اطلاعیه ای به نام رواق هشتم اعلام نمودند که واحدهایی صنعتی در ابتدای جاده خاوران به نام شهرک چوبستانه که در حدود 16 هکتار آماده پیش فروش می باشد .
الهیان گفت: اهالی شهرک چوب فروشان به مخالفت با این اطلاعیه بر خواستند و جو آرام شهرک دچار تشنج شد مسولان اتحادیه پیش از پیشگیری موضوع مطلع شدند که در 4 تیرماه 93 شهرداری منطقه و شرکت ساماندهی مشاغل تهران و صاحبان ملک 16 هکتاری شهرک چوبستانه طی قراردادی بشماره 25353 برای ساخت و ساز این زمین ها در زمینه فعالیت صنف چوب و تخته و فراورده های چوبی به توافق رسیده اند .
وی گفت: شایان ذکر است این نوع انتقالات صنوف با هماهنگی اتحادیه هر صنف صورت می گیرد و قرار دارد شماره 25353 بدون اطلاع اتحادیه صنف چوب و تخته و سه لایی و فراورده های چوبی منعقد گردیده که بند ک – ماده 30 اساسنلمه اتحادیه ها و قوانین شهرداری رعایت نگردیده است .
رییس اتحادیه صنف فروشندگان چوب و تخته و سه لایی افزود: لذا درخواست این اتحادیه از مسولین شهرداری منطقه 15 و شرکت ساماندهی مشاغل تهران عمل به اصل صریح قانون است و از آنجا که صنف چوبفروشان صنفی در رسته صنوف توزیعی می باشد و موفقیت مکانی جهت عرضه کالا ی خود  بسیار مهم می باشد از اینرو با احداث شهرک 16 هکتاری به کسب و کار و امرار معاش اهالی شهرک چوب فروشان که با جاده اصلی فاصله دارد خسارات جبران ناپذیری وارد خواهد شد و با توجه به اینکه بسیاری از کسبه منتقل شده از تهران واقع در شهرک چوبفروشان طی سال های گذشته هنوز به بهره برداری نرسیده و کسبه آن دچار مشکل اساسی هستند باید هرچه سریعتر مسئولین امر به این مشکل بوجود آمده ( ساخت شهرک چوبستانه همجوار با جاده اصلی ) رسیدگی نمایند .
وی گفت: همچنین باید یاد آوری نمود که اعضای این اتحادیه از املاک با ارزش خود واقع در شهر تهران گذشتند و چشم پوشی کردند تا در شهرک با آرامش مشغول بکار شوند که متاسفانه شهرداری منطقه 15 و شرکت ساماندهی مشاغل تهران با عقد این قرارداد آرامش را از صنف ما گرفتند .
الهیان گفت: خاطر نشان می نماییم که با ساخت و احداث شهرک جدید التاسیس و فرا قانونی شهرک چوبستانه صنف  منتقل شده چوب فروشان تهران دچار خسارات جبران ناپذیری خواهد شد . تقاضای این اتحادیه از مسولین ذی ربط تجدید نظر در مفاد قرار داد شماره 25353 مورخه 4/4/93 می باشدل.
زیرا احترام به قوانین هم باید از سوی صنوف و هم از طرف مسئولین اجرایی رعایت شود و چنانچه هر یک از طرفین مسئولین مجری قانون و صنوف به قوانین جاری احترام نگذارند قانون به درستی اجرا نخواهد گردید و پاسخگوی انحراف از قانون باید کسی باشد که فراتر از قانون یا قانون شکنی کرده باشد .

برچسب ها: اتحادیه صنف ، چوب و تخته ، تجارت آنلاین

 

WhatsApp us