راهنمای طراحی داخلی مدرن:

طراحی مدرن سبکی از طراحی داخلی است که در اوایل قرن بیستم ظهور کرد و همچنان الهام بخش طراحان داخلی معاصر است.

طراحی سبک مدرن
طراحی سبک مدرن

سبک طراحی مدرن در مقابل مدرن: تفاوت چیست؟

بیاموزید که چه چیزی سبک مدرن را از مدرن متمایز می کند

سبک مدرن چیست
سبک مدرن چیست

برای اکثر مردم، اصطلاحات طراحی مدرن و معاصر به نظر می رسد که معنای یکسانی دارند – و یک تعریف فرهنگ لغت از این تفسیر پشتیبانی می کند زیرا کلمات مترادف در نظر گرفته می شوند. اما برای طراحان خانه و متخصصان دکوراسیون داخلی، اصطلاح مدرن و معاصر به دو سبک طراحی مجزا اشاره دارد. در حالی که این دو سبک دکوراسیون دارای ویژگی های مشترکی هستند، تفاوت هایی نیز وجود دارد.

سبک های مدرن و امروزی چیست؟

سبک مدرن ریشه محکمی در اوایل تا اواسط دهه 1900 دارد و شامل خطوط قوی با رنگ های طبیعی است. طراحی معاصر شامل روندهای اینجا و اکنون است.

سبک مدرن چیست؟

سبک مدرن طراحی و دکور جنبش مدرنیسم است که در اواخر دهه 1800 آغاز شد. سبک دکور مدرن که توسط مدارس طراحی باهاوس آلمان و تاکید طراحی اسکاندیناوی بر سادگی و عملکرد به وجود آمده است، بسیار قدیمی است. به طور کلی، دکوراسیون مدرن با آغاز تا اواسط قرن بیستم مرتبط است – دهه 1900 تا 1950.

سبک مدرن در نهایت به مدرن میانه قرن (دهه های 1950 و 1960) و پست مدرنیسم (دهه 1970 و 1980) تبدیل شد. در حالی که مدرن اواسط قرن بسیار شبیه طراحی مدرن با پاشش رنگ های روشن به صورت استراتژیک به نظر می رسد، پست مدرنیسم اینطور نیست. پست مدرنیسم جسورانه است، همه قواعد سنت را زیر پا می گذارد، و هوس و کنایه خاصی در مورد آن دارد. بیشتر به فرم مربوط می شود تا عملکرد، که دقیقاً برعکس ویژگی های کاربردی موجود در طراحی مدرن کلاسیک است.

سبک معاصر چیست؟

آنچه از آن به عنوان سبک معاصر یاد می شود در دهه 1970 رایج شد، تقریباً همزمان با افزایش محبوبیت پست مدرنیسم. این در ابتدا ترکیبی از سبک ها بود قبل از اینکه به خودی خود قابل تشخیص باشد. طراحی معاصر عناصری را از مدرنیسم و ​​پست مدرنیسم به عاریت گرفته است. همچنین ایده هایی از بسیاری از سبک های دیگر مانند آرت دکو ، ساختارشکنی، آینده نگری و موارد دیگر را جمع آوری کرد.

و با این حال، سبک “معاصر” همیشه در حال تغییر است. با گذشت هر دهه، ترندهای دکوراسیون روز همیشه معاصر در نظر گرفته می شوند. لزوماً به همان روشی که سبک مدرن است به یک دوره زمانی خاص گره خورده نیست. در عوض، این یک سبک همیشه در حال تکامل است که منعکس کننده آنچه امروز اتفاق می افتد است.

شباهت ها

ویژگی های مشابهی در هر دو سبک نیز وجود دارد. این احتمالاً جایی است که بسیاری از سردرگمی ها از زمانی که سعی می کنید آنها را متمایز کنید، ناشی می شود. هر دو سبک تمایل دارند فضاهای ساده و نامرتب با خطوط صاف و تمیز و استعداد هنری را ترجیح دهند. این احساس راحتی و آرامش را در اتاقی ایجاد می کند که بسیار دعوت کننده است.

هیچ کدام از این سبک ها طرح های آراسته یا عناصر سنگین را ترجیح نمی دهند. با این حال، فضاهای معاصر می توانند این قانون را اغلب با تغییر روند تغییر دهند. در هر دو سبک، مبل‌ها، صندلی‌ها و عثمانی‌ها دارای پاهای آشکار هستند. هر کدام تمایل دارند به سمت سطوح بازتابنده مانند فلزات در معرض دید و شیشه جذب شوند. همچنین در هر دو سبک، از تیرهای ساختاری گرفته تا میزهای انتهایی چوب خام با پایه های فلزی، چوب های اکسپوز فراوانی خواهید یافت.

چه زمانی سبک مدرن را نسبت به سبک معاصر انتخاب کنیم؟

از آنجایی که سبک مدرن بر عناصر طراحی متداول در سال های 1900 تا 1950 تمرکز دارد، برای صاحب خانه ای که از زیبایی شناسی آن دوران لذت می برد، با ترجیح عناصر بسیار کاربردی و رنگ های گرم و طبیعی، بهتر است. و برای کسی که دوست دارد یک موضوع طراحی واحد را اصلاح کند، بهترین کار را دارد.

سبک طراحی معاصر برای صاحبان خانه هایی مناسب است که دوست دارند با روندهای فعلی در دکوراسیون و زیورآلات همراه باشند و مایلند (و بودجه لازم را دارند) با زمان تغییر کنند. و برای کسانی که تضادهای شدید و خطوط منحنی را که اغلب در طراحی معاصر یافت می شوند، دوست دارند، بهترین است. سبک معاصر برای کسانی است که فرم و زینت را مهمتر از عملکرد می دانند.

سبک مدرن

  • سبک تمایل به سخت گیری دارد
  • قطعات دکور کاربردی هستند
  • پالت رنگ به سمت رنگ های طبیعی و خنثی گرایش دارد
  • از خطوط قوی حمایت می کند
  • با آخرین روندها سازگار است

سبک معاصر

  • سبک تنوع زیادی دارد
  • قطعات دکور زینتی هستند
  • پالت رنگ به سمت کنتراست متمایل است، با تعداد زیادی سیاه و سفید
  • اغلب دارای منحنی است

چگونه به سبک معاصر تزئین کنیم

سبک معاصر چیست
سبک معاصر چیست

در حالی که گاهی اوقات تصور می شود که فضای داخلی “مدرن” سرد و مینیمال است، در خانه های امروزی، فضای داخلی معاصر بدون اینکه درهم و تاریک باشد، راحت و دلپذیر است. سبک معاصر امروزی به همان اندازه برای دفاتر و فروشگاه ها، آپارتمان های زیر شیروانی و خانه های سنتی مناسب است.

سبک معاصر چیست؟

اساساً، سبک مدرن دکوراسیون با سادگی، پیچیدگی ظریف، استفاده عمدی از بافت و خطوط تمیز تعریف می شود. فضای داخلی به جای اشیا ، فضا را به نمایش می گذارد .

چیزهایی که مدرن و جاری با سبک های روز هستند، سبک معاصر هستند . با تمرکز بر رنگ، فضا و شکل، فضای داخلی معاصر براق و تازه می شود. برای دستیابی به ظاهر یک خانه معاصر، مهم است که به برخی از قوانین اساسی پایبند باشید.

موارد استفاده از رنگ

رنگ های خنثی، سیاه و سفید رنگ های اصلی در دکوراسیون داخلی به سبک معاصر هستند. رنگ مشکی اغلب برای زمین و تعریف یک اتاق به سبک معاصر استفاده می شود. این پالت اغلب با پانچ به بالا و با رنگ‌های روشن و جسور که در برابر رنگ‌های خنثی بازی می‌کنند، برجسته می‌شود. با رنگ آمیزی دیوارها به صورت خنثی، پس زمینه فوق العاده ای برای لوازم جانبی رنگی پررنگ دارید. اگر دیوارها و پنجره ها به رنگ پاستلی رنگ آمیزی شده اند، تریم ها باید خنثی باشند. اگر رنگ دیواری روشن و پررنگ است، در هر جای دیگر باید از رنگ های خنثی استفاده شود.

خط و فضا

بارزترین و متمایزترین عنصر طراحی داخلی به سبک معاصر خط است. چه خطوط مستقیم عمودی یا افقی یا اشکال منحنی، خطوط قابل مشاهده قوی در هر خانه ای به سبک معاصر مشهود است. این خط در جزئیات معماری، استفاده از بلوک های رنگی پررنگ، سقف های بلند، پنجره های خالی و اشکال هندسی در هنر دیوار و مجسمه سازی یافت می شود.

فضای خالی روی دیوارها، بین قطعات مبلمان و قسمت های بالایی در قسمت های بالایی، به اندازه مناطق پر از اشیاء مهم می شود. در فضای داخلی معاصر، کمتر، بیشتر است. هر قطعه به عنوان فردی و منحصر به فرد متمایز می شود.

از عناصر ساختاری بهره ببرید. کانال‌های هوا ممکن است از سقف آویزان شوند، آجرهای شکسته بافت و پایداری را فراهم می‌کنند و لوله‌های لوله‌کشی در معرض دید کاملاً در فضای داخلی به سبک معاصر قابل قبول هستند. برای جلب چشم، این جزئیات ساختاری را با رنگ های متضاد متضاد رنگ آمیزی کنید، یا برای کاهش اهمیت آنها، آنها را با دیوارها ترکیب کنید.

مبلمان به سبک معاصر

قطعات مبلمان باید ظاهری جسورانه داشته باشند، اما در عین حال ساده و بی نظم و بدون منحنی یا تزئین باشند. اشکال صاف، تمیز و هندسی ضروری هستند. مبلمان روکش شده اغلب از رنگ‌های سیاه، سفید یا سایر رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنند و از الیاف طبیعی موجود در پشم، پنبه، کتان، ابریشم، جوت برای افزودن جذابیت بافتی استفاده می‌کنند. بالش هایی با اشکال هندسی تمیز، رنگ و بافتی به آن اضافه می کنند.

از یک پس‌زمینه اولیه استفاده کنید و با رنگ مورد علاقه‌تان روی مبلمانی که برجسته است فریاد بزنید. کمتر، بیشتر است! مبل ها، صندلی ها و عثمانی ها اغلب دارای پاهای آشکار هستند. تخت‌ها و صندلی‌ها معمولاً دامن، تزئینات، حاشیه‌ها یا منگوله‌ها را حذف می‌کنند. از روفلز، جزئیات حک شده بیش از حد، حاشیه یا طرح های گلدار استفاده نکنید. زیبا و کوچک را لغو کنید – ساده، لخت، جسورانه و ساختاری باشید.

کفپوش

کف در خانه هایی به سبک معاصر باید صاف و صاف باشد و از چوب، کاشی یا وینیل استفاده شود. اگر باید از مقداری فرش برای کنترل صدا یا گرما استفاده کنید، نمرات تجاری را انتخاب کنید. رنگ و بافت را با فرش‌های ساده یا با طرح‌های هندسی اضافه کنید.

ملاحظات و هنر نورپردازی

نورپردازی مسیر و روشنایی فرورفته به شستشوی دیوار در نور کمک می کند. هم در بازسازی خانه و هم در ساخت و ساز جدید، نصب نور یا نور غیر مستقیم را در نظر بگیرید. عناصر رنگی و فلزی را روی لامپ ها قرار دهید.

از نورافکن ها یا نورهای قوطی که روی یک نقاشی، پوستر یا چاپ قرار دارند استفاده کنید. اینها به جلب توجه چشم به سمت قطعاتی که می خواهید روی آنها تمرکز کنید کمک می کند. مجسمه های سبک معاصر یا هنرهای قاب شده را می توان با قرار دادن آنها بر روی ستون یا پایه سازه ای در سطح چشم قرار داد.

قاب‌های مشکی براق یا مات، چوب طبیعی یا فلز برای آثار هنری عالی هستند. اگر باید چندین قطعه را کنار هم قرار دهید، آنها را نزدیک به هم آویزان کنید تا احساس یک تکه بزرگ را ایجاد کنند. اتاق های به سبک معاصر را با مجموعه ها یا قطعات بیش از حد شلوغ نکنید. در فضای داخلی معاصر، فضای باز اغلب به اندازه قطعاتی که در فضا قرار می دهید اهمیت دارد.

سایر عناصر طراحی

استفاده سخاوتمندانه از فلز، سنگ و شیشه مات یا شفاف در اتاقی که به سبک معاصر تزئین شده است، به خوبی کار می کند. برای نرم و گرم کردن فضا، از پارچه های با بافت سنگین در رنگ های ساده برای درمان پنجره، بالش یا فرش استفاده کنید.

باید از چاپ های رنگارنگ و شلوغ پرهیز کرد زیرا آنها فضای ساده را که کلید خانه ای به سبک معاصر است، اشتباه می گیرند. چاپ های دو رنگ به خوبی کار می کنند. به یک بالش با طرح گورخر روی یک صندلی چرمی مشکی، یک بالش بزرگ با طرح پلنگی که روی یک زمین ساده انداخته شده است، یا یک فرش راه راه با بافت پررنگ برای چسباندن مبلمان یکدست و شیک فکر کنید.

در اتاق های معاصر، گیاهان و گل ها باید در ظروف ساده بزرگ و چشمگیر باشند. شکوفه های بزرگ با برگ های جالب بهتر از آرایش های کوچک عمل می کنند. اگر فضا اجازه می دهد، چراغ های متمرکز به سمت بالا را در اطراف یک گیاه بزرگ روی زمین قرار دهید. چیدمان ها را با سنگ ها یا تراشه های پوست که روی خاک گلدان ها چیده شده اند، مرتب نگه دارید.

ظروف غذاخوری را نیز معاصر نگه دارید. بسیاری از اشکال هندسی، رنگ های جسورانه و سبک های جالب در دسترس هستند. بافت را با ظروف نقره، دستمال سفره، جا تختی و قطعات مرکزی به ارمغان بیاورید.

WhatsApp us