اجرای کف پله و نرده چوبی توسط خودتان

نرده ها یک عنصر بسیار مهم در ساختار راه پله هستند، به ویژه هنگامی که صحبت از خانه های خصوصی می شود. آنها ایمنی را فراهم می کنند و همچنین مسئول ظاهر زیبایی و طراحی منحصر به فرد راه پله هستند. امروزه در صنعت ساخت و ساز مدرن می توانید تمام قطعات لازم را از طریق اینترنت خریداری یا سفارش دهید، بنابراین تقریباً هر کسی می تواند به سادگی مانند یک طراح، یک راه پله به طبقه دوم جمع کند. اگر به اندازه ها و شکل های خاصی از نرده ها علاقه دارید، اجزای آنها را می توانید در قفسه های فروشگاه های سخت افزاری بزرگ نیز پیدا کنید، جایی که آنها می توانند آنها را با پارامترهای مورد نظر شما تنظیم کنند ( هر قطعه مطابق ابعاد و شرایط محیط شما سفارشی سازی می شود ) . اگر مهارت خاصی در کار با چوب دارید، می توانید نرده ها را در یک خانه خصوصی به طور کامل خودتان بسازید. بیایید همه گزینه ها را بررسی کنیم، اما ابتدا به خود پله ها نگاه می کنیم.

قیمت نرده و هندریل چوبی پله

راه پله دوبلکس ، اجرای کف پله و هندریل چوبی
راه پله دوبلکس ، اجرای کف پله و هندریل چوبی

راه پله های دوبلکس می تواند مارپیچ یا راهپیمایی باشد.

راه پله مارپیچ. فضای کمی را اشغال می کند، بنابراین اغلب در خانه های خصوصی با فضای محدود استفاده می شود. زیبا به نظر می رسد، اما کاملا شکننده و خطرناک است. نصب نرده بر روی چنین محصولی الزامی است.

راهپیمایی پله ها. آنها بلوک های مستقیم، بدون هیچ گونه پیچ و تاب هستند. از یک یا چند سکو و راهپیمایی تشکیل شده است. راهپیمایی ساختاری از تعدادی پله است که سکوها را به هم متصل می کند. سایت ها به طبقاتی تقسیم می شوند که در سطح کف هر طبقه قرار دارند و میانی – بین طبقات. سازه پرواز علاوه بر پله ها شامل تیرهای نگهدارنده و وسایل محصور کننده به صورت نرده و نرده می باشد.

موادی که از آنها یک راه پله در یک خانه خصوصی ساخته می شود می تواند بسیار متنوع باشد. اما، همانطور که تمرین نشان می دهد، اغلب از چوب استفاده می شود.

نرده های چوبی “+” و “-“.

برای شناسایی جنبه های مثبت و منفی، به جدول نگاه می کنیم.

نرده چوبی 
«+»«-»
زیبایی شناسی. چوب همیشه شیک و زیبا به نظر می رسد.سهولت پردازش.دوام و قابلیت اطمینان.در هوای گرم بیش از حد گرم نمی شود و در هوای سرد بیش از حد سرد نمی شود.دوستی با محیط زیست. مواد طبیعی، غیر سمی.ماندگاری. با مراقبت مناسب، این محصول سالیان سال دوام می آورد.قابلیت اشتعالناپایداری در برابر رطوبت زیاد و تغییرات زیاد دما.
مزایای استفاده از چوب در پله

همانطور که می بینید نرده های چوبی مزایای کافی دارند، به طوری که بسیاری از افراد برای ساخت پله های دوبلکس از چوب استفاده می کنند. ما بیشتر در نظر خواهیم گرفت که چه خواص و ویژگی هایی باید داشته باشد.

گونه های چوبی

انواع چوب برای تولید نرده و ایستگاه پله
انواع چوب برای تولید نرده و ایستگاه پله

در تولید نرده های چوبی از درختان سخت ( چوب راش ) یا سوزنی برگ ( کاج روسی ) استفاده می شود.

اولین ها شامل راش ، بلوط و زبان گنجشک است. چنین نرده هایی با استحکام و دوام بالا مشخص می شوند. آنها عملاً در برابر پوسیدگی و تغییر شکل مقاوم هستند، از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر می رسند و عملکرد خوبی دارند. اما برای چنین کیفیتی باید مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید. این نژادها در بازار در یک بخش قیمت بالا ارائه می شوند.
دسته دوم کاج، صنوبر و کاج اروپایی هستند که در دسته بندی به اصطلاح “قیمت-کیفیت” قرار می گیرند. با پردازش مناسب و مراقبت مناسب، نرده های چوب نرم مواد کاملاً قابل اعتمادی هستند. توس و توسکا گونه های نرمی هستند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام انتخاب این گونه ها، باید در نظر داشته باشید که با گذشت زمان، آنها بیشتر کوچک می شوند، اما چنین چوبی نیز بسیار کمتر از همه موارد فوق هزینه دارد.
چه نوع چوبی برای ساختن نرده برای پله های طبقه دوم خانه یا حصار برای آلاچیق مناسب است . ویژگی های عملیاتی باید در نظر گرفته شود: آب و هوا، رطوبت، نور مستقیم خورشید. ترجیحات طراحی، بافت چوب و قیمت نیز مهم هستند.

اجزای نرده راه پله

قبل از مونتاژ، باید مشخصات فنی را به طور دقیق مطالعه کنید و تصور کنید که محصول چگونه خواهد بود. بیایید به قسمت های اصلی طراحی نرده نگاه کنیم.

ستون های پشتیبانی ( ایستگاه پله ) بست های عظیم که مسئول استحکام سازه هستند. در گوشه پله ها در ابتدا و انتهای راه پله نصب می شود.

دسته نرده ها. قسمت بالایی نرده که با دست فرد تماس پیدا می کند. هندریل

نرده ها. پست های کم ارتفاع به شکل ستون های نگهدارنده نرده ها. آنها ساختار را ایمن می کنند و از نظر زیبایی شناسی جذاب تر می کنند. بر این اساس، آنها می توانند از هر شکلی باشند، همه اینها به سلیقه و تخیل شما بستگی دارد.

علاوه بر نرده ها، پر کردن فضای بین عناصر پشتیبانی می تواند متفاوت باشد:

مشبک، ساخته شده از تیرهای متقاطع یا لت؛
به صورت موازی افقی، نوارها در امتداد نرده نصب می شوند.
در ترکیب، هیچ قانون روشنی در مورد اینکه چه چیزی را با چه ترکیب کنیم وجود ندارد.

کدهای ساختمانی

ایستگاه پله خراطی و cnc و منبت کاری شده با چوب
ایستگاه پله خراطی و cnc و منبت کاری شده با چوب

ارتفاع نرده ها برای ایوان ها و راه پله های داخلی تا طبقه دوم در منازل شخصی و آپارتمان ها 850-950 میلی متر می باشد. ارتفاع نرده ها برای فضاهای بیرونی 1200 میلی متر است.

شکل ستون های تکیه گاه و نرده ها به هیچ وجه محدود نمی شود. تعداد ساپورت ها برای هر دهانه دو یا بیشتر است. نرده های نصب شده، حداقل یک برای هر مرحله. اگر محصول باریک باشد، تعداد ستون ها دو برابر می شود.

به چه ابزاری نیاز خواهید داشت؟

گزینه های مختلفی برای ساخت اجزای نرده چوبی وجود دارد. با خرید قطعات آماده مثل نرده نعلبکی و ایستگاه از صنایع چوب فن و هنر و یا سفارش آنها به متخصص با توجه به ابعاد و طرح های خود، کار خود را به میزان قابل توجهی ساده می کنید. تنها ابزاری که نیاز دارید ، دریل برای سوراخکاری و نصب پیچ و رولپلاک ها ، پیچ ​​گوشتی ( شارژی و یا دستی ) ، بست، چسب چوب و چسب پلی اورتان ، متر نواری، چکش، گونیا و تراز لیزری ، اره دست یا برقی برای برش هندریل و نرده ها و .. است.

اگر تجربه و مهارت های خاصی به شما اجازه می دهد که تمام قطعات را خودتان بسازید، از جمله موارد دیگر، به ماشین تراش cnc خراطی ، و ابزار نجاری مثل اره فارسی بر و .. نیاز خواهید داشت.

سفارش کار

اندازه گیری ها را در محل انجام دهید: عرض پله، طول نرده.
تعداد ستون های تکیه گاه و نرده ها را محاسبه کنید.
طراحی. مهم است که هر قسمت را شماره گذاری کنید و تمام ابعاد اصلی را بگذارید.

تولید قطعات

ایستگاه پله

ساخته شده از یک تکه چوب بر روی یک ماشین خراطی یا cnc ،ایستگاه پله به چنین تکیه گاه های عظیمی می گویند. همچنین، باکس ها با استفاده از روش ساخت جعبه از تخته چوب و یا تخته سه لا ساخته می شوند، چنین محصولاتی توخالی در نظر گرفته می شوند. صنعتگران ماهر در منبت کاری روی تکیه گاه ها را با نقوش گوناگون تزئین می کنند. همچنین، آنها را می توان با عناصر تزئینی تزئین کرد.

دسته نرده ها

در تولید دسته نرده، مواد تهیه شده از چوب خالص که با دستگاه فرز ابزار زده می شود و شیاری برای اتصال انجام می شود تا به شکل دلخواه برسد .

تعدادی از الزامات برای اجرای هندریل وجود دارد:

راحتی. دسته نرده باید متناسب با بازوی فرد ساخته شود، باید عرض لازم و شکلی راحت داشته باشد. سایز استاندارد 8*4 سانت می باشد .
ایمنی. وجود خرده ها و شیارها روی سطح مجاز نیست؛ برای این کار، نرده را با دقت سمباده می زنند و با لاک یا وسایل دیگر پوشانده می شوند.
قابلیت اطمینان. نرده ها به گونه ای وصل می شوند که پایه ها و نرده ها تاب نخورند.

نرده ها

با استفاده از خراطی و cnc منبت کاری اره مویی می توانید نرده های مستطیلی یا گرد درست کنید. عناصر تزئینی با الگوها با استفاده از همان ابزار و شابلون ساخته می شوند.

پردازش حفاظتی و تزئینی قطعات

هنگام ساخت نرده های چوبی باید به فکر محافظت از آنها در برابر رطوبت، اشعه ماوراء بنفش و سایر عوامل نامطلوب و همچنین حفظ زیبایی چوب باشید. برای این کار از مواد مختلفی استفاده می شود: آغشته کردن، لاک ها، رنگ ها، آستر ها، بسته به اینکه در نهایت چه اثر خارجی برنامه ریزی شده است. هنگام انتخاب مواد، نباید شرایط فنی و عملیاتی استفاده از محصول را نیز فراموش کنید. مهم است که در نظر بگیرید که سازه در کجا قرار خواهد گرفت، داخل خانه یا خارج از خانه.

نصب قطعات روی پله

قبل از اقدام به نصب نرده ها، باید علامت گذاری کنید، این به شما امکان می دهد تمام عناصر را صاف و زیبا نصب کنید.

نصب تیرک ها

مونتاژ پله ها به طبقه دوم با نصب تکیه گاه ها آغاز می شود. ستون ها اساس کل ساختار هستند.

ستون های عظیم ( ایستگاه پله ) با استفاده از یک رولپلاک بزرگ یا چند رولپلاک کوچک و همچنین یک گل میخ، پیچ و مهره به پله ها متصل می شوند. صرف نظر از نوع بست، سوراخ از قبل با چسب روغن کاری شده است. یک پایه بر روی تکیه گاه های زیر نصب شده است.

پست های توخالی با استفاده از یک نعلبکی متصل می شوند. این قسمتی از چوب است که با چسب پوشانده شده و با پیچ به پله وصل می شود.

نصب نرده

قبل از شروع نصب، باید تصمیم بگیرید که چند نرده در پله ها وجود دارد. اگر برای یک قطعه فقط باید وسط را پیدا کنید، پس هنگام نصب دو یا چند، باید عرض پله ها را اندازه گیری کنید و آنها را در فواصل مساوی از یکدیگر با فرورفتگی های مناسب از لبه ها توزیع کنید.

نرده ها مستقیماً به خود پله یا به پیچ و نعلبکی متصل می شوند، این یک تیر مجاور کنار پله ها است .

نصب روی پله ها ابتدا باید علامت گذاری کنید. فرآیند علامت گذاری نرده ها:

فاصله مشخصی از لبه پله های بالا و پایین (به طور متوسط ​​60-100 میلی متر) کنار گذاشته می شود.
یک خط مستقیم بین نقاط پیدا شده با استفاده از نوار راهنما، نخ یا سطح لیزر کشیده می شود.
با استفاده از یک گوشه، خط به سطح پله ها منتقل می شود.
هنگام نصب ستون ها روی پله ها، قسمت پایینی نرده ها ( جای دوبل و اتصال به نعلبکی ) تراشیده شده و قسمت بالایی مطابق با شیب نرده بریده می شود. اگر یک سازه موقت را با محکم کردن تمام عناصر به صورت عمودی و کشیدن آنها به هم با یک راهنمای مشترک جمع کنید، انجام این کار آسان تر است. سپس هر نرده علامت گذاری می شود. علامت گذاری برای برش در امتداد راهنما انجام می شود.

انواع نرده های بست ( اتصالات ) :

 • با پیچ، از طریق. یک سوراخ در تخته پله ایجاد می شود که یک پیچ از آن عبور می کند.
 • پیچ و رولپلاک
 • پیچ های خودکار. ساده ترین راه اما نه چندان قابل اعتماد.

نصب نرده و هندریل

ابتدا، شما همچنین باید علامت گذاری کنید. سپس ستون های نرده در امتداد لبه های پایین و بالایی بریده می شوند، این کار طبق یک الگو انجام می شود. انتهای پایین نرده ها اصولا به شکل یک پیم ( دوبل چوبی ) هستند و بالای نرده با شیب پله برش و اتصال برای هندریل

با این طرح، نرده ها بر روی یک تیر نگهدارنده نصب می شوند. در این حالت، هر دو انتهای پایین و بالایی مطابق با شیب پله ها بریده می شوند.

از رولپلاک نیز برای بست پایینی استفاده می شود، همانطور که در مورد نصب روی پله ها صدق می کند.

نصب نرده ها

نرده ها به روش های مختلفی متصل می شوند.

 1. نرده را با استفاده از پیچ ها، بست ها یا رولپلاک به پایه وصل کنید. از طریق اتصال دهنده ها در یک زاویه رخ می دهد. محل حفاری با یک پلاگین پوشانده شده است. اگر پست توخالی باشد، قطعات بست را می توان در داخل پنهان کرد.
 2. با استفاده از قفسه. پیچ ها از طریق لت ها به نرده ها پیچ می شوند و از بالا با یک نرده بسته می شوند. این پایه زیبا و زیبا به نظر می رسد.

علاوه بر نرده های مستقیم استاندارد، انواع مختلف خمیده وجود دارد، اما فناوری تولید آنها بسیار پیچیده تر است.

اگر کمی تخیل نشان دهید، حتی نرده های ساده را می توان به زیبایی تزئین کرد، به عنوان مثال، آن را به گونه ای ساخت که عتیقه به نظر برسد، برای این کار باید آنها را با بادگیر بسوزانید و آنها را با یک لایه لکه درمان کنید.

نتیجه

این سوال که چگونه نرده های چوبی برای پله های دوبلکس بسازیم نیاز به رویکردی خلاقانه و چند وجهی دارد. اینکه کدام طرح را انتخاب کنید، کاملا چوبی یا در ترکیب با سایر مواد مختلف، تنها به تخیل، راه حل های طراحی خانه و کیفیت عملکرد شما بستگی دارد. نحوه ساخت اجزای نرده، انجام همه کارها توسط خودتان، کار بر روی ماشین آلات یا مونتاژ آن از قطعات آماده خریداری شده در یک فروشگاه نرده چوبی و کف پله نیز به شما، دانش، توانایی ها و مهارت های خاص شما بستگی دارد. اینکه چه نوع چوبی استفاده شود نیز بستگی به هرکسی دارد که با توجه به توانایی های مالی و ترجیحات سلیقه ای خود تصمیم بگیرد. با مطالعه دقیق تمام جزئیات، پارامترها و قراردادها، قطعا بهترین گزینه برای محصول شما پیدا خواهد شد.


مطالب و مقالات مرتبط با موضوع نرده چوبی راه پله :

 • دسته نرده چوبی پله ، انواع نرده cnc چوب راش و خراطی چوب روسی
  ما با افتخار درخشان در زمینه تولید نرده چوبی و پله های چوبی فعالیت می کیم. به عنوان یک شرکت تولید کننده معتبر، ما به دنبال ارائه محصولات با کیفیت و زیبا برای تزئین منزل شما هستیم
 • اجرای سونای خشک و نصب چوب ترمووود ( نمونه کار )
  چوب ترمووود به دلیل پردازش خاصی که از آن به منظور کاهش محتوای رطوبت استفاده می شود، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و پوسیدگی از خود نشان می دهد
 • طراحی دیوارکوب و نصب چوب ترمووود بصورت دولایه
  چوب ترمووود یک نوع چوب است که با استفاده از روشی به نام ترمووود ، با کاهش محتوای رطوبتون آن و تعریض سلولهای چوبی ، مقاومت آن را در برابر تغییرات هوا و فعالیت آفت ها افزایش می دهد
 • پیمانه ادویه چوبی
  ادویه‌ها از دیرباز در طعام‌ها به عنوان عنصری مهم برای افزودن طعم و بو استفاده می‌شوند. به‌طور کلی، ادویه‌ها تازگی و عمر مفید غذاها را بالا برده و طعم و طراوت آنها را تقویت می‌کنند
 • قیمت پله های چوبی چقدر است ؟
  مقرون به صرفه ترین گونه چوب ، صنوبر است در حالی که گرانترین آن چوب گردو است . پله های مارپیچ معمولاً ارزان تر از راه پله های نیمه چرخشی یا منحنی هستند .
 • راهنمایی کلی برای راه پله های شیک و مدرن
  یکی از این طرح های خیره کننده راه پله های چوبی مدرن را که در این مقاله آورده ایم برای خانه مدرن خود انتخاب کنید .

WhatsApp us