ام دی اف هایگلاس چیست؟

ام دی اف هایگلاس

ام دی اف هایگلاس

نوعی ام دی اف با روکش نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس است.

پلکسی گلاس همانند شیشه شفاف است. جنس این پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات است که ظاهر شبیه به شیشه دارد اما نسبت به شیشه سبکتر و محکمتر می باشد. اکثر تخته های هایگلاس  یک رو بوده که یک سمت آن را با لایه محافظ مانند سلفون پوشانده شده و سمت دیگر ظاهری سفید  از جنس ملامین و کاغذ است.

 ابعاد مورد استفاده ورق های گلاس برای کابینتکاران 280*122 سانتیمتر به ضخامت 16 میلیمتر میباشد.

باید توجه کرد نوع با کیفیت این تخته ها را انتخاب کرد چرا که در صورت بی کیفیتی محصول در هنگام برش دچار لب پریدگی میشود. مخصوصا به نوع پرس ، مغزه ام دی اف  ، چسب مورد استفاده و دستگاهی که روکش با آن پرس شده توجه کنید.

معمولا هایگلاس های با کیفیت دارای پشته ملامین سفید رنگ هستند و هر یک از تخته ها را به صورت جدا گانه بسته بندی می کنند تا آسیبی بهشان نرسد.

هر چه جنس هایگلاس  بهتر باشد  ماندگاری کابینت ها نیز بیشتر خواهد بود. کیفیت مغزه ام دی اف، جنس روکش هایگلاس، دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده به طور مستقیم بر کیفیت ام دی اف هایگلاس تاثیر دارد.

.

با توجه به اینکه استفاده از دستگاه پرس تخت و چسب اوره  ، موجب ایجاد مشکلاتی در کیفیت چسبندگی روکش به ورق می شود ، در محصول عرضه شده از چسب آلمانی استفاده می شود که این خود نیاز به استفاده از دستگاه رولینگ دارد.

ام دی اف هایگلاس

ام دی اف هایگلاس

عوامل موثر در کیفیت ام دی اف هایگلاس :

-1کیفیت مغزه ام دی اف :هایگلاس

ام دی اف هایگلاس ساخت ترکیه و مالزی و همچنین ام دی اف  ساخت ایران از کیفیت بهتری برخوردار می باشند.گرچه برندهای دیگری هم موجود می باشد ولی موارد ذکر شده در صدر کیفیت قرار دارند.

-2جنس روکش ام دی اف هایگلاس :

روکش های کره ای و آلمانی بهترین کیفیت را دارند و بعداز آن اقلام چینی و سپس ایرانی.

-3دستگاه پرس :

ورق های ام دی اف هایگلاس با کیفیت ، به وسیله دستگاه رولینگ روکش می شوند درحالیکه اقلام کیفیت متوسط یا کم از دستگاه پرس تخت بهره می برند.

-4نوع چسب :

برای اینکه بعد از مدتی روکش هایگلاس از مغزه ام دی اف جدا نشود و ماندگاری کابینت ها بالا باشد علاوه بر استفاده از دستگاه رولینگ ، باید از چسب گرم به جای چسب سرد استفاده شود.

http://matinwood.com

WhatsApp us