اگر عادت دارید عصرها روی یک کاناپه لم دهید و وقت‌تان را به روزنامه خواندن یا تماشای تلویزیون بگذرانید به یاد داشته باشید که حتما هر چند وقت یک بار جای مبل یا کاناپه‌تان را با مبل یا صندلی دیگر عوض کنید تا دچار فرسودگی و از شکل افتادگی نشود.

اگر مبلمان‌تان نزدیک به پنجره قرار دارد مراقب باشید که نور آفتاب بیش از حد روی آن نتابد. اگر خانه‌تان آفتاب‌گیر است حتما روی مبلمان‌تان را با کمک یک پارچه ضخیم بپوشانید.

مبلمان‌

مبلمان‌

هر هفته گرد و غبار مبلمان‌تان را با جارو‌برقی بگیرید و اجازه ندهید این گرد و غبار بیش از اندازه روی پارچه مبل بماند. چون به مرور موجب کدر شدن رنگ پارچه و از بین رفتن جذابیت آن می‌شود.

اگر در خانه خود مبل چرمی دارید، حتما هر ۱۰ روز یک بار آن را با کمک یک دستمال نم‌دار تمیز کنید. پس از تمیز کردن مراقب باشید که مبل را به‌طور کامل خشک کنید و بخشی از آن مرطوب باقی نماند.

هرگز مبل یا صندلی را در نزدیکی شومینه قرار ندهید. به‌ویژه اگر جنس مبل‌تان از چرم است. این کار آسیب جدی به آن می‌زند.

بهتر است هر فصل مبلمان پارچه‌ای خود را با کمک شامپو فرش بشویید. برای این کار لازم است یک پیمانه شامپو فرش را در آب نیمه گرم مخلوط کرده و با کمک یک پارچه توری روی مبلمان بکشید.

استفاده از انواع بخارشوها نیز برای تمیز کردن مبلمان مناسب است. اما باید دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد از بخارشوها موجب نفوذ رطوبت به درون پارچه و مبل شده و به مرور موجب از بین رفتن و پوسیدگی مبلمان می‌شود.

عمر مبلمان‌تان را افزایش دهید

مبلمان‌

 

http://www.aftabir.com/