ایده کابینت برای سال 2023

طرح های آشپزخانه نیمه باز ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

یک آشپزخانه نیمه باز  ( نیمه اپن ) چندین مزیت برای صاحبان خانه های ایرانی دارد و طرح های تایید شده توسط کارشناسان ما به شما نشان می دهد که این مزیت ها شامل چه مواردی می باشد .

یک آشپزخانه نیمه باز برای کسانی که به دنبال حس مطبوع آشپزخانه باز مدرن هستند و در عین حال به حفظ حریم خصوصی آشپزخانه سنتی بسته ایرانی نیاز دارند ، به عنوان راه حل عمل می کند .

با طراحی آشپزخانه نیمه باز ، می توانید بهترین ها را از هر دو دنیا دریافت کنید . این نوع آشپزخانه از چیدمان سه جداره پیروی می کند در حالی که دیوار چهارمی که وجود ندارد ، مانعی را به شکل پانل پارتیشن ، پیشخوان صبحانه یا درب نیمه شفاف ارائه می دهد . این تنظیمات به شما امکان می دهد امور آشپزخانه را به میل خود سازماندهی کنید ، مانند آشپزی بدون دخالت دیگران ، کار با تهویه و روشنایی خوب ، دور نگه داشتن ظروف کثیف و آشفتگی از تابش نور عمومی و پذیرایی از مهمانان بدون دسترسی وسیع به آشپزخانه .

دقیقاً چرا این سبک بسیار کاربردی است ؟ این طرح های آشپزخانه نیمه باز را که در خانه ها به خوبی عمل می کند ، بررسی کنید .

آشپزخانه نیمه باز با پیشخوان صبحانه

یک آشپزخانه G شکل که معمولا شامل پیشخوان صبحانه می شود یکی از ساده ترین راه ها برای اجرای طراحی آشپزخانه نیمه باز است . این طرح برای افرادی که آشپزخانه جزیره ای مدولار را ترجیح می دهند مناسب است . مفهوم جالبِ این طرح این است که دارای یک پیشخوان ناهار خوری برجسته و کابینت های بالای صفحه در سرتاسر میز است تا دید آشپزخانه را محدود کند . علاوه بر این ، انبوهی از کابینت ها همچنین به شما این امکان را می دهد که هر گونه آشفتگی را از دید دور نگه دارید . از این رو ، این طراحی زمانی کاربردی است که می خواهید در آشپزخانه خود کار کنید و با مهمانان نشسته در نشیمن تعامل داشته باشید البته اگر به ایده های مشابه طراحی آشپزخانه G شکل علاقه مند هستید .

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

آشپزخانه جزیره ای G شکل نیمه باز

آشپزخانه موازی نیمه باز مدرن

خانه های جمع و جور تمایل دارند آشپزخانه ای موازی با میز در یک طرف و راه حل های ذخیره سازی موثر در طرف دیگر را انتخاب کنند . از آنجایی که این نوع آشپزخانه معمولاً باریک است ، فقط از یک طرف باز است . فضای محدود ، فضای کمتری را برای دسترسی چند نفره به آشپزخانه به طور همزمان فراهم می کند ، بنابراین حریم خصوصی را تضمین می کند . مزیت اصلی این طراحی این است که چگونه آشپزخانه از طریق یک درب به داخل انباری امتداد می یابد – فضایی که در واقع با فکر طراحی شده است .

اگر فضایی برای انباری ندارید ، این می تواند حتی یک دیوار با گزینه های ذخیره سازی داخلی باشد . در هر صورت ، این طراحی نیمه باز امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می کند .

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

آشپزخانه موازی یک آشپزخانه نیمه باز فشرده است .

آشپزخانه درب شیشه ای تاشو جذاب برای نمای متعادل

این طراحی یک راه حل متعادل برای کسانی است که نمی خواهند مهمانان در هیچ فضایی از خانه خود احساس ناخوشایندی داشته باشند اما می خواهند بدون اینکه در کانون توجه قرار بگیرند آشپزی کنند . یک درب شیشه ای تاشو با یک قاب فلزی مانند آهن فرفورژه نه تنها ظاهری پیچیده به آشپزخانه می بخشد ، بلکه مانند بلیط ردیف جلو برای کنسرت است . درب را بسته یا کمی باز نگه دارید تا به مهمانان خود اشاره ای ظریف برای تماشا یا برقراری ارتباط از گالری خانه – اتاق نشیمن شما بدهد . با دانستن اینکه چگونه افراد عاشق تعامل با یکدیگر هستند ، آیا موافق نیستید که این یک انتخاب فوق العاده برای خانه های ایرانی است که به دنبال طراحی آشپزخانه نیمه باز هستند ؟

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

درب شیشه ای تاشو یک راه حل متعادل است .

جداکننده جالی ، زیبایی برای طراحی آشپزخانه نیمه باز

برای ایجاد یک دیوار جداکننده زیبا برای آشپزخانه خود از یک جداکننده MDF از کف تا سقف استفاده کنید – بنابراین تا حدی آن را از فضاهای دیگر جدا کنید . در این طرح ، تقسیم کننده یک طرح کاربردی برای آشپزخانه نیمه باز متصل به اتاق نشیمن ارائه می دهد .

این چیدمان چه در حال آماده کردن غذا برای یک شب فیلم با دوستان باشد و چه در تعامل با یک مهمان غیرمنتظره ، این مجموعه به شما امکان می دهد تا از محدوده آشپزخانه خود با مهمانانتان در ارتباط باشید . با کشوها و کابینت‌ های فراوان ، هنوز هم می ‌توانید آشپزخانه تان را منظم حفظ کنید .

این طراحی یک انتخاب برد – برد برای عملکرد عالی و زیبایی شناسی است .

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

جداکننده جالی برای عملکرد عالی و حس زیبایی شناسی .

یک درب نیمه شیشه ای برای نمای آشپزخانه محدود

این یکی از آن طرح های آشپزخانه نیمه باز ایرانی است که مفاهیم آشپزخانه باز و بسته را به خوبی ترکیب می کند . این طرح معمولاً در خانه ‌های کیش دیده می ‌شود . درب بسته از حریم خصوصی میزبانان پشتیبانی می کند در حالی که شیشه شفاف بالای آن به آنها اجازه می دهد تا نگاهی دزدکی به مهمانان بیاندازند .

در برخی موارد مانند طرح زیر ، می ‌تواند ترکیبی از شیشه ‌های مات و طرح‌ دار باشد – به مهمانان نیز نگاهی سریع به آشپزخانه می ‌دهد .

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

نمای شیشه ای شفاف روی درب چوبی .

درب شیشه ای کشویی برای یک آشپزخانه نیمه باز مدرن

در این مقاله یکی دیگر از طرح های آشپزخانه نیمه باز وجود دارد که شما عاشق آن خواهید شد ، به خصوص اگر یک فضای بیرونی بزرگ متصل به آشپزخانه داشته باشید .

همانطور که در اینجا مشاهده می کنید شما می توانید از یک درب کشویی استفاده کنید تا به آشپزخانه اجازه راحتی دهید اما دسترسی مستقیم را محدود کنید . مانند هر طرح نیمه باز دیگری در زمینه فرهنگی ما ، به یاد داشته باشید که هدف محدود کردن دسترسی است و نه خود نما ، و بنابراین ، برای رسیدگی به یک آشپزخانه نامرتب ، توصیه می ‌شود آشپزخانه را با کابینت‌ های سطح بالا و کف کافی ، سبدهای زباله مخفی ، یک سینک جادار و غیره ، طراحی کنید . آیا ایده درب های کشویی را دوست دارید ؟

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

درب شیشه ای کشویی برای جلوگیری از دسترسی به آشپزخانه

طراحی آشپزخانه نیمه باز با کانتر رو به جلو

این طرح شبیه آشپزخانه جزیره ای G شکل است . با این حال ، چیزی که در این طرح متفاوت است ، محل قرارگیری اجاق گاز است . این طرح ساخت و ساز آشپزخانه نیمه باز متصل به اتاق نشیمن ، دو مزیت دارد . در مرحله اول ، می توانید به اقدامات در اتاق نشیمن بپردازید . ثانیاً ، مهمانان ترجیح می دهند هنگام آشپزی با شما روبرو شوند تا اینکه در حالی که پشت سر می ایستند با شما صحبت کنند . این برای کسانی ایده آل است که ترجیح می دهند با مهمانان درگیر شوند بدون اینکه آنها وارد محوطه آشپزخانه شوند . یکی دیگر از جزئیات جالب – دودکش نمای آشپزخانه را برای کسانی که در سالن هستند پنهان می کند . مانند سایر آشپزخانه های مدولار ، کابینت ها از فضای موجود برای سازماندهی آشپزخانه استفاده کامل می کنند .

دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن
دکوراسیون آشپزخانه نیمه باز ، ایده کابینت اپن

یک آشپزخانه نیمه باز متصل به اتاق نشیمن

این طرح های زیبا و خاص می تواند برای هر خانه ای یک انتخاب فوق العاده باشد ، زیرا هر یک از این طرح‌ ها برنامه ‌ریزی هوشمند ، زیبایی‌ شناسی فوق ‌العاده ، کاربرد بهینه و راحتی برای میزبانان ، و گرمای دعوت‌ کننده برای مهمانان را در هم می آمیزد . امیدواریم شما هم اینها را دوست داشته باشید .

و اگر طرحی را می ‌خواهید که کمی از هر کدام از ایده ها کمی در خود داشته باشد ، تیم طراحی ما برای کمک به شما آماده اند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که با تیم ما تماس برقرار کنید

منبع :

https://www.designcafe.com/blog/modular-kitchen-interiors/semi-open-kitchen-design-ideas/


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us