همه چیز درباره صفحه های چوبی کانتر

صفحه کانتر آشپزخانه
صفحه کانتر آشپزخانه

صفحه چوبی کانتر گرم و سازگار ، یک متریال مقرون به صرفه روی میز است که مواد زیادی برای آن وجود دارد . آنها را به طور مرتب نگهداری کنید و میزهای با صفحه های چوبی زیبا و خاص را در آشپزخانه های زیبای خود داشته باشید . اما بدون نگهداری مناسب ، می توانند مشکل پیدا کنند و ترک بخورند . آیا میزهای با صفحه های چوبی مواد مناسبی برای شما و آشپزخانه شما هستند ؟

مقاله ما درباره صفحه های چوبی را بخوانید تا چیزهایی که دوست دارید را بتوانید انتخاب کنید .

صفحه کانتر آشپزخانه
صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : به اندازه کافی برای یک سرآشپز مناسب و خوب است : یک میز با صفحه چوبی در آشپزخانه سرآشپز . آشپزخانه با فن آوری کم ، اقتصادی ، و زیبای آشپزخانه که مانند یک دهکده دوست داشتنی است .

 صفحه چوبی کانتر چیست ؟

صفحه چوبی از برش های مستقیم چوب ساخته شده است که به هم چسبیده و در صفحات ضخیم چسبانده شده اند که سطح کاری محکم و پایداری را در آشپزخانه فراهم می کند ، چه به عنوان تخته برش ، میز یا پیشخوان .

صفحه کانتر آشپزخانه
صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : یک صفحه های چوبی کانتر در یک آشپزخانه استاندارد بریتانیایی با کابینت هایی با سبک انگلیسی ساده است .

آیا صفحه های چوبی انواع مختلفی دارد ؟

سه سبک اصلی ساخت صفحه های چوبی وجود دارد : دانه لبه ، دانه دانه و دانه انتهایی .

صفحه کانتر آشپزخانه
صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : صفحه های چوبی ، گزینه ای بادوام برای آشپزخانه سیار و فضای باز هستند . استوکپات و دو بشکه در توضیح  این عکس : آشپزخانه روستایی در کلبه شپرد در انگلستان را ببینید .

دانه لبه :

دانه لبه رایج ترین مورد استفاده برای این صفحه چوبی کابینت است .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

عکس در بالا : دانه لبه رایج ترین مورد استفاده برای صفحه است زیرا قوی ، پایدار و ارزان تر از بقیه است . با قرار دادن تخته های بلند در طرفین آنها و به هم وصل کردن آنها به طوری که لبه های باریک بلند آنها سطح را تشکیل می دهند ساخته می شود . تخته ‌ها می‌ توانند به طول پیوسته از چوب بدون اتصال ، یا تخته ‌هایی با طول تصادفی که با انگشت به هم متصل می ‌شوند ساخته می شود . ( مانند شکل بالا ) .

دانه دانه

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

تصویر بالا : صفحه های چوبی دانه دانه از تخته هایی ساخته شده است که به صورت مسطح قرار گرفته اند ، عرض کامل آنها سطحی با ظاهری ساده را تشکیل می دهد . دانه های صورت که در هنگام خرد کردن و برش دادن به آنها آسیب می زند ، نسبت به بقیه برای پیشخوان های آشپزخانه مناسب تر است .

دانه انتهایی

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

تصویر بالا : ساختار دانه انتهایی از بلوک های مستطیلی کوچکی ساخته شده است که به گونه ای چیده شده اند که انتهای آن ( با حلقه های رشد نشان داده شده ) روی سطح قابل مشاهده باشد . قوی ‌ترین و گران‌ ترین نوع صفحه های چوبی ، برای سطوحی که به برش اختصاص داده شده ‌اند ، عالی است ، زیرا آثار چاقو را استتار می‌کند و روی لبه ‌های تیغه ‌ها ملایم است ( به‌جای اینکه در مقابل آن بلغزند ، به سمت داخل دانه می ‌لغزند ) .

چه نوع چوبی برای صفحه های چوبی استفاده می شود ؟

بلوک قصابی را می توان تقریباً از هر چوبی ساخت . افرا یکی از بهترین و محبوب ترین ها برای پیشخوان قصابی است زیرا سخت است و دانه شفافی دارد . گیلاس و بلوط قرمز رنگ غنی را ارائه می دهند . صفحه های چوبی را می ‌توان از بامبو ( بهترین عملکرد آن با ساخت دانه ‌های نهایی ) و محصولات عجیب و غریب کشاورزی پایدار مانند  wenge ، zebrawood و چوب ایروکو درست کرد .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

آیا میز و صفحه های چوبی نیاز به آب بندی دارند ؟

برای کاربردهای پیشخوان آشپزخانه ، استفاده از چوب بدون مهر و موم و روغن کاری شده بسیار مهم است . کانترهای مهر و موم شده قرار نیست به عنوان سطوح کاری آماده سازی غذا استفاده شوند – استفاده از چوب مهر و موم شده هدف صفحه های چوبی را شکست داده است ، زیرا سطح گرم طبیعی را با پلاستیک می پوشاند . ” صفحه های چوبی مهر و موم شده درخشندگی دارد و می تواند به عنوان یک میز کار یا صفحه بار در آشپزخانه ای که شامل غذا نیست به خوبی کار کند . ( و در صورت نیاز برای تهیه غذا ، آن را با یک تخته برش جفت کنید . ) توجه داشته باشید که صفحه های چوبی بدون مهر و موم بلافاصله در اطراف سینک توصیه نمی شود زیرا با گذشت زمان احتمالاً تغییر رنگ داده و پوسیده می شود .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : طراح آتنا کالدرون ، میزهای لمینت قهوه ای را در آشپزخانه اجاره ای خود با میزهای توس به روز کرد .

چگونه می توانید از میزهای صفحه های چوبی به بهترین شکل نگهداری کنید ؟

حداقل ، میزهای با صفحه های چوبی هر شش ماه یکبار برای محافظت از چوب نیاز به روغن کاری دارند . چوب ‌های مختلف توصیه‌ های روغن تکمیلی متفاوتی دارند و بهتر است دستورالعمل‌ های نصاب خود را دنبال کنید . بسته به سطح استفاده ، میزهای صفحه های چوبی نیز ممکن است به روغن کاری و تهویه مکرر نیاز داشته باشند تا از ترک خوردن و کدر شدن چوب جلوگیری شود .

توجه : از استفاده از روغن پخت و پز برای درمان صفحه های چوبی خودداری کنید زیرا می تواند به چوب آسیب برساند . از آنجایی که صفحه های چوبی نرم است ، بیشتر از مواد دیگر مات می ‌شود و باعث می‌ شود که برخی افراد از آن فقط برای سطوح خاصی مانند کانتر جزایر کاری استفاده کنند . درست قبل از روغن کاری ، می ‌توانید خراش‌ ها ، سوختگی‌ ها و سایر آسیب ‌های سطحی را با سمباده ریز به ‌آرامی از بین ببرید و صفحه‌ ی پیش ‌خوان شما جدید به نظر می ‌رسد .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : کریستین برای آشپزخانه اپن خود مواد صفحه چوبی با رنگ گرم می‌ خواست ، بنابراین میزهای لبه‌ ای از بلوط جامد را انتخاب کرد که با چندین لایه روغن دانمارکی کار شده بود تا ظاهری مقاوم داشته باشد .

آیا می توان از صفحه های چوبی به عنوان سطح برش استفاده کرد ؟

بله ، صفحه های چوبی بدون مهر و موم به خوبی به عنوان یک سطح کار ثابت بزرگ عمل می کند و قرن هاست که از این طریق استفاده می شود . همان طور که گفته شد ، تمیز کردن صفحه های چوبی پیشخوان به آسانی یک تخته برش متحرک نیست ، که همین امر توضیح می دهد که چرا بسیاری از صاحبان از تخته های برش در بالای صفحه های چوبی استفاده می کنند . و همان طور که گفته شد ، بریدن صفحه های چوبی در طول زمان آثار و خراش ‌هایی بر جای می‌ گذارد .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

عکس بالا : این آشپزخانه توسط شرکت معماری داخلی ملبورن  Hearth Studio طراحی شده است ، یک کانتر جزیره آشپزخانه به بلوط آمریکایی و سنگ مرمر کارارا برای سطح کار تقسیم شده است .

قیمت کانترهای صفحه های چوبی چقدر است ؟

قیمت ها بسته به نوع چوب ، ساختار دانه و ضخامت متفاوت است . به عبارت دیگر ، صفحه های چوبی خوب گران تر از گرانیت متوسط است ، اما قیمت کمتری نسبت به سنگ طبیعی درجه یک دارد .

خبر خوب این است که چندین تولید کننده صفحه های چوبی میز کار را در اندازه های استاندارد با عمق متغییر با طول های متغیر عرضه می کنند . اگر راه اندازی شما اجازه می دهد ، این راه مقرون به صرفه است . به صفحه چوبی خانگی می ‌تواند دال‌ های صفحه های چوبی را به گونه ‌ای برش دهد که در اطراف لوازم ، گوشه ‌ها ، و سایر موانع قرار بگیرد – نه چیزی که خودتان بتوانید با سنگ از بین ببرید .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

در عکس بالا : سارا ساموئل از استودیو اسمیتن ، در آشپزخانه کابین خود ، میز چوبی Numerar چوبی با راش روغنی با قیمت مناسب را نصب کرد . اکنون یک کانتر Oak Hammarp مشابه را نیز می توان ساخت که در طول ‌های از پیش برش‌ شده عرضه می ‌شود .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

در عکس بالا : مارک ریلی ، معمار سانفرانسیسکو ، از میزهای با صفحه های چوبی دانه انتهایی در آشپزخانه ای در خانه ای متعلق به قرن اخیر در پالو آلتو ، کالیفرنیا استفاده کرد . ریلی می‌گوید : « صفحه کانتر در اصل Formica بود ، اما مشتری ماده ‌ای می ‌خواست که وقتی شیشه یا چوب سرو روی آن قرار می‌ گرفت ، صدای جیر جیر نخورد . ” پس از بررسی چندین گزینه ، به دلیل گرما ، احساس نرم و ظاهری که الهام گرفته از کلاسیک است ، تصمیم به صفحه های چوبی نهایی گرفتیم . ” ببینید که چگونه معمار یک آشپزخانه اوپن را در یک خانه ویکتوریایی در Remodelista ایجاد کرد و برنده بهترین طراحی فضای حرفه ای شده است .

نکات مثبت و نکات منفی صفحه چوبی

نکات مثبت

    کانترهای با صفحه های چوبی گرما و رنگ طبیعی را اضافه می کنند .

    این یک ماده نرم است که بر روی ظروف شیشه ای آسان است : هنگامی که یک دسته بشقاب را روی زمین می گذارید ، صدای تق تق در نمی آید .

    چوب به خوبی با بسیاری از مواد دیگر ، به ویژه سنگ مرمر ، ترکیب می شود .

    اگر به درستی نگهداری شود ، انتخابی طولانی مدت و بادوام است .

 بر خلاف کانترهای لمینت یا سطح جامد ، میزهای چوبی قابل تعمیر هستند : سوراخ‌ ها و سوختگی‌ ها را می‌ توان به آرامی سمباده زد و سطح را دوباره روغن کاری کرد .

   با گذشت زمان پتینه ای دوست داشتنی ایجاد می کند .

   چوب دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبی طبیعی است .

 نکات منفی

   کانترهای چوبی در برابر حرارت یا لکه مقاوم نیستند . ماهیتابه ‌های داغ را نمی ‌توان بدون پد یا سنگ ریزه روی پیشخوان گذاشت .

  چوب می تواند در شرایط خشکی یا رطوبت شدید متورم و منقبض شود که ممکن است باعث ترک خوردن شود .

   رطوبت بیش از حد چوب را مستعد پوسیدگی و تغییر رنگ می کند .

   در طول زمان یک پتینه ایجاد می کند ( جزئیاتی که در دسته Pros نیز قرار می گیرد ؛ این یک موضوع سلیقه ای است ) .

   صفحه های چوبی نیاز به نگهداری دارد .

چوب صفحه کانتر آشپزخانه
چوب صفحه کانتر آشپزخانه

در عکس بالا : طراحان آشپزخانه ایتالیایی Schiffini ازصفحه های چوبی دانه انتهایی در انتهای جزیره آشپزخانه استفاده کرده اند .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کانتر چوبی ، طراحی اشپزخانه چوبی


آیا می توانم از تخته سه لا برای میز آشپزخانه استفاده کنم؟
میزهای تخته سه لا زیبایی زیبایی را اضافه می کنند که نمی توان آن را با پلاستیک یا کاشی مطابقت داد. به اندازه لمینت بادوام نیست، اما زمانی که به درستی مهر و موم شود تقریباً برای همیشه دوام می آورد و گرمای چوب واقعی را به آشپزخانه یا کسب و کار اضافه می کند. تخته چندلای تمام شده نیز برای میزهای رومیزی و مبلمان با کیفیت بسیار محبوب است.


از چه نوع چوبی برای کانتر استفاده می کنید؟
افرا رایج ترین نوع چوبی است که در کانترها استفاده می شود . رنگ های روشن آن به خوبی با هر رنگی ترکیب می شود و در عین حال حس باز بودن را به آشپزخانه می بخشد. با قیمت متوسط، بسیاری آن را تعادل خوبی بین کیفیت و هزینه می دانند. اگرچه به اندازه بلوط بادوام نیست، اما افرا نسبت به سایر انواع چوب تنوع کمی بیشتر در اسلب دارد. پیشنهاد صنایع چوب فن و هنر چوب های راش , بلوط و گردو است .


موضوع صفحه کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us