چوب اکومه یا اکونه

چوب اکومه , چوب سخت آفریقایی
چوب اکومه , چوب سخت آفریقایی

در سال 1913 Okoumé ، با ارزش ترین چوب گابن، به بازار بین المللی معرفی شد.

چوب اکونه  : Okoume، یک نام جایگزین برای Aucoumea klineana ، چوب سخت افریقایی

انواع چوب- چوب اکومه
انواع چوب- چوب اکومه

جنگلداری در ( گابن ) گابون بزرگترین صادر کننده چوب خام در منطقه است و فروش آن 20 درصد از صادرات چوب خام آفریقا را نشان می دهد.

نام چوب اکومه :  Okoume، گابن

نام علمی:  Aucoumea kelineana

توزیع:  آفریقای مرکزی (عمدتا جمهوری گابن)

درخت اندازه:  100-130 فوت (30-40 متر) بلند، 3-6 فوت (1-1.8 متر) قطر تنه

میانگین وزن خشک :  27 پوند / فوت 3 (430 کیلوگرم / متر 3 )

وزن مخصوص  پایه، 12٪ MC  .35، .43

سختی چوب :  Janka :  400 lb f ( 1،790 N )

مدول پارگی:  10870 پوند F / در 2 (75.0 مگا پاسکال )

مدول الاستیک:  1،228،000 lb f / در 2 (GPU8.47)

قدرت  خردایش : 5،250 lb f / در 2 (36.2 مگا پاسکال)

انقباض: شعاعی: 4.6٪، تنگستن: 7.1٪، حجم: 12.2٪، نسبت T / R: 1.5

چوب اکومه چیست
چوب اکومه چیست

چوب آکومه چیست ؟

رنگ / ظاهر چوب : قلب قدیم از رنگ زرد کم رنگ به قهوه ای روشن است. رنگ با سن تیره می شود.درختچه ای باریک سفید قهوه ای است که از چوب جدار مشخص نیست.
دانه / بافت چوب اکومه : دانه مستقیم به موجی یا کمی متصل است. بافت متوسط ​​است، با ظرافت خوب طبیعی.
Endgrain: پراکنده متخلخل چندگانه انفرادی و شعاعی؛ منافذ بزرگ در هیچ تنظیم خاص، چند. parenchyma قابل مشاهده نیست پرتوهای باریک، فاصله طبیعی است.
مقاومت  چوب :  به عنوان یک چوب غیر قابل انعطاف و سخت شناخته شده است ؛ دارای مقاوم در برابر حشرات
قابلیت کار:  محتوای سیلیس بالا دارای اثر منفذی بر روی برش است. طرح بندی و شکل دهی ممکن است سطحی فازی را از بین ببرد. چسب و خوب
بوی: بوی مشخصی ندارد
آلرژی / سمیت:  اگر چه واکنش های شدید کاملا غیر معمول است، گزارش شده است که اكوم به علت التهاب پوست، چشم و تنفس و همچنین اثرات دیگر مانند علائم آسم، سرفه و ملكوتیت (چشم صورتی) است. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوط به آلرژی چوب و سمی و گرد و غبار چوب را ببینید.
قیمت گذاری / دسترسی: به  طور معمول به عنوان روکش به فروش می رسد، Okoume باید برای چوب سخت وارداتی قیمت مناسب داشته باشد، گرچه قطعات بسیار فشرده گران تر هستند.
پایداری:  این گونه چوب در CITES Appendices ذکر نشده است، اما در لیست قرمز IUCN است. به دلیل کاهش جمعیت در بیش از 20 درصد جمعیت در سه نسل گذشته، که ناشی از کاهش محدوده طبيعی و استثمار آنهاست، آسیب پذیر است.
کاربردهای رایج: فنر، تخته سه لا، قایقرانی، آلات موسیقی، مبلمان و مبلمان داخلی.
نظرات:  گاهی اوقات به سادگی گابن (با گابون ابنی اشتباه گرفته می شود) نامیده می شود، چوب در کشور گابن بسیار مهم است، جایی که آن نوع اصلی چوب است. اگرچه در ایالات متحده آمریکا تقریبا به طور انحصاری در روکش استفاده می شود، چوب جامد در اروپا و آفریقا بسیار رایج است.

مطالب مرتبط با انواع چوب :

 • رنگ کاری مصنوعات چوبی + قیمت
  رنگ کاری مصنوعات چوبی یکی از مهمترین عواملی است که در کیفیت و زیبایی این محصولات تاثیر دارد. با توجه به اینکه مصنوعات چوبی معمولاً به عنوان تزئینات دکوری و مبلمان در داخل خانه و دفاتر کاری استفاده می‌شوند
 • کف پله ام دی اف
  کف پله های ام دی اف، یکی از پرکاربرد ترین نوع کف پوشی برای پله ها است. این نوع کف پوش توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و می توان به سادگی در بازار با تنوع رنگ و طرح های مختلفی آن را یافت.
 • خرید کف پله چوبی
  کف پله چوبی یکی از روش های شیک و به صرفه ای است که برای اجرای پله ها استفاده می شود. این روش به دلیل زیبایی ظاهری آن و مقاومت برخورداری که در برابر شرایط آب و هوایی دارد
 • دکوراسیون مدرن هوشمند و پیشرفته
  دکوراسیون مدرن و پیشرفته با تکنولوژی،دکوراسیون چوبی هوشمند و پیشرفته شامل استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت چوب می باشد که باعث بهینه سازی کاربرد چوب و افزایش کیفیت آن در طراحی و دکوراسیون داخلی می شود.
 • خرید یراق و ساخت درب ریلی چوبی سفارشی
  تخصص ما در مورد همه چیز مربوط به درب ریلی و کشویی، از جمله سخت افزار و یراق درب ریلی که می تواند ظاهر اتاق و درب شما را به سطح بالاتری برساند
 • چوب چهار تراش کاج و راش
  چوب چهار تراش کاج معمولا برای ساخت مبلمان و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. این چوب با توجه به دانسیته و مقاومت فشاری خوبی که دارد
WhatsApp us