لمبه چوبی

معرفی انواع لمبه چوبی , قیمت ها و نکات مهم درباره مراحل نصب , رنگ و خرید لمبه

صنایع چوب فن و هنر یکی از بزرگترین تولید کنندگان لمبه , به همراه خدمات نصب , رنگ و سندبلاست

احتمال شما هم برای دیوار یا سقف خود نیاز به لمبه دارید پس با ما باشید تا نکاتی را به شما بگوییم که هیچ کس به شما نمی گوید .

آموزش محاسبه متراژ لمبه چوبی :

آیا میدانید هرچه لمبه چوبی شما پهن تر باشد , کار شما از نظر هزینه ارزانتر تمام می شود . چرا ؟

دو نوع لمبه داریم :

  • لمبه 10 سانت معروف به لمبه سونای خشک :  لمبه با عرض اسمی 10 سانت که 9.5 سانت عرض واقعی آن است .  به ازای هر 9.5 سانت 1.5 سانت فاق و زبانه داریم که باید این را از متراژ لمبه کسر کنید مثلا اگر ده عدد لمبه خریداری می کنید و طول آن یک متر است با نصب این 10 لمبه شما 80 سانت مربع لمبه نصب شده دارید چون 2 سانتی متر آن کسر می شود , یک سانت و نیم زبانه داخل فاق می رود و نیم سانت هم که چوب ها کمتر است .  پس برای لمبه 10 سانت 20 درصد باید به متراژ سطح اضافه کنید تا محاسبات شما دست شود این در حالتی است که شما هیچ پرتی نداشته باشید .
  • لمبه 15 سانت  : هر دو لمبه به ضخامت های 13 و 16 میل موجود است و ما الان بحثی در مورد ضخامت نداریم . در اصل ضخامت یک لمبه تعیین کننده قیمت آن است . لمبه 15 سانت همانند لمبه 10 سانت 5 میلیمتر از عرض کم دارد و 1.5 سانت فاق و زبانه دارد که باید از متراژ سطح ما کم شوند تا متراژ واقعی بدست آید ولی به نظر شما این به نفع ما است که هر 10 سانت 2 سانت از دست بدهیم یا هر 15 سانت 2 سانت .

نتیجه : هر چه چوب شما پهن تر باشد مقدار کمتری را در متر مربع برای فاق و زبانه از دست می دهید .

اما زمانی است که مشتری ما از ما می خواهد بهترین گزینه را بدون در نظر داشتن بخش مالی برایشان انتخاب کنیم . در این صورت ما لمبه 10 سانت را انتخاب می کنیم . زیرا چوب در مقاطع کوچکتر انقباض و انبساط کمتری دارد و در نتیجه عمر بیشتری خواهد داشت .

لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی
لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی

تصویری که ملاحظه می کنید متعلق به لمبه 17 میل است که بصورت سفارشی برای یکی از مشتریانمان برش و ابزار خورده است .

قیمت لمبه چوبی :

قیمت هر متر مربع لمبه 16 میل : امروز 98/05/30  85.000 تومان  و برای لمبه 13 میل هر متر مربع 65.000 تومان است . چوب استفاده شده کاج نراد روسیه از نوع خشک کن ممتاز است .  متراژ دپو 300  متر مربع از هر نوع

لمبه چوبی
لمبه چوبی نصاب لمبه چوبی و قیمت چوب لمبه

عکس زیر متعلق به لمبه چوبی با ضخامت 13 میلیمتر است .

لمبه چوبی
لمبه چوبی
لمبه چوبی
لمبه چوبی
نصاب لمبه چوبی : 

قیمت نصب هر متر مربع لمبه بستگی به موقعیت پروژه دارد . برای کارهای ساده هر متر مربع لمبه 50 هزار تومان اجرت نصب دارد .

رنگ کاری چوب لمبه : 

بسته به عرض چوب های لمبه , نوع رنگ قیمت از هر متر مربع 80 الی 200 هزار تومان متغیر است . یک رنگ درجه یک شامل سیلر کیلر و رنگ پلی استر  هرمتر مربع 100.000 تومان اجرت دارد .