خانه » Blog » سونای خشک » لمبه چوبی » آموزش نصب انواع لمبه چوبی

آموزش نصب لمبه چوبی 

انواع لمبه چیست ؟

یکی از دوستان سوال کرده بود , مگر چند نوع لمبه داریم ؟  

لمبه ها همه یک کاربری دارند ولی از نظر شکل میتوانند اشکال مختلفی داشته باشند . مانند لمبه v  و یا لمبه ننیم و نیم که بر روی هم دیگر قرار میگیرند . 

لیست قیمت لمبه چوب روسی

تصاویری از انواع لمبه 

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید لمبه ها انواع بسیاری دارند ولی از نظر کاربری و فرم همه از یک اصول پی روی می‌کنند . یعنی بخشی از چوب که مانند لبه است بر روی یا داخل لبه دیگر قرار می‌گیرد . برخی از لمبه ها که پیشرفته تر هستند داخل لبه بعدی قفل می شوند که در اصطلاح به آنها لمبه کلیکی گفته می شود . 

آموزش نصب لمبه چوبی روی سقف

نصب لمبه چوبی چند مرحله دارد که باید با مهارت و دقت بالا اجرا شود تا کار نهایی با کیفیت و زیبا شود .

مرحله اول بررسی زیرسازی جهت نصب چوب های زیر سازی

زیرسازی شما یا فلز است , یا سیمان است یا گچ در هر حالت شما باید دورتادور محیط کار خود را چوب زیرسازی نصب کنید و البته هر 50 سانت یک چوب زیرسازی هم نصب کنید تا بین چوب ها خالی نباشند . اگر لمبه را به طول کارمیکنید چوب های زیرسازی را به عرض کار کنید . اگر لمبه را به عرض نصب میکنید زیرسازی به طول انجام می شود یعنی مثل یک بعلاوه باید این دو ضد هم باشند تا بتوانند بهتر همدیگر را نگاه دارند .

نصاب لمبه چوبی , دیوارکوب و سقف لمیه چگونه نصب می شود
نصاب لمبه چوبی , دیوارکوب و سقف لمیه چگونه نصب می شود

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید چوب های زیرسازی افقی نصب شده اند و جهت اطمینان بیشتر چوبهایی نیز بصورت عمودی نصب شده اند , ولی کار اصلی را چوب های افقی انجام میدهند . لمبه هم بصورت عمودی نصب می شود .

آموزش نصب سقف کاذب

بعد از نصب لمبه شما باید درز گیری کنید . هیچگاه لمبه را از انتها و شروع به دیوار یا سقف یا زمین نچسبانید . همیشه درز انبساط را در نظر داشته باشید تا مبادا با رسیدن رطوبت به سازه چوب های شما باد کنند و در جای خود کنده شوند . درزگیری برای کف با قرنیز انجام می‌شود . برای گوشه ها بوسیله فتیله و برای نبش ها بوسیله نبشی چوبی انجام می‌شود . فتیله و نبشی

لمبه ، دیوار کوب و کفپوش ، چوب سونا
قرنیز و فتیله چوبی

همیشه قبل از نصب لمبه چوبی , آنها را سمباده و رنگ کنید . اگر میخواهید کار شما کیفیت بالایی داشته باشد , چوب هارا روی میز کار سمباده کاری و بتونه کنید و بعد از اتمام زیرسازی رنگ یک دست رنگ راهم اجرا کنید در این صورت فقط لکه گیری می ماند که به راحتی میتوانید روی سقف و دیوار آن را انجام دهید . ولی اگر بخواهید روی دیوار یا سقف چوب را سمباده و رنگ کنید حسابی خسته خواهید شد و احتمال قوی کار شما خیلی با کیفیت نمی شود .

چوب ترمووود, ترمووود یا همان چوب حرارت دیده , قیمت انواع تخته چوب ترمو چوب نما
نبشی چوب ترمووود , نبشی چوبی

مطالب مرتبط با شناخت انواع لمبه چوب کاج :

 • لمبه چوبی: راهنمای جامع از اجرا تا کاربرد
  لمبه چوبی، پوششی زیبا و بادوام از جنس چوب طبیعی است که در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌ها کاربرد فراوانی دارد. این نوع پوشش، به دلیل زیبایی، عایق حرارت و برودت بودن و همچنین حس گرما و صمیمیتی که به فضا می‌بخشد
 • خرید لمبه چوبی ( ما تولید کننده انواع لمبه با چوب کاج روسی هستیم )
  لمبه چوبی، نوعی پوشش دیوار و سقف است که از تخته‌های باریک چوبی با شیار و زبانه ساخته می‌شود. این نوع پوشش، علاوه بر زیبایی و گرما بخشیدن به فضا، عایق حرارت و صدا نیز بوده و می‌تواند برای مصارف مختلفی از جمله:
 • دیوارکوب چوبی و سقف کاذب لمبه: گرمای طبیعت در خانه شما، نصاب لمبه
  دیوارکوب چوبی لمبه، پوششی زیبا و طبیعی برای دیوارها و سقف‌های شماست که با ظاهری گرم و صمیمی، فضایی دلنشین و آرامش‌بخش به ارمغان می‌آورد
 • لمبه چوبی: راهنمای جامع
  لمبه چوبی، نوعی پوشش چوبی با کاربردهای متنوع در ساختمان‌سازی، از جمله دیوارپوش، سقف‌پوش و کف‌پوش است. این نوع پوشش از قطعات باریک و بلندی از چوب تشکیل شده که به صورت موازی و منظم در کنار هم قرار می‌گیرند و ظاهری زیبا و طبیعی به فضا می‌بخشند.
 • لمبه سقف چوبی: راهنمای جامع
  لمبه چوبی، نوعی پوشش ساخته شده از تخته‌های باریک چوب، انتخابی محبوب برای سقف‌ها به شمار می‌رود. این نوع پوشش نه تنها ظاهری زیبا و گرم به فضا می‌بخشد
 • لمبه سونا چیست ؟ بهترین گزینه برای سونای خشک چیست؟
  لمبه سونا نوعی چوب خاص است که برای ساخت سونا و مراکز تناسب اندام استفاده می‌شود. این نوع چوب باید ویژگی‌ها و خصوصیاتی داشته باشد که بتوان از آن در محیط گرم و مرطوب سونا استفاده کرد.
WhatsApp us