لمبه چوبی

معرفی انواع لمبه چوبی , قیمت ها و نکات مهم درباره مراحل نصب , رنگ و خرید لمبه ، توجه توجه : قیمت ها فقط در تاریخ درج شده معتبر هستند

صنایع چوب فن و هنر یکی از بزرگترین تولید کنندگان لمبه چوب کاج , به همراه خدمات نصب , رنگ و سندبلاست در تهران منطقه بازار چوب ایران آماده ارائه خدمات می باشد .

همه چیز درباره انواع لمبه چوب کاج, لمبه چوبی , فروش لمبه
لمبه کاج روسی v

احتمال شما هم برای دیوار یا سقف خود نیاز به لمبه دارید پس با ما باشید تا نکاتی را به شما بگوییم که هیچ کس به شما نمی گوید .

آموزش محاسبه متراژ لمبه چوبی :

آیا میدانید هرچه لمبه چوبی شما پهن تر باشد , کار شما از نظر هزینه ارزانتر تمام می شود . چرا ؟

دو نوع لمبه داریم :

  • لمبه 10 سانت معروف به لمبه سونای خشک :  لمبه با عرض اسمی 10 سانت که 9.5 سانت عرض واقعی آن است .  به ازای هر 9.5 سانت 1.5 سانت فاق و زبانه داریم که باید این را از متراژ لمبه کسر کنید مثلا اگر ده عدد لمبه خریداری می کنید و طول آن یک متر است با نصب این 10 لمبه شما 80 سانت مربع لمبه نصب شده دارید چون 2 سانتی متر آن کسر می شود , یک سانت و نیم زبانه داخل فاق می رود و نیم سانت هم که چوب ها کمتر است .  پس برای لمبه 10 سانت 20 درصد باید به متراژ سطح اضافه کنید تا محاسبات شما دست شود این در حالتی است که شما هیچ پرتی نداشته باشید .
  • لمبه 15 سانت  : هر دو لمبه به ضخامت های 13 و 16 میل موجود است و ما الان بحثی در مورد ضخامت نداریم . در اصل ضخامت یک لمبه تعیین کننده قیمت آن است . لمبه 15 سانت همانند لمبه 10 سانت 5 میلیمتر از عرض کم دارد و 1.5 سانت فاق و زبانه دارد که باید از متراژ سطح ما کم شوند تا متراژ واقعی بدست آید ولی به نظر شما این به نفع ما است که هر 10 سانت 2 سانت از دست بدهیم یا هر 15 سانت 2 سانت .

نتیجه : هر چه چوب شما پهن تر باشد مقدار کمتری را در متر مربع برای فاق و زبانه از دست می دهید .

اما زمانی است که مشتری ما از ما می خواهد بهترین گزینه را بدون در نظر داشتن بخش مالی برایشان انتخاب کنیم . در این صورت ما لمبه 10 سانت را انتخاب می کنیم . زیرا چوب در مقاطع کوچکتر انقباض و انبساط کمتری دارد و در نتیجه عمر بیشتری خواهد داشت .

لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی
لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی

تصویری که ملاحظه می کنید متعلق به لمبه 17 میل است که بصورت سفارشی برای یکی از مشتریانمان برش و ابزار خورده است .

قیمت لمبه چوبی :

قیمت لمبه چوب روسی ممتاز ضخامت ۱۰ میل هر متر مربع ۲۱۰ هزار تومان

لمبه ۱۳ میل هر مربع ۲۵۰ هزار تومان

لمبه ۱۶ میل هر متر مربع ۳۴۰ هزار تومان تاریخ مهر ۱۴۰۱


قیمت هر متر مربع لمبه 16 میل : امروز 98/05/30  85.000 تومان  و برای لمبه 13 میل هر متر مربع 65.000 تومان است . چوب استفاده شده کاج نراد روسیه از نوع خشک کن ممتاز است .  متراژ دپو 300  متر مربع از هر نوع

لمبه چوبی
لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی و قیمت چوب لمبه

عکس زیر متعلق به لمبه چوبی با ضخامت 13 میلیمتر است .

لمبه چوبی
لمبه چوبی
لمبه چوبی
لمبه چوبی
نصاب لمبه چوبی : 

قیمت نصب هر متر مربع لمبه بستگی به موقعیت پروژه دارد . برای کارهای ساده هر متر مربع لمبه ۲۰۰ هزار تومان اجرت نصب دارد . مهر ۱۴۰۱

رنگ کاری چوب لمبه : 

بسته به عرض چوب های لمبه , نوع رنگ قیمت از هر متر مربع ۲۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان متغیر است . یک رنگ درجه یک شامل سیلر کیلر و رنگ پلی استر  هرمتر مربع ۳۵۰ هزار تومان اجرت دارد .

مطالب مرتبط :

WhatsApp us