یشائل تونِت (به آلمانی: Michael Thonet) درودگر

Michael Thonet - تونت - صندلی لهستانی

Michael Thonet – تونت – صندلی لهستانی

میشائل تونِت (به آلمانی: Michael Thonet)(زادهٔ ۲ ژوئیه ۱۷۹۶-مرگ ۳ مارس ۱۸۷۱) کابینت‌ساز آلمانی-اتریشی بود.

او در کودکی شاگرد یک درودگر شد. نخستین ابداع او در ساخت وسایل خانه صندلی بوپارت بود که در ۱۸۳۶ آن را ساخت. در ۱۸۴۱ با شاهزادهکلمنس ونتسل فون مترنیخ که به کارهایش دلبسته‌بود دیدار کرد. وی تونت را به دربار وین دعوت‌کرد. یک سال پس از آن تونت صندلی‌ها و وسایل خانگی خود را به خاندان پادشاهی پیشکش نمود. از دیگر کارهای او دکوراسیون درونی دربار لیختن‌اشتاین به همراهی پسرانش بود.
صندلی شمارهٔ ۱۴ میشائل تونتدر
۱۸۴۹ او سازمانی شخصی به نام گبرودر تونت  به راه انداخت.

در ۱۸۵۰ او صندلی شمارهٔ یک خود را ساخت. نمایشگاه جهانی لندن در ۱۸۵۱ از برای ساخت صندلی‌های وینی با چوب خمیده به وی نشان برنز داد. در ۱۸۵۵ در نمایشگاه جهانی پاریس او برای پی‌گیری کارهایش نشان سیمین گرفت.

 

در ۱۸۵۶ وی کارخانه‌ای را در کوریچانی موراوی به‌راه‌انداخت. در ۱۸۵۹ وی صندلی شماره ۱۴ خود را ساخت که صندلی صندلی‌ها لقب گرفت و تا ۱۹۳۰ پنجاه‌میلیون از آن ساخته شد. این اثر برای وی نشان زرین نمایشگاه پاریس را در ۱۸۶۷ به ارمغان آورد.

وی در ۱۸۷۱ در وین درگذشت. امروزه آثارش در موزهٔ کارخانه‌ای فرانکنبرگ، هسه نمایش‌داده‌می‌شوند.

Bentwood Chairs Furniture Ideas For Home

 

یک صندلی گهواره ای یا چوب زیر گهواره یک نوع از صندلی با دو باند منحنی (همچنین به عنوان شناخته شده راک) متصل به انتهای پاها، اتصال پاها در هر طرف به یکدیگر است. راک تماس طبقه تنها در دو نقطه، به مستاجر توانایی به سنگ به جلو و عقب با تغییر / وزن خود و یا هل دادن به آرامی با / پای خود او است.  صندلی های گهواره ای هستند که معمولا از چوب ساخته شده است. برخی از صندلی های گهواره ای می توانید بریزید.

 

صندلی راک

صندلی راک

صندلی راحتی , صندلی لهستانی , صندلی چوبی , صندلی راک

گرداوری گروه صنایع چوب و هنر ایران زمین

WhatsApp us