دانشگاه نیوکاسل واقع در شمال شرقی انگلستان یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی انگلستان و از دانشگاه های پیشرو در زمینه پژوهش می باشد. این دانشگاه در سال ۱۲۱۳ شمسی (۱۸۳۴ میلادی) به عنوان دانشکده پزشکی و جراحی وابسته به دانشگاه دورهام آغاز به کار نمود. در سال ۱۳۴۲ شمسی (۱۹۶۳ میلادی) متعاقب تصویب پارلمان انگلستان به عنوان دانشگاه نیوکاسل در نظام آموزشی انگلستان به رسمیت شناخته شد.

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل دانشگاه ای پیشرو پژوهش واقع در نیوکاسل، در شمال شرقی انگلستان است. به عنوان یک مدرسه پزشکی و عمل جراحی در سال 1834 تاسیس شد.

دانشگاه نیوکاسل عضو گروه راسل، ارتباط تحقیقات فشرده دانشگاههای انگلستان است. دانشگاه نیوکاسل یکی از بزرگترین مرکز تحقیقات اتحادیه اروپا در انگلستان را دارد.دانشگاه نیوکاسل دارای یک سایت پردیس نزدیک به هی مارکت در مرکز نیوکاسل و Tyne است که در شمال غربی مرکز شهر بین فضاهای باز از پارک Leazes و مور شهر واقع شده است.

دانشگاه نیوکاسل جمعیت بیش از 20،000 دانشجو را داراست، از جمله بیش از 2،500 دانشجوی خارجی از بیش از 100 کشور جهان.رتبه بندی :دانشگاه نیوکاسل توسط ساندی تایمز جایزه سال در سال 2000 را به دست آورد و در رتبه 9 انگلستان توسط وب سنجی دانشگاههای جهان در سال 2007 قرار گرفت.اکثریت رشته ها در مقطع کارشناسی نیز در رتبه 10 و یا 20 تای برتر در سال 2008 گرفته اند و تمام رشته های دانشگاه نیوکاسل حداقل 20 امتیاز از 24 را از آژانس تضمین کیفیت گرفتند. برای تحقیق و در نشریه دانشگاه علوم به عنوان پنجم بهترین در بریتانیا در سال 2007 نامگذاری شد. کتابخانه دانشگاه جایزه دولت را گرفته است و به عنوان پنج بار در  ردیف یک قرار گرفته است برای خدمات مشتری. دانشگاه نیوکاسل یکی از بهترین سوابق برای استخدام کارشناسی ارشد در کشور، و خدمات فرصت های شغلی را داراست و هفت جوایز معتبر از مشاغل ملی در سال های اخیر توسط موسسه ارشاد شغلی به دست آورد.خدمات دانشجویان بین المللی :دفتر بین المللی در دانشگاه نیوکاسل طیف گسترده ای از خدمات برای دانشجویان بین المللی، قبل و در طول دوره تحصیل را فراهم می کند از جمله اطلاعات مربوط به ورود به دانشگاه و شهر، باز کردن یک حساب بانکی، تمدید ویزا، حمایت اجتماعی، زبان انگلیسی و خیلی بیشتر. شبکه های اجتماعی و رفاه برای کمک به دانش آموزان هم وجود دارد.خوابگاه :در دانشگاه نیوکاسل، تمام سایت های محل اقامت دانش آموزان در دسترسی آسان از پردیس دانشگاه و مرکز شهر واقع شده است. محل اقامت خانواده نیز موجود است، و اتاق برای دانشجویان بین المللی در سال اول تضمین شده است اگر در مهلت تعیین شده اقدام کنند.اکثریت آنها در فاصله نزدیکی از مرکز شهر و از تمام امکانات دانشگاه است. دانشگاه نیوکاسل همچنین خدمات مشاوره و کمک در مورد اجاره محل اقامت خصوصی در شهر ارائه دهد.از حدود £ 93 در هر هفته: خوابگاه برای cateredآپارتمان دارای غذا: از حدود £ 65 در هر هفتهاسکان خانواده: از £ 112 در هر هفتهکمپ :دانشگاه نیوکاسل در مرکز شهر در نزدیکی از دانشگاه Northumbria که آن را شهری فعال دانشجویی کرده قرار گرفته است .امکانات فوق العاده جدید و موقعیت دانشگاه نیوکاسل آن را به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی سطح بالا معرفی کرده است ، و یکی از مطلوب ترین مقصد در کشور برای دانش آموزان و کارکنان.مرکز درمانی :طیف گسترده ای از امکانات سلامت در دانشگاه در دانشگاه نیوکاسل با پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان وجود دارد. همه دانش آموزان دسترسی کامل به مرکز بهداشت و تمام هزینه های مراقبت های بهداشتی به طور کامل توسط خدمات بهداشت ملی برای دانش آموزان تمام وقت تحت پوشش است.موقعیت :دانشگاه نیوکاسل در شهر تاریخی نیوکاسل، بر، تاین، پایتخت منطقه ای شمال شرق انگلستان، که در حدود 3.5 ساعت در شمال لندن با قطار است واقع شده است. یک مکان شیک از مغازه ها، کافه ها، سرمایه گذاری ها، با شب زنده داری های بزرگ، ورزش و فرهنگ – نیوکاسل یکی از شهرهای هیجان انگیز، دوستانه و جهانی در انگلستان است.

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل دانشگاه ای پیشرو پژوهش واقع در نیوکاسل، در شمال شرقی انگلستان است. به عنوان یک مدرسه پزشکی و عمل جراحی در سال 1834 تاسیس شد. دانشگاه نیوکاسل

عضو گروه راسل، ارتباط تحقیقات فشرده دانشگاههای انگلستان است. دانشگاه نیوکاسل یکی از بزرگترین مرکز تحقیقات اتحادیه اروپا در انگلستان را دارد.

دانشگاه نیوکاسل دارای یک سایت پردیس نزدیک به هی مارکت در مرکز نیوکاسل و Tyne است که در شمال غربی مرکز شهر بین فضاهای باز از پارک Leazes و مور شهر واقع شده

است. دانشگاه نیوکاسل جمعیت بیش از 20،000 دانشجو را داراست، از جمله بیش از 2،500 دانشجوی خارجی از بیش از 100 کشور جهان.

رتبه بندی

دانشگاه نیوکاسل توسط ساندی تایمز جایزه سال در سال 2000 را به دست آورد و در رتبه 9 انگلستان توسط وب سنجی دانشگاههای جهان در سال 2007 قرار گرفت.اکثریت رشته ها

در مقطع کارشناسی نیز در رتبه 10 و یا 20 تای برتر در سال 2008 گرفته اند و تمام رشته های دانشگاه نیوکاسل حداقل 20 امتیاز از 24 را از آژانس تضمین کیفیت گرفتند.

برای تحقیق و در نشریه دانشگاه علوم به عنوان پنجم بهترین در بریتانیا در سال 2007 نامگذاری شد. کتابخانه دانشگاه جایزه دولت را گرفته است و به عنوان پنج بار در

ردیف یک قرار گرفته است برای خدمات مشتری. دانشگاه نیوکاسل یکی از بهترین سوابق برای استخدام کارشناسی ارشد در کشور، و خدمات فرصت های شغلی را داراست و هفت جوایز

معتبر از مشاغل ملی در سال های اخیر توسط موسسه ارشاد شغلی به دست آورد.

خدمات دانشجویان بین المللی

دفتر بین المللی در دانشگاه نیوکاسل طیف گسترده ای از خدمات برای دانشجویان بین المللی، قبل و در طول دوره تحصیل را فراهم می کند از جمله اطلاعات مربوط به ورود به

دانشگاه و شهر، باز کردن یک حساب بانکی، تمدید ویزا، حمایت اجتماعی، زبان انگلیسی و خیلی بیشتر. شبکه های اجتماعی و رفاه برای کمک به دانش آموزان هم وجود دارد.

خوابگاه

در دانشگاه نیوکاسل، تمام سایت های محل اقامت دانش آموزان در دسترسی آسان از پردیس دانشگاه و مرکز شهر واقع شده است. محل اقامت خانواده نیز موجود است، و اتاق برای دانشجویان بین المللی در سال اول تضمین شده است اگر در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

اکثریت آنها در فاصله نزدیکی از مرکز شهر و از تمام امکانات دانشگاه است. دانشگاه نیوکاسل همچنین خدمات مشاوره و کمک در مورد اجاره محل اقامت خصوصی در شهر ارائه دهد.

از حدود £ 93 در هر هفته: خوابگاه برای catered

آپارتمان دارای غذا: از حدود £ 65 در هر هفته

اسکان خانواده: از £ 112 در هر هفته

کمپ

دانشگاه نیوکاسل در مرکز شهر در نزدیکی از دانشگاه Northumbria که آن را شهری فعال دانشجویی کرده قرار گرفته است .

امکانات فوق العاده جدید و موقعیت دانشگاه نیوکاسل آن را به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی سطح بالا معرفی کرده است ، و یکی از مطلوب ترین مقصد در کشور

برای دانش آموزان و کارکنان.

مرکز درمانی

طیف گسترده ای از امکانات سلامت در دانشگاه در دانشگاه نیوکاسل با پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان وجود دارد. همه دانش آموزان دسترسی کامل به مرکز بهداشت و تمام

هزینه های مراقبت های بهداشتی به طور کامل توسط خدمات بهداشت ملی برای دانش آموزان تمام وقت تحت پوشش است.

موقعیت

دانشگاه نیوکاسل در شهر تاریخی نیوکاسل، بر، تاین، پایتخت منطقه ای شمال شرق انگلستان، که در حدود 3.5 ساعت در شمال لندن با قطار است واقع شده است. یک مکان شیک

از مغازه ها، کافه ها، سرمایه گذاری ها، با شب زنده داری های بزرگ، ورزش و فرهنگ – نیوکاسل یکی از شهرهای هیجان انگیز، دوستانه و جهانی در انگلستان است.

دانشگاه نیوکاسل جزو معدود دانشگاههایی است که با عضویت در گروه راسل حدود دو سوم از بودجه های پژوهشی دانشگاهی در بریتانیا را به خود جذب می کند. مطابق نظام ارزشیابی وزارت علوم ایران این دانشگاه در رده موسسات آموزش عالی ممتاز می باشد. شهرت این دانشگاه عمدتاً به دلیل تحقیقات گسترده در زمینه چشم پزشکی، سلولهای بنیادی، ژنتیک پزشکی و علوم اعصاب بوده و مدارک پزشکی این دانشگاه در انگلستان از اعتبار بالایی برخوردار است.

دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر این دانشگاه مطابق آخرین رده بندی در میان ۶۸ دانشگاه انگلستان رتبه هفتم را کسب کرده است.

نیوکاسل در آخرین رده بندی msn Travel به عنوان بهترین شهر دانشگاهی انگلستان معرفی شده است.

تاریخچه 

تاریخچه تاسیس دانشگاه نیوکاسل به اکتبر ۱۸۳۴ میلادی (۱۲۱۳ شمسی) باز می گردد که به صورت دانشکده پزشکی و جراحی با پذیرش ۲۶ دانشجوی پزشکی آغاز به کار نمود. در خرداد ۱۲۳۱ شمسی (مطابق با ماه ژوئن ۱۸۵۲ میلادی) متعاقب مناقشه ای میان اساتید، این دانشکده به دو کالج پزشکی رقیب تجزیه شد. اکثریت اعضا به عضویت کالج پزشکی نیوکاسل در آمدند و سایرین کالج پزشکی و علوم کاربردی نیوکاسل را بنیانگذاری نمودند. در همان سال دانشگاه دورهام، کالج تحت مدیریت اکثریت یعنی کالج پزشکی نیوکاسل را به عنوان زیر مجموعه ای از دانشکده پزشکی دورهام به رسمیت شناخت و نخستین مدرک پزشکی این کالج چهار سال بعد در سال ۱۲۳۵ شمسی (۱۸۵۶ میلادی) صادر گردید. یک سال بعد دو کالج مجدداً با یکدیگر متحد شدند و متعاقباً در سال ۱۲۴۰ شمسی (۱۸۷۰ میلادی) مجموعاً به کالج پزشکی دانشگاه دورهام در نیوکاسل تغییر نام دادند.

 

در سال ۱۲۴۱ شمسی (۱۸۷۱ میلادی) نیاز روزافزون صنعت معدن در منطقه به متخصصین سایر علوم نظیر شیمی، فیزیک، زمین شناسی و ریاضیات جامعه علمی نیوکاسل را ناگزیر از تاسیس کالج علوم فیزیکی نیوکاسل نمود که بعدها در سال ۱۲۸۳ شمسی (۱۹۰۴ میلادی) به افتخار ویلیام جورج آرمسترانگ به آرمسترانگ کالج تغییر نام داد.

 

هر دو کالج علوم پزشکی و علوم فیزیکی نیوکاسل تا اوایل قرن بیستم میلادی به عنوان بخشی از دانشگاه دورهام به فعالیت ادامه دادند تا اینکه پیشی جستن کالج پزشکی نیوکاسل از لحاظ علمی و پژوهشی از دانشکده پزشکی دانشگاه دورهام، اعضاء پارلمان انگلستان را برآن داشت تا به استقلال این کالج از دانشگاه دورهام رای داده و متعاقباً تاسیس دانشگاه نیوکاسل را به تصویب برسانند.

 

دانشمندان دانشگاه نیوکاسل ابداع کننده شیوه جدید و بحث برانگیزی هستند که بصورت بالقوه در صورت تصویب پارلمان انگلستان پایانی خواهد بود بر بیماریهای ارثی با منشاء میتوکندریایی .

دانشگاه نیوکاسل به همراه کینگز کالج لندن و دانشگاه وارویک تنها مراکز تحقیقاتی هستند که واجد مجوز جهت پژوهش در زمینه جنین های دورگه ی انسانی و حیوانی می باشند .