10 ویژگی برتر کابینت های با کیفیت

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

کابینت های باکیفیت آشپزخانه باید خیره کننده به نظر برسند و حداقل بیست یا سی سال ذخیره سازی کاربردی و با کاربری آسان را فراهم کند . با این حال ، بسیاری از افراد خیلی زودتر از این مدت با مشکلات کابینت مواجه می شوند و مشکلاتی مانند کج بودن درب ها ، افتادگی ، خراب شدن کشوها ، صورت های خراشیده و فرورفته ، لولاهای شل و تاب برداشتن جعبه ها را گزارش می دهند . این مشکلات به دلیل کیفیت پایین ساخت کابینت رخ می دهد . کابینت های بی کیفیت نه تنها منجر به مشکلات عملکردی و زیبایی شناختی برای صاحبان خانه می شود ، بلکه هزینه های بالاتر از حد انتظار را در نصب و نگهداری نیز ایجاد می کند . برای خرید هوشمندانه و جلوگیری از مشکلات در مسیر ، به دنبال ویژگی های زیر در کابینت های خوش ساخت و با کیفیت باشید .

 1 . ساخت تخته سه لا

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

جعبه های کابینت معمولاً از تخته سه لا یا تخته خرده چوب ساخته می شوند . مقاوم‌ ترین کابینت‌ ها دارای طرف ‌ها و پشت‌ های تخته ‌ای کامل هستند تا در حین تحویل و نصب ، محکم باقی بمانند ، وزن میزهای سنگین را تحمل کنند و در برابر آسیب ‌های ناشی از رطوبت مقاومت کنند . تخته خرده چوب جایگزین ارزان ‌تری است . در برابر آسیب‌ های ناشی از رطوبت و خرد شدن ، و همچنین ضربه ‌هایی که در پیچ ‌ها و مفاصل به سختی قابل تعمیر هستند ، آسیب ‌پذیر است .

ساخت و ساز تخته سه لا (APC) : تخته سه لا قدرت نگهداری با پیچ ، بست و چسب بیشتری نسبت به تخته خرده چوب دارد . تخته سه لا از لایه ‌های چوبی ساخته می‌ شود که هم به ‌صورت طولی و هم متقاطع به‌ صورتی که تخته‌ لایی را قوی‌ تر می ‌کند . تحمل رطوبت بسیار بالاتری نسبت به تخته خرده چوب دارد ، که یک ویژگی ضروری است که باید در اطراف مناطق دارای سینک ، شیر آب و آب جاری در نظر گرفت . تخته سه لا در دوره های طولانی وزن را تحمل می کند و همچنین در برابر آسیب هایی مانند ضربه ، فرورفتگی و تا خوردگی بسیار مقاوم تر است .

کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

    تخته خرده چوب

تخته خرده چوب اسامی زیادی دارد : تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) ، چوب مهندسی شده ، تخته سخت ، زیرلایه ، تخته مبلمان و غیره . تخته خرده چوب ، از فشار دادن ذرات چوب به هم در دمای بالا با چسب ساخته می ‌شود . معمولاً با گرم ‌تر یا سردتر شدن آب و هوا منبسط یا منقبض نمی ‌شود ، اما بیشتر در معرض آسیب‌ های ناشی از برخورد جسم یا رطوبت است . این ذرات سنگین هستند و استحکام هر مترمربع مشابه تخته سه لا را ندارند . افتادگی قفسه ‌های کابینت اغلب نشانه ‌ای از خراب شدن ساختار تخته خرده چوب است .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

2 . پانل های پشتی

ساخت پشت کابینت بر دوام و سهولت نصب تاثیر می گذارد . مقاوم ترین کابینت از یک پانل پشتی کامل (24 سانتی متر یا بیشتر ) از تخته سه لا استفاده می کند . روش‌ های ارزان ‌تر از پانل‌ های نازک ، ریل‌ های آویزان فلزی و براکت ‌ها ، ریل ‌ها و ساخت قاب عکس استفاده می ‌کند . پانل های پشتی ضعیف می تواند منجر به سقوط کابینت شود . ساخت پشت تخته سه لا را انتخاب کنید تا کابینت‌ ها را در آشپزخانه‌ تان ایمن و دقیق نگه دارید .

تخته چندلای جامد بادوام ‌ترین ساختار کابینت از یک صفحۀ پشتی کامل ( 24 سانتی متر یا بیشتر ) ، از تخته‌ لایی کامل استفاده می‌ کند . این پانل به کابینت اجازه می ‌دهد تا در هر نقطه از پشت کابینت مستقیماً به گل میخ‌ های دیوار متصل شود . از آنجایی که استحکام تخته سه لا از بالا به پایین و از پهلو به پهلو است ، نیازی به ریل آویزان نیست . اگر برای قرار دادن سیم ‌کشی یا لوله ‌کشی نیاز به برش باشد ، پشتی معمولاً یکپارچگی خود را بدون تقویت ‌کننده ‌های اضافی حفظ می ‌کند .

روش‌ های ارزان ‌تر دیگر این روش ‌ها از پانل‌ های نازک ، و آویزان فلزی از ریل ‌ها و براکت‌ ها ، ریل ‌ها و ساخت قاب عکس استفاده می ‌کند . آنها یا پانل پشتی را به طور کامل حذف می کنند ( بنابراین می توانید دیوار را ببینید ) یا یک صفحه تخته خرده چوب 24 سانتی متر تا 2 سانتی متر  که ارتفاع کابینت است را در خود جای داده اند . اگر نیاز به برش ریلی برای قرار دادن سیم کشی یا لوله کشی باشد ، تقویت اضافی لازم خواهد بود .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

 3 . لولاهای نرم بسته

لولاهای کابینت یکی از مهم‌ ترین اجزای کابینت آشپزخانه هستند – بدون آن ‌ها نمی ‌توانید درب را باز و بسته کنید . لولاهای پایین می توانند باعث سفت ، شل یا ناهموار شدن درب هایی شوند که بسته نمی شوند .

لولاهای قابل تنظیم 6 جهته فولادی با بسته شدن نرم یک لولای کابینت با کیفیت دارای مکانیزم بسته شدن نرم است که در لولای فولادی نیکل ، اندود و سخت شده تعبیه شده است . لولا باید در شش حالت قابل تنظیم باشد : داخل به بیرون ، بالا به پایین و چپ به راست به طوری که می توان لولاها را هنگام بزرگ شدن و انقباض درب های کابینت در طول تغییرات فصلی تنظیم کرد . هر یک از سازندگان کابینت که آشپزخانه ‌ها و کابینت ‌های برتر انتخاب کرده‌ اند ، از لولاهای Blum یا Salice استفاده می‌ کند .

هر دو برند لولای مخفی استاندارد را با روکش کامل و درونی ارائه می‌ کند که در شش جهت قابل تنظیم هستند . لولاها باید در برابر استفاده مداوم مقاومت کنند ، و هر دوی این لولاها آزمایش شده‌ اند و الزامات مؤسسه استاندارد ملی آمریکا را برآورده می ‌کند یا از آن فراتر می ‌رود .

سایر لولاها

هزاران لولا در دسترس سازندگان کابینت است . مراقب تولیدکنندگان کابینتی باشید که از لولاهای پایین ‌رده استفاده می ‌کنند که فقط قابلیت تنظیم چهار طرفه را ارائه می دهد یا محصول خود را با ضمانت مادام ‌العمر پشتیبانی نمی ‌کند .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

4 . در زیر راس ، کشو به آرامی بسته می شود

اسلایدهای کشو با کیفیت بالا برای پشتیبانی از حرکت روان و بی صدا کشوهای کابینت شما در طول سال ها استفادۀ سخت بسیار مهم هستند . هرچه کشوهای شما وزن بیشتری داشته باشند ، نیاز به سر خوردن های سنگین بیشتر است . لغزش ضعیف می تواند منجر به افتادگی ، شل شدن یا چسبیدن کشوهای کابینت شود .

لغزش زیر کشو ، فولاد ، سر خوردن نرم

لغزش های کشو ، فولادی و نرم باید گسترش یابد تا دسترسی کامل به کل کشو فراهم شود . بلبرینگ ها و راهنماهای فولادی عملکرد نرم و سایش طولانی تری را ارائه می دهند . در زیر جعبه کشو ، لغزنده ها باید برای تحمل بار سنگین درجه بندی شوند : حداقل 40 کیلوگرم .

لغزش های قابل تنظیم با سیستم میرایی نرم ( ضد ضربه ) هنگام باز و بسته شدن کشو تقریبا بی صدا خواهد بود .

سایر سیستم های سر خوردن کشو

صدها سیستم و مکانیزم کشو – گلاید وجود دارد که توسط سازندگان کابینت استفاده می شود . در ساخت و ساز معمولی از فلز با روکش اپوکسی با غلتک های پلاستیکی استفاده می شود . این مواد در معرض سایش هستند . لغزش های نصب شده در مرکز و کناری به ندرت دسترسی کامل را فراهم می کنند . در عوض ، حدود 25 درصد از کشو در داخل کابینت باقی می ماند و دسترسی به پشت کشو را دشوار می کند .

لغزنده های نصب شده در کنار ، عرض کشو را کاهش می دهد و در نتیجه فضای ذخیره سازی را کاهش می دهد . سرسره های نصب شده جانبی هرگز به آرامی بسته نمی شود . در پایین ترازوی کیفیت ، یک لغزنده چوبی یا فلزی نصب شده در مرکز قرار دارد که از طریق یک مهاربند پلاستیکی روی کابینت می‌چرخد .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

5 . جعبه های کشوی دم کبوتر

اگر کشوهای شما در حال خم شدن هستند ، یا سطوح جلویی در حال افتادن هستند ، پس باید یک جعبه کشو با کیفیت بالاتر را در نظر بگیرید . جعبه های کشو و اتصالات جزو اولین چیزهایی هستند که در کابینت های ارزان قیمت آشپزخانه از هم می پاشد . ساخت و ساز با کیفیت پایین‌ تر ، که معمولاً با منگنه‌ ها و اتصالات لبه ‌دار بریده محکم می ‌شود ، استحکام اتصال دم کبوتری را ندارد ، جایی که کناره ‌های جعبه کشو آسیاب می‌ شود تا دندان ‌های به هم پیوسته را در بر گیرد .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

جعبه کشوی دم کبوتر

جعبه های کشوی چوب سخت با اتصالات دم کبوتر و کف تخته چندلای سنگین استاندارد کابینت های با کیفیت را به دلیل دوام طولانی مدت و زیبایی اتصال ایجاد می کند .  یک جعبه کشوی چوب سخت با کیفیت بالا دارای ضلع های 26 سانتی متر یا ضخیم تر از افرا یا توس است . دو طرف در محل اتصالات دم کبوتر به هم می رسد ، جایی که استحکام اتصال از خود چوب ناشی می شود .

کف کشوی تخته سه لا محکم ، که به طور کامل از چهار طرف در اتصالات دادو ( شیاردار ) گرفته شده است ، چسبانده شده و در جای خود میخکوب شده است .

 سایر مصالح و ساخت و ساز

طیف گسترده ای از مواد و روش های ساخت برای کشوهای کابینت استفاده می شود . تخته خرده چوب ، تخته سه لا ، فلز و پلاستیک مواد رایجی هستند . روش های ساخت و ساز بسیار متفاوت است . جعبه ‌های کشو با کیفیت پایین‌ تر از اتصالات لب به لب یا رباتی ( بریده ) استفاده می‌ کند که با منگنه محکم شده‌ اند تا کناره‌ ها را در کنار هم نگه دارند . اینها ممکن است دارای کف کشوی تخته خرده چوب باشند .

6 . به طور کامل در کارخانه مونتاژ شده است

کابینت های کاملاً مونتاژ شده به طور کامل در کارخانه ساخته می شوند ، جعبه می شوند و آماده نصب می شوند . کابینت های آماده مونتاژ (RTA) برای مونتاژ توسط صاحب خانه یا پیمانکار طراحی شده اند . تفاوت های مصرف کننده شامل قیمت ، راحتی و استحکام ساخت و ساز است .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

کابینت کاملا مونتاژ شده

کابینت هایی که برای مونتاژ کامل در کارخانه طراحی شده اند ، محکم تر و بادوام تر هستند . روش ‌های ساخت کارخانه با استفاده از اتصالات دم کبوتر ، چسب سرد و گرم ، بست‌ های برقی و سایر تکنیک‌ های صنعتی ، قطعات چوبی را به هم متصل می ‌کند . در این ساختار چوب به چوب ، قطعات در سطح میکروسکوپی به هم متصل می شوند که استحکام کابینت را افزایش می دهد . یک کابینت ساخته شده ، بسته بندی و به صورت یک واحد ، درب ها و کشوها دست نخورده ، آماده نصب می شود .

آماده مونتاژ (RTA)

کابینت ‌های RTA به صورت قطعات ( کابینت ، قاب صورت ، کشوها ، سرسره‌ های کشو ، درج‌ ها ، درب ها و سخت‌ افزار ) ارسال می ‌شوند و برای مونتاژ در محل ساخت ‌و ساز طراحی شده ‌اند . کابینت ‌های RTA معمولاً ارزان ‌تر هستند ،  اما مونتاژ آن ‌ها می ‌تواند زمان زیادی را ببرد . به دلیل محدودیت ‌های روش ‌های مونتاژ خانگی ، کابینت‌ های RTA معمولاً به اندازه کابینت ‌های مونتاژ شده در یک کارخانه قوی یا بادوام نیستند .

7 . فریم های قاب

یک کابینت قاب دار دارای یک قاب جامد از چوب سخت است که به جلوی جعبه کابینت متصل شده است . لولاهای درب و سرسره های کشو به قاب وصل شده اند . در کابینت بدون قاب ، درب ها مستقیماً به طرف جعبه کابینت متصل می شود . دو روش ساخت از نظر ظاهری به طور قابل توجهی متفاوت هستند و بسته به روش های ساخت ، می توانند از نظر استحکام و پایداری بسیار متفاوت باشند . هزینه های نصب معمولا برای کابینت های بدون فریم بالاتر است .

کابینت آشپزخانه با کیفیت
کابینت آشپزخانه با کیفیت

کابینت های قاب دار

قاب صورت یک پایه محکم و سخت برای لولاها و کشوها فراهم می کند . علاوه بر این ، قاب صورت ثبات را برای کمک به مربع نگه داشتن جعبه کابینت در هنگام حمل و نقل و نصب فراهم می کند . سه سبک از کابینت های قاب دار وجود دارد که با توجه به مقدار قاب آشکار شده به آن اشاره می شود : روکش جزئی ، روکش کامل و درونی .

کابینت های بدون قاب

کابینت های فریم لس ( بدون قاب ) که به سبک اروپایی نیز شناخته می شوند ، فاقد قاب در جلوی جعبه کابینت هستند . کابینت های بدون قاب یک پوشش کامل هستند که تقریباً  24 سانتی متر را در اطراف جلوی کشوها و درب های کابینت نمایان می کند . پانل های جانبی ضخیم تر از کابینت های قاب بندی شده هستند ، که به کشوها و لولاهای درب اجازه می دهند مستقیماً به دیوارهای جانبی کابینت متصل شوند . اکثر کابینت های بدون قاب از تخته خرده چوب ساخته شده اند که منجر به لولای درب می شود که ممکن است به مرور زمان شل شود . نصب کابینت ها ، بدون فریم باید انجام شود و محل نصب باید کاملاً تراز و صاف باشد زیرا حتی جابجایی های کوچک نیز قابل دیدن خواهد بود . بنابراین ، برخی از نصاب ها برای نصب فریم هزینه بیشتری نسبت به کابینت های قاب دار دریافت می کنند .

8 . قابلیت سفارشی سازی و تغییرات

کابینت‌ ها با تغییرات سفارشی ، انتخاب ‌های زیادی از اندازه ‌ها ، سبک‌ ها و ویژگی ‌های خاص را ارائه می‌ دهد که متناسب با نیازها و فضای منحصر به فرد آشپزخانه شما است . بسیاری از صاحبان خانه متوجه می شوند که تولید کنندگان ، سبک و اندازه های کمی را ارائه می دهند ، اما تولید کابینت های کاملا سفارشی هزینه زیادی دارند . یک راه میانه وجود دارد : کابینت های نیمه سفارشی با تغییرات .

کابینت های نیمه سفارشی با تغییرات طیف وسیعی از اندازه ها ، سبک ها و کابینت های تخصصی را با قیمت مناسب ارائه می دهد . سازنده هر آشپزخانه را به عنوان یک پروژه سفارشی می سازد و با شروع یک خط کابینت اولیه در هزینه های تولید صرفه جویی می کند . تغییرات درجه بالایی از سفارشی‌ سازی را می ‌دهد ، اما این هزینه به واحدهای کابینت خاص محدود می ‌شود .

تغییرات شامل تنظیمات افزایشی تا  24 سانتی متری در اندازه‌ های جعبه کابینت ، فضای داخلی تمام ‌شده ، انتهای تخته ‌های مهره ‌ای یا فضای داخلی ، درب‌ های جلو باز یا مولیون شیشه‌ ای ، واحدهای ذخیره ‌سازی ، کابینت ‌های انتهایی زاویه‌ دار و استفاده ‌های غیر متعارف از جعبه‌ های کابینت استاندارد است . با این گزینه ها ، یک طراح آشپزخانه با تجربه می تواند درجه بالایی از شخصی سازی را برای شما فراهم کند .

9 . گارانتی مادام العمر و گواهی صنعت

گارانتی ممکن است به خودی خود کیفیت کابینت را به شما نشان بدهد و سرنخی در مورد اینکه سازنده تا چه حد مایل است پشت محصول خود بایستد به شما بدهد . اگر آنها ضمانت مادام العمر را تضمین کنند ، به این معنی است که به کیفیت کابینت ایمان دارند . اگر آنها هیچ ضمانتی را به خوبی ارائه نمی دهند ، می توانید خودتان تصمیم بگیرید که چه معنایی دارد . کابینت های بی کیفیت اغلب پس از 5 تا 10 سال استفاده شروع به خراب شدن می کنند . تا آن زمان ممکن است گارانتی آنها به پایان رسیده باشد . با توجه به اینکه کابینت آشپزخانه یکی از گران ‌ترین اقلامی است که تا به حال برای خانه خود خریداری می‌ کنید گارانتی را بررسی کنید .

کلمات کلیدی : آشپزخانه چوب کابینت قفسه کمد

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

 • کابینت آشپزخانه مدرن
  بهترین ایده های کابینت آشپزخانه مدرن ، طراحی ساخت ، کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین وسایل داخل خانه است که در طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه نقش بسزایی دارد
 • طرح های کابینت آشپزخانه ، طراحی و 13 ایده جدید
  وقتی صحبت از طراحی آشپزخانه می شود ، بر کسی پوشیده نیست که کابینت ها یک گزینه حیاتی هستند . صرف نظر از طراحی ، سنتی ، مدرن یا امروزی ، کابینت
 • انتخاب بهترین رنگ پلی اورتان برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه
  بهترین رنگ پلی اورتان برای کابینت آشپزخانه ، خدمات رنگ کاری پلی اورتان ،ساخت کابینت آشپزخانه پلی اورتان ،براورد قیمت رنگ پلی اورتان مخصوص کابینت آشپزخانه ترک
 • کابینت آشپزخانه روکش چوب
  ایده و براورد قیمت کابینت آشپزخانه روکش چوب طبیعی و مصنوعی ، سازنده درب کابینت روکش چوب ، کابینت آشپزخانه روکش چوب تهران خاوران بازار چوب ایران
 • 10 ویژگی برتر کابینت های با کیفیت
  ساخت کابینت آشپزخانه با کیفیت ، کابینت های باکیفیت آشپزخانه باید خیره کننده به نظر برسند و حداقل بیست یا سی سال ذخیره سازی کاربردی و با کاربری آسان را فراهم کند
 • 7 بوفه آشپزخانه هوشمند مناسب خانه های ایرانی
  در این مقاله چند بوفه آشپزخانه را فهرست کرده ایم که به شما کمک می کند تا آشپزخانه خود را به راحتی برای همیشه تمیز و به خوبی نگهداری کنید .دکوراسیون و کابینت آشپزخانه جدید

WhatsApp us