استفاده خلاقانه از LED

استفاده خلاقانه از LED

استفاده خلاقانه از LED

LED  های موجود در ایده  موکت Lama که Cell+LED  نامیده می شود، در فضاهايي كه مردم بيشتر سطح زمين را نگاه مي كنند باعث روشنایی قابل تنظیم در موکت و كمك به مسير يابي بهتر مي گردد.

به طور معمول ، در صنعت موکت سازی نوآوری چندانی رخ نمی دهد، اگرچه ایده Lama توانسته است به تولید چیزی کاملا تازه دست یابد:

مسير يابي بوسیله ی لامپ های LED تعبیه شده در موکت

استفاده خلاقانه از LED

استفاده خلاقانه از LED

گرچه  این ایده ممکن است در برابر موکتهای نورانی موجود چندان قابل توجه به نظر نرسد، تفاوت این است که لامپ Lama به طور مستقیم  در موکت تعبیه میشود. در سال جاری، آخرین نمونه ی این ایده ارائه می شود که دارای LEDهای قرمزسبزآبی است، وبا فشار یک دکمه، می تواند  به هر طرح و رنگی در آید.

در نهایت استفاده گر  با یک سری از مسيريابهاي قابل تنظیم در محدوده ای که به طور طبیعی  به آن نگاه می کند(زمین) روبه رو می شود. این ایده یک وسیله ایده آل برای صنایعی است که باید قادر به هدایت جمعیت های زیاد در شرایط متفاوت باشند، به عنوان مثال هواپیما. فرضاً  یک الگو برای راهنمایی مسافران داخل هواپیما، دیگری به منظور سیگنال شرایط مساعد و امن برای حرکت در اطراف کابین؛ دیگری برای فلش آرم هواپیمایی؛  و در آخر برای موقعیت های اضطراری و غیره به کار می رود.

برخی ممکن است استدلال می کنند که تبدیل موکت به سیستم مسيرياب،  ممکن است مسافران را به اشتباه بیاندازد، هر چند بعید است که مسافران الگوها و طرح های رنگی متمایز از یکدیگر را با هم اشتباه کنند. به عنوان مثال هیچ کس چراغ سبز  را با قرمز اشتباه نمیکند!

استفاده خلاقانه از LED

استفاده خلاقانه از LED

اولین نمونه از Lama (Cell+LED)  در Airshow پاریس، در کلاس درجه ی1 دماغه ایرباس A350 به نمایش گذاشته شد، (که حتی ممکن است تا سال 2013 به پرواز در نیاید). این موکت همچنین در کانسپت لندرور LRX (در زیر)، و  نیز در فضاهای سازمانی ، عمومی و مسکونی به نمایش گذاشته شده است.

http://www.idreporter.com

WhatsApp us