ما از آشپزخانه هایمان مطالبه زیادی داریم. در نتیجه، طراحی‌های هوشمند آشپزخانه امروزی دارای مجموعه‌ای از شگفتی‌های تکنولوژیکی هستند. تصور کنید نور آشپزخانه را با غروب خورشید تنظیم کنید یا دما و زمان فر را از حالت پخت به گرم با توجه به راحتی گوشی هوشمندتان تغییر دهید. همه اینها هنگام راه رفتن با سگ یا کمک به بچه ها در انجام تکالیف.

شکی نیست، همه ما در دنیای امروز به یک آشپزخانه چند منظوره نیاز داریم. یک آشپزخانه با تکنولوژی بالا می تواند به ما کمک کند چند کار را انجام دهیم و به یاد بیاوریم که چه چیزهایی را در لیست مواد غذایی قرار دهیم. آشپزخانه جایی است که ما صبحانه، ناهار، شام و میان وعده‌ها را علاوه بر ایجاد کار انعطاف‌پذیر از مناطق خانگی آماده می‌کنیم. سپس کار به ظاهر بی پایان پاکسازی وجود دارد.

در اینجا سه ​​گرایش هوشمند آشپزخانه و لوازم خانگی وجود دارد که به شما کمک می کند فضایی ایجاد کنید که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند نیازهای آشپزی در خانه را برطرف کند.

به هر حال، این یکی از شلوغ ترین اتاق های خانه شما است.

آشپزخانه هوشمند چیست؟

آشپزخانه مدرن هوشمند
آشپزخانه هوشمند

به لطف هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها، دستگاه‌های ما هوشمندتر می‌شوند. تا حد زیادی به دلیل اینترنت اشیا یا اینترنت اشیاء است که شبکه ای از چیزهای فیزیکی تعبیه شده با حسگرها و نرم افزار برای اتصال و انتقال داده ها از طریق یک شبکه بی سیم را توصیف می کند.

وسایل متصل به خانه شامل یخچال‌های هوشمند، ماشین‌های ظرفشویی هوشمند، اجاق‌های پخت و پز هوشمند، اجاق‌های مایکروویو و اجاق‌های هوشمند، و دستگاه‌های قهوه‌ساز هوشمند می‌شوند.

در ترکیب با رابط‌های کاربرپسند با گوشی‌های هوشمند، صفحه‌نمایش‌های LCD و برنامه‌های مختلف، فناوری‌های IoT می‌توانند کارکرد لوازم آشپزخانه را بدون دردسر، ارزان‌تر و سرگرم‌کننده‌تر کنند!

در اینجا چند نمونه از نحوه هوشمندتر ساختن آشپزخانه ها از طریق فناوری های متصل به خانه توسط تولیدکنندگان لوازم خانگی آورده شده است.

ویژگی HomeChat ال‌جی وسایل خود را از طریق پیامک هدایت می‌کند. به عنوان مثال، هنگامی که به وسایل خود پیامک می‌دهید و می‌گویید «من به تعطیلات می‌روم»، یخچال می‌تواند به طور خودکار به حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی برود. حتی ممکن است فر فقط به این دلیل پاسخ دهد که دلتنگ شما خواهد شد!
برنامه SmartHQ جنرال الکتریک در گوشی هوشمند شما یا از طریق کنترل هندزفری با Amazon Alexa یا Google Assistant به کاربران این امکان را می دهد تا فرهای خود را کنترل کنند و وضعیت آشپزی را از اتاق دیگری یا در حین انجام کارها نظارت کنند.
اجاق گاز آهسته هوشمند Belkin’s WeMo به شما امکان می دهد تایمر و تنظیمات گرمایش را مستقیماً از برنامه Belkin WeMo تنظیم کنید. با این حال، مانند تمام فناوری های متصل به خانه، داشتن یک اتصال Wi-Fi پایدار برای عملکرد بی عیب و نقص ضروری است.
لوازم هوشمند سفر آشپزی شما را شخصی می کند
بر اساس گزارش اخیر NPR ، حدود 39 میلیون نفر در آمریکا دارای یک بلندگوی هوشمند برای یک محیط خانه متصل هستند. بلندگوهای فعال‌شده با صدا و رابط‌های تلفن هوشمند امکان دسترسی از راه دور به وسایل آشپزخانه مانند یخچال و فر را می‌دهند.

هر چند وقت یکبار متوجه می شوید که یک دستور غذا را در گوگل جستجو می کنید؟ تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی بپزیم یکی از چالش برانگیزترین جنبه های آشپزی برای بسیاری از ماست. بچه‌هایی که غذاخور هستند یا ترکیبی از همه‌چیزخواران و گیاه‌خواران برای تغذیه زیر یک سقف هستند، می‌توانند سرآشپز خانه را دیوانه کنند.

شاید به همین دلیل است که بر اساس گرایش‌های غذایی گوگل ، مصرف‌کنندگان معمولاً چندین بار در هفته به دنبال الهام از غذا و دستور العمل می‌گردند. لوازم هوشمند متصل به اینترنت پتانسیل بسیار زیادی برای ساده‌سازی و صرفه‌جویی در وقت در آشپزخانه دارند و به شما کمک می‌کنند تا دستور العمل‌ها را بر اساس آنچه در یخچال دارید بسازید.

آشپزخانه های هوشمند کارآمدتر و سرگرم کننده تر هستند

آشپزخانه مدرن هوشمند
آشپزخانه مدرن هوشمند

آشپزخانه‌ها و لوازم هوشمند نیز از کاوش مداوم طعم‌های جدید، دستور العمل‌های جدید، تکنیک‌های آشپزی و نکات و میانبرهای صرفه‌جویی در زمان پشتیبانی می‌کنند.

علاوه بر این، می‌توانید سرآشپز مورد علاقه‌تان را که ریچل ری و بابی فلی را دوست دارد، از طریق یک صفحه ویدیویی تعبیه‌شده در یخچال به آشپزخانه بیاورید تا درست در کنار شما غذا بپزد. تصور کنید که لوازم آشپزخانه شما به پلتفرم های غذایی آنلاین شما متصل است.

از فهرست مواد اولیه، خرید و آشپزی، آشپزخانه های هوشمند فناوری های امیدوارکننده ای را برای الهام بخشیدن به برنامه ریزی منو و کمک به خرید و مصرف سریع مواد ارائه می دهند.

لوازم خانگی هوشمند می توانند در خرید مواد غذایی صرفه جویی کنند

آشپزخانه مدرن هوشمند
آشپزخانه مدرن هوشمند

سازندگان لوازم خانگی مانند Whirlpool و Bosch در حال طراحی ویژگی هایی در محصولات خود هستند تا تجربه آشپزی شما را ساده و شخصی کنند. خلاقانه ترین ایده ها شامل راه هایی برای ذخیره و استفاده از غذا در آشپزخانه است.

از آنجایی که همه ما بیش از هر زمان دیگری در آشپزخانه خود آشپزی می کنیم، ایمنی غذا و کاهش ضایعات مواد غذایی به یک اندازه مهم هستند. بنابراین چه رژیم پالئو یا کتو داشته باشید یا از دکتر گاندری پیروی کنید، خوردن غذای سالم و مغذی برای حفظ اهدافتان ضروری است.

فن آوری های جدید در لوازم خانگی پتانسیل زیادی برای انجام این مسائل دارند. برای مثال، اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند، سرآشپزهای خانه را راهنمایی می‌کنند تا غذاها را با آنچه در یخچال موجود است بپزند تا مواد غذایی به سطل زباله نریزند.

ممکن است برخی از یخچال های روز آنقدر هوشمند باشند که به سادگی از یخچال خود بپرسید: “امشب برای شام چه درست کنم؟” و لیستی از پیشنهادات را بر اساس آنچه در یخچال شما و چند پایه اصلی انبار است دریافت کنید.

به صفحه نمایش های LCD در داخل یخچال خود فکر کنید که می توانند دما را از طریق Wi-Fi کنترل کنند. یا دستگاه‌های دارای بلوتوث که تمام توان را در فاصله‌ای از تلفن هوشمندتان به شما می‌دهند تا بتوانید در فضای باز باشید. لوازم خانگی هوشمند راه‌های انعطاف‌پذیری را در اختیار ما قرار می‌دهند تا بدون حضور در اجاق گاز با آشپزخانه‌هایمان درگیر باشیم.

فناوری های هوشمند باعث صرفه جویی بیشتر در پول و آب می شود
بزرگترین مصرف کننده انرژی در خانه های آمریکایی سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع هستند. وسایل بزرگی مانند فریزر، یخچال، ماشین لباسشویی و خشک کن را لانه کنید. امروزه، می‌توانید خانه‌ای با ویژگی‌های فن‌آوری صرفه‌جویی در مصرف انرژی داشته باشید که در همه عملکردهای لوازم خود ادغام شده است.

اگر قصد بازسازی آشپزخانه را دارید یا می خواهید چند ویژگی آشپزخانه هوشمند را امتحان کنید، حسگرها، گجت های هوشمند و سایر دستگاه ها را می توان به آشپزخانه های قدیمی اضافه کرد. برای مثال، افزودنی‌های آسان شامل شیرهای آشپزخانه مجهز به حس حرکت هستند که حضور دست‌ها در زیر آن را حس می‌کنند و برای صرفه‌جویی در مصرف آب، به‌طور خودکار روشن و خاموش می‌شوند. یا می‌توانید ویژگی تک لمسی را انتخاب کنید تا کمی کنترل بیشتری بر جریان آب داشته باشید.

دستگاه‌های متصل به خانه به شما این امکان را می‌دهند که ماشین لباسشویی هوشمند و ماشین ظرفشویی خود را در زمانی که کمترین نرخ برق است، کار کنند. با سنسورهای تعبیه‌شده، خشک‌کن شما به‌طور خودکار زمان‌های چرخه را تنظیم می‌کند تا به کاهش مصرف انرژی کمک کند و زمانی که لباس‌ها خشک می‌شوند، به‌طور خودکار خاموش می‌شوند.

تولید کنندگان لوازم آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه مدرن هوشمند
آشپزخانه مدرن هوشمند

می‌توانید طیف گسترده‌ای از وسایل از جمله ظروف آشپزی، اجاق‌های پخت، ظروف، قابلمه‌های قهوه، آبگرمکن‌ها، اجاق‌ها، و ماشین‌های ظرفشویی را پیدا کنید که از طریق برنامه‌های کمکی دیجیتال در دستگاه‌های کنترل‌شده صوتی مانند Amazon Echo و Google Home کنترل می‌شوند.

سازندگان لیست شده در زیر به سرعت در حال نوآوری فناوری برای تغییر لوازم آشپزخانه در بازارهای مسکونی و تجاری هستند. به دنبال محصولاتی از جمله یخچال‌های هوشمند، ماشین‌های ظرفشویی هوشمند، محدوده‌های پخت هوشمند، مایکروویوها و اجاق‌های هوشمند، و قهوه‌ساز هوشمند با قابلیت Wi-Fi/Bluetooth باشید.

De’Longhi Appliances SrL
الکترولوکس AB
LG Electronics Co., Ltd.
Miele & Cie.
Midea Group Co., Ltd.
شرکت پاناسونیک
شرکت بوش
Samsung Electronics Co., Ltd.
شرکت شارپ
زیمنس AG
Smarter Applications Ltd.
شرکت گرداب
ما می دانیم که می خواهید از فضای آشپزخانه خود نهایت استفاده را ببرید زیرا همچنان نقش بزرگتر و انعطاف پذیرتری در حفظ زندگی خانوادگی دارد. علاوه بر این، تعداد افرادی که آشپزخانه را بازسازی می‌کنند احتمالاً به دلیل کار در خانه و روند پیری افزایش می‌یابد. به طور خلاصه، آشپزخانه هوشمند آینده به اندازه کافی کارآمد و هوشمند است تا بتواند طیف وسیعی از نیازها را برآورده کند و در زمان و منابع نیز صرفه جویی کند.

مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us