پله چوبی

راه پله ها اغلب نقطه کانونی یک خانه هستند، اما همچنین تا حد زیادی مورد استفاده قرار نمی گیرند. اغلب اوقات، صاحبان خانه، پله ها را چیزی بیشتر از راهی برای حرکت از یک طبقه به طبقه دیگر می بینند، و بنابراین از این موضوع غافل می شوند که می توانند راه بسیار خوبی برای دمیدن زندگی جدید یا تزریق طرح جدید طراحی به محل سکونت شما باشند.
برخلاف تصور رایج، بهبود ظاهر راه پله نباید یک تلاش پرهزینه باشد . اگر حتی از راه دور دستی دارید، ممکن است بتوانید از استخدام یک پیمانکار به طور کلی به نفع دنبال کردن یک مسیر DIY اجتناب کنید. اموزش مراحل نصب :

اجرای نرده چوبی و کف پله و هندریل قوس
اجرای نرده چوبی و کف پله و هندریل قوس

با نرده قدیمی و خسته خداحافظی کنید

بدیهی است که نصب نرده راه پله جدید مستلزم برداشتن نرده قدیمی است و اولین گامی که باید بردارید این است که پیچ هایی را که ریل موجود را به نرده ها و پایه های جدید متصل می کند (قطعات عمودی که خود نرده را نگه می دارند) بردارید. پس از آن باید بتوانید بدون مشکل در آماده سازی برای نصب پست های جدید، پست ها را حذف کنید.

نرده های جدید و پست های جدید را نصب کنید

در حالت ایده‌آل، می‌توانید نرده‌ها و پایه‌های جدید را در همان نقاطی که برای نگه‌داشتن نرده‌های قدیمی استفاده می‌کردید، نصب کنید تا سوراخ‌های غیرضروری ایجاد نکنید یا به چوب آسیب نرسانید. کیت پله شما باید همراه با ابزارها و دستورالعمل هایی باشد که می توانید برای نصب از آنها استفاده کنید.

خود نرده را نصب کنید

مرحله بعدی در این فرآیند اضافه کردن نرده واقعی است که باید تا حدود سه فوت بالاتر از هر پله باشد. سپس نرده باید تا انتها در دوک های راه پله سوراخ شود، بنابراین لطفاً توجه داشته باشید که این کار به یک مته و پیچ مخصوصاً طولانی نیاز دارد. در مرحله بعد، سوراخ هایی را که دریل کرده اید با چسب چوب پر کنید تا فرآیند تکمیل شود و قبل از اینکه فشاری به نرده وارد کنید، صبر کنید تا همه چیز خشک شود.

نصب نرده شخصی شما به خصوص چالش برانگیز نیست، اما به کار دقیق، آهسته و عمدی نیاز دارد. اگر خودتان برای انجام این کار وقت بگذارید، در نهایت نه تنها زیبایی داخلی بهبود یافته، بلکه با یک نقطه غرور نیز مواجه خواهید شد که هر بار که وارد خانه خود می شوید می توانید از آن قدردانی کنید.


نصب نرده چوبی پله

یکی از روش‌های شیک و زیبا برای تزیین پله‌ها و هندریل‌ها، استفاده از نرده‌های چوبی است. نصب نرده چوبی پله و هندریل به راحتی قابل انجام است اما برای داشتن یک نصب مطمئن و دقیق، چند نکته را باید رعایت کرد.

اجرای نرده چوبی و کف پله و هندریل قوس
اجرای نرده چوبی و کف پله و هندریل قوس

ابتدا باید به چند مورد اصلی توجه کنیم. ابعاد نرده چوبی، شکل آن و جنس نیز بستگی به سلیقه شما و استفاده از پله یا هندریل دارد. اما باید توجه داشت که چوبی که برای نرده استفاده می‌کنید، باید مرغوب و مقاوم باشد. همچنین برخی از چوب‌ها، مثل کاج یا صنوبر، مقابل آب و فشار ضعف دارند و بسته به محل قرارگیری پله و هندریل، ممکن است به مشکل بخورید. چوب مورد تایید این مجموعه راش و بلوط است . بلوط بسیار گران است ولی راش بصرفه تر است .

بعد از انتخاب چوب، قسمت بعدی در نصب نرده چوبی، انتخاب محل مناسب برای نصب آن است. برای نصب نرده پله، شما می‌توانید از نصف درز بین پله‌ها استفاده کنید یا اگر می‌خواهید نرده داخلی تر و جلوتر باشد، از دو سوم درز بین پله‌ها استفاده کنید. هندریل‌ها نیز معمولاً در ارتفاعی حدود 80 سانت از زمین نصب می‌کنند، اما این ارتفاع می‌تواند بسته به نیاز و سلیقه شما تغییر کند.

نصب نرده چوبی پله و هندریل به دو روش متفاوت قابل انجام است. اگر نرده را در قسمت بالای پله (سقف) می‌خواهید نصب کنید، باید از بلوک‌های چوبی ( چیزی مثل یک زیرکار که رابط بین نرده و کف یا سقف شود مثل نعلبکی ) استفاده کرده و با پیچ و مهره، نرده را به بلوک‌ها اتصال دهید. اما اگر تمایل دارید نرده را در قسمت پایین پله (زمین) نصب کنید، باید از نعلبکی چوبی استفاده کنید و نرده را به نعلبکی اتصال دهید.

بعد از اتمام نصب نرده‌های چوبی، می‌توانید آنها را رنگ آمیزی کنید تا شادابی و جلوه بیشتری به پله و هندریل ببخشید. برای رنگ آمیزی، می‌توانید از رنگ‌های چوبی ( لاک الکل ، پلی استر یا پلی اورتان مخصوص چوب ) استفاده کنید که ظاهری طبیعی دارند. همچنین اگر می‌خواهید چوب بیشتری حفظ و مقاوم‌تر شود، می‌توانید از لاک یا رنگ همرنگ با طرح داشته باشید.

در نهایت، برای داشتن نرده چوبی پله و هندریل ایده آل، باید به نکات ایمنی هم توجه کرد. فاصله بین نرده‌ها نباید از 12 سانتیمتر بیشتر و از 10 سانتیمتر کمتر باشد تا کودکان و حیوانات کوچک نتوانند سر به سر نرده بیندازند. همچنین باید از پیچ‌های مرغوب و قوی برای اتصال نرده‌ها استفاده کنید تا نصب شما برای مدت طولانی مقاومت کند.

ایستگاه و نرده چوبی پله چوب راش
ایستگاه و نرده چوبی پله چوب راش

احتیاط همیشه بهتر است. هرگاه قصد نصب نرده چوبی برای پله و هندریل را داشته باشید، می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها و پیشنهادات کارشناسان، اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید و با رعایت اصول ایمنی و استفاده از مواد مرغوب، از یک نصب مطمئن و دوام بالا برخوردار شوید.


مطالب مرتبط با موضوع نرده چوبی پله :

 • مدل و ایده های شگفت انگیز برای نرده چوبی راه پله
  پله ها به عنوان یک عنصر اصلی در ساختارها و نماهای داخلی، یک جزء اساسی در طراحی داخلی خانه ها، ویلاها و ساختمان های تجاری هستند. همچنین، نرده ها نیز به عنوان یک عنصر ایمنی و زیبایی در نصب پله ها نقش بسیار مهمی دارند
 • تعمیر و نصب نرده چوبی پله جدید
  نصب نرده چوبی پله ، تعمیر مشکلات زیادی را به همراه دارد. اگر نیاز به تعمیر پله ها و ساخت نرده های باکیفیت دارید، باید این روند را جدی بگیرید. باید از مواد مناسب استفاده کنید.
 • اجرای نرده چوبی پله مدل فرشته ( نمونه کار )
  نرده چوبی طرح فرشته ، معمولاً در ساختمان‌ها و منازل مدرن از پله‌هایی با طراحی خاص استفاده می‌شود که به زیبایی و کیفیت نهادینه شده‌اند
 • نرده چوبی پله گرد
  نرده چوبی پله گرد یکی از اجزای اصلی یک پله گرد است که علاوه بر افزایش زیبایی و دکوراسیون فضا، به عنوان یک عنصر ایمنی هم عمل می‌کند.
 • نرده چوبی پلکان ، ابعاد و استاندارد های پله چوبی ، راهنمای ساخت
  به طور کلی نرده های پلکان به منظور حفظ امنیت در دو کناره ی پله ها و حتی در پله برقی استفاده می شوند. این نرده ها معمولا به پایه ها وصل شده و محکم می شوند
 • همه چیز درباره نرده چوبی پله
  نرده های چوبی با جذابیت خیره کنده انواع چوب یکی از جالب ترین و شگفت انگیز ترین بخش در دکوراسیون داخلی است ، بخصوص چوب های تیره مثل گردو بسیار خاص و منحصر به فرد هستند .

WhatsApp us